Jump to content
Dogomania

NIKO - 22 luty 2010 r. najpiękniejszy dzień w życiu - MAM DOMEK!!!


Figafiga

Recommended Posts

co nie oznacza, że dom na wsi odpada, nie wszyscy ludzie ze wsi są przysłowiowymi chłopami....ale jest ich sporo....ale zastanawia mnie fakt, że duzo pies na wsi dożywa sędziwego wieku, a nasze "miejskie" nie...pies teściów ma 15 lat, jest szczupły, zdrowy i potrafi skakać bardzo wysoko, nie dostaje karmy super jakościowo, jest karny i posłuchany...nie trzeba przekreslać ludzi ze wsi, ale po wstepnej rozmowie okreslić czy na pewno można psa takiemu człowiekowi powierzyć.....
gadanie, że biorę suczkę niewysterylizowaną, a niech ma młode jest przekreslające...już z Romką takie gadanie słyszałysmy w stosunku do Lary
pies na wsi musi być tzw. użytkowy, spełnia swoją rolę stróżując
ale wiele osób bierze psiaka i go wyrzuca, że nie potrafi tego robic i to jest smutne, a znaleźć cudowny dom jest trudno, a wierzę, ze NIKO taki cudowny dom znajdzie...

Link to comment
Share on other sites

nikt nie mówi, że wszyscy :) zaznaczam znow, że są chlubne wyjątki :) A co do sędziwego wieku psów to się nie zgodzę do końca ;) Moja sunia właśnie weszła w 15ty rok życia (dość duża, mieszaniec owczarka). A psica rodziców, mix owczarka belgijskiego ma ponad 16lat. I nawet chodzić umie sama (czasami ma problem tylko się podnieść ;) ).
Ale ten krótki żywot to pewnie spowodowany jest otyłością - plagą wśród miejskich psów. W końcu pies idzie na siku na trawnik i zaraz z powrotem do domu, bo to tylko maskotka właściciela ;)
Takiego czegoś też Nikusiowi nie życzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']nikt nie mówi, że wszyscy :) zaznaczam znow, że są chlubne wyjątki :) A co do sędziwego wieku psów to się nie zgodzę do końca ;) Moja sunia właśnie weszła w 15ty rok życia (dość duża, mieszaniec owczarka). A psica rodziców, mix owczarka belgijskiego ma ponad 16lat. I nawet chodzić umie sama (czasami ma problem tylko się podnieść ;) ).
Ale ten krótki żywot to pewnie spowodowany jest otyłością - plagą wśród miejskich psów. W końcu pies idzie na siku na trawnik i zaraz z powrotem do domu, bo to tylko maskotka właściciela ;)
Takiego czegoś też Nikusiowi nie życzę.[/QUOTE]

zgadza się

a ja nie pisałam, że wszystkie nasze mieszczuchy krótko żyją;-)
a z tą trawka to tak jest na siku i do domu, albo śmieci wyrzucić do kosza, pies sra na trawnik i do domku...a widziałam ostatnio suczkę widac że młoda, a kwadratowa, ze szok, prawie jak nasza schroniskowa Balbinka ;-)

Link to comment
Share on other sites

gospodarz potrzebuje psa do pilnowania obejscia,a nie do spania na kanapie,traktuje go jako zwierze uzytkowe.ale to wg mnie nic zlego,dobry gospodarz dba o swoje pracujace zwierzeta,krowy,psy i koty,karmi je i daje im cieply kat i warunki dobre do zycia.czlowiek ktory zabija lopata to psychopata i tacy sa wszedzie,bo bycie rolnikiem to nie znaczy dla oszczednosci mordowanie okrutne.mieszkam to kilka lat i tak to widze/a znam osobiscie jednego warszawiaka,ktory sie wk..na psa i go zabil walac go glowa o sciane.znam tez wiele bardzo zadbanych psow uzytkowych w mojej wsi,co nie znaczy ze sa tez rolnicy i warszawiacy okrutni lub psychopaci lub prymitywni nieludzie.jestem jednak przeciwna krzywdzacym stereotypom i nieraz mam mniej szacunku do wrzeszczacej na dzieci wariatki,ktora ma 15 sikajacych wszedzie kotow w jej domu i rozmnazajacych sie tam dowolnie,niz do rozsadnie traktujacego swoje zwierzeta uzytkowe gospodarza,ktory je trzyma poza domem,ale w oborze lub cieplych budach,karmi i wymaga sluzby-pilnowania podworka i lapania myszy

Link to comment
Share on other sites

ano, to prawda :) pies od zarania był jednak zwierzęciem użytkowym. I nie ma nic złego w wykorzystywaniu tej jego funkcji :) W końcu gdzie człowiek bez psa by zaszedł? (I bez konia?). Pewnie by wymarł na początku bo by sobie tak dużo mięska nie był w stanie sam upolować ;) ja też nie lubię stereotypów, chociaż często można w nich to ziarenko prawdy znaleźć ;). Po prostu trzeba być Człowiekiem. Przez duże.. Cz ;) Nieważne, czy mieszkaniec wsi czy Warszawiak, czy biznesmen, czy prosty człowiek. I takiego właśnie Człowieka przez duże Cz ;) życzę wszelkim psiakom. Pięknemu Nikusiowi też! :)

Link to comment
Share on other sites

dziś Romka szalała z Niko, dostał szału zimowego u nas zawierucha śnieżna, tarzał się, podciął Romkę, ze na kolana padła ogólnie poczuł się wreszcie jak HUSKY...po odprowadzeniu go do kojca, położył się na śniegu wygodnie i patrzył na nas!!!Pies cudo!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za wyjazdem Niko do hotelu u Jamora!Szkoda młodziaka w schronisku a hotel u Jamora ma dobra markę i Niko znajdzie szybko dom!Szalony psiak z niego wywaliłam sie dziś na sniegu bo szalał niesamowicie!Najpierw czujnie obserwował jak zawsze siedząc spokojnie i uwaznie patrząc!A potem kiedy juz wiedział,że idzie na spacer szalał jak prawdziwy husky!Jest bardzo silny i skory do zabawy jak młody psiak!Bawił sie z moja Romcią,chodził po pachy w sniegu a potem połozył się na sniegu!Dodam,ze zerwał zasłonkę z wejścia do budy to samo zrobiły psiaki w boksie!Niko jest dla aktywnego człowieka,szalony,inteligentny husky.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamanabank']Poczekajcie najpierw niech się Jamor zgodzi... jak ludzie przyjadą po Norę zapytamy kiedy można jechać[/QUOTE]Napisałam na watku Norki,ze będziemy negocjowac z Jamorem jak tylko Norka pojedzie do domu!Ale tak po cichutku myślę,ze jak go ladnie,tak ładnie poprosimy,tak wiesz bardzo ładnie to może zgodzi sie szybko!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...