Jump to content
Dogomania

światowa 2006 Poznań


mausa

Recommended Posts

A nam się w sumie podobało. Nigdy do tej pory nie mieliśmy okazji oglądać tylu psów "naszych" ras w jednym miejscu. Ilość stoisk handlowych też przerosła nasze oczekiwania (było ich więcej niż na targach Zoomarket w Warszawie:) - nabyliśmy super ringówkę dla shibki i inne prezenty. Oczywiście mogłobyć bardziej wystawniej, ale w sumie to pierwszy polski raz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='OlaAB']jeżeli chodzi o sam materiał to jest OK natomiast wadą jest to iż ramki usztywniające zrobione są z drutu, który na łączeniu bardzo szybko przeciera otaczający go plastik i klatki się gną, sama mam dwie takie i teraz będę kupowała w Czechach ale tylko na stelażu z rurek - nigdy więcej z drutu
[URL]http://www.sentinel.waw.pl/galeria.php?op=sk&id=1054[/URL][/quote]

z tego co slyszalam to te cale z siatki maja dobry stelaz z rurek :-) natomiast te z bokami zaslanialnymi sa takie jak piszesz :-) ale to tylko zaslyszane info!

Link to comment
Share on other sites

[B][U][SIZE=4]Zwycięzcy Świata[/SIZE][/U][/B]

[B]ACKON Cagua[/B] - NJwR., Młodzieżowy Zwycięzca Świata, Młodzieżowy Zwycięzca Polski
(wł. Fanny Lepretre [URL="http://www.corazon.del.cazador.free.fr/"][COLOR=#22229c]www.corazon.del.cazador.free.fr[/COLOR][/URL])

[B]SEJTAN Medok[/B] - BOB, Zwycięzca Świata, Zwycięzca Polski, CACIB, CWC
(wł. Dariusz Sarnacki [URL="http://www.medok.friko.pl/"][COLOR=#22229c]www.medok.friko.pl[/COLOR][/URL])

[B]PARISIENNE de Presa Awangarda[/B] - Młodzieżowy Zwycięzca Świata, Młodzieżowy Zwycięzca Polski
(wł. Ewa Ziemska [URL="http://www.reygladiador.com/"][COLOR=#22229c]www.reygladiador.com[/COLOR][/URL])

[B]KOMMA SHOW Xanti Land[/B] - Zwyciżeca Swiata, Zwycięzca Polski, CACIB, CWC
(wł. Agata Olejnik [URL="http://www.xantiland.ablo.net.pl/"][COLOR=#22229c]www.xantiland.ablo.net.pl[/COLOR][/URL])

[B][U]Kompletne wyniki:[/U][/B]

PSY

[B][U]klasa szczeniat[/U][/B]

[B]TUBAL Campeon[/B] (Samun Campeon x Shila Medok)

[U][B]klasa młodzieży[/B][/U]

[B]I. ACON CAGUA du Baron des Crocs d'Ivoire[/B] (Iban de Troycan de Troycante x Rayes) - Mł. Zw.Św., Mł.Zw.Pl.

II. IVAN Campeon (Agbar Medok x Mona Lisa de Presa Egregius)

III. DIDO Ca de Presaldi (Woo Doo Show Xanti Land x Amuna Xanti Land)

IV.EL LABEL Titilar (Burbul Xanti Land x La Luna Xanti Land)

[B][U]klasa pośrednia[/U][/B]

[B]I. ARGON Ostoja Molosów[/B] (Krom de Abanicos del Jarama x Nikita Mercator) - res. CACIB, CWC

II. KOMO SHOW Xanti Land (Woo Doo Show Xanti Land x Naira de Casa del Presa)

III. BUBALUS Vet Grand (Krom de Abanicos del Jarama x Veta Xanti Land)

IV. Aber Andre Canario (Krom de Abanicos del Jarama x Accra z Borów)

[I]bez lokaty:[/I]

KIMI Chamjan (Navaro Hamigo x Bessy Chamjan)

KOBO SHOW Xanti Land (Woo Doo Show Xanti Land x Naira de Casa del Presa)

MURBO Xanti Land (Burbul Xanti Land x Bonita Medok)

[B][U]klasa otwarta:[/U][/B]

