Jump to content
Dogomania

Paranoja Władz Białegostoku - psy karane za to, że szczekają?!!!


Matagi

Recommended Posts

[quote name='donya']My już niedługo na wsi bedziemy mieszkać
:bigcool: :Cool!: :bigcool: :Cool!: :bigcool: :Cool!::bigcool: :Cool!:[/quote]
[COLOR=green][I][B]Zazdroszczę[/B][/I][/COLOR]:-(
[COLOR=green][I][B]My się niedługo przeprowadzamy do nowego mieszkania. Żałuję, bo mogliśmy zamiast tego do domu jednorodzinnego się przymierzyć. Jeszcze dziś okazało się, że z sąsiadami będą problemy. Normalnie załamać się można...:shake: :shake: :shake: [/B][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='asher']Matagi, błaaaagam, jak ci straż miejska do chałupy wparuje, to nagraj ich!!! Ja chcę zobaczyć ich miny, jak się okaże, że to nie psy szczakają tylko papuga!!! :modla: :evil_lol:[/quote]
Okiej!;) Tylko nie wiem,czy oni beda chcieli leźć do mnie:cool1: Ja ich kiedyś op******am za to,że przyszli do mnie o 9.00 rano zwrócic mi uwagę,że chodnik nie odśnieżony:angryy: O tej godzinie ja nie funkcjonuję,moja rodzina obchodzi miejsce gdzie spię szerokim łukiem na palcach,a te tam przyszli i jeszcze na dzwonek naciskali namolnie:angryy: .Po tym jak im nawrzucałam,to wetknęli mi mandat do skrzynki na listy/podać kwit sie bali do ręki,bo za płotem 5 akit się darło:evil_lol: / i postraszyli,że jak psy sie beda tak darły,to oni maja gaz i go użyją:angryy: Nie wiedzieli ,biedaki,że ja coś tam robię w pewnej organizacji prozwierzęcej,że znam ich komendanta i różnych takich co u władzy są /to byli nowi,młodzi służbiści:lol: /,że tego straszenia gazem to im nie odpuszczę:diabloti: I nie odpuściłam-wieczorem mandat został anulowany przez zastępce komendanta SM,który przyjechał przeprosić za zachowanie podwładnych:diabloti: Powiem jeszcze,że wzięłam ich szantażem:diabloti: :diabloti: :diabloti: Oni jakoś mam wrażenie pamiętaja moja facjatę,bo nigdy nie zostałam zaczepiona przez nich na ulicy za chodzenie z psami bez kagańca /nawet nie mam takiego/,ale minął juz jakis czas,może przyjdą karać mnie za szczekanie psów czy Franka....;) Będzie wesoło,ojjj będzie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][COLOR=green][I][B]Ja już nie chcę w mieście mieszkać. Ja chcę na wieś[/B][/I][/COLOR]:-([/quote]

Ja też!:loveu: I cały czas dążę do tego:do niedawna mieszkałam w centrum miasta na ulicy Nowy Świat,teraz mieszkam spory kawałek od centrum na osiedlu gdzie mam prawie za płotem las,jest to ulica Wiejska,stąd juz tylko jeden krok na wieś,tym bardziej,że koło nas budowac zaczęli bloki....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']Ja też!:loveu: I cały czas dążę do tego:do niedawna mieszkałam w centrum miasta na ulicy Nowy Świat,teraz mieszkam spory kawałek od centrum na osiedlu gdzie mam prawie za płotem las,jest to ulica Wiejska,stąd juz tylko jeden krok na wieś,tym bardziej,że koło nas budowac zaczęli bloki....[/quote]
[COLOR=green][I][B]Dlatego najlepiej na taką szczerą wiochę:lol: , gdzie pól ornych w cholerę.[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=green][I][B]Marzy mi się dom, z dużym terenem, wszystko ogrodzone wysokim murem. Wstaję sobie rano, otwieram drzwi, psy wybiegają...[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=green][I][B]Nie ma smyczy, kagańców, niezadowolonych ludzi...[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=green][I][B]Kiedy to będzie? Niecierpliwa jestem[/B][/I][/COLOR]:roll:

