Jump to content
Dogomania

PILNE-Interwencja w pseudohodowli!! Bardzo dużo zwierząt do adopcji!!


bishop

Recommended Posts

No to się cieszę,że się wszystko już z ząbkami wyjaśniło,bo się nieźle wystraszyłam jak mogła stracić zęby w dwa dni;)A co do Kubusia,to u nas też był taki "rozmowny",ale mam nadzieję,że szybko się zadomowi i nabierze zaufania:)

AKTUALIZACJA ADOPCJI:
-młody mieszaniec rexa samiec znów do wzięcia

I jeszcze taka mała prośba.Wiem,że wszystkich bulwersuje ta sprawa i większość czytających to ogłoszenie na różnych serwisach chce pomóc,ale proszę wziąć pod uwagę,że zwierzęta te żyjąc w takich złych warunkach nie były prawidłowo odżywiane itp,są więc wychudzone i wymagają troskliwej opieki,nawet jeżeli są zdrowe.Dlatego apeluję o dokładne przemyślenie sprawy i przygarnianie zwierzaków tylko jeżeli ma się już doświadczenie i sprawdzonego gryzoniowego weterynarza.To znacznie ułatwi opiekę nad interwencyjnym zwierzakiem i pomoże mu szybciej odzyskać pełnię sił.

I przypominam,że zwierzęta są stadne ( z wyjątkiem chomików), więc oddajemy je do adopcji parami lub do stada.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

KOLEJNA AKTUALIZACJA:
Z panów szczurów na razie został nam dumolek agouti:) Jest wielkim mysiem,ale nie jest groźny:) jest ciągle trochę nieufny,boi się,ale wypatruje nowego kochanego właściciela:)

[IMG]http://lh4.ggpht.com/_dI1Ot5JEyHY/SwAanGNjVmI/AAAAAAAACaA/7mbJwR9GTMA/DSC_4559.JPG[/IMG]


Sprawa pań szczurów jest jeszcze niejasna,ale prawdopodobnie wszystkie mają już domy.

Do adopcji wciąż czeka dużo myszek,do wyboru do koloru:)

I jeszcze jedno,Dotarły dziś paczki od Karoliny z Warszawy i Justyny z Gdańska.Bardzo dziękujemy w imieniu swoim i koszatniczek :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkich zainteresowanych myszami informuję,że nie ma już wolnych pań myszy długowłosych,rudych,białych. Są myszki o takiej powiedziałabym średniej długości sierści,w kolorach beżowo-piaskowo-rudawych,więc też śliczne oraz myszki czekoladowe krótkowłose. Z długowłosych zostało kilku panów.Ale wszystkie są kochane,więc nie bądźmy rasistami;) Zapraszam do adopcji!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bishop']Wszystkich zainteresowanych myszami informuję,że nie ma już wolnych pań myszy długowłosych,rudych,białych. Są myszki o takiej powiedziałabym średniej długości sierści,w kolorach beżowo-piaskowo-rudawych,więc też śliczne oraz myszki czekoladowe krótkowłose. Z długowłosych zostało kilku panów.Ale wszystkie są kochane,więc nie bądźmy rasistami;) Zapraszam do adopcji![/QUOTE]

To ja też zapraszam! ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiem,że tak odwlekam,ale nie jest łatwo to wszystko ogarnąć..Obiecuje,że jutro podam mysią aktualizację wraz ze zdjęciami myszaków wciąż do wzięcia.

Ze zwierząt nie-mysich do adopcji wrócił szczur,samiec agouti,roboczo nazwany Grzesiem.Był leczony,ale z moich informacji wynika,że obecnie nadaje się już do adopcji :) Samiec ma ok.6-7 miesięcy (jego zdjęcie jest w albumie,podpisałam jako Grześ,niestety nie chce mi go tu wrzucić to nowe forum;/)

Zwierzęta znajdujące się wciąż w tej "hodowli" są ciągle kontrolowane przez Straż.Ostatnia wizyta była bodajże w poniedziałek,zwierzęta miały ciepło i czysto.Na razie tyle mogę powiedzieć w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Ok,oczekiwana aktualizacja myszy: (K-panie myszki,M-panowie myszkowie)
*4 K Wioleta/Poznań
*1 K biała Opole
*3-4 K Opole
*3K Beata/Szczecin
*3K Ada i Fanta/ Bydgoszcz
*3 myszy AsiaJ./Rzeszów
*1 K piaskowo-beżowa Justyna/Swarzędz

Nie ma myszy długowłosych (te,które zostały podzielę pomiędzy istniejące rezerwacje).

