Jump to content
Dogomania

Regulamin ZKwP, wystawy i głupota...


KrzysiekM

Recommended Posts

Gero, jaki wolny wybór? ZKWP jest monopolistą i jeśli chcę hodować pieski to niestety muszę do niego należeć w innym wypadku mam bardzo ograniczoną pulę genetyczną.

A w statucie jak byk:

"§ 18
Członkostwo w Związku ustaje w przypadku:
5) wstąpienia do innej krajowej organizacji kynologicznej, co automatycznie powoduje ustanie
członkostwa,"

Czy my w PRLu jesteśmy, żeby była jedna prawdziwa partia? A gdzie wolność stowarzyszeń o która wielu ludzi tak walczyło? Już kwestią dyskusyjną jest co to oznacza wstąpienie i co to jest organizacja kynologiczna? Czy osiedlowy klub kundelka będzie tym samym? Ten zapis i wcześniejszy do którego link podałem powoduje, że ludzie boja się chodzić na wystawy innych organizacji, bo tak naprawdę wszystko zależy od interpretacji. A nikomu nie chce się chodzić po sądach, nawet jeśli są to tylko sądy koleżeńskie. Kynologia powinna łączyć a nie dzielić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gero po pierwsze taki zapis sprawia, że ZkwP staje się kółkiem wzajemnej adoracji, jest wyrazem zamykania się na nowości a ich wewnętrzną sprawą byłoby to wtedy gdyby to była organizacja prywatna a nie społeczna działająca na jakąś rzecz w tym przypadku (teoretycznie) psów. Po drugie wolny wybór w państwie demokratycznym nie może się ograniczac do zasady białe - czarne bo wolny z zasady jest niczym nieograniczony jak sama nazwa wskazuje a tu jednak jest jakieś ograniczenia mniejsze bądź większe ale jest więc już to nie wolny wybór w najprostszym tego słowa znaczeniu. I tym samym należałoby go wyrzucić ze statutu raz na zawsze i nigdy do niego nie wracać aby zatrzeć fatalne znaczenie.

Karmi, owszem masz rację wstępując do jakiejś organizacji należy przestrzegać jej statutu to chyba normalne ale pod warunkiem, że jest on zgodny z prawem powszechnie obowiązującym w danym kraju o czym wspomina nawet statut FCI a tu zachodzi podejrzenie, że nie jest o czym świadczy choćby opinia prawna zamieszczona przeze mnie na 11 stronie tematu ACE - PKPR , którą napisał dr Jerzy Ciapała (więc chyba jest coś na rzeczy). A co do zakazu uczestnictwa członków ZKwP w imprezach i wystawach organizowanych przez inne krajowe organizacje kynologiczne to sprawa jest jasna, ZKwP jako członek FCI i do tego bardzo lojalny, doskonale wręcz przystosowujący swoje prawo do prawa FCI zabrania swoim członkom tego typu praktyk o czym wspomina nawet A. Mania w wywiadzie udzielonym na konferencji prasowej dziennikarzom kwartalnikom Kynologia, który również mówił o karaniu takich niesubordynowanych członków organizacji (dokładnie jak w partii politycznej) tylko nie wiedział jakie kary wobec nich można zastosować ale ja uzupełnię jego wypowiedź, że kary przewidziane w statucie a więc np zawieszenie w prawach członkach bądź nawet wyrzucenie z szeregów ZKwP. A co do sędziów to zapis mówiący o jakimkolwiek zakazie uczestnictwa w wystawach i imprezach organizowanych przez inne krajowe organizacje kynologiczne nałożony na sędziów i asystentów jest przejawem terroru i zastraszania gdyż sędzia albo asystent np będący lekarzem bądź weterynarzem będzie musiał odmówić udzielenia pomocy komuś kto np zasłabnie bo będzie obawiał się utraty ciężko wypracowanej funkcji co moim zdaniem jest absurdem i debilizmem bo jak inaczej nazwać taki zapis? Z drugiej zaś strony, w rozmowach z członkami władz ZkwP dowiedziałem się, że... zakaz ten dotyczy uczestnictwa sędziów i asystentów w wystawach i imprezach innych krajowych organizacji kynologicznych tylko... w charakterze wystawcy i sędziego o czym jednak nigdzie nie ma mowy ani wyjaśnienia więc jest to celowe wprowadzanie członków ZKwP (i nie tylko) w błąd co powinno zostać szybko naprawione i zaznaczone, że tylko w charakterze sędziego i wystawcy bo jakikolwiek charakter uczestnictwa to również charakter zwykłego gapia przechodzącego przypadkiem przez wystawę bo np miał krótszą drogę do kościoła, kupca albo lekarza i weta bądź ratownika medycznego.