[B]I. GORGEY-ORE AMIGO[/B] (El Estanko Aldo x El Cranero Duro Lata) - CWC

II. Alonso El Cranero Duro (El Cranero Duro Lemmy x Bajlando con los Luchadores)

III. Caruso Aldabra (Loco Xanti Land x Yunta Xanti Land)

IV. BENTOR de Atlantida Can (Conan x Ramagua de Atlantida Can)

[I]bez lokaty:[/I]

BENO Dogkan (Loco Xanti Land x Bryta Andiego)

El Diablo de Lucia BERNARDOEl Cranero Duro Lenny x Rus Kanario s Azis Tau d'Estrella Fidzha)

GREAT OVACTION Koziołkowa Dolina (Vanpo de Casa del Presa x Fuerta Xanti Land)

IDAHO de Presa Awangarda (Chuck Norris de Presa Awangarda x Esa de Irema Currto)

LEXTER Twierdza Samuraja (Woo Doo Show Xanti Land x Taifa Dolina Rosy)

SAMIR Campeon (Vanpo de Casa del Presa x Mona Lisa de Presa Egregius)

Rivulus YOGI (Graf Titilar x Corina Wernisaz Waldemara)

[SIZE=1]nieobecne:[/SIZE]

[SIZE=1]Hooligan de Presa Awangarda (Chuck Norris de Presa Awangarda x Athena Alhaja de Presa Awangarda)[/SIZE]

[SIZE=1]Vampiro de Barnacan Bull (Igor de Barnacan Bull x Gaifa de Barnacan Bull)[/SIZE]

[SIZE=1]Zibor de Dog Rubi (Ur de Los Cardones x Ukrania de Casa del Presa)[/SIZE]

[B][U]klasa championów[/U][/B]

[B]I. SEJTAN Medok[/B] (Luco de Casa del Presa x Fiera Xanti Land) - BOB, Zw.Św., Zw.Pl., CACIB, CWC

II. BICHO Xanti Land (Ralph x Yaisa de Casa del Presa)

III. VOLCAN de Alacant Bull (Galan de Casa del Presa x Carino)

IV. ANDY de Cielo de Canarias (Taucho x Kioba)

[I]bez lokaty:[/I]

BONGO Aldabra (Loco Xanti Land x Yunta Xanti Land)

VIGO de Barnacan Bull (Igor de Barnacan Bull x Gaifa de Barnacan Bull)

VILBO SHOW Xanti Land (Woo Doo Show Xanti Land x Bonita Medok)

WOO DOO SHOW Xanti Land (Tamaran x Yaisa de Casa del Presa)

[I]bez oceny (za zachowanie)[/I]

KING SIZE de Presa Awangarda (Chuck Norris de Presa Awangarda x Esa de Irema Curto)

SUKI

[B][U]klasa szczeniąt[/U][/B]

[B]I. ZAFA Xanti Land[/B] (Zibor de Dog Rubi x Naira de Casa del Presa)

II. ZAZUA Xanti Land (Zibor de Dog Rubi x Naira de Casa del Presa)

III. ZAZA Xanti Land (Zibor de Dog Rubi x Naira de Casa del Presa)

IV. FIRST LADY Rewelka (Samun Campeon x Aventure Vet Grand)

[I]bez lokaty[/I]

Devito AMALIA ALICIA (Kobo Show Xanti Land x Dempsey)

[B][U]klasa młodzieży[/U][/B]

[B]I. PARISIENNE de Presa Awangarda[/B] (Chuck Norris de Presa Awangarda x Dama de Presa Awangarda) - Mł.Zw.Św., Mł.Zw.Pl.

II. GUIA Guarda la Casa (Samun Campeon z Amuna Xanti Land)

III. DONNA Ca de Presaldi (Woo Doo Show Xanti Land x Amuna Xanti Land)

IV. Gyula Hose DAISY (Gyula Hose Roby x Gyongyos Rema Tina)

[I]bez lokaty[/I]

D&G Guapa (Romen de Los Cardones x Potenza Bella Corazon)

Morra Xanti Land

[SIZE=1]nieobecna[/SIZE]

[SIZE=1]Elsa de Barnacan Bull (Mago de Dog Real x Violeta de Barnacan Bull)[/SIZE]

[B][U]klasa pośrednia[/U][/B]

[B]I. KOMMA SHOW Xanti Land[/B] (Woo Doo Show Xanti Land x Naira de Casa del Presa), Zw.Św., Zw.Pl. CACIB, CWC

