Jump to content
Dogomania

DASKO - DONEK Z Bydgoszczy


wenia41

Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No jak podoba sie zapasowe słoneczko. Jak patrzy się przez okno na nie lekko z góry to robi się człowiekowi aż ciepło i wesoło na duszy.

[IMG]http://img830.imageshack.us/img830/2028/p1000495b.jpg[/IMG]

[IMG]http://img411.imageshack.us/img411/1536/0042zi.jpg[/IMG]

Po kąpieli trzeba się dobrze wytrzeć

[IMG]http://img811.imageshack.us/img811/9743/p1000383y.jpg[/IMG]

I wymasowac krzyże.

[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/7481/p1000384u.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Oj, Marzenuś ja już w domciu wolałabym marznąć:evil_lol: niż w ciepełku tu siedzieć ale obowiązek rzecz święta!!!!! Nadzoruję budowę :mad: i nerw mi strzela :angryy: przez moich panów budowlańców. Przez nich chyba zima mnie tu zastanie. A odnośnie ogrzewania to jakie masz w domku ???? Na co grzejesz????? Czy masz ogrzewanie też podłogowe???? Jeśli tak to jak ono się sprawdza ??????

[IMG]http://img248.imageshack.us/img248/5372/p1000385g.jpg[/IMG]

Wiewióra !!!!!

[IMG]http://img832.imageshack.us/img832/8404/p1000395.jpg[/IMG]

[IMG]http://img202.imageshack.us/img202/193/p1000399m.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Oj ja mam baaardzo stary piec... Ma dobre 30 lat. Taki na drewno, koks, węgiel....
Ciągle planujemy zmienić ale ciągle jest jakieś ale i ciągle nie ma pieniędzy. Teraz wymieniamy dwa grzejniki bo trafiliśmy promocję w Leroy Merlin.
Kilka lat temu jak tata żył rodzice wzięli kredyt żeby "podnieść" górę jak dach zmienialiśmy (eternit). No i góra wciąż nie jest wykończona.
Brak finansów i czasu. Nie wszystkie okna wstawiona itd... Tak więc część ciepła ucieka nam górą no i wcale nie jest tak ciepło mimo palenia.
Ale zawsze coś.
Co do ogrzewania podłogowego - nie mam pojęcia. Opinie słyszałam różne. Jedni chwalą inni nie. Jak ze wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

[B]Weniu[/B] możesz mi powiedzieć, co to wtedy było ? [quote name='wenia41']Kurcze jak ja się cieszę, że u mojego kuncfota Dasko okazało się, że to nie nużyca !!!!! :multi::multi::multi: też pewnie mordowałabym się no i przede wszystkim Dasko. Wymiziajcie wszystkie biednie piesy.[/QUOTE]

My mamy bardzo fajny kominek wolno-stojący, coś w rodzaju kozy - ale ładny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, zimą nawet jak teraz były mrozy ogrzewa cały dom, chociaż nie jest nic rozprowadzone (tak sobie samo ciepło leci do góry). Oczywiście na wszelki wypadek jest C.O. - gazowe. Wklejam link do strony ze zdjęciem [url]http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Marzenuś nie chciałabym marznąć przez zimę. Niedokończone poddasze naprawdę dużo oddaje ciepełka w świat. Ale życie takie jest i nie pyta nas co nam się podoba, a co nie. Ja dzisiaj znowu muszę napalić bo marznę na budowie. Miałam wskoczyć do domku ale nie wypaliło i teraz bardzo żałuję marzy mi się wanna pełna cieplutkiej wody, a ja w niej wylegująca się.
Sylwia te piecyki są super. Ale czy nie brudzi się w pokoju od palenia w nich. Ja tutaj palę w westfalce na razie drewnem tylko i w kuchni mam co trochę czarne kropki i maznięcia od pyłu na meblach. A jak wychodzicie cenowo rocznie z ogrzewaniem gazowym i na jaką powierzchnię?

