Jump to content
Dogomania

cieczka, sterylka i inne suczkowe sprawy


julita104

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][COLOR=blue]Mam pytanie dot cieczki. Jak często suka powinna mieć cieczkę. Moja w lutym będzie miała 2 lata. Pierwszą i jak dotąd jedyną miała w 11 miesiącu życia. Po trzech miesiącach od nie miała ciążę urojoną, na szczęście bez obrzęku sutek i wycieku mleka. Czytałam że u małych suczek cieczka może przebiegać bezobjawowo, ale moja waży 3 kg! Czy coś z nią jest nie tak???[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behatka'][B][COLOR=blue]Mam pytanie dot cieczki. Jak często suka powinna mieć cieczkę. Moja w lutym będzie miała 2 lata. Pierwszą i jak dotąd jedyną miała w 11 miesiącu życia. Po trzech miesiącach od nie miała ciążę urojoną, na szczęście bez obrzęku sutek i wycieku mleka. Czytałam że u małych suczek cieczka może przebiegać bezobjawowo, ale moja waży 3 kg! Czy coś z nią jest nie tak???[/COLOR][/B][/QUOTE]

ja to bym cieszyla się... im rzadziej, tym lepiej, przeciez ta cieczka wyczerpa organizm...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']A ja mam takie pytanie .. jakie są objawy cieczki w ogóle? Moja Jessi ma 8 m-cy i nie wiem czy ma tą cieczke, czy nie .. zadnych plamek nigdzie nie ma ale non stop się wylizuje i sutki jej się powiększyły ..[/QUOTE]

znaczy cieczka, ciesz się, ze niewidoczna, moja sunia to z majteczkami w nocy spi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']O matko ..:crazyeye: to jak nie widoczna to skąd będę w przyszłości wiedzieć kiedy jest dzień pierwszy i odliczać dni do krycia .. :hmmmm:[/QUOTE]

to moze tylko pierwsza będzie w ogole nie widoczna, a tak to jak co po zachowaniau przeciez widac, robią się czulsze, i chociaz tam jeszcze prawie nic nie ma, wszystko jedno zaczyna dbac tam o te miejsce, od czasu do czasu i tak liza się ;) i jeszcze mi się wydaję, ze są jakies tam badania i mozna jakos tam wyliczyc te dni... wiesz, jak ja swojej kryc nie będę, bo mi się nie chcę, to dokladnie tym nie interesuję się :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']to moze tylko pierwsza będzie w ogole nie widoczna, a tak to jak co po zachowaniau przeciez widac, robią się czulsze, i chociaz tam jeszcze prawie nic nie ma, wszystko jedno zaczyna dbac tam o te miejsce, od czasu do czasu i tak liza się ;) i jeszcze mi się wydaję, ze są jakies tam badania i mozna jakos tam wyliczyc te dni... wiesz, jak ja swojej kryc nie będę, bo mi się nie chcę, to dokladnie tym nie interesuję się :lol:[/quote]
No właśnie nie wiem czy ona czulsza jest .. nie wydaje mi sie :shake: A badania faktycznie .. jakies są .. Będę się martwić za rok ;) Dziękuję bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']No właśnie nie wiem czy ona czulsza jest .. nie wydaje mi sie :shake: A badania faktycznie .. jakies są .. Będę się martwić za rok ;) Dziękuję bardzo :)[/QUOTE]

nie ma za co, chętnie zawsze pomogę, jak cos będę na pewno wiedziala

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam! Nie wiem czy był taki temat w dziale o yorkach ale szukałam i nie znalazłam, jeśli jest już taki temat to proszę o link i moderatora o usunięcie tematu.

A więc chciałam zapytać w jakim wieku Wasze yorkusie dostały pierwszą cieczkę? Jestem ciekawa bo moja pierwsza yorka dostała w wieku 6 czy 7 miesięcy, a Viki ma już prawie 8 i jeszcze nie dostała... :roll: I po czym mogę poznać że ma cieczkę oprócz krwi, bo gdzieś czytałam że jeśli suka jest mała to można nawet nie zauważyć..Czy są jakieś objawy?
Bo moja poprzednia suczka była dość wielka w porównaniu z Viki bo ważyła koło 4kg i można było zauważyć krew na podłodze a Viki ma niecałe 2kg więc czy mogę ją przeoczyć?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi [B]Skibka :lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że możesz ją przeoczyć, a cieczke poznasz po opuchniętym sromie , często się będzie wylizywać i chęć pójścia na dwór się zwiększy bo będzie mocz częściej oddawała (nie chodzi o załatwianie się , tylko o znakowanie terenu) no i jeszcze będziesz miała ta przyjemnośc odganiania się od psów:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Pewnie że możesz ją przeoczyć, a cieczke poznasz po opuchniętym sromie , często się będzie wylizywać i chęć pójścia na dwór się zwiększy bo będzie mocz częściej oddawała (nie chodzi o załatwianie się , tylko o znakowanie terenu) no i jeszcze będziesz miała ta przyjemnośc odganiania się od psów:evil_lol:[/quote]

