Jump to content
Dogomania

Ratunku!!!! Schronisko w Korabiewicach !!!


gazzy

Recommended Posts

Patrząc na polska rzeczywistosc zastanawiam się czy u wiekszości ludzi którzy zakładają prywatne schroniska naprawdę sie cos psychika robi?a może otwieraja juz je wtedy gdy cos im sie zaczyna dziac? Miłosc miłoscia ale przy tym jest napradwe kupe roboty. Nikogo nie oceniam, jedynie może tyle dodam, ze ta sfera w kraju jest zupelnie niekontrolowana jak należy i mogło by sie to wreszcie zminic...:( i coś czuje ze niedługo będzie afera za aferą w tym durnym kraju biedy, złodziejstwa , bezrobocia i zaniedbanych przez wielu zwierząt...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Schroniska dla zwierzat moga byc w rekach prywatnych ,ale te rece powinny byc kontrolowane,powinno wyznaczyc granice ,powinny byc kompetentne,odpowiedzialne,przeszkolone.
Prywatne osoby powinny byc zwiazane otganizacyjnie z innymi milosnikami zwierzat.Powinni utworzyc zarzad i powinny sie odbywac wybory.
najgorszym zlem sa tzw kolchozy schroniskowe nalezace do komunalek ,ktore sa rekach ,mysliwych ,klanow rodzinnych,strazy miejskiej ,czy innych urzedasow siedzacych za burkiem.Pienadze z gmin powinny przechodzic tylno na zwierzeta ,a nie byc do dyspozycji urzedu miasta ,i przenaczone byc na klombiki itd,a nie na potrzeby psow.Prywata i osobiste interesy powinny byc wykluczone.Powinno sie budowac schroniska male ,ktore powinny powstawac prawie w kazdej duzej gminie,a nie jak nie pasuje je zamykac.te wszy<stkie dzialania tj zamykanie schronisk jest ze szkoda tylko zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

To już zupełna zgroza. Dzisiaj w TV był reportaż, ze schroniska w Celestynowie, które ma przestać istnieć na początku lutego, jeżeli nie uda się zmienić decyzji powiatowego lekarza weterynarii. Psy w tym schronisku wyglądają super , niektóre są wręcz zapasione, są wesołe, bawią się ze sobą podbiegają do ludzi machając ogonem i przyjaźnie zerkając w oczy, mimo to zdaniem weterynarza schronisko nie spełnia swoich funkcji . W korabiewicach przerażone, zabiedzone, głodzone i polujące na siebie psy , ranne , chore i konające , przychodzi kontrola i co ?? I nic jest super , nie ma się do czego przyczepić? Ludzie, co za mendy są tam weterynarzami??? Weterynarię to chyba korespondencyjnie kończyli, jeśli w ogóle byli chociaż na jednych zajęciach. Takie bagno to tylko w nas jest możliwe. Na 100% ta kontrola, która była ukaże sielankowy obraz schroniska. W końcu na czas kontroli najcięższe przypadki znęcania się zostały zabite i ukryte dla oczu kontrolerów. Potem wszystko wróci do normy. Tą starą wariatkę właścicielkę schroniska razem ze swoimi szczurami należy umieścić na Sobieskiego i intensywnie leczyć . Jakie dochodzenie trzeba prowadzić to materiał TVN nie jest wystarczającym dowodem?? Obłuda, kłamstwo i krętactwo. Reporter pyta gdzie jest pies a ta szmata struga głąba,że tu nie było żadnego psa. Nic tylko podejść i strzelić w ryj ,aż by się nogami nawinęła. Jeszcze z ludzi będą debili robic!!!

Link to comment
Share on other sites

racja.U nas doprowadza sie cos do ruiny i tragedii, a potem chce sie pozbyc ,zamknc i zapomniec o całej sprawie.Takie wg naszych różnorakich na wyższych stołkach jest wyjście.Bezmózgowie i znieczulica...
:(
Dobrze że jeszcze nie jemy psów i kotów i nie obdzieramy ich ze skóry jak Chinczyki....(chociaz ja nie jem niczego co ma oczy)

