Jump to content
Dogomania

POMOCY!Potrzebne leki,pampersy,karma light,kaska dla cierpiącego Nico-Nico odszedł ..


mercy

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak wziełam jak zwykle pod wpływem impulsu szarpka który nie widzi i potrzebuje operacji ale nie skóry nad oczami tylko ma zarośnięte gałki oczne prawie w 95% trzecią powieką ,narazie nie wiem co zrobię teraz trzeba go odkarmić i przystosować do życia ponieważ boi sie wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

byc moze jej lęki wynikaja z czesciowej slepoty. wiec te oczka traktowac by prioryretowo. "zarosniete trzecią powieka" mozna przypuszcac ze to wywiniete gruczoly lzowe trzeciej powieki(cherry eye) njaczesciej w wyniku entropium powiek dolnych lub gornych, ewentualnie uszkodza rogowka rowniez w wyniku etropium.. rozwin temat na sharpei-world.pl, przezedzenie siersci- "linienie" to albo fizjologia albo wynik choroby skory, pasozytow(pchly!!!, nuzeniec) lub alergii, czy sa jakies objawy?drapanie?zmiany na skorze?w jakich miejscach te lysienia? jak wyglada to wypadanie siersci? byloby jasniej gdybys wkleila zdjecie psa i oczu. moze byc tutaj.

Link to comment
Share on other sites

jak się uda to wkleję narazie nie ma mowy bo pies boi sie nawet telefonu ,juz próbowałam ale z dnia na dzień jest coraz lepiej,na szczescie choroby skórnej nie ma,trochę wychudzona ale przez tydzień troche sie zmieniła,nie drapie się,nie ma plam na skórze tylko te oczy tak jak u kota jak jest chory nschodzi trzecia powieka ,tak ona ma tą powiekę na całej gałce ocznej troszke widzi moze jest dziurka na pól centymetra.-

Link to comment
Share on other sites

w kwestii oczek zrob zdjecie, i wizyta u weta wskazana z oczkami, sie nie wyleczy samo, i raczej wskazane bedzie usuniecie tych cherryeye i korekta powiek.
jesli suka sie nie drapie ,nie ma zmian skornych, mozna sprobowac uznac jej stan siersci za linienie.pod warunkiem ze zarosnietych miejsc jest wiecej niz lysych :) czas i dobre zarcie.

Link to comment
Share on other sites

myślę że to jest linienie nie ma plam włos sypie się równo miernie i nie tragicznie,dam radę miałam już w życiu 2 sp to troszkę o nich wiem żal mi śię małej zrobiło jest teraz w trzecich rekach ,coś zrobię z tymi oczkami nie zostawię jej slepej jak się uda to będą zdjęcia ale cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

byłam wczoraj u weta,nie chcą sie podjąć,podobno może nic nie pomóc i że jest to sprawa genetyczna,rozważam dać spokój i nie kroić psa ,niby jest szansa że moze zarosnąć to z powrotem lepiej faktycznie spróbować maścią,a Nico od kilku dni senny chyba idzie przesilenie wiosenne.

Link to comment
Share on other sites

dziś dopiero jestem i oficjalnie moge oznajmić przykrą wiadomość ,tak Nico odszedł równy rok pracy,wysiłku ,starań ,zabiegów wszystko poszło na marne ale jak znowu znajdę takiego NICA nie zawacham sie ani przez chwile i zabiorę go,Ajula dzieki i podziekowania KateBono że poświęciła swój cenny czas dla mnie.nie przewidziałam że będzie mi tak ciężko są inne zwierza w domu jak wiecie ale nikt go nie zastąpi,wieczory gdy jestem sama są przytłaczające.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buba44'] Nico odszedł równy rok pracy,wysiłku ,starań ,zabiegów wszystko poszło na marne [/QUOTE]
nie poszło na marne, pomogłaś mu, dbałas o niego i kochałaś biedaka
nie odszedł samotny i niechciany :(
a co konkretnie było przyczyną jego śmierci?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buba44']dziś dopiero jestem i oficjalnie moge oznajmić przykrą wiadomość ,tak Nico odszedł równy rok pracy,wysiłku ,starań ,zabiegów wszystko poszło na marne ale jak znowu znajdę takiego NICA nie zawacham sie ani przez chwile i zabiorę go,Ajula dzieki i podziekowania KateBono że poświęciła swój cenny czas dla mnie.nie przewidziałam że będzie mi tak ciężko są inne zwierza w domu jak wiecie ale nikt go nie zastąpi,wieczory gdy jestem sama są przytłaczające.[/QUOTE]

na pewno nie poszło na marne, dałas Nico dużo szczęścia i miłości.

Link to comment
Share on other sites

mój pies ma dyskopatie .. eh.. potrzebuje pomocy .. musze kupic leki : cocarboxylasum, nivalin. Jesli ktoś może posiada takie leki proszę o jakąkolwiek pomoc . Dziękuje A to mój Roki zaskoczony przez chorobe z dnia na dzień .. ;(
[url]http://img824.imageshack.us/img824/2499/sdc11641g.jpg[/url]

Zdjecia recepty :
[url]http://img189.imageshack.us/img189/8886/sdc11716k.jpg[/url]
[url]http://img222.imageshack.us/f/sdc11715g.jpg/[/url]

Jeśli ktoś zechciałby pomóc proszę o kontakt ! Meil [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...