Jump to content
Dogomania

Klubowa szpiców i ras pierwotnych 19.02. NDM


weihaiwej

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Pora na chwalenie się. Moje baski-cudaski poszły na wystawie jak burza i zdobyły:
PSY
kl. młodziezy: [B]DOUBLE VINNY Dream of Africa[/B] - [B]Młodzieżowy Zwycięzca Klubu '06 [/B](powtórzył swój sukces z 2005 r.!!!)
kl. otwarta: Abotere's ADUNBI - dosk. 1, CWC
kl. championów: [B]FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek - dosk. 1, CWC[/B], [B]Zwyc. Klubu'06[/B]
[B]SUKI[/B]
kl. weteranów: [B]Pulcinella TARANTELLA[/B] (12 lat!) - [B]dosk.1, Najlepszy Weteran.[/B]

[B]Konkurencja hodowlane:[/B]
[B]Najlepsza Hodowla Basenji '06[/B]
[B]Para hodowlana - I miejsce w skali wystawy (FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek + FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek)[/B]
[B]Reproduktor: HARLEY DAVIDSON Tagri Edcher - II miejsce w skali wystawy[/B]
[B]Suka hodowlana: Pulcinella TARANTELLA - I miejsce w skali wystawy.[/B]

[B]Naprawde mogę powiedzieć, że wystawa UDANA!!!:lol: [/B]

[B][SIZE=3][COLOR=red]Ogromne, przeogromne i naj-przeogromniejsze podziękowania dla Agabass, Nitor-Nivalis i Savannah za pomoc przy prezentowaniu psów w konkurencjach hodowlanych! Dziewczyny, Wasza pomoc jest nieoceniona!!! Dzięki![/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=2][COLOR=black]Na pewno jakieś zdjęcia będą, ale to może jutro. Dzisiaj - spać, spać, spać, bo... jutro na 8.15 do pracy (trzeba jakoś zarabiać na te nasze psiska i ich wystawy, prawda?)[/COLOR][/SIZE][/B]
[B]Pzdr.[/B]
[/quote]
Nie ma sprawy Asiaczku, jak zwykle piękne psy to piękne sukcesy, co ja mam dodawac;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jussi']To jest śliczna sunia Ani Jaśkiewicz KISS ME AND LOVE ME Chatanga...prawda,że urocza??? :loveu:[/quote]
[B]Jussi[/B] - to ja, Asiaczek. Witaj!
Chcę tylko dodać, że sunia ma cudne imię "domowe". Ale nie zdradzę tego, nie mam upoważnienia od właściciela.:lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jussi']Hej!

My również pochwalimy się naszym pierwszym sukcesem naszj kochanej Gothi...moj mąż i Gothi brali udział po raz pierwszy w wystawie psów (jako uczestnicy) a ja w reszcie jako widz...;)

[B]Gothi [/B]została Najpiękniejszym BABY wystawy ! czyli wygrała [B]BIS BABY[/B]! miała bardzo silną konkurencje! wszystkie maluchy były przecudowne i serdecznie im gratulujemy! i pękamy z dumy,że to właśnie nasza dziewczynka pokonała tak piękne a za razem tak młodzitkie psiaki...[/quote]
[B]Jussi[/B] - nie widziałam Cię! Trochę byłam zaaferowana, sorki.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MarzenaTkacz']Witajcie Dogomaniacy !

Chciałam wszystkim wygranym serdecznie pogratulować, przegranych pocieszyć, że będzie lepiej i jeszcze raz bardzo, ale to bardzo serdecznie przeprosić ASIACZKA i powiedzieć, że bardzo JĄ KOCHAM (oczywiście platonicznie) i cieszę się, że Jej sukcesów, i wierzę, a właściwie wiem na pewno, że za każdym razem będzie jeszcze lepiej !!!!

Pozdrawiam
Marzena Tkacz-Rosłon[/QUOTE]
Pani Marzenko, a ja przy okazji mam pytanie o pieski baby w Siberian Husky - mialy byc przesuniete w ocenie po psach weteranach - tak jak ustalalysmy - a zostaly poproszone na ring jednak na poczatku. W rezultacie moje dobre checi zostaly "nagrodzone" pretensjami do mnie i podejrzeniami, ze umyslnie wprowadzilam w blad wystawcow aby im zaszkodzic, bo nie zdazyli przygotowac swoich psow tak, jak by tego chcieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asta'][COLOR=#004000]Czy ktoś wie jak poszło (basenji) Bi Bahatka Loango?[/COLOR][/quote]