Link to comment
Share on other sites

Kochana, czytalam PW, ale nic nie moge Ci powiedziec, bo ja nie wiem akurat jaka pomoc tam najbardziej potrzebna.
Napisze Ci nr tel do Grzegorza. On tam byl i pewnie trzyma reke na pulsie.
Zadzwon i wypytaj.
Ja mam swoich ponad 20 psiakow ( 17 hotelowych i 6 wlasnych ) i musze sie nimi zajac zeby i mnie nie spotkalo to samo .......
Na szczescie mam meza rozsadnego, ktory mnie hamuje w moich zapedach ... takich ... z dobrego serca....
Potem to juz tylko krok do szalenstwa !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaM']Kochana, czytalam PW, ale nic nie moge Ci powiedziec, bo ja nie wiem akurat jaka pomoc tam najbardziej potrzebna.
Napisze Ci nr tel do Grzegorza. On tam byl i pewnie trzyma reke na pulsie.
Zadzwon i wypytaj.
Ja mam swoich ponad 20 psiakow ( 17 hotelowych i 6 wlasnych ) i musze sie nimi zajac zeby i mnie nie spotkalo to samo .......
Na szczescie mam meza rozsadnego, ktory mnie hamuje w moich zapedach ... takich ... z dobrego serca....
Potem to juz tylko krok do szalenstwa !!!![/QUOTE]

Wlasnie u nas jest bardzo duzo schronisk ,w ktorych jest wlasnie 20 psow ,2 osoby do pracy na zmiane i kierowniczka.Poniewaz schroniska nie moga byc zamykane sa do zwierzat do dyspozycji na 24 godziny.Jezeli jest wiecej przejmuja male organizacje.wszyscy wspolpracuja ze soba.osoby prywatne maja gospodarswa ,zakladaja org.wspolpracuja ze schroniskami ,wspolnie szukaja domow.Patrza ktory pies moze isc do boksu ,a ktory moze mieszkac tylko w domu z opiekunem ,albo przechodzi do osoby co prowadzi DT albo ma psy w gospodarstwie (nie wiecej jak 15,w tym konie ,krowy i inne zwierzata uratowane.

jak mozna zamykac schronisko np.w celestynowie , nie buduajc nowego .lub je unowoczesniajac,a przygladac sie i udawac ze jest wszystko okey w Korabowicach.
Prosze napisac mnie ile tam jest psow i do jakiego miasta nalezy to schronisko,komu podlega?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Wlasnie u nas jest bardzo duzo schronisk ,w ktorych jest wlasnie 20 psow ,2 osoby do pracy na zmiane i kierowniczka.Poniewaz schroniska nie moga byc zamykane sa do zwierzat do dyspozycji na 24 godziny.Jezeli jest wiecej przejmuja male organizacje.wszyscy wspolpracuja ze soba.osoby prywatne maja gospodarswa ,zakladaja org.wspolpracuja ze schroniskami ,wspolnie szukaja domow.Patrza ktory pies moze isc do boksu ,a ktory moze mieszkac tylko w domu z opiekunem ,albo przechodzi do osoby co prowadzi DT albo ma psy w gospodarstwie (nie wiecej jak 15,w tym konie ,krowy i inne zwierzata uratowane.

jak mozna zamykac schronisko np.w celestynowie , nie buduajc nowego .lub je unowoczesniajac,a przygladac sie i udawac ze jest wszystko okey w Korabowicach.
Prosze napisac mnie ile tam jest psow i do jakiego miasta nalezy to schronisko,komu podlega?[/QUOTE]

Schronisko znajduje się niedaleko Żyrardowa. Przyjmuje zwierzeta z okolicznych gmin. Dokładnie nie wiadomo ile tam jest zwierząt bo ta wielka miłośniczka nie prowadzi ewidencji napewno kilkaset psów ok 600-800 sztuk, koty, niedźwiedzie, konie. Trzeba rozgłaszać po całym świecie jak Polska traktuje zwierzęta i jak w tym kraju przestrzega się prawa!!!! Wstyd i Hańba!

Link to comment
Share on other sites

podpisałam...
Co do Polski...niejedyny to kraj w którym ludzie traktują czasem zwierzaki jak szmaty...Chiny, Kanada to też niejedyny przykład tragedii zwierzaków... Szkoda słów juz poprostu...Jedna iskierka nadzieji;wzrasta świadomosc...Może cokolwiek si epolepszy chociaz troche...A wyobrażacie sobie co było wtedy kiedy nikt sie tymi sprawami nie interesował??.... .:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Córka mojej koleżanki z pracy, Agnieszka chciała koniecznie dać dom psu z Korabiewic, pojechała tam nawet, rozmawiała z jakąs wolontariuszką, która przez siatkę wskazała jej psa bardzo potrzebującego domu. Ale o wejściu na teren i o adopcji nie ma mowy. Agnieszka jest zdecydowana wziąc tego psa, ale - jak czytam na wątku - jest to zupełnie niemożliwe, tak? Czy ktoś może pomóc? Mogę dać na pw tel. do Agnieszki. Wiem, że to tylko jeden pies, ale...

