Jump to content
Dogomania

Rodowód


Claudia_Jazz

Czy twój pies ma rodowód?  

102 members have voted

  1. 1. Czy twój pies ma rodowód?



Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Owszem, koty robią wrażenie niezależnych i dzikich, owszem, zazwyczaj lepiej sobie radzą w "naturze" niż psy. ale jednocześnie kocia wierność, chociaż cichsza, nie tak efektownie manifestowana, niczym nie ustępuje psiej.... Nie raz niestety (my- pomagający kotom porzuconym, tymczasujacy) widzieliśmy kota, który umierał z tęsknoty za swoim człowiekiem. I nie ma co zwalac tego na sters schroniskowy, bo nawet zabranie kota w dobre warunki nie zawsze ratowało mu życie. Szczególnie w przypadku starszych kotów, silnie związanych z opiekunem- które oddane np. po śmierci Dużego umierały w tydzień. Odmawiały dalszego istnienia.
Poza tym widziałam jak silna może być miłośc i przywiązanie kota, który, przez wiele lat dziki i wolnożyjący, na starość znalazł dom.

P.S. Szkolić się (wbrew pozorom) kota też da- najlepiej za pomocą klikera, albo naprowadzania ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdzę, że się nie przywiązują, bo przywiązują się bardzo, chociaż nie wszystkie. Wiem też z doświadczenia, ze te które żyją w piwnicach bloków wyglądają o wiele gorzej niż te ze wsi.

Znowu ubarwię to przykładem. W sklepie zoologicznymw którym robię zakupy, bardzo często na ladzie lub gdzieś w koncie leżą dwa koty, które dają się głaskać i czasami się tego domagają od kupujących. Z właścicielem śmiejemy się, że robią w sklepowi dobry pr. Nie są to jednak koty domowe tylko dzikie, po prostu kiedyś przyszły do sklepu a właściciel poczęstował je jedzeniem, zaczęły przychodzić coraz częściej a właściciel stwierdził, że mogą w jego sklepie zamieszkać, więc zrobił w drzwiach klapkę, żeby mogły same wchodzić i wychodzić i w ten sposób sklep stał się ich domem.

A kota nigdy nie próbowałem szkolić, poza nauką czystości. Jakoś fascynują mnie takie jakie są...

Niektóre koty świetnie sobie radzą na wolności i chyba nie ma sensu tego zmieniać. Niektóre mają z tym problemy myślę, że jest to spowodowane pasożytami o i chorobami, bo nie mogą liczyć na pomoc weterynarza. Ale jeśli kotek żyje sobie na wolności, to co jest w tym złego?

Link to comment
Share on other sites

a ja odbiegnę od tematu rozmowy ;) obecnie mam pieska bez rodowodu czyli w typie rasy, jej charakter jest super (jak narazie ma 4 mies) wczesniej miałam również basseta lecz z rodowodem i muszę powiedzieć że ten obecny ( czyli w typie) jest o wiele mądrzejszy... nie twierdzę że rodowodowe są głupsze, ale przekonania że rodowodowy ma lepszy charakter są również błędne, nie zawsze psy rodowodowe są zrównoważone psychicznie, nie zawsze rodzice są dobrze ułożeni a dobrze ułożony, wychowany powienien być każdy pies, nie wazne czy z papierkiem czy bez bo biorąc psa pod swój dach się czegoś od niego oczekuje i będzie się z nim żyło srednio 15 lat, ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM'] Populacja kotów w tamtym miejscu nie jest za duża, więc też nie widzę potrzeby sterylizacji. Dla mnie dzikie koty, to taki sam element krajobrazu jak ptaki, czy sarny.[/QUOTE]

A nie zastanowiło Cię dlaczego populacja się nie powiększa, mimo braku sterylizacji ? Jak duża musi być śmiertelność kociąt i dlaczego ? No, ale co się przejmować elementem krajobrazu, niech żyje selekcja naturalna (to oczywiście ironia, gdybyś ktoś nie zrozumiał).

Link to comment
Share on other sites

Brezyl takie jest prawo natury :( Jak pewnie pamiętasz z biologii tak jest wszędzie. Natura sama dba o równowagę, dzięki temu wiem, że koty które tam długo żyją mają najlepsze geny. Każdę zwierzę żyjące na wolności jest poddawane selekcji naturalnej, taka jest cena wolności. W tym wypadku selekcja nie jest tak brutalna, ponieważ dużo kociąt stamtąd znajduje dom, właśnie dzięki tej kotce (mówimy na nią Panterka), a także kilku innym wyjątkowo fajnym i ładnym kotom. Ja sam stamtąd przygarnąłem kiedyś 3 kociaki.

