Jump to content
Dogomania

Pies czy Suka?


sachma

Recommended Posts

Pytanie do właścicieli suczek i psów, jakie są wasze psiaki? chodzi mi bardziej o cechy determinowane płcią niż wychowaniem bądź osobnicze..
Usłyszałam już kilka razy że wiele zależy od rasy i np u wilczaków polecano mi psy a u basków suczki :D a jak to jest u pudli?
Czy to prawda że psy tylko sprawdzają na ile się im ustąpi a suki walczą o to żeby im ustąpić?
Czy to prawda że psy dają sygnały przed atakiem a suki nie?
Czy to prawda że psy w okresie dojrzewania kryją wszystko co popadnie?
Czy to prawda że suki potrafią być kompletnie anty a psy przeważnie nie przepadają tylko za innymi psami?
pytań masa.. ale dziś miałam dwie długie rozmowy - z właścicielką 2psów (w tym wilczaka) i dwóch suk (w tym jamnika) i oboje doradzali psa.. a w zeszłym tyg od znajomej właścicielki suni szetlanda usłyszałam że suczki to najlepszy wybór.. jestem w kropce - ale wszyscy jak jeden mąż zarzekali się że wiele zależy od rasy..

Link to comment
Share on other sites

No więc ja coraz bardziej żałuje, że mam psa pudla, a nie sukę, dlaczego ? Bardzo proste - Jest strasznym napaleńcem!!! Nie ważne, czy szczeniak czy dorosły, pies czy suka ... jeździł by cały czas ... i to staje się dla mnie kłopotliwe, bo zawsze gdy jade do kogoś kto ma psa, to u niego nie mogę spokojnie usiedzieć 5 minut, bo trza psa pilnować. Suczki są wiele spokojniejsze, ale tu uwaga - podkreślam że u PUDLI! Bo nie wiem jak to jest u innych ras...
Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][B]Sachma[/B], na wszystkie twoje powyższa pytania odpowiem skrótowo „ nie, to nie prawda”.
Ja osobiście nie dostrzegam znaczących różnic charakteru pomiędzy panami pudlami i paniami pudlami ;) , wszystko zależy od indywidualnych cech danego osobnika.

[/FONT]
[FONT=Verdana][B]Paula&Goofi[/B] – to dlaczego go nie wykastrujesz? To rozwiązałoby twój problem.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ja dziś byłam z wizytą u hodowcy i jej suczki są świetne :) bardzo kontaktowe :D zostałam wylizana do granic możliwości no i żałowałam że mam tak małe kolana bo tylko jedna się mieściła :D brakowało mi rąk do głaskania :D
nie wiem czy nie będzie lepiej jeśli poczekam aż szczenięta się urodzą i wybiorę któregoś nie zaglądając mu pod ogon..

Link to comment
Share on other sites

Sachma ja powiem ,ze do tej pory bylam tylko za suczkami , bo wierniejsze, bo bardziej przytulasne.Dziewczyny tutaj powiedzialy ,ze u pudli to nie zawsze tak bywa.Myslalam dalej o suczce ale traf chcial ,ze mamy Lolo i powiem , ze jest najbardziej milusinskim psem jakiego mialam.Lubi byc na rekach,lizac po twarzy i przytulac sie,a jak ja(jego pani) wracam do domu sika ze szczescia. A co do zachowan "seksualnych" to czasem cos bzyka ale ja planuje go wykastrowac ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój pies u dziadków jest największym napaleńcem jakiego znam :P Od szczeniaka ćwiczył na nogach wszystkich.. To było straszne! Poza tym chodzi własnymi drogami i nie bardzo się przejmuje czymkolwiek. Jest też strasznym zazdrośnikiem nie mogę spuścić razem go i Suzi.
Za to Suzi jest taka milusińska! Spokojna i kochana. Myślę, że zależy jeszcze który szczeniak z miotu. Nie wiem jak to było z Reksiem ale wygląda na samca alfa :P U Suzi jej siostra górowała więc ona jest taka wmiare spokojna :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olcia113']Mój pies u dziadków jest największym napaleńcem jakiego znam :P Od szczeniaka ćwiczył na nogach wszystkich.. To było straszne! Poza tym chodzi własnymi drogami i nie bardzo się przejmuje czymkolwiek. Jest też strasznym zazdrośnikiem nie mogę spuścić razem go i Suzi.
Za to Suzi jest taka milusińska! Spokojna i kochana. Myślę, że zależy jeszcze który szczeniak z miotu. Nie wiem jak to było z Reksiem ale wygląda na samca alfa :P U Suzi jej siostra górowała więc ona jest taka wmiare spokojna :D[/QUOTE]

a ja myślę , że z psem trzeba pracować , żeby wyeliminować pewne zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Mój Igor kryje suki i psy (przy czym psy tylko w celach dominacyjnych, suki nie bardzo) ale nie tyka ludzi. Jest kochany, przymilny, kocha wszystko i wszystkich i nie wyobrażam sobie że mógłby być inny. Tylko, że będąc u Iwony teraz i będąc z jej sukami dostrzegam też inność suki: spokojniejsze, nie tak nakręcone (ale też Igor był najruchliwszym, najbardziej temperamentnym szczeniakiem z miotu). Takiego go wybrałam to takiego mam :) I takiego kocham :)

A dziś rano pierwszy raz w karierze wpadł do mnie do łóżka się miziać :) Dziewczyny go nauczyły :)

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego gwałcenie, bo tak to po prostu nazywam, dopasowujecie tylko do psów, mój poprzednia suka dużo bardziej gwałciła niż obecny samiec, może nie po nogach, ale suka wszystkie poduszki, nie zależnie czy cieczka czy nie, samiec obecnie gwałci po rękach, w ramach bardziej zabawy i często gdy mu się nudzi i nie ma jak się pozbyć energii, wystarczy go przegonić i jest spokój.

Link to comment
Share on other sites

U mnie gwałcicielkami były tylko suki, pierwsza skakała na wszystko co się rusza, łącznie z nami, bez względu na obecność bądź nie cieczki, Mafia w czasie cieczki gwałci wszystko na okrągło, bez cieczki kryje tych którzy wg jej mniemania są niżej w hierarchii. Wszystkie psy które miałam skakały ew na inne samce, na suki jedynie na początku znajomości. Za to suki skakały na wszystkich, psy, ludzi ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pytanie iście retoryczne bo praktycznie jak pisałam w innym temacie nie ma tej odmiany.

Natomiast preferencjami w przypadku dużych sreber powinny być:
badania (oczy, dysplazja)
linia trzymana w kolorze (wgląd w rodowody rodziców) żeby nie naciąć się na egzemplarz niehodowlany (srebro wybarwia się do 2 lat) w stylu buro-grafitowego co się zdarza przy mieszankach kolorów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...