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka, córka mojej koleżanki kontaktowała się z wolontariuszką (dzięki za info!). Niestety, adopcji nie było. Jedna wolontariuszka podobno dostała się na teren, ale o zabraniu psa nie było co marzyć. Agnieszka jest tak tym wszystkim zbulwersowana, że najchętniej pojechałaby tam z policją - nie potrafi zrozumieć, że tam giną zwierzeta, a policja NIC nie może zrobić?!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Obecna sytuacja schroniska w Korabiewicach jest tragiczna. Dziś otrzymałam od koleżanki wolontariuszki następującą wiadomość.

"Drodzy przyjaciele zwierzaków, sprawa sądowa schroniska w Korabiewicach rozwija się bardzo wolno. W wyniku całej sytuacji nikt już nie płaci darowizn na schronisko. Nieopłacani pracownicy nie przychodzą do pracy, a zwierzęta zostały z p. Magdą bez jedzenia. Ponieważ p. Magda poprosiła wolontariuszy sama o pomoc – sytuacja jest podobno beznadziejna, wszyscy się odwrócili pod schroniska – chcemy zrobić dla zwierząt co się da. Oczywiście głównie w zakresie jedzenia. Potrzebujemy go dużo bo na jedno karmienie około 200kg. Zbieramy wszystko co się nadaje do jedzenia dla psów i kotów"

Podobno, właścicielka godzi się także na adopcje.

Postanowiłam zgłosić Korabiewice w Krakvecie, być może przy Waszym wsparciu zwierzaki otrzymają choć trochę karmy. Głodują już od dłużego czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

najnowsze info o Korabiewicach:
[url]http://www.rp.pl/artykul/9132,756306-Niedzwiedzie-i-wilczyca-zmienia-opiekunow.html[/url]
w najbliższy wtorek 22listopada tvn uwaga:
[url]http://uwaga.tvn.pl/53536,news,,przera%C4%B9%C5%BAaj%C3%84%C2%85ce_warunki_w_schronisku_w_korabiewicach,reportaz.html[/url]

strona na fb:
[url]http://www.facebook.com/pages/Monitoring-sprawy-Schroniska-w-Korabiewicach/231983396827699?sk=info[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy w tym schronisku jest wolontariat?[/QUOTE]

z tego co mi wiadomo..: różni wolontariusze starali się pomagać, ale mieli duże trudności tam.. Zbiórki też były organizowane, generalnie chęć i próby pomocy były, ale ze strony schroniska nie było takiej właściwej współpracy. Dużo osób też chciało wpłacać 1%, ale tam już od jakiegoś czasu nic nie działało:((

Link to comment
Share on other sites

reportaż:
[url]http://uwaga.tvn.pl/53603,wideo,308809,schronisko_czy_psi_cmentarz,schronisko_czy_psi_cmentarz,reportaz.html[/url]


mnie przeraziła wypowiedź osoby z TOZU!!! Jedna wielka MASKARA!!! i dodatkowo komentarz "pan też nie jest gruby" przecież to jest nienormalne, żeby nie widzieć TAKICH zaniedbań i tych wszystkich szczątków i dodatkowo psów w takim stanie...., według tej osoby, jest to NORMALNE!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna10025']A Pies wyglądał jak szkielet...Ten piesek w dziurze , popłakałam się. Schronisko dobre, wg TOZ - nie ma co , jutro ciąg dalszy, będzie decyzja , mam nadzieję , że zabiorą tej babie wszystkie pieski[/QUOTE]

tylko gdzie umieścić te psy? nie ma gdzie..... niestety.... to jest właśnie jeden z ważniejszych problemów, bo powrzucać do innych schronisk? przecież wszędzie jest przepełnienie i te psy w końcu i tak się pozagryzają, bo będzie ich ZA DUŻO....

a znowu fundacja nie weźmie na swoje barki 500 zwierząt + te co ma obecnie na utrzymaniu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...