Jump to content
Dogomania

Paranoja Władz Białegostoku - psy karane za to, że szczekają?!!!


Matagi

Recommended Posts

[B]Regulamin dotyczący zwierząt[/B]

[IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/px.gif[/IMG]
[LEFT][IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/w/w.gif[/IMG] iwa 22-02-2006 , ostatnia aktualizacja 22-02-2006 20:26

Czy psy w mieście będą karane za to, że szczekają? Na najbliższej sesji zdecydują o tym radni

Zajmą się bowiem projektem nowelizacji regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Białegostoku. A w nim m.in. jest punkt dotyczący zwierząt domowych, nakazujący właścicielom wyeliminowanie zagrożeń i uciążliwości dla ludzi (w tym hałasu, nieprzyjemnej woni, przenoszenia pasożytów). Oznacza to tyle, że pies nie może szczekać, śmierdzieć i mieć pcheł. Ale jak wyegzekwować ten zapis? Sam Stefan Sochański, komendant straży miejskiej przyznaje, że to bardzo trudna sprawa.

- Przecież nie można zakazać psom szczekania. To przecież leży w ich naturze - tłumaczy. - Poza tym, jak wytłumaczyć komuś, kto nie ma psa, że pewnych zapachów nie da się wyeliminować.

A przecież to straż miejska powinna egzekwować przestrzeganie regulaminu. Tylko jak, skoro strażnicy nie mogą wchodzić do mieszkań?

- Nie będziemy przecież chodzić po klatkach schodowych i nasłuchiwać, czy gdzieś nie szczeka pies. Będziemy interweniować jeśli ktoś nam tako problem zgłosi. Wtedy przyjdziemyi porozmawiamy z właścicielem, czy uda się wyeliminować np. szczekanie - zapowiada Sochański. - Jeszcze nie wiem, czy będziemy mogli tylko pouczać, czy również karać.

- Strażnicy będą się posiłkować kodeksem wykroczeń, który przewiduje kary za uciążliwość - oznajmia Tomasz Ćwikowski, rzecznik prezydenta miasta.

Białystok nie jest jedynym miastem, które chce dyscyplinować właścicieli głośno szczekających psów. Kilka tygodni temu radni częstochowscy wydali zakaz "uporczywego" szczekania nie tylko w nocy, ale i przez cały dzień. Właścicielom hałaśliwych czworonogów grozi kara grzywny, a nawet sprawa sądowa. Częstochowscy strażnicy przyznają, że zupełnie nie wiedzą, co z tym fantem zrobić. Zapowiedzieli, że na wszelki wypadek będą kierować takie sprawy od razu do sądu grodzkiego. Po co więc taki zapis w naszym mieście?

- Rozszerzy możliwości działania strażników, ale nie wiem, czy będziemy z niego korzystać - odpowiada Sochański (również właściciel psa).

[B]27 lutego radni miasta Białegostoku będą "debatować":angryy: nad nowa uchwałą.I powiem szczerze,że wcale się nie zdziwię,kiedy zatwierdzą takie bzdury:shake: Zawsze twierdziłam,że białostockie władze nie lubią zwierząt [/B]/swego czasu było głośno o białostockim schronisku zarządzanym przez miasto/[B],ale ,że doszło juz do tego....to paranoja!!![/B]
Mam 9 psów.Mieszkam w domku jednorodzinnym,moje psy nie mieszkaja w kojcach,chociaż mam je całkiem solidne.Do niedawna wokół mego domu były tylko domy jednorodzinne.Zmieniło sie wszystko 3 lata temu,kiedy pewna firma zaczęła wykupywać grunty pod budowe bloków mieszkalnych.Jeden z tych bloków został oddany do użytku jesienią,drugi jest w trakcie budowy.Blok bedzie tuż za moim płotem,odległośc pomiędzy płotem a blokiem zgodna z przepisami /4 albo 6 metrów- nie pamiętam/.Blok będzie miał 4 piętra i garaż podziemny.Będą nowi lokatorzy,beda ciekawi co jest za moim płotem,bedą dzieci,bardziej ciekawe niz rodzice,bedzie głośno na bank.A moje psy bedą musiały cicho siedzieć,kiedy beda mi łazic po płotach,kiedy zaczna mi rzucać śmieci do ogrodu/dopuszczam taka możliwość,niestety/,bo szanowne władze zarządziły ciszę?Jak przyjdzie złodziej i psy beda szczekały na takowego,to zostanę ukarana przez Sąd Grodzki?Jak dzieci będa psy drażniły,a te szczekały to tez ja dostane po doopie?Jak jakiś lokator z bloku powie,że mu brzydko pachna psy,albo mają pasożyty,też ja beknę?Paranoja!!!!
Zaraz jeszcze grzebnę w innej gazecie/to wyżej to z Wyborczej/,tam miasto miało jeszcze inne pomysły,ciekawsze....:angryy: :angryy: :angryy:
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Quetzalcoatl']a tak dla zaspokojenia mojej ciekawości, mogę spytać kto u Was w Białym za sznureczki władzy pociąga?[/quote]