Link to comment
Share on other sites

Weniu, nic sie nie brudzi, właśnie to dziwne, bo każdy kto ma kominek - to sufit okopcony. Nasza powierzchnia mieszkalna, to 120 m, bo garaż nie ogrzewany, ale mamy styropian 18 cm (każdy, nam odradzał, że za dużo) teraz po rachunkach widać, że jak sąsiadka płaci (za tą samą powierzchnię) 800 zł, to my 300,-zł (za ten sam okres). My bardzo mało palimy gazem, kominek jest cały czas używany, ja siedzę w domu i dokładam, na pewno nie jest to dobre rozwiazanie dla kogoś, kto chodzi na 12 h do pracy. Spalamy 8 - 10 m kwadratowych drewna, przez całą zimę (tyle kosztuje nas ogrzewanie). Gazu właściwie nie używamy (cena, którą podałam wyżej, była do dokładnego porównania, bo wtedy mieliśmy tylko gaz odpalony - przez dwa miesiące) a tak, to nie wiem? Czasami, jak jest nam za zimno odpalamy piec, ale tylko na 1h - 2h, zdarza się to bardzo rzadko :)

Ten kominek, który mamy nie jest tani, ale bardzo wydajny, nie mam nic wspólnego z tą firmą, ale polecić mogę na 100%. Wkładam drzewo ok. godziny 23,-ciej ostatni raz i do rana jest ciepło, z rana tylko dokładam i nawet nie muszę rozpalać, bo się jeszcze pali :)

Zwiększona ilość styropianu na elewacji, również się sprawdziła - teraz siedzę w krótkim rękawku :)

Link to comment
Share on other sites

Witam. Ja z komina w salonie zrezygnowałam wlaśnie ze względu na to że kominki brudzą. Ale te co mi przysłałaś są fajne. Zawsze mogę podłączyć się do dymowego w kotlowni, albo zrobić wyprowadzenie dodatkowe na zewnątrz budynku przy ścianie nośnej. Teraz palę w westfalce drewnem i też muszę co chwila dokładać ale do rana wygasa mi wszystko i rano muszę od nowa rozpalać. Ale moja westfalka jest już wiekowa i może dla tego. Na działce nie była mi do tej pory potrzebna lepsza. Jak robiło się chłodno po prostu zjeżdżałam już do domku. Dom będzie ocieplony 15 cm styropianem, a w garażu pod stropem będzie 10 cm. A co robicie z popiołem???? Nazbiera się go przez zimę i co wtedy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wenia41']Witam. Ja z komina w salonie zrezygnowałam wlaśnie ze względu na to że kominki brudzą. Ale te co mi przysłałaś są fajne. Zawsze mogę podłączyć się do dymowego w kotlowni, albo zrobić wyprowadzenie dodatkowe na zewnątrz budynku przy ścianie nośnej. Teraz palę w westfalce drewnem i też muszę co chwila dokładać ale do rana wygasa mi wszystko i rano muszę od nowa rozpalać. Ale moja westfalka jest już wiekowa i może dla tego. Na działce nie była mi do tej pory potrzebna lepsza. Jak robiło się chłodno po prostu zjeżdżałam już do domku. Dom będzie ocieplony 15 cm styropianem, a w garażu pod stropem będzie 10 cm. A co robicie z popiołem???? Nazbiera się go przez zimę i co wtedy.[/QUOTE]

Popiołu jest tak bardzo mało, wszystko się wypala, wybieram raz na tydzień wiaderko i wyrzucam na kompostownik, z tym nie mamy problemów :)

Dasko SUPER chłopak, a jaki wyczesany :)
Nie odpowiedziałaś mi na moje pytanie u góry: co było przyczyną gubienia sierści na brodzie i oczach ? Czym teraz karmisz malucha?