tabaluga1 łatwo jest pisać a gorzej z praktyką. Jednak myślę, że jeśli zbierze się grupa osób dostrzegająca ten problem społeczny to wystąpimy do sądu rejestracyjnego właśnie z informacją o takich bzdetach statutowych celem ich wyrzucenia ze statutu więc spokojnie zajmiemy się tym wcześniej czy później.

KrzysiekM, gdzie jest ta Twoja lista osób pragnących zreformować ZKwP? chętnie się do niej dopiszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']
A kto nadzoruje ZKWP? Do kogo powinna iść ta skarga?[/QUOTE]
Marnie widzę te protesty , jak na razie brak nawet fundamentów , a zabierasz się za spryciarza . Uważaj na oczy i zważ , że najciemniej bywa pod latarnią .

[URL="http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Prawo_o_stowarzyszeniach.pdf"]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Prawo_o_stowarzyszeniach.pdf [/URL]

A może liczysz na to , że skarga sama się napisze i sama będzie wiedziała dokad trzeba "iść" . :razz:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Tabaluga, nie jestem prawnikiem, ale już znalazłem przepis, który ZKWP łamie Art. 6. 2. Prawa o stowarzyszeniach:
"Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia
ze stowarzyszenia. [B]Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności
do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim.[/B]"

Link to comment
Share on other sites

KrzysiekM to prawda, że ten przepis mówi czarno na białe jak jest i powinno być ale niestety znajdą się tu zaraz domorośli prawnicy, którzy zinterpretują go na swoją modłę i będą wmawiać Ci, że ZKwP nie robi niczego złego i nie łamie prawa bo ma do tego prawo i jest wszystko git majonez. Tu jest potrzeba pomoc i zaangażowanie prawnika rozumiejącego problem i widzącego go a nie kogoś komu to zwisa i powiewa. Jeżeli znajdziesz kogoś takiego to jest jakaś szansa na podanie ZkwP do sądu i wygranie z nim sprawy ale najpierw musi być odpowiedni prawnik, który napisze i pozew i go odpowiednio uzasadni bo inaczej niewiele się da zrobić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']
2. Owczarek niemiecki, tutaj też jest problem, bo duża część owczarków ma własne organizacje i też nie należy do FCI, do tego bardzo popularna linia owczarków długowłosych nie jest uznawana przez FCI. Do tego hodowcy owczarków podkreślają, żeby nie brać psów po czempionach bo są mało użytkowe, tylko po wyszkolonych rodzicach, co przynajmniej w Polsce często się wiąże z brakiem rodowodu FCI.
[/QUOTE]

skąd takie wiadomosci ??? szok szok szok , toż wlasnie wszelkie inne organizacje hoduja li i jedynie eksteriery , bazując tylko na jak najdluzszej siersci i wielkich gabarytach . hodowle uzytkowe to domena FCI . Tkwisz w bledzie powaznym i jeszcze te głupoty rozpropagowywujesz ! az wstyd !


a jak jestes zwolennikiem ras uzytkowych , to az dziwne ze tak brak by ci bylo wystaW , milosnicy uzytkow spotykają sie raczej na placach szkoleniowych ,seminariach ,zawodach , a tam najczesciej nie patrzy sie na pochodzenie psa. szukasz dziury w calym, zaprzczasz sam sobie opisując swe oczekiwania , piszesz bzdury , nie szkoda ci klawiatury ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']KrzysiekM to prawda, że ten przepis mówi czarno na białe jak jest i powinno być ale [B]niestety znajdą się tu zaraz domorośli prawnicy, którzy zinterpretują go na swoją modłę[/B] i będą wmawiać Ci, że ZKwP nie robi niczego złego i nie łamie prawa bo ma do tego prawo i jest wszystko git majonez. Tu jest potrzeba pomoc i zaangażowanie prawnika rozumiejącego problem i widzącego go a nie kogoś komu to zwisa i powiewa. Jeżeli znajdziesz kogoś takiego to jest jakaś szansa na podanie ZkwP do sądu i wygranie z nim sprawy ale najpierw musi być odpowiedni prawnik, który napisze i pozew i go odpowiednio uzasadni bo inaczej niewiele się da zrobić...[/QUOTE]
Pan do mnie pije? :mad:
Jestem prawnikiem. Służę skanem dyplomu. Zrewanżujesz się tym samym? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Dzięki Tabaluga, nie jestem prawnikiem, ale już znalazłem przepis, który ZKWP łamie Art. 6. 2. Prawa o stowarzyszeniach:
"Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia
ze stowarzyszenia. [B]Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności
do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim.[/B]"[/QUOTE]