Link to comment
Share on other sites

Oj, An3czko, naiwna istoto :evil_lol: Jak pobędziesz na takiej szczerej wiosce, jak zobaczysz, jak się tam zwierzeta traktuje, jak odczujesz na własnej skórze pietno odmieńca, co to się nad głupim psem trzesie, jak nad jajkiem śmierdzącym, to zatęsknisz za cywilizacją :evil_lol:
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Oj, An3czko, naiwna istoto :evil_lol: Jak pobędziesz na takiej szczerej wiosce, jak zobaczysz, jak się tam zwierzeta traktuje, jak odczujesz na własnej skórze pietno odmieńca, co to się nad głupim psem trzesie, jak nad jajkiem śmierdzącym, to zatęsknisz za cywilizacją :evil_lol:
;)[/quote]
[COLOR=green][I][B]Nie!!!![/B][/I][/COLOR]
[COLOR=green][I][B]Ja się murem odgrodzę wysokim i szerokim:lol: . Na nic nie bedę patrzyła i nikt na mój teren zerkać nie będzie mógł.[/B][/I][/COLOR]
[COLOR=green][I][B]A wiesz, że jeszcze stosunkowo niedawno moim marzeniem było mieszkanie w Rynku Gł.? Ja wogóle dziewczyna z Centrum jestem i gdy wiele lat temu musiałam się przeprowadzić do tej dzielnicy, wktórej obecnie mieszkam, to płakałam, że na wieś mi każą iść!!![/B][/I][/COLOR]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='herbina']Może nie powinnam o tym pisać, ale niestety takie pomysły w niektórych stanach USA doprowadziły do tego, że co bardziej uciążliwym psom przeprowadza się operację na strunach głosowych:crazyeye: (wiem to od weta), w ogóle te bardziej szczekliwe eliminuje się z hodowli :mad:

mam jednak nadzieję, że u nas do tego nie dojdzie[/quote]

niestety osobiscie moge to potwierdzic,
moze to glupio zabrzmi, ale w californi psy po prostu nie szczekaja,
osobiscie spotkalam dwa psy z zoperowanymi strunami, wydawaly z siebie takie dzwieki, jakby z pod koldry, zagluszone...


W sprawie uchwaly Wladz Bialegostoku, czy tego posiedzenia 27 lutego, to sie jeszcze odezwe...mam pewnien pomysl bowiem:razz:

kasia

Link to comment
Share on other sites

lepiej byloby te fundusze poswiecic na kastracje bezdomnych zwierzat!
Zamiast scigac psich "przestepcow".(szczekanie jest karalne) lepiej wydac pienadze na ustawe ,zeby wlasciciele czworonogow nie trzymali psy w budach na krotkich lancuchach ,albo w w tzw.boksach (pies powinien w noca przebywac w domu.Poza tym uswiadomic ,ze ludzie ktorzy pracuja 8 godzin nie powinni kupowac psow ktore z natury naleza do temperamentnych,dotyczy tez mieszanek z tymi rasmi np.teriery,pinczery,szpice. A do blokow kupowac psy ktore z natury nie za duzo szczekaja i nie szczeniaki.
(Ameryka nie jest krajem do nasladowania,szczegolnie chodzi o ochrone zwierzat.Z jednej stony psy nosza brylanty w obrozach ,maja specjalne resteuracje i td.a ,z drugiej strony sa tzw.psie klapy ,gdzie psy niechciane sa wrzucane i od razu gazowane!!!!!!:-( lub torturowane-przecinane maja ,oczywiscie za zgoda wlasciciela ,struny glosowe:angryy: To nie sa zadne dobre przyklady dla wladz miast.

Link to comment
Share on other sites

Teraz to tylko z sąsiadami trzymać się mocno co by nie podali na policje... owszem czasem szczekanie nawet w domach jednorodzinnych jest uciążliwe. Zwłaszcza latem jak się chce otworzyć okno a pies sąsiada wyje do księżyca - ale od tego są też partnerskie stosukni z ludźmi. Czy my naprawde nie potrafimy być społeczeństwem obywatelskim...
A co do tych operacji to :angryy::angryy::angryy: oni chyba na głowe upadli :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asztir']Teraz to tylko z sąsiadami trzymać się mocno co by nie podali na policje... owszem czasem szczekanie nawet w domach jednorodzinnych jest uciążliwe. Zwłaszcza latem jak się chce otworzyć okno a pies sąsiada wyje do księżyca - ale od tego są też partnerskie stosukni z ludźmi. Czy my naprawde nie potrafimy być społeczeństwem obywatelskim...
A co do tych operacji to :angryy::angryy::angryy: oni chyba na głowe upadli :shake:[/quote]