Tak BI BAHATIKA Loango WO lokata 1 wygrał ze swoim bratem BUMBALA BAHATI Loango!
Ali poszło świetnie szczególnie na ringu honorowym, a BIBI pudło zdobędzie następnym razem i jak troszeczkę schudnie ....
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wystawa w Nowym Dworze Mazowieckim była najgorszą wystawa Klubową od kilku lat, jeśli ktoś był w Bydgoszczy i pisał o zaduchu to na pewno wie o czym mówię.
Organizatorzy nie znają Regulaminu Klubu. Na stronie internetowej oddziału jest napisane ze na uczestników wystaw czeka mnóstwo nagród - kpina nagród prawie wcale, arogancja, wyrzucanie psów z ringu przygotowawczego pod byle pretekstem i opieranie się na nieistniejących przepisach !
czy ktos kiedykolwiek w zyciu był na wystawie klubowej gdzie na ring honorowy nie wchodzi cała młodziez i suki i psy ?????
Nawet w katalogu organizatora jest wyraźnie napisane że wchodzą psy z Tytułem Zwycięzca Młodzieży pies i suka !!!!
Brak znajomosci podziału na sekcje w klubie to szczyt wszystkiego złego co można i o Oddziale Legionowo i o Klubie Szpica i Ras Pierwotnych powiedziec... Wstyd z finałem za skalę całego FCI wstyd dla nas wszystkich że jesteśmy członkami Klubu który dopuszcza do takich sytuacji

Grazyna

Link to comment
Share on other sites

Cóż, ja w ciagu ostatniego roku byłam na 18 wystawach róznej rangi. CACowych i CACIBowych. Częśc z tych wystaw była w kraju, częśc za granica. Wystawiałam psy od klasy baby po pośrednią. Na kazdej z tych wystaw wychodziły na BIS junior (baby, puppy) i psy i suki. Byly przypadki ze tych juniorów (baby, puppy) bylo w sumie 60 sztuk. I tylko na jednej klubowej w NDM moja suka wyleciała z ringu przygotowawaczego bo tak sobie KTOŚ wymyslił.

