Jump to content
Dogomania

Do miłośników...


Recommended Posts

?????????????????

AP, tzn Animal Planet? Jeżeli czas Twojego postu się zgadza z emisją programu, to trochę za wcześnie na pokazywanie walk psów w TV... Animal Planet to program rodzinny, a o tej porze dzieci przed TV kupa...

Programu nie widziałam, ale mogę zagwarantować jedno... z NASZYMI psami tak nie robią. Nasze miały szczęście.

Link to comment
Share on other sites

Psy bojowe z hodowli, kosztują średnio od 1500-pln, do...

Ktoś, kto wybuli tyle na psa, nie przeznaczy go raczej na mięso armatnie. Poza tym bullowate po pokojowych rodzicach, są raczej pokojowe, a nie o to tym kretynom chodzi. Moim zdaniem, poza paroma pewnie wyjątkami- od tego są inne "hodowle", produkujące bandogi do walk.

Link to comment
Share on other sites

Psy bojowe z hodowli, kosztują średnio od 1500-pln, do...

Ktoś, kto wybuli tyle na psa, nie przeznaczy go raczej na mięso armatnie. Poza tym bullowate po pokojowych rodzicach, są raczej pokojowe, a nie o to tym kretynom chodzi. Moim zdaniem, poza paroma pewnie wyjątkami- od tego są inne "hodowle", produkujące bandogi do walk.

Ty troszeczkę się mylisz, jak wiesz ludzie którzy używają psów do walk to robią mieszanki które się do tego nadają, a papier nie jest ważny tylko kasa. :x :evil:

Sam wiesz że korzenie genetyczne biorą górę nad trzeźwością umysłu (u psa) i właściciela (czego sam doświadczyłem na własnej skórze).

Więc do sedna. Koszt psa jest mała fraszką dla przyszłego właściciela jeżeli wie co ma pies robić :wink:

Link to comment
Share on other sites

jak wiesz ludzie którzy używają psów do walk to robią mieszanki które się do tego nadają, a papier nie jest ważny tylko kasa. :x :evil:

mi chodzi tylko o to, że z takiej zwyczajnej hodowli pokojowych bulli- raczej tylko idiota kupi psa za takie pieniądze, by go do walk przeznaczyć. Pies nie musi mieć rodowodu, by go wstawili do ringu, za to musi mieć predyspozycje, a w "pokojowych" hodowlach one na szczęście zanikają, czyli zmniejsza się użytkowość psa. Wierzę za to, że za szczeniaka z linii game, po walczących przodkach- 'hodowca" może sobie krzyknąć dużo wiecej, niż za najbardziej utytuowanego na wystawach bulla z normalnej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Znajomi chcieli sprzedać bulinkę (z takich, czy innych powodów) i niemal wszystkie telefony były od napaleńców podnieconych świadomością, że suka jest cięta na koty i psy. Cena nie grała roli, biorąc pod uwagę, że przy pierwszej walce może się zwrócić. Właśnie zareklamowałam walki psów :cry: Sorry. Tak myślę, że może się zwrócić po walkach, kasa z zakładów...ale może się mylę...pies może się nie sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

mam takie dziwne wrażenie, że zostałam źle zrozumiana.

Wiem, do czego zdolni są ludzie, i domyślam sie ile kosztują psy od pokoleń walczące. Ja tylko twierdzę, że kretyn zajmujący sie "zawodowo" walkami, nie kupi psa z pokojowej hodowli, bo taki pies nie ma żadnej dla niego wartości uzytkowej. Taki kretyn zabuli dużo większe pieniądze za game doga. A łosiek, co to chce organizować walki z kumplami na podwórku, nie kupi psa z pokojowej hodowli, bo to dla małolata za drogie, tylko kupi bandoga za 300pln.

Aga napisała, że to przestroga dla hodowców, bo niby skąd wiedzą, komu sprzedają psy. Moim zdaniem, hodowcy mogą być w miarę spokojni, że szczeniak od nich nie zostanie przeznaczony do walk- z wyżej wymienionych powodów- bo dla jednych idiotów jest za drogi, dla drugich, bardziej "profesjonalnych" idiotów- nie ma cech użytkowych.

I tyle.

Link to comment
Share on other sites

mam takie dziwne wrażenie, że zostałam źle zrozumiana.

Wiem, do czego zdolni są ludzie, i domyślam sie ile kosztują psy od pokoleń walczące. Ja tylko twierdzę, że kretyn zajmujący sie "zawodowo" walkami, nie kupi psa z pokojowej hodowli, bo taki pies nie ma żadnej dla niego wartości uzytkowej. Taki kretyn zabuli dużo większe pieniądze za game doga. A łosiek, co to chce organizować walki z kumplami na podwórku, nie kupi psa z pokojowej hodowli, bo to dla małolata za drogie, tylko kupi bandoga za 300pln.