To nie tak działa. Sam zapis w statucie nie jest jeszcze ujemnym następstwem. Trzeba konkretów...

Link to comment
Share on other sites

Istna szopka:roll:.

Zaraz się okaże, że ZKwP jest beee, bo Pan X chciałby pokryć swoją uroczą kundelkę repem z osiągnięciami, a właściciel wspomnianego jakoś nie chce na to pójść:evil_lol:.

Nie da się być jedną du..szą na 10ciu weselach.
Przykro mi.

Żeby było śmieszniej:D - nie jestem członkiem ZKwP, a mój pies ma papiery innej organizacji kynologicznej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']gero po pierwsze taki zapis sprawia, że ZkwP staje się kółkiem wzajemnej adoracji, jest wyrazem zamykania się na nowości a ich wewnętrzną sprawą byłoby to wtedy gdyby to [B]była organizacja prywatna a nie społeczna [/B]działająca na jakąś rzecz w tym przypadku (teoretycznie) psów. Po drugie wolny wybór w państwie demokratycznym nie może się ograniczac do zasady białe - czarne bo wolny z zasady jest niczym nieograniczony jak sama nazwa wskazuje a tu jednak jest jakieś ograniczenia mniejsze bądź większe ale jest więc już to nie wolny wybór w najprostszym tego słowa znaczeniu. I tym samym należałoby go wyrzucić ze statutu raz na zawsze i nigdy do niego nie wracać aby zatrzeć fatalne znaczenie.

Karmi, owszem masz rację wstępując do jakiejś organizacji należy przestrzegać jej statutu to chyba normalne ale pod warunkiem, że jest on zgodny z prawem powszechnie obowiązującym w danym kraju o czym wspomina nawet statut FCI a tu zachodzi podejrzenie, że nie jest o czym świadczy choćby opinia prawna zamieszczona przeze mnie na 11 stronie tematu ACE - PKPR , którą napisał dr Jerzy Ciapała (więc chyba jest coś na rzeczy). A co do zakazu uczestnictwa członków ZKwP w imprezach i wystawach organizowanych przez inne krajowe organizacje kynologiczne to sprawa jest jasna, ZKwP jako członek FCI i do tego bardzo lojalny, doskonale wręcz przystosowujący swoje prawo do prawa FCI zabrania swoim członkom tego typu praktyk o czym wspomina nawet A. Mania w wywiadzie udzielonym na konferencji prasowej dziennikarzom kwartalnikom Kynologia, który również mówił o karaniu takich niesubordynowanych członków organizacji (dokładnie jak w partii politycznej) tylko nie wiedział jakie kary wobec nich można zastosować ale ja uzupełnię jego wypowiedź, że kary przewidziane w statucie a więc np zawieszenie w prawach członkach bądź nawet wyrzucenie z szeregów ZKwP. A co do sędziów to zapis mówiący o jakimkolwiek zakazie uczestnictwa w wystawach i imprezach organizowanych przez inne krajowe organizacje kynologiczne nałożony na sędziów i asystentów jest przejawem terroru i zastraszania gdyż sędzia albo asystent np będący lekarzem bądź weterynarzem będzie musiał odmówić udzielenia pomocy komuś kto np zasłabnie bo będzie obawiał się utraty ciężko wypracowanej funkcji co moim zdaniem jest absurdem i debilizmem bo jak inaczej nazwać taki zapis? Z drugiej zaś strony, w rozmowach z członkami władz ZkwP dowiedziałem się, że... zakaz ten dotyczy uczestnictwa sędziów i asystentów w wystawach i imprezach innych krajowych organizacji kynologicznych tylko... w charakterze wystawcy i sędziego o czym jednak nigdzie nie ma mowy ani wyjaśnienia więc jest to celowe wprowadzanie członków ZKwP (i nie tylko) w błąd co powinno zostać szybko naprawione i zaznaczone, że tylko w charakterze sędziego i wystawcy bo jakikolwiek charakter uczestnictwa to również charakter zwykłego gapia przechodzącego przypadkiem przez wystawę bo np miał krótszą drogę do kościoła, kupca albo lekarza i weta bądź ratownika medycznego.