Link to comment
Share on other sites

Mi sie takze nie podobało zbytnio..bardziej juz wolałam Łodz ( choc takze nie idealna). Po pierwsze polski sędzia w rasie...:roll: Klubówka powinna byc raczej swietem i czyms niepowtrzalnym..a czułam sie jak na jakiejs niedociągnietej przecietnej krajówce. Jedyne co zmieniało fakt mojego poczucia to dosc duza stawka. Co moge docenic duzy ring dla huskych ( chwała za to) tylko na wykładzina na nim:shake: mozna było sie zabic jak sie poprzesuwała. I moim zdaniem na takii ring powinny byc dwa wejscia nie jedno..poniewaz jak sie zrobił scisk gdy schodziła klasa i wchodziła nastepna to psy sie denerwowały i rzucały na siebie, a wiadomo ze miejsca duzo nie bylo zeby gdzies stanąc..a przepchac sie pozniej przez ludzi nie lada sztuka.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!!!!!!
Najlepiej krytykować, krytykować i jeszcze raz krytykować.
W niedzielę o godzinie 7 rano organizatorzy na terenie obiektu ,zastają
duszący zapach bigosu ,unoszący się po całym obiekcie .Firma gastronomiczna po raz pierwszy wystawiająca się -wcześniej ustaliliśmy skład jadłospisu i obigosie nie było mowy.Pomimo wietrzenia bardzo długo nie można było zniwełować - smrodu.Jesteśmy także winni ,że w dniu wystawy padał deszcz. Na hale wchodziły psy wykąpane i te brudne .Połączenie tych dwóch zapachów ,dało owoc. Wystawcy siedzący obok wyjść ewakuacyjnych nie zgadzali się na otwarcie dzwi.Jeśli porównujecie warunki tej wystawy i Bydgoskiej to gratulegje za obiektywniść.Byliśmy również winni za brak trybun ,których nie chcieliście oraz za brak miejsc siedzących dla ciężarnych wystawczyń.
Jeśli porównujecie zorganizowanie wystawy w lutym w hali i wystawy na powietrzu to gratuluję poczucia humoru .Nie smierdzi ringi wielkie wykładzina się nie ściąga(tylko trzeba to w porę zasygnalizować to obsłudze ,na bisach już była poprawiona),tylko że na wiosnę lub jeśienią pokazujemy wyliniałe psy , może w tych rasach tak ma być. I atmosferę święta klubówki podnosi spęd jeszcze innych w tym czasie organizowanych.BIS to nie miejsce gdzie każdy kto wygrał może sobie wejść i przewietrzyć futro.Jak mówi regulamin wchodzi zwyciężca z porównania i takie były ustalenia na odprawie z sędziami. Skład sędziów na wystawę klubową ustala klub ,i nie do nas pretęsje ,czyto zagraniczny sędziuje czy polski sędzia. Co do nerwowości to trudno się dziwić ,kiedy organizatorzy w sobotę dowiadują się że sędzia który robi bis musi wyjechać o godz. 17 najpóżniej ,bo na drugi dzień musi być w pracy i nie mógł załatwić wolnego.Niemka podczas twania finałów wpada na pomysł że jak odwozimy duńczyka na lotnisko to ona sobie przebukuje bilet i odleci(według wcześniejszych ustaleń miała lecieć w poniedziałek rano),konkurencie finałowe wywrócone do góry nogami . Katalog nie jest pisany na kolanie w ostatniej chwili ,ustalenia kto ma co sędziować robi się w porozumieniu z klubem. Na finały wchodzicie Państwo oblepieni numerami,lub wcale.Potem w wynikach mamy być czrodziejami kto wygrał. Pretęsje że złe informacje zostały umieszczone w artykułach powystawowych. Wystawca to ŚWIĘTY człowiek nie wolno zwrócić uwagi pod żadnym pozorem ,bo będzie zaraz dotknięty,przez CHAMSKIEGO organizatora .Cierpliwości ludzie ,cierpliwości .Brak nagród to chyba kpina .Wszystkie konkuruncje finałowe po trzy puchary i to nie małe ,rozety dla zwycięzców rasy.Na BIS po trzy duże puchary.To samo tak przyszło ,nic organizatornie miał do roboty.To że była położona na całych ringach wykładzina i estetyczny wygląd ringów(nie poszarpane kawałki),czystość(psy załatwiały się gdzie popadło),pracująca intensywnie ekipa sprzątająca,tego nikt nie widział.Pozostawiliśćie po sobie bałagan że szkoda gadać. Skwitujecie jednym słowem ,przecież płacicie za wystawę.Jest to nasz ostatni post na forum dogomani ,nie obrażamy się tylko trochę zrozumienia i jeśli się kryykuje to trzeba znać wszystkie problemy ,a nie pisać co się chce.Łatwo zrobić przykrość i namówić organizatorów do dalszej wspólpracy.Przed wystawą potrafiliscie się o to i o tamto zapytać,a po to wystawie chuzia nz Józia.
Zawsze powtarzam , że zadowolony jest ten kto wygrał. Organizacja super,sędzia super, pogoda super.
Przewodnicząca oddziału Zofia Tosiak
Wszystkim ,którzy pracowaliście serdecznie dziękuję oraz rodzinom za zrozumienie pasi kynologicznej i pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szorka']Witajcie!!!!!!
Najlepiej krytykować, krytykować i jeszcze raz krytykować.
W niedzielę o godzinie 7 rano organizatorzy na terenie obiektu ,zastają
duszący zapach bigosu ,unoszący się po całym obiekcie .Firma gastronomiczna po raz pierwszy wystawiająca się -wcześniej ustaliliśmy skład jadłospisu i obigosie nie było mowy.Pomimo wietrzenia bardzo długo nie można było zniwełować - smrodu.Jesteśmy także winni ,że w dniu wystawy padał deszcz. Na hale wchodziły psy wykąpane i te brudne .Połączenie tych dwóch zapachów ,dało owoc. Wystawcy siedzący obok wyjść ewakuacyjnych nie zgadzali się na otwarcie dzwi.Jeśli porównujecie warunki tej wystawy i Bydgoskiej to gratulegje za obiektywniść.Byliśmy również winni za brak trybun ,których nie chcieliście oraz za brak miejsc siedzących dla ciężarnych wystawczyń.
Jeśli porównujecie zorganizowanie wystawy w lutym w hali i wystawy na powietrzu to gratuluję poczucia humoru .Nie smierdzi ringi wielkie wykładzina się nie ściąga(tylko trzeba to w porę zasygnalizować to obsłudze ,na bisach już była poprawiona),tylko że na wiosnę lub jeśienią pokazujemy wyliniałe psy , może w tych rasach tak ma być. I atmosferę święta klubówki podnosi spęd jeszcze innych w tym czasie organizowanych.BIS to nie miejsce gdzie każdy kto wygrał może sobie wejść i przewietrzyć futro.Jak mówi regulamin wchodzi zwyciężca z porównania i takie były ustalenia na odprawie z sędziami. Skład sędziów na wystawę klubową ustala klub ,i nie do nas pretęsje ,czyto zagraniczny sędziuje czy polski sędzia. Co do nerwowości to trudno się dziwić ,kiedy organizatorzy w sobotę dowiadują się że sędzia który robi bis musi wyjechać o godz. 17 najpóżniej ,bo na drugi dzień musi być w pracy i nie mógł załatwić wolnego.Niemka podczas twania finałów wpada na pomysł że jak odwozimy duńczyka na lotnisko to ona sobie przebukuje bilet i odleci(według wcześniejszych ustaleń miała lecieć w poniedziałek rano),konkurencie finałowe wywrócone do góry nogami . Katalog nie jest pisany na kolanie w ostatniej chwili ,ustalenia kto ma co sędziować robi się w porozumieniu z klubem. Na finały wchodzicie Państwo oblepieni numerami,lub wcale.Potem w wynikach mamy być czrodziejami kto wygrał. Pretęsje że złe informacje zostały umieszczone w artykułach powystawowych. Wystawca to ŚWIĘTY człowiek nie wolno zwrócić uwagi pod żadnym pozorem ,bo będzie zaraz dotknięty,przez CHAMSKIEGO organizatora .Cierpliwości ludzie ,cierpliwości .Brak nagród to chyba kpina .Wszystkie konkuruncje finałowe po trzy puchary i to nie małe ,rozety dla zwycięzców rasy.Na BIS po trzy duże puchary.To samo tak przyszło ,nic organizatornie miał do roboty.To że była położona na całych ringach wykładzina i estetyczny wygląd ringów(nie poszarpane kawałki),czystość(psy załatwiały się gdzie popadło),pracująca intensywnie ekipa sprzątająca,tego nikt nie widział.Pozostawiliśćie po sobie bałagan że szkoda gadać. Skwitujecie jednym słowem ,przecież płacicie za wystawę.Jest to nasz ostatni post na forum dogomani ,nie obrażamy się tylko trochę zrozumienia i jeśli się kryykuje to trzeba znać wszystkie problemy ,a nie pisać co się chce.Łatwo zrobić przykrość i namówić organizatorów do dalszej wspólpracy.Przed wystawą potrafiliscie się o to i o tamto zapytać,a po to wystawie chuzia nz Józia.
Zawsze powtarzam , że zadowolony jest ten kto wygrał. Organizacja super,sędzia super, pogoda super.
Przewodnicząca oddziału Zofia Tosiak
Wszystkim ,którzy pracowaliście serdecznie dziękuję oraz rodzinom za zrozumienie pasi kynologicznej i pomoc.[/quote]