Wszystkich chętnych do adopcji pozostałych myszek i Pana Szczura zapraszam do nowego albumu:
[URL]http://picasaweb.google.pl/theszwesters/MyszyIJedenSzczurDoAdopcji#[/URL]

z wklejaniem zdjęć tutaj niestety jest problem. Myszy podzielone są na stada,nr przy zdjęciu oznacza nr stada. W pierwszej kolejności w albumie są panowie,dalej panie. Serdecznie zapraszam zwłaszcza do adopcji pojedynczych panów myszów, bardzo potrzebują nowych kochających właścicieli i dużo uwagi!!!W stadach,w których pojawiły się problemy,konieczne było rozdzielenie panów i powoli brakuje nam klatek..

Osoby mogące zaoferować transport na trasie do miast,gdzie jadą zarezerwowane zwierzaki proszę o pomoc i kontakt. Jednocześnie proszę osoby zainteresowane adopcją o szukanie [B]zaufanego transportu[/B] na własną rękę,ponieważ mi naprawdę brakuje czasu na wszystko.. I uprzedzam pytania, nigdy nie wysyłamy zwierząt PKP ani PKS (przesyłki konduktorskie,u kierowcy itp).

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bishop']I uprzedzam pytania, nigdy nie wysyłamy zwierząt PKP ani PKS (przesyłki konduktorskie,u kierowcy itp).[/QUOTE]
Dlaczego nie? Moje myszy podróżowały pociągiem, dwie jechały aż z Gdańska i dotarły do mnie całe i zdrowe. Myśle, że wysyłka PKP bardzo ułatwiłaby znalezienie myszom nowych domów. "Zaufany transport", szczególnie jeżeli chodzi o dłuższe trasy, może się szybko nie znaleźć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Dlaczego nie? Moje myszy podróżowały pociągiem, dwie jechały aż z Gdańska i dotarły do mnie całe i zdrowe. Myśle, że wysyłka PKP bardzo ułatwiłaby znalezienie myszom nowych domów. "Zaufany transport", szczególnie jeżeli chodzi o dłuższe trasy, może się szybko nie znaleźć...[/QUOTE]

Jeżeli ktoś naprawdę chcę pomóc to poczeka.Transport zawsze można jakoś wykombinować,chociażby łączony przez inne miasto.A dlaczego nie? Cóż..miałaś szczęście,że Twoim zwierzakom nic się nie stało.Ja niestety znam przypadki,że zwierzęta owszem,dojechały,ale martwe lub wycieńczone. Dlatego nie będę ryzykować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bishop']Jeżeli ktoś naprawdę chcę pomóc to poczeka.Transport zawsze można jakoś wykombinować,chociażby łączony przez inne miasto.A dlaczego nie? Cóż..miałaś szczęście,że Twoim zwierzakom nic się nie stało.Ja niestety znam przypadki,że zwierzęta owszem,dojechały,ale martwe lub wycieńczone. Dlatego nie będę ryzykować.[/QUOTE]
Kombinowanie i przekazywanie myszy z rąk do rąk jest lepsze niż podróż pociągiem? Jeżeli zwierze jest odpowiednio przygotowane do transportu (pudełko z wentylacją, jedzenie, woda) to nic złego nie ma prawa się zdarzyć. Wysyłka PKP/PKS znacznie różni się od wysyłki pocztą polską lub firmą kurierską. Przesyłką konduktorską wysyła się zazwyczaj rzeczy delikatne, np. szkło, paczki nie są przekładane z miejsca na miejsce i nikt nimi nie rzuca...

EOT

Link to comment
Share on other sites

Stargard Szczeciński, sprawa jest dosyć pilna najprawdopodobniej w środę z Wrocławia będzie jechała moja szefowa (samochodem) więc musiałabym wiedzieć czy rozmawiać z nią w sprawie ewentualnego transportu.
Jeżeli chcesz, to mogę pokrótce opisać swoją rodzinkę!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...