Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='majqa']Nie Moniko, nie mam Frankowych fotek takich nieobrobionych.[/QUOTE]

Tak myślałam Majqo, bo ja też, zaraz po przetworzeniu, kasuję fotki "psitulowych" bezdomniaczków...
Teraz - całą nadzieję na surowe zdjęcia - pokładam w Ajlii.


Pragnę bardzo podziękować najserdeczniej dwóm wspaniałym dogomaniaczkom,
które wspomogły naszego chorowitka - Amicy i Ukrytemu Smokowi!:loveu::loveu:
Wpłynęła kwota 68 zł z bazarku Amicy.:iloveyou:
Od Ukrytego Smoka przyszło 150 zł jednorazowej pomocy dla Franeczka.:iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety też kasuję zdjęcia po wrzuceniu ich do albumu. Ale wszystkie są w albumie Picassy, linki podałam w temacie Franusiowym. Można je ściągnąć bezpłatnym programem, w takiej rozdzielczości w jakiej wyszły z aparatu

[url]https://picasaweb.google.com/106740573589182334352/FranioNOWE?authkey=Gv1sRgCPeQxe_Z6ozo_gE[/url]
[url]https://picasaweb.google.com/106740573589182334352/Franio02?authkey=Gv1sRgCLmMt4Xkv9bmJA[/url]



A Franuś ma nową koleżankę... [url]http://www.dogomania.pl/threads/211093-Cztery-szczeniaki-UTOPIONE...-dramat-pozostałych...-PILNIE-potrzebne-DT-i-lub-karma!!?p=17248116#post17248116[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam linki juli88.
Ajlii! I jeszcze bardzo proszę - podaj mi kwotę przelewu za poniedziałkowy transport.
Bo chyba nowe leki kupisz pod koniec tygodnia, prawda?

Jutro wyjeżdżam i wrócę dopiero w we wtorek. Nie będę miała dostępu do Internetu.
[B][COLOR=blue]
Ufam w opiekę nad wątkiem kochanych franusiowych fanów[/COLOR].[/B]:iloveyou::iloveyou::iloveyou:

[URL="http://img10.glitery.pl/dev10/0/097/770/0097770137.jpg"][IMG]http://img10.glitery.pl/dev10/0/097/770/0097770137.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Koszty leków:
convenia - nie wiem, cena będzie zależeć od lecznicy
leki oczne - zamówione w aptece, będą jutro: atropina ok. 16 zł, vigamox ok. 35 zł,
oculotect ok. 15 zł (mam jeszcze ze swoich zapasów, starczy do jutra lub pojutrza - więc jutro kupię opakowanie)

Muszę też odkupić igły i strzykawki, które Franuś pożyczył z zapasów SPS (antybiotyk cobactan miał ode mnie gratis)

Koszty paliwa do Warszawy i z powrotem: 143 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Koszty leków:
convenia - nie wiem, cena będzie zależeć od lecznicy
leki oczne - zamówione w aptece, będą jutro: atropina ok. 16 zł, vigamox ok. 35 zł,
oculotect ok. 15 zł (mam jeszcze ze swoich zapasów, starczy do jutra lub pojutrza - więc jutro kupię opakowanie)

Muszę też odkupić igły i strzykawki, które Franuś pożyczył z zapasów SPS (antybiotyk cobactan miał ode mnie gratis)

Koszty paliwa do Warszawy i z powrotem: 143 zł[/QUOTE]

Zróbmy więc tak:
- wysyłam przelew 143 za transport,
- wysyłam taką "Skarpetę" w kwocie 200 zł na nowe leki Franeczka (jak wrócę to wszystko dokładnie rozliczymy - nie chcę, by teraz Franuś został bez kaski).
Ajlii! Jak wiesz - mam do Ciebie pełne zaufanie, bo od początku naszej współpracy szybko i rzetelnie rozliczysz się.

Mam nadzieję, że darczyńcy zgodzą się ze mną, że nie można teraz zostawić Ajlii bez środków (a ja do 19 lipca nie będę miała dostępu do Internetu). Wiadomo, że ciężko chory Franuś potrzebuje wielu rzeczy na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

Tak Moniko bardzo rozsądnie pomyślałaś i zrobiłaś wysyłając ajlii pieniądze na leki, które mają dojść lada moment. Nie można zostawiać Dziewczyny z niczym bo może się okazać, że leki są ale w tym momencie ajlii nie bardzo może kredytować Franeczka. Przepraszam ajlii ale mówię tak hipotetycznie. Zwłaszcza, że Księgowa Frania ma kwotę pozwalającą na bieżące opłacenie koniecznych wydatków.

