Jump to content
Dogomania

zapaść tchawicza - czy operacja pomoże?


iza_szumielewicz

Recommended Posts

Dziękuję Izo na nurtujące pytania.
Umówiony jestem na wizytę do dr.Niziołka i będę walczył.
Na razie ma ok 30% zwężoną tchawicę i samoistnie nie dusi się jedynie przy nacisku mechanicznym szelek.

Martwi mnie najbardziej to , że tak krótko żyje pies po operacji stentów:(
Myślałem, że to ulecza psa i żyje normalnie.....długie lata
mój ma dopiero dwa:-(

na razie inny lekarz dr Kurski dał mu Glukozaminę aby odbudować chrząstkę.....zobaczymy

dziękuję raz jeszcze

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

U Kurskiego byłem jeszcze przed tym jak przeczytałem Twój post...

Stąd chęć leczenia u Niziołka, Kurski to bardzo miły lekarz ale chyba nie specjalizuje się w tej dziedzinie...

Co znaczy inne podejście?

Ja nie chciałbym bez sensu faszerować lekami psa jeżeli nie będzie to naprawdę konieczne...

spotkałem się z wieloma opiniami lekarzy , że dopóki nie kaszle, a czasem się zadławi lub przy nacisku zacharczy to nic nie robić..??

Chciałbym to powstrzymać jakoś...znalazłem fajne szelki w Stanach Buddy belt , specjalnie dla psów z tymi problemami...a u mnie to największy problem, charczenie gdy ciągnie na spacerze... mam nadzieję,że gdy nie będzie nacisku to to się nie pogłebi...

Chcę spróbować leczyć u dr Niziołka..przede wszystkim pod wpływem Twojej opini o Nim. Tylko aby nie dawał leków , szczególnie sterydów gdy to naprawdę nie będzie konieczne...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Kurski to stricte kardiolog, a Niziołek to kardiolog i specjalista od chorób układu oddechowego. Ma świeże podejście, jest otwarty na nowinki na świecie, doszkala się za granicą (nie wiem, jakw tym temacie Kurski; nie chcę oceniać).

Jeśli chodzi o leki, to - o ile mi wiadomo - sterdyów nie podajesz, jeśli nie ma kaszlu. Charczenie na spacerze to przypadłośc wielu psów, również zdrowych - po prostu wynikająca z tego, że pies ciągnie na smyczy. Mój dlatego zawsze chodził luzem.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcz ejedno - może kluczowe. RTG wykazuje zapaść tchawicy lub brak zapaści w zależności od tego, w jakiej fazie (wdech czy wydech) zrobisz zdjęcie. Na SGGW mają taki aparat do RTG, że "obserwuje" obie fazy i nie przekłamuje. Lekarz widzi, czy w trakcie oddcyhania rzeczywiście tchawica się zapada. Oby Twój psiak miał po prostu zdjęcie robione na wdechu.... tego Ci życzę!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wyjaśnienia. Będę leczył sie u dr. Niziołka.
Chcialbym aby tak było , że to błąd zdjęcia choć patrzę realnie. To nie tylko , że charczy na smyczy ale też czasem gdy np zaczyna ostro szczekać , tak z wściekłością i pełnym zaangażowaniu....bo to ' straszny obrońca':lol: to zdarza sie choc nie zawsza , że się tak jakby przydusi na chwilę i musi odchrząknąć ze dwa , trzy razy

Myślę, że przez szelki , mechanicznie ta tchawica zwęziła się, bo szczególnie ostatnio ciągnął niemiłosiernie, wiosna, park, suczki..nie mogę go spuścić bo nie jest niestety przyzwyczajony do chodzenia a pełno psów dużych lata bez smyczy..czekam na te szelki ze Stanów , które tylko pod same łapki są, coś jakby okulary, spejalne aby cała szyja i pierś była wolna.To powino pomóc, ten stan jaki ma mógłby zostać..tylko jak to zrobić aby nie pogłębił się..? Będziemy jakoś walczyć

dziękuję za pomoc i dobre słowo

pozdrawiam

Darek i mój Misio bo tak ma na imię:lol:

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Dziękuje jeszcze raz za wszelkie wskazówki. Dzięki temu postowi dowiedziałem się o dr. Niziołku. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej wizyty. Klinika bardzo ładna, dobrze wyposażona , zupełnie inny standard jakościowy w porównaniu z wieloma lecznicami, inne możliwości.
Dr . Niziołek bardzo sympatyczny, najpierw opowiedzial mi wszystko o tej chorobie, zrobił wykład, potem zbadał Misia i zaproponował badanie RTGskopie, czyli RtG gdy pies oddycha w różnych fazach. Badanie zrobil w gabinecie obok i sam był obecny. Poświęcil mi prawie godzine a zapłaciłem tylko 90 zl ze wszystkim.
Badani wykazało, że wszystko ok. :))))
tamten RTG był w uspieniu i dlatego wyszło zapadnięcie do 50% w odcinku wpustu do oskrzeli
Mi:multi:sio jest zdrowy, jest wrażliwy na podrażnienia mechaniczne, trzeba dbać, zmienić szelki ale zapadnięcia nie ma!!