Z tą chęcią wychodzenia na dwór to raczej nie bo Viki nie lubi chodzić na podwórko (no może lubi ale jak widzi że trzymam jej szelki w ręku to warczy na mnie i ucieka po całym mieszkaniu:roll:).
A z przyjemnością odganiania psów to miałam do czynienia z poprzednim psem niestety tylko raz bo dożył tylko 1.5 roku. :-(

A jak długo można czekać na pierwszą cieczkę? Czy 8 miesięcy to nie za długo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skibka']
A jak długo można czekać na pierwszą cieczkę? Czy 8 miesięcy to nie za długo?[/quote]
Moja ma 8 miesięcy i mam nadzieje że jeszcze z miesiąc się wstrzyma:loveu: bo za dwa tygodnie wystawa i jak by dostała to nici z niej;)

Link to comment
Share on other sites

Moja Jasmina 13 maja skończyła 8 miesięcy i w tym dniu dostała cieczkę. Gdy zaczął się płodny okres zaczęła bardzo uwodzić charta afgańskiego(mam rodzeństwo-suczkę i psa), on wtedy zrobił się niemożliwy. Bałam się, że może jej zrobić krzywdę i na tydzień wylądowała u mojej znajomej. Z charcicą nie ma tego problemu bo odgania brata i on wtedy się uspokaja. Yorczka po powrocie do domu już zachowuje się normalnie ale niepokoi mnie to, że jej sutki są powiększone i twarde.Przecież zaledwie skończyła cieczkę. U innych suczek, które miałam tego nie zaobserwowałam. Może powinien zobaczyć ją weterynarz?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja proszę o wsparcie psychiczne, bo przyznam że się boję...w czwaretk o 7 rano Rysia przejedzie zabieg sterylizacji i usunięcia mleczaków.mam sterylizowana sukę i wszystko co trzeba o tym wiem tylko ogarnia mnie jakiś irracjonalny lęk...pewnie mi przejdzie...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='as-ania']A ja proszę o wsparcie psychiczne, bo przyznam że się boję...w czwaretk o 7 rano Rysia przejedzie zabieg sterylizacji i usunięcia mleczaków.mam sterylizowana sukę i wszystko co trzeba o tym wiem tylko ogarnia mnie jakiś irracjonalny lęk...pewnie mi przejdzie...[/QUOTE]

i jak wam poszło? czy nie żałujesz tej decyzji?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

cześć wszystkim! jestem tutaj nowa. moja sunia skończyla roczek 14 października, wiec jesteśmy już razem jakis czas :) ostatnio miala swoją pierwszą cieczkę (jest maleńka waży 1.20 kg) i puchłu jej cycuchy. no, mimo ze cieczka skonczyla sie jakieś 2 tyg. temu, to one dalej puchną, a raczej wciąz są opuchnięte. czym to spowodowane, i czy to normale?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiulka166']cześć wszystkim! jestem tutaj nowa. moja sunia skończyla roczek 14 października, wiec jesteśmy już razem jakis czas :) ostatnio miala swoją pierwszą cieczkę (jest maleńka waży 1.20 kg) i puchłu jej cycuchy. no, mimo ze cieczka skonczyla sie jakieś 2 tyg. temu, to one dalej puchną, a raczej wciąz są opuchnięte. czym to spowodowane, i czy to normale?[/QUOTE]
może ciąża urojona,lub stan zapalny?
najlepiej idz do weta

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

wiecie może jak sdziałają zastrzyki-Lili za miesiąc powinna jakos tak dostać cieczkę,chciałabym uniknąc tego....po cieczce miałam ją sterylizować,ale przed jej cieczka Borys miał byc wykastrowany,ale kasa,kasa,kasa....napaliłam sie na działeczkę i posżło.....więc chciąłabym moze dac Lili zastrzyk,a Boryska na wakacje wykastrować i Lili pozniej jak dostanie cieczkę to po zrobic jej sterylizację

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...