Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Budzimy się śpiochy! :-)
Pozwolę sobie przypomnieć o bazarku i prośbie o jego podnoszenie:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/210455-Franio-i-Jasio-zapraszaj%C4%85%21-Do-10.07-odrobinka-luksusu-pr%C3%B3bki-perfum-i"]http://www.dogomania.pl/threads/2104...B3bki-perfum-i[/URL]...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika z Katowic']
Złożyłyśmy się (ja i Wadercia) po 17 zł na zakup podziękowań dla Franeczka w formie papierowej 100 sztuk (bo na allegro muszą być takie realne, papierowe do wysłania). To nasz "prezencik" dla Franulka.:B-fly::B-fly:
[/COLOR][/B][/QUOTE]

Waderciu kochana! Ja późną nocą nie wchodzę na Dogo, bo jestem śpiochem.:sleep2:

A dziewczyny na wątku nie bardzo były wprowadzone w temat naszych ustaleń na pw.
Będziemy teraz miały 250 realnych kartek pocztowych z napisem na froncie: [B]5 zł[/B]?:roflt::roflt:
Szkoda, bo nasza prywatna kaska troszkę źle wykorzystana... No nic - trudno. Każdy chciał dobrze i trzeba patrzeć pozytywnie.
Może jednak znajdzie się 250 osób na allegro, które zakupią kartkę pocztową-cegiełkę.
A jak zostanie coś na dogomaniacki bazarek to choć miał być tańszy - będzie musiał być po 5 zł.

Krótkie streszczenie naszych (moich i Waderci) knowań: :):)
Miałyśmy taki pomysł (tańszy i ciekawszy) - Wadercia znalazła w Internecie stronę z promocją, gdzie drukują kartki, dyplomy, podziękowania z surowców wtórnych. I zainwestowałyśmy po 17 zł, bo uznałyśmy, że warto.
Wszystkie formalności załatwiała Wadercia i stąd była Jej prośba o drobną korektę cegiełki.

Dzięki temu powstaną [B]realne kartki pocztowe z pysiem naszego Franeczkiem[/B], przyklejamy znaczek i kartka wędruje droga pocztową do ofiarodawcy. Franeczek będzie sławny!
Ja osobiście pasjami lubię dostawać realne kartki i listy - bo sieć na dłuższą metę staje się płaska i nudna...
A kartka pocztowa jest przecież trójwymiarowa. :):):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Moniko, piękna sprawa, ale to tego celu można było wykorzystać gotowy dyplom zrobiony przez Magdalenę - przesłałam na maila, tam nie było kwoty, tylko podziękowanie. Dyplom również został zamieszczony tu, na wątku.[/QUOTE]

Tak. Tak. Wadercia ma oba - i dyplom, i cegiełkę.:)
Myślę, że jakoś sobie poradzimy z tym fantem.

Właśnie wróciłam ze schroniska, gdzie byłam na psich spacerach (a bierzemy z Mężem tylko te "niegryzące":evil_lol:).
Tam naszła mnie taka dobra refleksja... Jakie to niezwykłe zdarzenie, że u Franeczka znalazło się tylu wspaniałych ludzi, że Franeczek nie marnieje w schroniskowym boksie, że dostał szansę na leczenie i na dobrą starość...:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

To prawda, Moniko. Ostatnio byłam ( i jestem nadal bardzo zajęta), ale cały czas dostawałam sms'y, krótkie maile, telefony - wiedziałam, że "moje" zwierzaki są bezpieczne, pod dobrą opieką. Że nad Franiem i pozostałymi ktoś czuwa i, jeśli się nie odzywa, to znaczy "jest ok".
Moje psiaki przebywały w różnych hotelach i nie zawsze miałam taki komfort.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Franio ma podwżyszoną temperaturę. Jutro rano zawiozę go do lecznicy. Nie wiem co się dzieje, bo poza tym Franio czuje się dobrze, ma apetyt i dobry nastrój. Tylko cieplejsze uszka zaniepokoiły.[/QUOTE]
jejku Franeczku, co ci znów jest??
nie choruj już więcej, Franek, no...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Franio ma podwżyszoną temperaturę. Jutro rano zawiozę go do lecznicy. Nie wiem co się dzieje, bo poza tym Franio czuje się dobrze, ma apetyt i dobry nastrój. Tylko cieplejsze uszka zaniepokoiły.[/QUOTE]

Franeczku kochany? Psina ma gorączkę?

Tak! Tak! Jedźcie koniecznie do lekarza.
Czekamy na info po wizycie...