Link to comment
Share on other sites

Ajlii i co z tą Convenią?? Dzwoniłaś może?? Wiesz, myślę, że skoro to nie jest popularny, łatwo dostępny lek to przedstawiciel handlowy tym bardziej pomoże w zakupie.


Wiecie co, nie mogę czytać na spokojnie tych słów, że Franio jest niewidomy, że otacza go mrok :-(. Dla psów wzrok nie jest podstawowym narządem zmysłów, ale ja patrzę z punktu widzenia człowieka. Nie jestem niewidoma, ale wyobrażam sobie a raczej próbuję sobie wyobrazić co czuje człowiek, który widział i nagle widzieć przestał.
Cóż, przyzwyczaję się powoli do tej myśli o ślepocie Frania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']

Wiecie co, nie mogę czytać na spokojnie tych słów, że Franio jest niewidomy, że otacza go mrok :-(. Dla psów wzrok nie jest podstawowym narządem zmysłów, ale ja patrzę z punktu widzenia człowieka. Nie jestem niewidoma, ale wyobrażam sobie a raczej próbuję sobie wyobrazić co czuje człowiek, który widział i nagle widzieć przestał.
Cóż, przyzwyczaję się powoli do tej myśli o ślepocie Frania[/QUOTE]

Rozumiem Cię doskonale, kochana Krystyno. Też czuję smutek na myśl o franiowych oczkach... Jest mi niezmiernie przykro. :(

Jednak pokrzepiają mnie informacje o niewidomych pieskach (również na Dogomanii), które dobrze sobie radzą, a nawet znajdują kochające domy!:loveu:

Przelewy do hoteliku Ajlii (transport + skarpeta) już wysłałam.
Jeszcze raz serdecznie proszę wszystkich o opiekę nad franusiowym wątkiem (od jutra do 19 lipca włącznie).:modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

Piszę post pod postem :mad: a to mnie najwyżej moderator opitoli

[quote name='Monika z Katowic']:Franusiek - "mój" psiaczek wirtualny i rozczulający - jest starszy i chory więc [B]trzeba Mu będzie naszej pomocy już[/B] [B]do końca życia[/B].:loveu: [/QUOTE]
Powiem tak Moniko - ja liczyłam się z tym od początku.
Franio stary, chory, zaniedbany,[B] niemedialny[/B] pies - nie ma się co łudzić, że pojawi się człowiek i powie 'Franiu chodź ze mną'. Jeśli już to tylko prawdziwy miłośnik o dobrym sercu i mający możliwości opieki nad Franiem. Jedynie ktoś z Dogo- tylko, że na Dogo- wszyscy mają psów do granic własnych możliwości.

Link to comment
Share on other sites

No to jadę. Wracam 20 lipca. Sto buziaków dla FRANECZKA i Jego Fanów.:loveu::loveu::loveu:

:angel::angel:Przy okazji zapraszam jeszcze na bazarek Hitoshi dla naszego pupilka - fajne rzeczy, a gości malutko:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/210909-DLA-KA%C5%BBDEGO-CO%C5%9A-DOBREGO%21-Do-20.07-do-godz.-23-55.-Zapraszamy%21"]DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO! Do 20.07 do godz. 23:55. Zapraszamy![/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam dziś konto - nie ma żadnych nowych wpłat.
Ale dostałam na PW zapytanie, czy wpłata od konkretnej osoby dotarła - niestety, nie...
Nie wiem, co o tym myśleć. Nie znam sie zbytnio na procedurach Allegro. Czy są możliwe jakieś opóźnienia?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wszystko jest możliwe..A tak z innej beczki-nie znacie kogoś z Lublina?Zaginęła Frajda-potrzebni są ludzie do pomocy w jej poszukiwaniach..
A oto link do wątku Frajdy:
[url]www.dogomania.pl/threads/208385[/url]
Waldek

Link to comment
Share on other sites

Mam problem z netem. Chodzą cały czas burze, i zanika zasięg. Narazie mam, ale znów grzmi więc nie wiem na jak długo :( Jakby co, zostaje kontakt telefoniczny.

Moniko, dziękuję za skarpetę i zaufanie w sprawach finansów. Z tych finansów zrobię zakupy nowych leków dla Franusia.

A Franuś czuje się dobrze, nie widać by oczko sprawiało mu dyskomfort. W porach posiłków wykazuje największą aktywność, a na dźwiek karmy wrzucanej do miski dosłownie sprintem leci do domu...