[B]II. TAHORA Tajemnica Mistrza[/B] (Ernest Koziołkowa Dolina x Diva Tajemnica Mistrza) - res.CACIB

III. KEZZA SHOW Xanti Land (Woo Doo Show Xanti Land x Naira de Casa del Presa)

IV. DRAGA Barbarian (Krom de Abanicos del Jarama x Playa Medok)

[I]bez lokaty[/I]

JARA de Canmuc (Sandokan de Alacant Bull x Kira de Abanicos del Jarama)

[U][B]klasa otwarta[/B][/U]

[B]I. TAYSA Tajemnica Mistrza[/B] (Woo Doo Show Xanti Land x Drupia z Borów) - CWC

II. Fairy Gladiators Amaryll (Desperado Alvarez x Brenda)

III. El Diablo de Lucia Hermosisino (El Cranero Duro Zico x Rus Kanario s Azish Tau d'Estrella Fidzha)

IV. BALBA DOgkan (Loco Xanti Land x Bryta Andiego)

[I]bez lokaty[/I]

CINITA Norostar (Akalan spod Borovej Hory x Seitilios Belleza)

KIRA Urocze Miejsce (Atila de Casa del Presa x Sombra Xanti Land)

MANCHA Tajemnica Mistrza (Woo Doo Show Xanti Land x Drupia z Borów)

SAYA Xanti Land (Vanpo de Casa del Presa x Yaisa de Casa del Presa)

U'MAGINN - NAIS desEmpereurs de la Chasnaie (Lario x T'Xena Nais)

UNA Titilar (Vanpo de Casa del Presa x La Luna Xanti Land)

[SIZE=1]nieobecne[/SIZE]

[SIZE=1]CANDELA de Guadalcan (Drago de Guadalcan x Turka)[/SIZE]

[SIZE=1]GUZI Arenarejna (Vanpo de Casa del Presa x Nita Wojtabreja Club)[/SIZE]

[B][U]klasa championów[/U][/B]

[B]I. LUNA Xanti Land[/B] (Vanpo de Casa del Presa x Yaisa de Casa del Presa) - CWC

II. ANEMONE du Baron des Crocs D'Ivore (Iban de Troycan de Tacoronte x Rayes)

III. AVENTURE Vet Grand (Cuco Xanti Land x Veta Xanti Land)

IV. KIOBA (Urco x Nala)

[I]bez lokaty[/I]

Baghira NOROSZTAR (Akalan spod Borovej Hory x Belleza Seitilos)

D&G Bella (Potenza Bella's Armada x Dama de Atlantida Can)

[SIZE=1]nieobecna[/SIZE]

[SIZE=1]VETA Xanti Land (Tamaran x Yaisa de Casa del Presa)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
:placz: następna w meksyku...[/QUOTE]

Poza impreza za 2 lata w Szwecji, nie znam doklanie rozkladu swiatowek w kolejnych latach, ale poprzednio ich umiejscowienie nie bylo zbyt fortunne wg mnie - nie rozumiem czemu organizowano ich tyle w 'tamtej' czesci swiata :roll: .....

Link to comment
Share on other sites

A teraz uwagi...

w katalogu jest napisane:

Konkurencje Finałowe

Najlepszy Junior

Udział w wyborze biorą psy oraz suki, które otrzymały tytuł "Młodzieżowy Zwycięca Świata"

i co się okazało po kilku godzinach czekania na BIS juniorów... że w katalogu jest pomyłka i to "oraz" znaczy że pies lub suka który został naj. juniorem w rasie :roll:

Jeździmy trochę po wystawach i zdarzał się że psy i suki które wygrały w młodziży idą na BISy więc gdy było napisane czarno na białym że jest tak to zostaliśmy. Nie mówię o arogancji pomocników ringu honorowego którzy zwyczajnie mieli nas gdzieś daleko ;)

No ale nie nażekam bo ogólnie wystawa zaskoczyła mnie tym jak dobrze była zorganizowana. Nie spodziewałam się przy takiej randze i takiej ilości psów że można to zrobić tak sprawnie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Poza impreza za 2 lata w Szwecji, nie znam doklanie rozkladu swiatowek w kolejnych latach, ale poprzednio ich umiejscowienie nie bylo zbyt fortunne wg mnie - czemu organizowano ich tyle w 'tamtej' czesci swiata :roll: .....
[/QUOTE]