Jak to kto?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: To miasto od wieki wieków "kościołowe":diabloti: :diabloti: :diabloti: U nas na trzy ulice juz kościół stawiają!!!:angryy: Czego to "wierne" będą latać daleko na mszę?/po dziurawych ulicach i chodnikach?/:evil_lol: Hiii hii:evil_lol: Niedawno dał popis minister rolnictwa /oczywiście rodem z Białegostoku:evil_lol: /,kiedy to wysłał samochód rządowy dla dziennikarza Faktu,który "robił" za o.Rydzyka,któremu popsuł sie samochód pod bankiem:evil_lol: :diabloti: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie umiem znaleźć,a chciałam,artykułu we wczorajszym,albo przedwczorajszym Kurierze Porannym.:-( Tam było wiecej "miejskich wynalazków".:angryy: Psy nie mogą szczekać,miec pcheł,brzydko pachnieć,nie można mieć na swojej posesji:kur,kóz(?:roll: ),królików,pszczoły też niepożądane.I za wsio do Sądu marsz!!!:mad:
Białystok jest miastem dosyć "rozlazłym" terytorialnie.Niektóre dzielnice zostały przyłączone do miasta na początku tegoż roku /chyba Dojlidy Górne i cos tam jeszcze,do tej pory były to wsie podmiejskie/.Ludzie mieszkający tam od ZAWSZE mieli jakies tam "zwierzątka" na własne potrzeby na przykład.Cieszyli sie ,że zostali MIASTOWYMI ,a teraz co?A teraz do Sądu marsz!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem co by się stało, gdyby w mojej miejscowości wszedł w życie taki nienormalny przepis. Akurat u nas najwięcej szczeka, zwłaszcza w nocy i nad ranem pies prezydenta miasta. Wiem o tym doskonale, ponieważ mieszkam blisko, na szczęście zupełnie mi to nie przeszkadza, gdyż sama mam psy. Swoją drogą ciekawa jestem, czy staraż miejska egzekwowałaby ciszę nocną na psesji prezydenta i jakby uciszali jego psa?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']Niedawno dał popis minister rolnictwa /oczywiście rodem z Białegostoku:evil_lol: /,kiedy to wysłał samochód rządowy dla dziennikarza Faktu,który "robił" za o.Rydzyka,któremu popsuł sie samochód pod bankiem:evil_lol: :diabloti: :evil_lol:[/QUOTE]

No to wszystko tłumaczy... Ja z sąsiedzctwa kurpiowskiego pochodzę, taki sam teksas u nas jak u was na Podlasiu. Raz się "im" udało nawet prohibicję po 22 w mieścia zamontować :chaos:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabryjella']Co do "nieprzyjemnej woni" i wszelkiego rodzaju pasożytów to ok., w końcu to leży też w interesie właścicieli, aby psy były zadbane, ale z tym szczekaniem to już przesada. Owszem jak pies ujada 24h/dobe, ale jak zrozumiałam tu chodzi o wszelkie szczekanie:crazyeye: To może mielibyście zadrutować psom pyski;) Jeszcze troche i ktoś wymyśli żeby zakazać kotom miauczeć a ptakom ćwierkać;)[/quote]