[/QUOTE]
Powtarzasz to samo. Nuda. :lol:
Wprowadzę pewne urozmaicenie. Pana dr Ciabałę przebije wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
Przyda Ci się to bo widzę, że nie bardzo pojmujesz istotę wolności zrzeszania się.
Zdaniem TK (Wyrok z 10.04.202 Sygn.akt K26/00)
[I]Istotą wolności zrzeszania się jest możliwość tworzenia przez obywateli sformalizowanych więzi organizacyjnych o celach i zadaniach nie reglamentowanych przez państwo. Wolność ta stanowi o możliwości funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Naruszeniem istoty tego prawa w stosunku do określonej kategorii osób byłoby wprowadzenie zakazu zrzeszania się tych osób w jakiejkolwiek organizacji i w ten sposób sytuowanie ich jako zbiorowości jednostek wyłączonej ze struktur społeczeństwa obywatelskiego. (...) [/I][I][U]Wolność zagwarantowana w Konstytucji oznacza zatem swobodę tworzenia przez obywateli różnego rodzaju zrzeszeń.[/U] [/I](...)[I]Naruszenie istoty prawa nastąpiłoby wówczas, gdy wprowadzone ograniczenia uniemożliwiłyby całkowicie realizowanie funkcji, jaką ma ono spełnić w porządku prawnym.[/I]

Odnośnie sprawy, której dotyczy wyrok orzeczono:
[I],,Ograniczenia te ustanowiono w wymiarze koniecznym, nie naruszając istoty wolności zrzeszania się, skoro wolność ta może być realizowana w innych formach[/I]"

ps. Coś zaczynasz łapac. ZKwP jest podmiotem prawa prywatnego...:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']skąd takie wiadomosci ??? szok szok szok , toż wlasnie wszelkie inne organizacje hoduja li i jedynie eksteriery , bazując tylko na jak najdluzszej siersci i wielkich gabarytach . hodowle uzytkowe to domena FCI . Tkwisz w bledzie powaznym i jeszcze te głupoty rozpropagowywujesz ! az wstyd !


a jak jestes zwolennikiem ras uzytkowych , to az dziwne ze tak brak by ci bylo wystaW , milosnicy uzytkow spotykają sie raczej na placach szkoleniowych ,seminariach ,zawodach , a tam najczesciej nie patrzy sie na pochodzenie psa. szukasz dziury w calym, zaprzczasz sam sobie opisując swe oczekiwania , piszesz bzdury , nie szkoda ci klawiatury ???[/QUOTE]

MCH, wytłumacz mi gdzie popełniłem błędy, wtedy ja przyznam się do nich i nieprawdziwe informacje odwołam.
Hmm, na owczarkach się za bardzo nie znam, ale w samej Polsce kluby zrzeszające olbrzymie ilości owczarków niemieckich to KHORN, ZOND, klub owczarka staroniemieckiego (nie wiem jak jest jego dokładna nazwa), oraz PKPR w którym jest mnóstwo owczarków długowłosych. Ponieważ do każdej z tych organizacji należy po kilkaset osób z owczarkami, łatwo policzyć, że owczarków niemieckich w innych organizacjach polskich, jest więcej niż w ZKWP, jeśli masz dokładne dane będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

Link to comment
Share on other sites

Nie, zamierzam hodować pieski, więc zanim przystąpię do tej organizacji badam i przygotowuję grunt, żeby zmienić głupie przepisy. Nie rozumiem wyjaśnienia bo ZKWP podchodzi pod prawo o stowarzyszeniach, które łamie (patrz sygnaturka), a jeśli go nie łamie to znaczy, że nie podlega pod prawo o stowarzyszeniach, ale tego jeszcze nikt nie wyjaśnił. A o hodowli psów jeszcze mało wiem, do tej pory tylko wychowywałem pieski, ale moja żona hoduje koty rasowe, dlatego porównuję obydwa stowarzyszenia i widzę duże niedociągnięcia w ZKWP i postuluję zmianę na logiczniejsze :) takie jak w najstarszej organizacji kynologicznej KC.