A i zapomniałem dodać, że koty żyjące na wolności z powodu ograniczonych zasobów, rozmnażają się dużo rzadziej niż te trzymane w niewoli.

Link to comment
Share on other sites

Czy interesuje Cię odpowiedź? Na dowód mam tylko swoje obserwacje, z czasów kiedy często te koty odwiedzałem. Najczęściej dzikie kotki miały 1 miot w roku miedzy czerwcem a sierpniem wyjątkowo zdarzało się, że jakaś kotka miała dwa mioty, ale pierwszy musiał wtedy wypaść jeszcze przed czerwcem. Czasami jakaś kotka nie miała miotu przez 2 lata. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że mioty dzikich kotek są mniej liczne od tych z niewoli, bo maksymalnie zaobserwowałem 4 kociaki a najczęściej było 1-3. Ale chyba to nikogo tutaj nie interesuje :)

Dla mnie ciekawe było stwierdzenie Patiszona, że metryka nie wystarcza do potwierdzenia rasy na agility, czyli jeśli dobrze zrozumiałem na zawodach PETy nie są traktowane jak psy rasowe?

Link to comment
Share on other sites

Akurat Krzysiek tu ma rację, cykl płciowy kotów w znacznie większym stopniu niż psów zależy od pogody i warunków w jakich żyją. Stąd koteczki w cieple, w domach potrafią dostać rujkę już w wieku 5 miesięcy. I dobrze odżywione kotki, w sprzyjających warunkach potrafią miec kilka rujek i kilka miotów w roku, podczas gdy suki mają 1-2 cieczki regularnie. Inna sprawa, że mioty kotek dzikich są mniej liczne bo po pierwsze- część zarodków obumiera wcześnie w macicy, po drugie, często najsłabsze są eliminowane zaraz po urodzeniu, ale też kociaki, które widzimy już podrośnięte, to z racji chorób i nieraz głodu- niewielki odsetek tych które się urodziły.

Swoją drogą, Krzysiek, ja sterylizuję także koty nie-swoje, między innymi właśnie dlatego, że wiem, jak wyglądają ginące na skutek "selekcji naturalnej" maluchy......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Mam nawet kilka :) a zaczynałem od dzikich. Napisz co Ci się nie podoba, to wtedy będziemy mogli wymienić się doświadczeniami. Mnie w kotach urzeka właśnie ich niezależność... są towarzyszami, ale nie sługami.[/QUOTE]
Krzysiek, nie ma co byc niesmialym, przyznaj sie do tej hodowli, ponoc rasowcow, o ile pamietam, z zastosowaniem w felinoterapii.
A skoro ponoc hodujesz koty rasowe, to wypadaloby sie przylozyc do zadbania o te "dzikie" i ograniczenie ich populacji niekoniecznie w sposob "naturalny".
W koncu takie postulaty wysunales w stosunku do ZKwP i rejestrowanych w nim hodowcow.... :eviltong::cool3:.
To co, kiedy pogonisz macierzysty zwiazek i swoja osobe do realizacji wlasnych pomyslow....?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Inna sprawa, że mioty kotek dzikich są mniej liczne bo po pierwsze- część zarodków obumiera wcześnie w macicy, po drugie, często najsłabsze są eliminowane zaraz po urodzeniu, ale też kociaki, które widzimy już podrośnięte, to z racji chorób i nieraz głodu- niewielki odsetek tych które się urodziły. [/QUOTE]

I ja raczej tutaj widzę przyczynej mniejszego przyrostu naturalnego dzikich kotów, bo z własnych obserwacji wynika, ze jednak mają małe 2 x w roku. Jeżeli kotka nie miała małych przez dwa lata, to najprawdopodobniej poroniła (lub z przyczyn chorobowych nie wystąpiła ruja) , możliwość bowiem nie pokrycia jej w czasie okresu płodnego są równe zeru. Na szczęście jeżeli chodzi o Szczecin sterylizacji robi się mnóstwo od kilku lat i zaczyna to byc widoczne gołym okiem. I chocież zawsze można sie przyczepić, że TOZ robi coś za mało ale w porównaniu z innymi miastami działalność ta jest dość prężna [URL]http://www.toz.szczecin.pl/?id=pomoc[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Inna sprawa, że mioty kotek dzikich są mniej liczne bo po pierwsze- część zarodków obumiera wcześnie w macicy, po drugie, często najsłabsze są eliminowane zaraz po urodzeniu, ale też kociaki, które widzimy już podrośnięte, to z racji chorób i nieraz głodu- niewielki odsetek tych które się urodziły. [/QUOTE]