Link to comment
Share on other sites

Sory ale piszę czasami po kilka razy i nie zapisuje mi na wątku. Przed chwilką też odpisałam Tobie na pytanko ale wszystko znikło nic nie zostało zapisane.
Próbuję więc jeszcze raz. Otóż przyczyna okularków i wyłysienia na kufie u mojego kuncfota wydała się zupełnie przez przypadek. Leczyłam go dobrych parę miesięcy zmiana karmy, witamin, wizyty u wetów. Stosowałam również wszystko to co pisali na wątku o nużycy tyle tylko, że nie robiłam mu kąpieli, a tylko przemywałam zmienione miejsca. Gotowałam mu na rosołowym ryż z warzywami itd, itd.... ale przez cały czas dostawał dodatkowo mielone mięso z indyka kupowane w Biedronce. Dopiero przez przypadek, gdy nie podawałam mu jakiś czas mięska ze zdrowego indyka !!!!!!! okularki znikły, a kufa zaczęła zarastać. Radość wielka ale przyczyna nie znana, nie skojarzyłam jednego z drugim. Po jakimś czasie odmroziłam mu znowu mięsko coby piesa dobrze odżywiać i od razu okularki utworzyły się znowu, a kufa zaczęła się przerzedzać. I EUREKA przyczyna wyszła na jaw. Zdrowe mięsko nie było takie zdrowe !!!! Doczytałam się na etykiecie ile ładują do mięska zdrowego!!!! ulepszaczy (świństw) !!!! Teraz kupuję mu tylko kurczaka w całości i gotuję na rosołowym, a mielonego żadnego gotowego już nie kupuję.

Link to comment
Share on other sites

Oj, bardzo ciężko. Do 12 - 12:30 padało, a jak panowie rozjechali się do domów (ile mogą siedzieć i gapić się na padający deszcz) to jak na złość padać przestało i nawet nieśmiało ale wychodziło za chmur co jakiś czas słoneczko. I tak przez kolejne dni. Jak dzisiaj sytuacja się powtórzy to nie napiszę co mnie trafi :angryy: jak na razie niebo jest zachmurzone i zapowiada się znowu na płacz aniołków. Chyba w każdym rogu działki posadzę psa żaby pilnowały :mad:i deszczu nie dopuszczały na teren budowy :evil_lol: Jak tak dalej pogoda będzie fochy stroić to jesień mnie tu zastanie i śniegi zasypią z nastaniem zimy.

Link to comment
Share on other sites

He he. To podobnie jak u mnie.

Wychodzę do pracy o 8 rano. Słonko świeci, cieplutko. No to zamiast bluzy zakładam sweterek. Pracę kończę o 16.30 i co? PADA. A nawet leje.
W bluzie mam kaptur- ale zamiast niej mam sweterek. Parasolki nie wzięłam, bo świeciło słońce...
I tak systematycznie to samo od kilku dni. A ja dalej się nie nauczyłam i wciąż to samo. Dodatkowo dziś musiałam zaiwaniać na pocztę... Nie muszę mówić jak wyglądałam jak wróciłam...........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszystkich już z domku!!!! WRÓCIŁAM!!!!!:multi::multi::multi: a raczej wróciliśmy z Dasko. Jak Bosko cieplutko nie trzeba palić samemu i pamiętać o dokładaniu do westfalki. Rano teraz mogę się polenić w wyrku zanim z niego wyskoczę na ziąb. Życie może być jednak piękne.

Link to comment
Share on other sites

No nareszcie udało mi się wkleić zdjęcie. Dasko biega i ma futro - takiemu to dobrze jak na dworze nieciekawie. Ja marzłam, woda w miskach zamarzła, a w altanie miałam rano 6-7 oC. Fajnie no nie ale jest teraz ok w domku ciepełko no i na dworze polepszyło się szkoda tylko, że pada i pada i pada prawie codziennie.

[IMG]http://img155.imageshack.us/img155/8048/p1000680b.jpg[/IMG]

No i innych wkleić nie mogę - piszą, że są za duże ponad 5MB :placz:
Pozdrawiamy z Dasko wszystkich:loveu:

Link to comment
Share on other sites

zmniejsz sobie przed dodaniem zdjęcia w jakimś programie, od bidy nawet w paincie się da (wchodzisz w obraz-> rozciągnij/pochyl i wpisujesz przy takich dużych zdjęciach myślę że ok 30-20%, a nawet mniej, sama zobaczysz jak Ci się zmniejszy ;))
na tym zdjęciu strasznie podobnie wygląda maska Daska (:D) do maski mojego dziada :P
pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...