Link to comment
Share on other sites

Karmi, fajnie że jesteś prawnikiem i to co napisałem nie było w Twoim kierunku. My potrzebujemy prawnika, który jak już napisałem wstawi się za nami i nam pomoże a Ty jak widzę raczej popierasz to co napisane jest w statucie ZKwP i nie widzę problemu masz do tego prawo. Ja jednak pozostanę przy swoim i nadal będę uważał, że prawo ZkwP nie sprzyja w żaden sposób dobru psa a tylko własnym interesom przez co powstaje zamknięte koło osób uważających się za jakąs pseudo "elitę". Ale niech Ci będzie. Jeżeli zaś idzie o negatywne następstwa np mojej przynależności do PKPP to mogę jasno napisać, że mi to wypominano w oddziale katowickim, którego przed laty byłem członkiem choć wtedy jak byłem członkiem PKPR już tam nie należałem (przynajmniej statutowo bo automatycznie ponoć utraciłem to członkostwo). Wielokrotnie słyszałem nieprzyjemne uwagi przy zakładaniu oddziału w Będzinie kiedy to również mi wypominano to, że raz sędziowałem na wystawie PKPR a nawet zwracano mi uwagę i to publicznie w katowickim Empiki Megastore, że interesuję się "czasopismami organizacji dysydenckich" wiec i to też jest jakieś negatywne następstwo nieprzynależenia do ZKwP albo inaczej przynależenia do PKPR ale nie przynależąc do ZKwP. Ciekawe ale prawdziwe. A jeżeli ZKwP jest podmiotem prawa prywatnego to wnioskuję tym samym, że pozwala mu się na wszystko i nikt nie ma nad nim kontroli na zasadzie "róbta co chceta!" - chcecie być zamknięta na nowości enklawą a to se bądźcie i państwo nie ma do was nic. No z tego co napisałaś tak to wygląda. A wracając jeszcze do opinii prawnej dr Ciapały to jest ona moim skromnym zdaniem dobrze napisana i bardzo sensownie ale zastanawia mnie, że w pierwszych już słowach autor stwierdza, że zapisy statutowe są niezgodne z prawem powszechnie panującym w naszym kraju i po tym co Ty napisałaś jak mam rozumieć sprawę? On kłamie albo mimo swoich studiów prawniczych i jeszcze wyższego stopnia naukowego myli się albo kłamie w żywe oczy? Jak to jest i kto tu ma rację? Z drugiej zaś strony jeśli zarówno dr Ciapała stwierdza z całą stanowczością, że są to zapisy niezgodne z prawem oraz inni autorzy podobnych opinii zamieszczanych w magazynie As-ko mówią to samo to może faktycznie jest coś na rzeczy i nie ma potrzeby przestrzegania tych zapisów bo są bezprawne i tak samo bezprawne byłoby wykluczanie kogokolwiek za przystąpienie do innych krajowych organizacji kynologicznych.

Link to comment
Share on other sites

No dobra, skoro statut ZKwP narusza ustawę o stowarzyszeniach, to dlaczego ZKwP został zarejestrowany. Artykuł 16 ustawy wyraźnie określa warunki rejestracji. Z drugiej strony dlaczego nikt dotąd nie zgłosił naruszenia prawa przez ZKwP do śadu. Na podstawie artykułu 28 ustawy o stowarzyszeniach sąd nakazałby usunięcie tych zapisów ze statutu. A może jednak statut nie narusza prawa.
Podobnie jak Karmi stoję na stanowisku, że prawo do stowarzyszania nie oznacza swobody w wyborze organizacji, do której chce się należeć. I nie oznacza, że organizacja nie może wprowadzać ograniczeń statutowych dla członków. Wbrew temu co niektórzy twierdzą ma do tego prawo i może wymagać również nie przynależenia do innych organizacji o tym samym profilu działalności.
Zwłaszcza gdy rodowód ZKwP (czyli FCI) jest uznawany praktycznie przez wszystkie organizacje zagraniczne - to do czegoś zobowiązuje i ZKwP ma prawo w zamian żądać lojalności.