I ja raczej tutaj widzę przyczynej mniejszego przyrostu naturalnego dzikich kotów, bo z własnych obserwacji wynika, ze jednak mają małe 2 x w roku. Jeżeli kotka nie miała małych przez dwa lata, to najprawdopodobniej poroniła (lub z przyczyn chorobowych nie wystąpiła ruja) , możliwość bowiem nie pokrycia jej w czasie okresu płodnego są równe zeru. Na szczęście jeżeli chodzi o Szczecin sterylizacji robi się mnóstwo od kilku lat i zaczyna to byc widoczne gołym okiem. I chocież zawsze można sie przyczepić, że TOZ robi coś za mało ale w porównaniu z innymi miastami działalność ta jest dość prężna [URL]http://www.toz.szczecin.pl/?id=pomoc[/URL] Zawsze jednak wypadnie coś nowego - koty stoczniowe - i problem zaczyna sie od początku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM'](...)

Dla mnie ciekawe było stwierdzenie Patiszona, że metryka nie wystarcza do potwierdzenia rasy na agility, czyli jeśli dobrze zrozumiałem na zawodach PETy nie są traktowane jak psy rasowe?[/QUOTE]

???
PET, jak każdy szczeniak z miotu po rodzicach spełniających wymogi hodowlane, JEST uprawniony do wyrobienia - na podstawie metryki - rodowodu.
PET jest psem/suką rasowym/ą - o przynależności do rasy świadczy pochodzenie.
Niehodowlany NIE równa się nierasowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Na przykład na zawodach agility psy z ,ale bez wyrobionego rodowodu nie sa uznane jako rasowe[/quote]
I nie tylko agility to dotyczy, jak mniemam.

[quote name='KrzysiekM']
Dla mnie ciekawe było stwierdzenie Patiszona, że metryka nie wystarcza do potwierdzenia rasy na agility, czyli jeśli dobrze zrozumiałem na zawodach PETy nie są traktowane jak psy rasowe?[/QUOTE]
KrzyśkuM
Prowadzisz wojenkę przeciwko ZK, jakąś osobistą krucjatę, ale nie po raz pierwszy swoimi wypowiedziami dajesz świadectwo, że masz słabe pojęcie, jak ten związek działa. Nie podobają Ci się regulaminy, zasady itd. itp, ale tak naprawdę to naprawdę niewiele o tym wiesz (pamiętasz, co napisałeś o DON-ach?). Mnie to ani ziębi, ani grzeje, nie zamierzam związku bronić, ale Ty jako dyskutant w kwestiach, w których błądzisz (nie raz to potwierdziłeś) jesteś po prostu niewiarygodny. Krytykujesz coś, czego nie znasz, o czym niewiele wiesz. Proponuję, abyś lepiej zapoznał się z tematem, bo sam co i rusz wsadzasz się na minę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Na przyklad na zawodach agility psy z metryczka, ale bez wyrobionego rodowodu nie sa uznane jako rasowe :o[/QUOTE]