Link to comment
Share on other sites

potweirdze jak troche sie obudze itp :) Czekam az mi woda do wanny naleci wiec tu jestem :)
Do mnie doszly pieniazki tylko dlatego ze ludzie przez swoja wygode klikaja na opcje "place z allegro " wtedy wszystkie pieniadze trzymaja sie na koncie allegro:) A tam wszystko mozna wyplacic i w ciagu 5 minut pieniazki sa na koncie :)

Link to comment
Share on other sites

Ważna informacja na temat leku Convenia - proszę o szybką decyzję!!!

Niestety, tylko jedna z łódzkich lecznic dysponuje odpowiednią ilością leku do podania Franusiowi. To rzadko używany antybiotyk, ze względu na cenę.
Dawka na 14 dni (jednorazowo podawana) to koszt ok. 130 zł sam lek + podanie/wizyta + dojazd do centrum Łodzi. Potrzebne będą prawdopodobnie 1-2 dawki.

Czy mam jutro jechać z Franiem na zastrzyk z convenii?
Kończy się cobactan, jeśli nie podajemy convenii to musze dokupić conajmniej 3 zastrzyki z cobactanu. No i nie wiem co dalej z leczeniem - ale kontynuowanie antybiotykoterapii przy wrzodzie rogówki jest konieczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Ważna informacja na temat leku Convenia - proszę o szybką decyzję!!!

Niestety, tylko jedna z łódzkich lecznic dysponuje odpowiednią ilością leku do podania Franusiowi. To rzadko używany antybiotyk, ze względu na cenę.
Dawka na 14 dni (jednorazowo podawana) to koszt ok. 130 zł sam lek + podanie/wizyta + dojazd do centrum Łodzi. Potrzebne będą prawdopodobnie 1-2 dawki.

Czy mam jutro jechać z Franiem na zastrzyk z convenii?
Kończy się cobactan, jeśli nie podajemy convenii to musze dokupić conajmniej 3 zastrzyki z cobactanu. No i nie wiem co dalej z leczeniem - ale kontynuowanie antybiotykoterapii przy wrzodzie rogówki jest konieczne.[/QUOTE]

Dzięki za smsa z informacją.:)

[B]Jedź kochana Ajlii. [/B]Dodatkowe 150 zł w drodze.

Pozdrowienia z Lichenia (pięknie dziękuję miłej pani z recepcji pewnego pensjonatu za udostępnienie kompa:)).

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź i przelew. Jutro rano jedziemy na zatrzyk z conveni :) W końcu Franuś odpocznie trochę od codziennego kłucia, bo bardzo tego nie lubi. Zaczyna płakać gdy tylko zaczynam rozmasowywać mu skórę na karku...

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że Monika szybko zdecydowała :loveu:.
Może ta Convenia okaże się bardzo skuteczna, kto wie, lek mało znany.

Biedny Franiu, już się nauczył, że masowanie karku oznacza jedno - znowu kłucie.

Czy są efekty dotychczasowego leczenia??? co z okiem, co z tym wrzodem na rogówce???

Link to comment
Share on other sites

Franio już po zastrzyku z convenii... Dzielny był chłopak, a zastrzyk z gatunku tych nie-bolesnych.
Zapłaciłam 173 zł (w tym 43 zł za "wizytę").

KrystynoS - oczko się leczy, ale to potrwa. Wg dr Buczek (okulistki, która badała Frania razem z dr Garncarzem) leczenie wrzodu potrwa ok. 3 tygodni. Natomiast mam wrażenie że się nie pogarsza, a to dobrze wróży.


Ważyłam dziś Frania - 14,6 kg. Podobny wynik w lecznicy w Warszawie.
Natomiast miesiac temu, w lecznicy w Łodzi Franio ważył 15,4 kg. Oczywiście dużo zależy tu od samej wagi, takie wahania mogą być. Musiałabym go zważyć znów w lecznicy Pod Żabką żeby wynik był wiarygodny. Ale warto mieć na uwadze możliwość że Franuś może jednak faktycznie tracić na wadze.

Link to comment
Share on other sites

Ciągle dopytuję się o oko Frania, bo się martwię, ale obiecuję ajlii już tak często nie pytać. Będę cierpliwie czekać na Twoje informacje.
Spytam jeszcze :evil_lol: tylko o to pokasływanie czy ciężkie oddychanie, uspokoiło się już???

Czy za 2 tyg. trzeba powtórzyć zastrzyk z Convenii???

Wiesz ja bym się na razie nie martwiła tą różnicą wagi Frania, tylko patrzyła czy dalej nie chudnie. Może to rzeczywiście wina wagi (przyrządu) i jej wyskalowania, a może Franio ostatnio mniej je np. z powodu upałów albo antybiotykoterapii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...