Link to comment
Share on other sites

1. Ale tu o nie lojalność chodzi. W ZKWP mogę hodować labradory a np. w Klubie Owczarka Staroniemieckiego, owczarki niemieckie w starym typie. Gdzie tu jest naruszenie lojalności?

2. Moge być sędzią w ZKWP a w wolnym czasie dorabiać jako sędzia PKPRu. Dlaczego ktoś ma mi mówić czego nie mogę robić w wolnym czasie?

3. Ten zapis niepotrzebnie narusza wolność bo inne organizacje kynologiczne jak AKC i KC(pierwsza na świecie organizacja kynologiczna), oraz organizacje kocie tego nie mają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Nie, zamierzam hodować pieski, więc zanim przystąpię do tej organizacji badam i przygotowuję grunt, żeby zmienić głupie przepisy. [/QUOTE]

Nie masz pojęcia o kynologi, nie masz o prawie - więc po jaką ...... wypowiadasz sie w tych tematach, męcząc wszystkich dookoła. Zainwestuj parę groszy w naukę, wybierz co masz najblizej, [URL]http://biotechnologia.zut.edu.pl/?id_strony=682[/URL] , [URL]http://gen.ar.wroc.pl/studia/index.htm[/URL] , [URL]http://pieswspoleczenstwie.sggw.pl/program.php[/URL] naucz sie podstaw, a potem pisz. Bo na razie jedynie podnosisz ciśnienie osobom choć trochę zorientowanym w temacie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić masę kasy, bo przy Twojej wiedzy, a raczej niewiedzy nic ciekawego i tak nie wyhodujesz.

[quote name='KrzysiekM'] Moge być sędzią w ZKWP a w wolnym czasie dorabiać jako sędzia PKPRu. Dlaczego ktoś ma mi mówić czego nie mogę robić w wolnym czasie? [/QUOTE]

Sędzią kynologicznym, masz większa szansę wygrać 10 mln w Totolotka :evil_lol:. Zostań kabarecierzem, nie hodowcą psów.

Link to comment
Share on other sites

Popieram w 100% KrzyśkaM. Ma sporo racji bowiem w kocich organizacjach właśnie tak jest, że nie ma zakazów przynależenia do innych felinologicznych organizacji tak samo jak nie ma zakazu wystawiania kotów na wystawach i imprezach innych krajowych kocich organizacji z tym tylko warunkiem, że zdobyte w ten sposób tytuły nie muszą być uznawane między organizacjami co moim zdaniem nie jest żadnym problemem w zamian jednak ma się możliwość poznawania innych stowarzyszeń o tym samym profilu działania i przenoszenia rzeczy dobrych i sprawdzonych a także nowatorskich na grunt organizacji, w której jest zarejestrowany dany kot. Same zalety jak z tego widać i szkoda, ze władze FCI i ZKwP tego nie potrafią i nie chcą dostrzegać bo wniosłoby to wiele dobrego do rozwoju kynologii w Polsce - ta sytuacja przypomina sytuację, w której Unia Europejska zabroniłaby kierowcom z krajów członkowskich wjeżdżania do krajów takich jak Rosja nie będących członkami UE co byłoby nie tylko wielkim kuriozum ale i czysto po polsku debilizmem.

Marmasza sam się zastanawiam kto był tak głupi i zarejestrował statut z tymi idiotycznymi zapisami? Powinien od razu zostać zwolniony za to co zrobił albo przynajmniej otrzymać naganę z wpisem do akt za rejestrację aktu sprzecznego z prawem powszechnie panującym w Polsce. Samo uznawanie rodowodów przez zagraniczne organizacje związane z FCI nie daje powodów, żeby wymagać lojalności ponieważ rodowody ACE czy UCI albo F.C.I. też są uznawane na świecie i te organizacje jakoś nie wymagają tego samego co wymaga FCi i ZKwP więc jak widzisz można normalnie funkcjonować tworząc jedną kynologiczną rodzinę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...