Jump to content
Dogomania

Opuchlizna po kastracji


TinaTigra

Recommended Posts

Witam! We wtorek wykastrowano mi psa, do soboty było ok, w sobote zauważyłam opuchlizne w miejscu gdzie były jądra. Mój weterynarz powiedział, że to normalne i że sie wchłonie. Może panikuję, ale pierwszy raz mam styczność z kastracja psa. Jak to wygladało z Waszymi psami?

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, powinno się wszystko wchłonąć. W takiej ranie po kastracji u psa jest sporo nici, obrzęk po manipulacjach chirurga - to wszystko czasem wygląda tak, jakby psu pojawiły się na nowo jądra. Najczęściej po zdjęciu szwow wszystko wraca do normy.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']Co do tej kory dębu - jeśli dostałaś maśc od weta do smarowania rany, to spokojnie wystarczy,żeby zapobiec zakażeniu rany (plus oczywiście toaleta) i nie widzę potrzeby kombinowania z ziołami.[/quote] - o korze debu pisze w przypadku nieotrzymania zadnej masci od weta. Przeciez tu nic na temat masci nie pisze!

Link to comment
Share on other sites

Mój pies po kastracji, w miejscu usuniętych jąder miał gigantyczne balony i stan ten trwał dość długo, dłużej niż u innych znanych mi piesków.
Było, minęło, wtedy też panikowałam, ale wchłonęło się i jest po sprawie. :lol:
Po jądrach nie ma śladu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TinaTigra']Mój weterynarz kazał przemywać jodyną. Rolf nie interesuje sie raną, nie grzebie w niej, nie wylizuje. Rana sucha. W którym dniu wyjmowaliście szwy?[/quote] - to super, a faktycznie tak jak podaje Mokka - szwy Atosowi zdjeto w 10 dniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

moj piesek byl tydzien temu wykastrowany,ma opuchlizne i zaczerwienienie w okolicy woreczka mosznowego.Bylam wczoraj u wet.ktory stwierdzil ze to nic nie jest niebezpiecznego i za 3 tygodnie sie wygoi.Dostalam tylko masc antybiotykowa ,profilaktycznie do smarowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']ciesze sie ze znalazlam ten watek - Fuks byl kastrowany w sobote wieczorem a "balony" pojawily mu sie dzis
wyglada to brzydko
ale ulzylo mi czytajac ze to normalne[/quote]

To nie jest normalne. Dlatego my nasze klubowe psy wysyłamy do dobrego chirurga, zrobił już kilka naszych psów i wogóle nie było takich problemów. Psy nawet sie nie interesowały po jego ręce, że cokolwiek im brak, nic nie napuchło i bez komplikacji. Ale to doskonały specjalista chirurg.
Ale raz jeden goldek poszedł do swojego weta i potem miał komplikacje, woreczek mosznowy jak bania i leczenie ponad dwa tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']ale Fuks byl operowany przez jednego z podobno najlepszych wetow w Krakowie...[/quote]

U nas mieliśmy 8 psów kastrowanych i żaden nie miał komplikacji, nic im nie napuchło. Na drugi dzień już były aktywne. Jedyny co miał nabiegłe krwią i napuchniete woreczki to własnie ten co był u innego weta. Wiec wysyłamy do tego chirurga

Link to comment
Share on other sites

no nic, mam nadzieje ze mu to przejdzie
on jest raczej aktywny, ma apetyt, na spacerach biega za patykami (chyba ze zakladamy mu kolnierz, bo probuje lizac, to udaje sie na wewnetrzna emigracje)
tylko woreczki wygladaja nieladnie
no ale teraz juz za pozno - musimy czekac az sie same rozejda
co wierze nadal ze nastapi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_and_Krzys']no nic, mam nadzieje ze mu to przejdzie
on jest raczej aktywny, ma apetyt, na spacerach biega za patykami (chyba ze zakladamy mu kolnierz, bo probuje lizac, to udaje sie na wewnetrzna emigracje)
tylko woreczki wygladaja nieladnie
no ale teraz juz za pozno - musimy czekac az sie same rozejda
co wierze nadal ze nastapi[/quote]

A jakiś antybiotyk?
Moze poradz się jakiegoś innego weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

antybiotyk dostal w zastrzyku - o przedluzonym dzialaniu
idziemy do kontroli w piatek
ale jakby cos sie zaczelo dziac bardziej niepokojacego (na razie jest tylko opuchlizna ale tam nie ma zadnego krwiaka ani nic takiego, nie ma wydzieliny z rany) to oczywiscie pojdziemy do innego weta
choc tak jak mowie to jeden z najlepszych krakowskich weterynarzy
operowal mi jakis czas temu 15-letniego psa (usuniecie guza z oka) i wszytsko przebieglo modelowo pomimo wieku pacjenta - mam do niego na razie zaufanie

Link to comment
Share on other sites

komplikacje moga wystapic po kazdym zabiegu u nawet super swietnego lekarza. Fuksowi pewnie w woreczku mosznowym zbiera się wysięk lub zrobił się wielki krwiak. To nic powaznego. Możesz spróbowac zapytac swojego weta o ludzki lek Aescin. Stosujemy go często przy krwiakach, ponieważ przyspiesza ich wchłanianie.

Link to comment
Share on other sites

Także mam psa po kastracji. Worek był nabrzmiały przez ok 3 dni. Potem wszystko się zmniejszało. Szwy były samorozpuszczalne,a okolice jąder były po zabiegu spryskane jakimś srebrnym sprayem, który łagodził wszelkie podrażnienia. jeżeli chodzi o kastrację polecam doktora Zdzisława Raka z Wrocławskiego schroniska. Lekarz, który wykonuje takie zabiegi na codzień chyba nie może nic popaprac.

Zeus był już aktywny następnego dnia. Dolegliwości to tylko swędzenie w 4, 5tym dniu kiedy to rana goiła się. Zazwyczaj wtedy swędzenie narasta i przeszkadza.

Zdjęcie Zeusa w drugim dniu po kastracji[IMG]http://img248.imageshack.us/img248/5708/zdj281cie29vm8.jpg[/IMG]
Widac opuchliznę, która jednak co też widac nie przeszkadzała mu w zabawach. jezeli opuchlizna jest bardzo bolesna i utrzymuje się dłużej niż 5 dni udałabym się niezwłocznie do lekarza.

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Witam, jakieś dwa tygodnie temu mój 9.5 letni pies został poddany kastracji przez powiększenie prostaty. Wszystko zagoiło się jak należy ale z jąder strasznie schodzi mu skóra przez co ma małe ranki, psa to nie boli ani nic ale pytanie moje czy to normalne ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...