Ja nie moge powiedziec ze organizacja nawalała, bo jak dla mnie było ok :)
Husky miały duży ring ( chwała wam za to) wykładzina sie zsuwała i to faktycznie troche przeszkadzało. Ekipe sprzatajaca nalezy docenic bo faktycznie byli we własciwym miejscu we własciwym czasie, złego zapachu ja nie czułam, było moze troche duszno ale to sa uroki hali albo jest zimno albo cieplo i duszno ( ja wole to drugie) - to sa duuuuuuuuze plusy dla was. Jedyne co mi przeszkadzalo to płatna toaleta i tego przeżyć nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szorka']Witajcie!!!!!!
[B]Jak mówi regulamin wchodzi zwyciężca z porównania i takie były ustalenia na odprawie z sędziami[/B].[/quote]

No to ja sie odniose do tego, bo to własnie nas spotkało. Porównanie psa i suki z młodziezy NIE ZOSTAŁO DOKONANE. Ani pies ani suka nie maja wpisane w karte oceny nominacji na BIS junior, a w katalogu napisane jak byk :
[B]Najpiekniejszy Junior Klubu ; o tytuł ten konkurują psy i suki z tytulem "Młodziezowy Zwycięzca Klubu".[/B]
W sytuacji gdy zaden junior nie został nominowany wpisem BIS junior normalne chyba ze na BIS wychodzi i pies i suka. A jezeli sedzia oceniajacy rase tego nie dopilnowal to juz nie moja wina, i nie mój problem. Ja tylko dostosowałam sie do informacji z katalogu, oraz z regulaminu wystaw ZKwP, nie jestem jasnowidzem, i nie musze wiedziec jakie ustalenia zostaly dokonane miedzy organizatorami a sedziami.

Link to comment
Share on other sites

A ja tam za kibel nigdy nie płace...jeszcze czego..płace za wystawe i płacic za kibel. Pozatym nie nosze przy sobie kasy na wystawie to nie wiem skad mam sobie wyczarowac jak toalete odwiedzam w wolnej chiwli miedzy wystawianymi psiakami w ringu.
Oczywiscie ze wiem ze sedziego wybiera klub....przeciez o to nie mam pretensji do organizatorow. Ogolnie komentowalam wystawe. A niedociagniecia z poszczegolnymi sedziami..to juz sprawa organizatorow i złej umowy z sedziami. Porównując Łodz z NDM wole aby klubówka byla organizowana w Łodzi we wrzesniu nawet. W Łodzi ilosc psów była porównywalna. I jakos linienie nie przeszkadzało. Krajówki w NDM podobaja mi sie i bardzo je lubie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...