Hiii hiii!Ja oprócz psów mam jeszcze 2 papugi żako i gwarka!:loveu: Ptaszyska mówią...a nawet drą się :diabloti: Potrafią wszystko naśladować,używają mojej intonacji głosu,śpiewaja różne piosenki dziwne,ale ich uchwała Rady Miejskiej obowiązywać nie będzie,bo to nie kury!:loveu: :diabloti: A Franek /papug żako/ szczeka jak ta lalaaaaa:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Franka też mogą zamknąć - im niewiele trzeba. Kiedyś w parku się dowiedziałam od Policji, że dla nich liczy sie ilość interwencji bo od ilosci mają płacone :angryy:
I wlaśnie widzę skutki tego - ostatnio zatrzymali dwoje staruszków, którzy przeszli na czerwonym świetle przez jezdnię bo spieszyli się do tramwaju. Była niedziela wieczorem, pusto na ulicach. :angryy: To są stróże prawa :angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Franka też mogą zamknąć - im niewiele trzeba. Kiedyś w parku się dowiedziałam od Policji, że dla nich liczy sie ilość interwencji bo od ilosci mają płacone :angryy:
I wlaśnie widzę skutki tego - ostatnio zatrzymali dwoje staruszków, którzy przeszli na czerwonym świetle przez jezdnię bo spieszyli się do tramwaju. Była niedziela wieczorem, pusto na ulicach. :angryy: To są stróże prawa :angryy: :angryy: :angryy:[/quote]

Toś mnie pocieszyła....:razz: Zacznę Franka uczyć grypserki i więziennych piosenek..../tylko skąd materaiały edukacyjne:roll: /!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Franka też mogą zamknąć - im niewiele trzeba.[/quote]

To ja bym się procesowała :diabloti: . O ile zauważyłam, była mowa o szczekających psach. Nie zauważyłam przepisu, który zabraniałby szczekania papugom :thumbs: . Franek rullez :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']A ja się nie mogę doczekać Twojej relacji na temat w jaki sposób straż miejska sprawdza obecność pasożytów u psów. W sumie to nawet wygoda dla właściciela:evil_lol:[/quote]Nooo, oczyma wyobraźni widzę te patrole SM skrzętnie rozgrzebujące każdą psią kupę w poszukiwaniu larw pasozytów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Nooo, oczyma wyobraźni widzę te patrole SM skrzętnie rozgrzebujące każdą psią kupę w poszukiwaniu larw pasozytów :evil_lol:[/quote]asher ja przez ciebie wsypałam cukier zamiast do kawy to w klawiaturę :angryy::angryy::angryy::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Może nie powinnam o tym pisać, ale niestety takie pomysły w niektórych stanach USA doprowadziły do tego, że co bardziej uciążliwym psom przeprowadza się operację na strunach głosowych:crazyeye: (wiem to od weta), w ogóle te bardziej szczekliwe eliminuje się z hodowli :mad:

mam jednak nadzieję, że u nas do tego nie dojdzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Nooo, oczyma wyobraźni widzę te patrole SM skrzętnie rozgrzebujące każdą psią kupę w poszukiwaniu larw pasozytów :evil_lol:[/quote]


Asher! I tak ma być!!! SM nie jest zła sama w sobie. Trzeba im tylko dać odpowiednie, odpowiedzialne zajęcie. Wtedy mają co robić i głupot się nie czepiają:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']A ja się nie mogę doczekać Twojej relacji na temat w jaki sposób straż miejska sprawdza obecność pasożytów u psów. W sumie to nawet wygoda dla właściciela:evil_lol:[/quote]

Hiii hiiiiiiiiii:evil_lol: Jasne,że wygoda!Tym bardziej,że mam 9 ogonów!:evil_lol: Ja nawet z chęcią poddam moje psy okresowej kontroli-materiał do badania oczywiście na wynos:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']To ja bym się procesowała :diabloti: . O ile zauważyłam, była mowa o szczekających psach. Nie zauważyłam przepisu, który zabraniałby szczekania papugom :thumbs: . Franek rullez :evil_lol:[/quote]

Ja się obawiam, że nie sa w stane odróznic psa od papugi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...