Prawda, ale nie do końca ;-)
W agility psy rasowe, ale nie mające WYROBIONEGO rodowodu w zawodach FCI rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata, traktowane sa jako psy NIERODOWODOWE (=nie zarejestrowane w organizacjach kynologicznych) - a nie jako psy NIERASOWE... no bo to nie to samo, a diabeł siedzi w szczegółach :razz:
Mówią o tym przepisy dodatkowe rozgrywania tych zawodów:
[quote]
[FONT=Times New Roman]Mistrzem Polski może zostać wyłącznie pies zarejestrowany w ZKwP[/FONT]
[/quote]
[FONT=Times New Roman]czyli pies posiadający RODOWÓD...[/FONT]
[FONT=Times New Roman]a w Regulaminie Agility FCI jest dokładnie tak napisane:[/FONT]
[quote]
[LEFT][B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]DOPUSZCZENIE DO STARTU W ZAWODACH[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B] [/LEFT]
[FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]a) W próbach uznawanych przez FCI, w których przyznaje si[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]Certyfikat Agility FCI i kwalifikuje do mistrzostw kraju i Mistrzostw [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]Ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]wiata FCI mog[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]bra[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]udział psy wszystkich ras w wieku powyż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ej 18 miesi[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]cy, posiadaj[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ce rodowód uznany przez FCI; [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]musz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]posiada[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]tatuaż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]lub chip; wła[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ciciele/zawodnicy [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B] [FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]musz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]by[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]członkami klubów należ[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]cych do Krajowej Organizacji Kynologicznej zrzeszonej w FCI.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Arial][LEFT][SIZE=3][FONT=Arial]Zawodnicy musz[/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]mie[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ksi[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ąż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]k[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]pracy albo licencj[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]wydan[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]przez ich krajow[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]organizacj[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]kynologiczn[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3], w których zapisane s[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]wyniki zawodów.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/LEFT]


[/quote]



[LEFT][FONT=Times New Roman]I szczególowe na temat Mistrzostw Świata:[/FONT][/LEFT]
[quote]

[LEFT][B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]3 Zgłoszenia[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B]
[LEFT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]Krajowe organizacje kynologiczne należ[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ce do [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]FCI (jak również[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]te [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ci[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]le powi[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ą[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]zane z FCI jak AKC, CKC i Brytyjski Kennel Club) [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]maj[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]prawo na Mistrzostwa [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]Ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]wiata Agility zakwalifikowa[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ć Z[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]awodników [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]wg poniż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]szych zasad:[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B][/LEFT]
[/LEFT]

[SIZE=3][FONT=Arial][B][SIZE=3][FONT=Arial]- wła[/FONT][/SIZE][/B][/FONT][/SIZE][B][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ciciel i zawodnik musz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]mie[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]narodowo[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ść [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]danego kraju lub musz[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ą [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]mie[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]kart[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ę [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]stałego pobytu w kraju, dla którego ich pies b[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]dzie startował. Zadaniem KOK jest sprawdzenie statusu obywatelstwa wła[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ś[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]ciciela i zawodnika. W przypadku podwójnego[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B]

[SIZE=3][FONT=Arial][B][SIZE=3][FONT=Arial]obywatelstwa zawodnik moż[/FONT][/SIZE][/B][/FONT][/SIZE][B][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]e wybra[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]dowolny kraj, aczkolwiek, moż[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]e startowa[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]tylko dla jednego kraju.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B]

[SIZE=3][FONT=Arial][B][SIZE=3][FONT=Arial]- Pies musi by[/FONT][/SIZE][/B][/FONT][/SIZE][B][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ć [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]zarejestrowany w Ksi[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]gach Rodowodowych w kraju, dla którego b[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]dzie startował, przez okres minimum 12 miesi[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Bold][SIZE=3][FONT=Arial,Bold][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=3]cy.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/B]



[/quote]
[LEFT][FONT=Times New Roman]Z tym ostatnim punktem był u nas kiedyś problem....[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Times New Roman]No bo mój Blondyn jest (póki co :razz:) petem, ale rodowód ma i teoretycznie moglibyśmy się na MŚ załapać - jakby mu "motorek w zadek wstawili" bo Blondyn jak to prawdziwy Blondyn nad dobry czas woli dobry lans:placz:[/FONT]
[FONT=Times New Roman][I][B]JAK SIE W NOWYM DOGO ZMNIEJSZA lub POWIĘKSZA CZCIONKI????[/B][/I][/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']
Dla mnie ciekawe było stwierdzenie Patiszona, że metryka nie wystarcza do potwierdzenia rasy na agility, czyli jeśli dobrze zrozumiałem na zawodach PETy nie są traktowane jak psy rasowe?[/QUOTE]
Nie, nic takiego nie napisalam. Napisalam tylko, ze dla ZK dowodem na rasowosc psa jest rodowod. Sama metryczka nie wystarczy. Pies bez rodowodu (biega jeden rasowy bc, ktoremu wlascicielka nie wyrobila rodowodu) nie ma prawa ubiegac sie o tytul Mistrza Polski na przyklad.
PET ma prawo miec rodowod ja na ten przyklad takie PETy wlasnie mam. I sa jak najbardziej rodowodowe. Wiec Keniusia w razie czego Miszczem Polski moze zostac ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...