Jump to content
Dogomania

Czy cudem uratowana Albinka nie ma szans na dom? A jednak... CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!


ewelinka_m

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kar0la']Biedna Albinka. :-(:-( Oby leki jednak pomogły...[/QUOTE]

z tymi lekami to nie wiem...ja się nei spotkalam z wyleczeniem więzadla lekami - no ale może jest inaczej...

na razie, na szybko wklejam doświadczenia ludzi w leczeniu tej przypadłości - w tej chwili nie poczytam, ale moze ktoś się zagłębi i może da nam to jaśniejszy obraz:

w miejsce gwiazdek trza wpisać: forum.m o l o s y.pl (bez spacji oczywiście)

[URL]http://www.**********/Forum/viewtopic.php?p=53172[/URL]
[URL]http://www.**********/Forum/viewtopic.php?t=221[/URL]
[URL]http://www.**********/Forum/viewtopic.php?p=47476&highlight=krzy%BFowe%2A#47476[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/136010-Zerwane-ww-krzyA-owe-w-st-kolanowym[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mam bardzo duzo pracy i mało czasu, więc dopiero teraz piszę. Nikt nie chce leczyć lekami wiezadła.

Przy badaniu neurologicznym okazało sie, że Albince najbardziej doskwiera kręgosłup. Po urazie, jaki doznała w czasie lub po operacji, ma juz problemy z kręgosłupem. Wystarczy, że źle stanie lub zeskoczy choćby ze schodka, od razu odczuwa ból. Stopy dalej wwija pod siebie i to też jest zależne od kręgosłupa. Na te krągosłupowe schorzenia dostaje leki, czyli sterydy, niesterydowe leki przeciwzapalne, Nivaline, Cocarboxylazę. Powtórka z tego, co było po przyjeździe do nas. Niestety, takie problemy moga sie powtarzać w przysżłości. Ludzie po urazach kręgosłupa tez tak mają, że wystarczy jeden nieostrozny ruch i nie są w stanie sie wyprostować.
Oprócz tego uraz w okolicy kolana może powodować ucisk na przebiegający tam nerw. Najmniej ponoć ma jej doskwierać złamana kość.
Nie bardzo wiem, co zrobimy z Albinką. Pocieszcie mnie jakoś, bo martwię się, skoro te urazy kręgosłupa mogą częściej występować.

Link to comment
Share on other sites

Jaaga...nie potrafię cię pocieszyć:( gdyby to było tylko więzadło...operacja i byłoby prawdopodobnie po sprawie:( a tak...nie wiem co robić...tyle zachodu, cierpienia suki i słabe widoki na przyszłość...nie wiem, sama nie wiem:( dom dla niej musiałby być bardzo odpowiedzialny...w jej wypadku nie wiem czy nie konieczne byloby dla jej zdrowia mieszkanie jak...najniżej? żeby nie musiała wchodzic i schodzic po schodach...dom, mający świadomość, że może jej się powtórzyć problem...co tu mówić o łapce skoro reszta jest nie do wyleczenia a do zaleczenia...chyba:(

Link to comment
Share on other sites

Biedna Albinka... A co ze złamaną kością?
Może rozwiązaniem byłby wózek? Sunia nie nadwerężałaby kręgosłupa podczas spacerów, a w domu po prostu musiałaby mieć ograniczone możliwości ruchu... Sama już nie wiem. A co radzi lekarz? Oprócz podawania leków, zalecił jeszcze coś?

Link to comment
Share on other sites

a gdyby suńka miała takie pomocnicze szeleczki, żeby w trudniejszym terenie jej dopomóc? Coby zminimalizować ryzyko itp? Oczywiście już po wyleczeniu itp. Pytam, bo ostatnio koleżanka projektowała takie pomocnicze szelki dla psa z niedowładem łap tylnych i takie ogólne pomocnicze, że pies opatulony szelkami i można go podnieść za nie, pomóc wstać albo gdzieś wejść itp...

Link to comment
Share on other sites

Albinka ma ponad 15 kg. Mojej mamie i tak ciezko ją wyprowadzać, bo sama ma zjechany kręgosłup, jest stale na lekach, ma mało sprawne ręce, a przy jej 50 kg wagi, waga Albinkowa jest spora. Albinka nie chodzi po trudniejszym terenie, u nas jest płasko. Po prostu znowu był snieg i lód i pośliznęła się w czasie chodzenia. Takich momentów nie da się chyba zlikwidować. Musi też pokonac kilka schodów.
Albinka już ma dość rehabilitacji, zastrzyków, gumek, na palce, bucików. To nie jest dziecko, żeby wytłumaczyć potrzebę. Ona po prostu kuli się, zwija w legowisku i nie chce wychodzić.
Leki dostaje, ponieważ takie urazy likwiduje się własnie takim sposobem. Trzeba czekac na efekt leczenia i za 10-14 dni konieczna jest kontrola. Potem lekarze zadecydują, czy operować.
Bardzo proszę, żeby ktoś pomógł z transportem za te 10 dni, bo my już naprawdę nie wyrabiamy. Praktycznie nie mamy normalnego życia. Wczoraj Albinka, dziś będzie Sonia po operacji, Mitzi za tydzień, mam bardzo chorego swojego psa na kroplówkach przygotowywanego do zabiegu. Z braku czasu nie mam jeszcze wykonanych dwóch operacji u moich suczek. Nie jestem w stanie jeszcze jeździć z tymczasowiczami mojej mamy, a ona nie ma samochodu.

Mama bardzo przywiązała się do Albinki, ale powiedziała, że gyby wiedziała, jak to bedzie wyglądać, to nie zdecydowałaby się na jej zabranie. A tutaj nie ma żadnych perspektyw na dom.

Rachunek za wczorajszą wizytę:

[URL=http://img710.imageshack.us/i/dsc05806i.jpg/][IMG]http://img710.imageshack.us/img710/1243/dsc05806i.jpg[/IMG][/URL]
Do tego prześwietlenia u dr Gierka kosztowały 50 zł, ale chyba jeszcze mama ma rachunek. Za wykupione leki i strzykawki zapłaciłam 65 zł. W sumie wydałam na Albinkę więc 170 zł.

Link to comment
Share on other sites

biedny psinuś... popytam, czy ktoś by mógł za 10 dni na tę kontrolę, też w godzinach 10-14? Ja osobiście rady nie dam, im bliżej obrony tym bardziej będę przyklejona do uczelni :( poproszę o pw numer konta, wyżebrałam od brata trochę, od mamy i może jeszcze kogoś namówię a sama jakieś kilka złotych na koncie znajdę

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale betel chyba chora i nie ma jej na dogo.
W poniedziałek ma przyjśc jeszce jeden lek dla Albinki, wtedy zrobię rozliczenie, ale z pewnością jest debet. /oczywiście pod warunkiem,ze uda mi sie wejśc na dogo, a to teraz zdarza sie rzadko/.

Link to comment
Share on other sites

Jaaga w poniedziałek jeszcze nie wiem? jak będę pracowała na którą zmianę? Napisz mi czy w piątek teraz 19.03 w godz 10-14 mozna jechać do kontroli zamiast wizyty w poniedz? W tym tyg pracuję na nocki i w piątek mogłabym jechać z Albinką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...