[B]a czy ktos zna umiejscowienie swiatówek?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia'][FONT=Arial][COLOR=red]res.JUNIOR WORLD WINNER 2006 [COLOR=black]czy ten tytuł był przyznawany czy jest to wypisywane po prostu przez osoby które zajeły II lokaty w młodzieżówce? No bo w sumie pies może mieć I miejsce a nie być ZW. Młodzieży, tak jest w regu[/COLOR][/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=red][COLOR=black]laminach, że może dostać ten tytuł ale nie musi. [COLOR=red]Wytłumaczcie mi [/COLOR][/COLOR][COLOR=red]proszę?[/COLOR][/COLOR][/FONT]


[FONT=Arial][COLOR=black][B]Atena[/B] napisz do mnie swój mail na pw i rasy jakie chcesz ale dopiero wieczorkiem poźnym moge zeskanować bo będę u siebie wtedy.[/COLOR][/FONT]

[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]To sobie ludzie sami piszą, aby podnieść samopoczucie i samoocenę. Nie ma takiego tytułu. Natomiast dziwię się, że nie przyznawano tytułu Zwyciężcy Świata Weteranów, bo np w informacji Światówki w Sztokholmie taki tytuł jest jak byk podany.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']Oj, nie pierwszy. Ostatnia swiatowka byla 50 lat temu.... Moze dlatego malo ludzi ja pamieta.[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Od 1969 roku do 2006 jest jak łatwo policzyć 37 lat. I ja na przykład pamiętam. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ja tam nie psioczę na wystawę. Wszędzie gdzie byłam jest podobnie w sumie. Zawsze znajdzie się zakręcony sędzia. Ja mam z Europejskiej w Poznaniu dyplom jak byk, że pies jest zwyciężcą Europy, chociaż miał res-CACIB. Zawsze są sędziowie, którzy sędziują jakby pod siebie (swoje linie hodowlane czy psy znajomych). Wszechobecne są opóźnienia. Znajomy opowiadał mi, że w tym roku opóźniono finał terrierów na Crufcie, bo na jednym ringu sędzia nie mógł uporać się z sędziowaniem stawki.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Dziwi mnie, że w tym roku marne były stosunkowo nagrody, brak było zwyczajowych u nas medali, wstążeczek ocenowych. Dużo fundowały chyba kluby, bo na przykład jamnikarze zwycieżcy dostawali już na ringach piękne puchary.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Powiedzcie mi z innej beczki. Psy zagraniczne, które dostały CWC dostają automatycznie tytuł Championa Polski, a zwycieżcy juniorów młodzieżowego Championa. Czy muszą wystąpić osobno do Zarządu głównego ZK ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']

A ja zaprawszam na mała fotorelacje ... niestety fotki bardzo kiepskiej jakosci :(
[URL="http://www.wds.jpg.pl"]www.wds.jpg.pl[/URL] :)[/quote]

Jej nareszcie fotki z finałów :multi: :multi: :multi: Czy moge prosic na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] oryginały moich Amstafów?? Zajeły II lokate :loveu:

Zgóry pieknie dziękuje :loveu: :loveu:

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]To sobie ludzie sami piszą, aby podnieść samopoczucie i samoocenę. Nie ma takiego tytułu. Natomiast dziwię się, że nie przyznawano tytułu Zwyciężcy Świata Weteranów, bo np w informacji Światówki w Sztokholmie taki tytuł jest jak byk podany.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Naprawde ne bylo Weteran World Winner :shake: buuu dlaczego u nas nie docenia sie weteranow.....
Na Slowacji jest tytul Champion Weteranow, a u nas..... nawet BISow weteranow nie dziela na grupy. I jak na tle dlugowiecznych pudli czy owczarkow wypada moj dog weteran.... dosc hmmmm slabo.
No tak "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia" ale przykro mi, ze nikt nie docenia weterana-przedstawiciela rasy. ktora zyje srednio 6 lat:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effa']Wystawa była fajna. Bo nie ma ideałów.