dziekuję jeszcze raz za wskazanie lekarza i polecam Go jak i cała Klinikę Małych Zwierząt na SGGW

Darek

Link to comment
Share on other sites

No, widizsz, Darku!!:multi::multi::multi:
B...e, jak się cieszę, że Misio jest zdrowiutki! Ale dobrze, ze sprawdziłes wszystko. To, oczywiście, nie znaczy, że nigdy Misiek nie będzie miał zapaści tchawicy. Pamiętaj, te psiaki są podatne. Sprawdzaj go co kilka lat. Powodzenia i wielu wspólnych szczęśliwych chwil, dni, miesięcy, lat!!!!!!

Napisz tylko, czy dr Niziołek wspominał cos o Malutkim? (On ma dla studentów całą historię jego choroby, wraz ze zdjęciami rtg, bronchoskopii, itd)

Baaaaaaardzo gorąco pozdrawiam!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

no tak..nie są tanie..:( ja za rozmiar 5 zapłaciłem 78 dol kanad czyli ok 220 zł...ale co się nie robi dla pieska:)

a są naprawdę dobrze wykonane, solidne, ładne, i praktyczne, przesyłka doszła w tydzień.

nie warto w Europie kupować bo cena tych samych też ok 80 ale euro:((

czasem na ebayu w Stanach coś taniej można kupić

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też mam psa , który ma problem z układem oddechowym, a do tego ma Cushinga. Objawy: ciężko oddycha,sporadycznie kaszle. Wygląda tak jakby brakowałomu powietrza,zapadają mu się boki, wygląda jakby był chudy, zmienia mu się kolor języka. Więc sterydy odpadają. Ma brać Vetoryl na Cushinga. Co to za lek na rozszerzenie oskrzeli oraz jakie są leki homeopatyczne.

Link to comment
Share on other sites

Polecam szelki ROGZ utility, też szyja jest odsłonięta :) podobna do tych Buddy Belt

ja po wakacjach będę robić powtórne Rtg, ponieważ wyszło bardzo małe zapadnięcie i wynik może nie być miarodajny z powodu pozycji psa przy badaniu :) trzymam kciuki bo sunia nigdy nie kaszlała ani nie miała ataków duszności, szybciej się męczy w gorące dni, ale to MOPS

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiodnw']Witaj,

Dziękuje jeszcze raz za wszelkie wskazówki. Dzięki temu postowi dowiedziałem się o dr. Niziołku. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej wizyty. Klinika bardzo ładna, dobrze wyposażona , zupełnie inny standard jakościowy w porównaniu z wieloma lecznicami, inne możliwości.
Dr . Niziołek bardzo sympatyczny, najpierw opowiedzial mi wszystko o tej chorobie, zrobił wykład, potem zbadał Misia i zaproponował badanie RTGskopie, czyli RtG gdy pies oddycha w różnych fazach. Badanie zrobil w gabinecie obok i sam był obecny. Poświęcil mi prawie godzine a zapłaciłem tylko 90 zl ze wszystkim.
Badani wykazało, że wszystko ok. :))))
tamten RTG był w uspieniu i dlatego wyszło zapadnięcie do 50% w odcinku wpustu do oskrzeli
Mi:multi:sio jest zdrowy, jest wrażliwy na podrażnienia mechaniczne, trzeba dbać, zmienić szelki ale zapadnięcia nie ma!!

dziekuję jeszcze raz za wskazanie lekarza i polecam Go jak i cała Klinikę Małych Zwierząt na SGGW

Darek[/quote]


Darku, czy trzeba się do dr Niziołka zapisywać wcześniej? jak dokładnie nazywa się to badanie na wdechu i wydechu i czy byłeś tylko na jednej wizycie. Pytam ponieważ jestem z Radomia i będę musiała na takie badanie dojechać, pamiętasz w jakie dni przyjmuje dr Niziołek?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

[SIZE=5][COLOR=#000099][B]KLINIKA MAŁYCH ZWIERZĄT
WYDZIAŁ MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ SGGW[/B]
[/COLOR][/SIZE]Ul. Nowoursynowska 159c
tel. + 48 22 847 37 40 (recepcja)
Zapisy na telefon
Poniedziałki i czwartki 10-15


Badanie to rtgskopia chyba? Najlepiej aby telefonicznie umówić wizytę i badanie tak aby zgrać to w jednym czasie. Ja byłem tam godzinę a rtg był akurat wolny , więc nie bylem umówiony.

Dr Niziolek ma stronę [URL="http://www.niziolek.com.pl"]www.niziolek.com.pl[/URL]

pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...