Link to comment
Share on other sites

No i mamy nowy problem... Franuś ma [U]wrzód rogówki[/U]

Sama powieka już się ładnie wygoiła. Od kiedy Franio ma kołnierz, to oczko otwiera się, jest mniej wydzieliny. Wrzód to nowa sprawa, w niedzielę napewno jeszcze nie było (wizyta domowa weterynarza).
Dr Sikorski, który od początku prowadzi Frania, nie podjął się samodzielnego leczenia oczka - zalecił stosowanie dodatkowo żelu corneregal który będzie wspomagał leczenie rogówki - oraz odesłał Frania do dr Garncarza. Z tym że prosił o jak najszybszą konsultację, bo nie leczony wrzód może doprowadzić do zniszczenia gałki ocznej i utraty wzroku.

Rozmawiałam też dr Soszyńską (chirurg, która widziała Frania w niedzielę). Zaleciła zakraplanie dodatkowo difadolem, utrzymanie antybiotyku i ewentualnie zabieg chirurgiczny w celu ochrony oka (ale tu głos decydujący też powinien mieć okulista).

Co do temperatury nic nie wiadomo... Wczoraj wieczorem 39,6 dziś rano już normalnie 38,5 (u psa powinna być 37,5-38,5). Wieczorem będziemy znów mierzyć, choć Franiowi nie bardzo się to podoba.


Rozliczenie: wizyta + lek 45 zł, transport 30 zł (ale miałam wcześniej nadpłatę 15 zł). Czyli dzisiejsze koszty - 60 zł.

Link to comment
Share on other sites

Wrzód rogówki... I nowe zmartwienie gotowe. :(:(:(
Trzymaj się kochany, stareńki zwierzaczku!

Zaraz wysyłam 60 zł, żeby Franeczek miał uregulowane wszystko na bieżąco.
Ważna rzecz - w rozliczeniu jest zapisane tak: [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2]"75 zł -[/SIZE][/FONT][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2] wizyta u weterynarza, leki i transport dnia 8.07.2011 r.[/SIZE][/FONT][SIZE=2]"[/SIZE][/B], bo ogólny koszt dzisiejszej wizyty wynosi 75 zł (a Franio miał 15 zł nadpłaty).


Dziękuję Ajlii za szybką interwencję i wizytę u weta.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/203040-Starszy-ślepy-FAWOR-w-DT-u-Tany.-Prosimy-o-POMOC-OGŁOSZENIOWĄ!!/page64"]http://www.dogomania.pl/threads/203040-Starszy-ślepy-FAWOR-w-DT-u-Tany.-Prosimy-o-POMOC-OGŁOSZENIOWĄ!!/page64[/URL] oto kudłate cudo

Nam też było bardzo miło i dziękujemy również za wspaniałą opieke nad Franusiem:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Franuś ma już umówioną wizytę u dr Garncarza - na poniedziałek.


[/QUOTE]

Działasz Ajlii błyskawicznie. Dziękuję bardzo za serce dla chorej psinki.:loveu::loveu:
Mam nadzieję, że Franulek się z tego jakoś wygrzebie. Biedne, biedne oczko z wrzodem... :placz::placz:

Przyszła pomoc od TERESY BORCZ. Najserdeczniej dziękuję kochanej Teresie! :Rose::Rose:
Ona sama ma (na bdt!) tyle ciężko chorych psiaków i jeszcze wspomogła naszego Franeczka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tana']Trzymaj się bidulku! Miałam dziś zaszczyt poznać Franulka (przypadkowo spotakałam ajlii w lecznicy) :) Bardzo, bardzo uroczy chłopaczek:) Serdecznie pozdrawiam![/QUOTE]

Witamy, witamy nowego Franusiowego Fana!:iloveyou:
Franuś w realu musi być przemiłym psiakiem, ponieważ wszyscy, którzy Go spotkają od razu ulegają Jego urokowi.

A pamiętacie - nasz Franeczek dostał imię od św. Franciszka. :loveu::loveu:
Musimy chyba zacząć monitować u świętego, bo coś ostatnio kiepsko się opiekuje franusiowym oczkiem.:(

Link to comment
Share on other sites

Konsultowaliśmy się jeszcze telefonicznie z dr Łobaczewską (bardzo dobra okulistka, z wielkim sercem dla zwierzaków). Na wszelki wypadek, bo te 2 dni do wizyty u dr Garncarza przy źle dobranym leczeniu mogły odebrać szansę na uratowanie oczka.
Ale dr Łobaczewska podtrzymała to leczenie, dodała tylko sztuczne łzy w celu uchronienia rogówki przed wyschnieciem - kupie je jutro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...