CWC daje Championat Polski tylko psu który ma już jakiś Championat (podobnie Zw.Mł. w Młodzieży)[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Dobra, wiem, ale chodzi dokładnie o to, czy dyplomik przyjdze sam do mojego znajomego, czy też musi wystąpić do ZK.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Jestem swiezo zarejestrowanym uzytkownikiem Forum Dogomani.Mam slicznego i bardzo kochanego pieska rasy west highland white terrier.[/B]:fadein: [B]Ma dopiero 9 miesiecy.Zaczelam dzieki niemu brac udzial w wystawch psow.Pierwsza w swoim zyciu zaliczylam w Toruniu druga we Wloclawku a trzecia byla switowka w Poznaniu.Moja psina startowala w klasie mlodziezy Organizacje wystawy oceniam dobrze sprzatajacy przynajmniej w hali 3a uwijali sie i bylo czysto .Ogolnie organizacja byla dobra ale sedziowanie nie podobalo mi sie bylo nieobiektywne sedzina widziala same wady psa (ktorych wlasciwie nikt inny nie zauwazyl szok!!)a o zaletach i zapominala wspomniec.Najciekawszy moment byl gdy juz ustawila psy na miejsca[/B] [B]4 3 i 2 a zaraz potem kazala wszystkim biegac po ringu i zaczela wybierac od nowa widzialam radosc w oczach wlasciciela a zaraz potem rozczarowanie .Nie mam doswiadczenia w wystawch ale chyba tak nie powinno byc.Nie podobalo mi sie to.Ciekawa jestem jakie sa odczucia innych uczestnikow forum na ten temat Pozdrawiam wszystkich April[/B][quote name='effa']A teraz uwagi...

w katalogu jest napisane:

Konkurencje Finałowe

Najlepszy Junior

Udział w wyborze biorą psy oraz suki, które otrzymały tytuł "Młodzieżowy Zwycięca Świata"

i co się okazało po kilku godzinach czekania na BIS juniorów... że w katalogu jest pomyłka i to "oraz" znaczy że pies lub suka który został naj. juniorem w rasie :roll:

Jeździmy trochę po wystawach i zdarzał się że psy i suki które wygrały w młodziży idą na BISy więc gdy było napisane czarno na białym że jest tak to zostaliśmy. Nie mówię o arogancji pomocników ringu honorowego którzy zwyczajnie mieli nas gdzieś daleko ;)

No ale nie nażekam bo ogólnie wystawa zaskoczyła mnie tym jak dobrze była zorganizowana. Nie spodziewałam się przy takiej randze i takiej ilości psów że można to zrobić tak sprawnie.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

A ja z innej beczki. Pytałam grubo przed wystawą, jak można przesłać i zgłosić sprawę ufundoania nagrody. Dowiedziałam się, że przesłać mailem kto dla kogo, i za co, i tak też zrobiłam.
Oczywiście, nikt tego nie zamieścił w katalogu:mad: , ale to już nie jest aż tak istotne. Natomiast naprawdę idiotyczna sytuacja zaistniała, gdy chcieliśmy zanieść pucharki na ring- okazało się, że nie można, bo PEDIGREE zastrzegło sobie że ma wyłączność na wręczanie nagród. Szkoda tylko że nikt nas nie uprzedził, ZANIM ufudowaliśmy i my i nasi przyjaciele, nagrody :angryy:
W końcu, mój stworzony do takich akcji mąż, poszedł do sekretariatu i o sprawę się wykłócił. Przykre to było bardzo - raz że nagrody poznańskie raczej były marne, a dwa, że jak ktoś już ufundował, to i tak robiono mu łaskę że można było wogóle dać zwycięzcom (oczywiscie, wręczał sędzia, nie my).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Hm, weteranów nie było rzeczywiście - ale wchodzili chociaż na porównaniu o BOB[/QUOTE]

To raczej niedoinformowanie sedziego (pani sedzi w przypadku goldenow). W katalogu wyraznie napisano, ze do porownania o rase wchodzi pies i suka, ktore otrzymaly CACIB oraz tytul "mlodziezowy zwyciezca swiata". Podejrzewam, ze gdyby weteran wygral rase, bylaby niezla afera :cool3:

Mnie spotkala bardzo nieprzyjemna sytuacja przy wejsciu na wystawe - pan sprawdzajacy bilety oswiadczyl, ze widzowie moga wejsc... o 10! (a bylo kilka minut po 7) Nie chcial rowniez wpuszczac osob towarzyszacych wystawcom :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...