Sąsiadów na dzień dzisiejszy to ja mam sztuk 2.Jeden ma 2 psy i kilka kur /z tego kurzego towarzystwa kilka to rasowe,ozdobne czubatki polskie/.Kury trzeba będzie zlikwidować wedle przykazu urzędasów/ten sąsiad nie jest człowiekiem zamożnym,miał to qurestwo dla własnych potrzeb,ma trójkę malutkich dzieci,kurnik jest zrobiony bardzo fajnie,jest ładny,a ptactwo łaziło po jego ogrodzie,nie było uciążliwe,choć "kłuło"w oczy mego psa,który tam się wmeldował 2 razy/.Sąsiad latem uprawia też warzywa pod folią,to na razie dozwolone:angryy: .
Drugi sąsiad ma za płotem sad,psa nie ma ale od wieków miał pszczoły,to starszy siedemdziesięcioletni emeryt,który już tu nie mieszka,ale po za zimą spędza tu każdy dzień.Kocha swoje pszczoły,na dzień dzisiejszy ma 2 ule,ale i te każą mu zlikwidować.
Blok jest w trakcie budowy,zapewne już jesienią wprowadzą sie nowi lokatorzy i znając życie,kiedy poczuja się za kilka miesięcy aborygenami zaczną wprowadzać swoje porządki,zauważą psy,a czy będa szczekać czy nie to szczegół,nudę trzeba czymś zabić/przykład:władze miasta/,więc można się do kogoś doczepić coby było weselej.Taka ,niestety niektórych Polaków mentalność:angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Straż zawsze mogła interweniować w czasie ciszy nocnej. W końcu po to jest cisza, i ujadanie jednostajne psa w nocy jest naprawde nie do zniesienia. Wiem coś na ten temat :roll: mieszkałam obok ludzi których suka wyła do księżyca każdej nocy... nie dało się spać, w końcu któryś z sąsiadów dał znać policji i zamykali ją na noc do domu. Bez przesady - należy uszanować ciszę innych... oni mieli okna na inną stronę niż jej kojec a moje i sąsiadów prosto na nią. Wstawałam ciągle niewyspana, zwłaszcza od wiosny do jesieni!
Ale nie rozumiem tego, że nie można sobie hodować kur, czy innych zwierząt gospodarskich - co komu do czyjego ogródka pod tym względem?! Jakby taka ustawa weszła w życie zwróciłabym się do prawników - to jest wykroczenie poza prawa konstytucyjne - w końcu kury nie szczekają, ani też nie gdaczą tak mocno, że ludzie spać nie mogą :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asztir']
Ale nie rozumiem tego, że nie można sobie hodować kur, czy innych zwierząt gospodarskich - co komu do czyjego ogródka pod tym względem?! Jakby taka ustawa weszła w życie zwróciłabym się do prawników - to jest wykroczenie poza prawa konstytucyjne - w końcu kury nie szczekają, ani też nie gdaczą tak mocno, że ludzie spać nie mogą :shake:[/quote]

Chodzi o to, zeby gdzie nie trzymac tyh kur?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia i PePe']Radni nie zatwierdzili tego projektu,
oddali go do poprawki,
pozdrawiam
kasia[/quote]

I bardzo dobrze!!!!! Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i dopiszą do projektu wrzeszczące na dachach koty, które zaczęły właśnie marcować, czego wynikiem jest nie przespana przeze mnie noc ;)
Może mi ktoś wiatrówkę pożyczyć?:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='Asztir']Teraz to tylko z sąsiadami trzymać się mocno co by nie podali na policje... owszem czasem szczekanie nawet w domach jednorodzinnych jest uciążliwe. Zwłaszcza latem jak się chce otworzyć okno a pies sąsiada wyje do księżyca - ale od tego są też partnerskie stosukni z ludźmi. Czy my naprawde nie potrafimy być społeczeństwem obywatelskim...
A co do tych operacji to :angryy::angryy::angryy: oni chyba na głowe upadli :shake:[/QUOTE]

Gdyby ludzie zachowywali się jak ludzie i zechcieli dostrzec swoją winę a nie sąsiadów, którzy przeszkadzają w bezstresowym trzymaniu psa. Przepisy z pozoru bzdurne dają równe szanse wszystkim, przede wszystkim chcącym normalnie funkcjonować bez hałasu w postaci wielogodzinnych szczeków.

Link to comment
Share on other sites

Moja sąsiadka podała mnie do S.M za to, że jej piesek szczeka, jak moje bawią się i biegają po ogrodzie.
Odgrodziłam się więc płytami z betonu, to teraz jej przeszkadza, że nie ma przepływu powietrza i jest na jej działce duszno. Jak ktoś jest czepialski o wszystko, to lekarstwa na taką osobę nie ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

radosna nowina z łodzi,nie uchwalono zakazu szczekania psów.Może to kwestia zdjęcia prezydenta miasta,ale radni odstąpili od tego pomysłu.Jedynie co nadal nie mozna psów spuszczac ze smyczy,chyba,że w kagańcu a specyjalnych miejsc dla psów nadal brak!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...