Aga napisała, że to przestroga dla hodowców, bo niby skąd wiedzą, komu sprzedają psy. Moim zdaniem, hodowcy mogą być w miarę spokojni, że szczeniak od nich nie zostanie przeznaczony do walk- z wyżej wymienionych powodów- bo dla jednych idiotów jest za drogi, dla drugich, bardziej "profesjonalnych" idiotów- nie ma cech użytkowych.

I tyle.

Z treści programu wynika, że psy do walk dzielą się na te rzeczywiście ostre i takie, na początek, na rozgrzewkę, które na ogół są zagryzane na wstępie walki :evil: , myślę, że co do pieniędzy to pewnie obie mocno zdziwiłybyśmy się, jakimi sumami obracają ci idioci, którzy wszystko zrobią, aby się nakręcić, więc na rozgrzewkę piesek za 300, a co...

Link to comment
Share on other sites

To chyba jeszcze niedawno (moze z m-c temu) ktos dawal linka do allegro, na ktorym ktos sprzedawal pita za 5000 zl(cena wywolawcza). Na zdjeciach od razu bylo widac, doczego pies jest uzywany :evil: . A jakies 2 tyg. pozniej, ten sam koles tez za ta sama cene sprzedawal innego psa. Na zdjeciu bylo oczywiscie to samo ohydne podworze z budami zrobionymi z jakich blach, a psy trzymane na grubych lancuchach i bykiem patrzace na robiacego im zdjecia .

Link to comment
Share on other sites

Zaraz, zaraz, coś mi się tu nie zgadza. Pomyślcie logicznie. Psy rodowodowe, ras obronnych..przecież tendencją jest rozmnażanie psów łagodnych, kochających ludzi i zwierzęta. Na wystawie we Wrocławiu wszystkie AST były opanowane, spokojne a niektóre nawet wyjątkowo urocze. Jak te psy mają walczyć, skoro od pokoleń nie wykazywały chęci walki? Wiem natomiast z tego co widzę, że AST, mieszańce bez rodowodu bardzo często są agresywne. Psy z takich miotów właśnie nadają się idealnie, szybko odbierane matce, rozmnazane bez logiki, z przypadkowych kojazeń. To te psy właśnie zagryzają dzieci (był ostatnio taki przypadek). A jeśli taki pies się sprawdzi, to jego młode i on sam dopiero osiągają wysokie ceny. Do tego pewnie tylko w kręgu znajomych. Tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

Marta Chmielewska napisala:

Na wystawie we Wrocławiu wszystkie AST były opanowane, spokojne a niektóre nawet wyjątkowo urocze. Jak te psy mają walczyć, skoro od pokoleń nie wykazywały chęci walki?

Tez bylem we wroclawiu i np. w mlodzierzy piesek zerwal ringówke i drugiego na szczescie troszke tylko przerysowal nie zdazyl dobrze chwycic, to samo w otwartej na lokatach. A powarkiwania i cheć zeby kolege troszke potarmosic wykazuje kazdy normalny samiec AST one tak maja i juz. I duzo im nie trzeba zeby walczyly, a czykolwiek ich szanse z uzytkowymi pitami sa marne. W rosji gdzie walki psow sa dozwolone wystwowa kariera i uzytkowa czesto idze w parze. Ale faktem jest. ze statystycznie AST z Hodowli rod. maja mniejsze szanse na trafienie na wlasciciela co je bedzie w walkach wystwial niz bez rod. psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Wiem natomiast z tego co widzę, że AST, mieszańce bez rodowodu bardzo często są agresywne. Psy z takich miotów właśnie nadają się idealnie, szybko odbierane matce, rozmnazane bez logiki, z przypadkowych kojazeń. To te psy właśnie zagryzają dzieci (był ostatnio taki przypadek). A jeśli taki pies się sprawdzi, to jego młode i on sam dopiero osiągają wysokie ceny. Do tego pewnie tylko w kręgu znajomych. Tak myślę.

Proszę, nie pisz takich rzeczy. A mieszańce innych ras nie gryzą? Twój wywód brzmi jak przysłowiowiowe "opowieści dziwnej treści". Tak myślę ja.

Link to comment
Share on other sites

Mieszańce innych ras są pewnie równo niebezpieczne jak amstafów czy pitow, ale w TV takich nie pokazują. Tam pokazują głównie bullowate, czasem rasy niemieckie, albo coś w stylu kaukaz, owczarek środkowoazj. Ale wydaje mi się, że podobny temat był już obszernie omawiany, podobnie jak kwestia obronności bullowatych. Nie ma sensu i tak nie doszliśmy do kompromisu. Fakt jest jeden, jako wieloletnia właścicielka bullowatych z góry wiem czego mogę się spodziewać od ludzi. Dla mnie najgroźniejszymi mieszankami są owczarkopodobne i to one w większości przypadków atakują. Choćby dziś na spacerze. A co do walk, nigdy nie miałam okazji widzieć tego na własne oczy i nie wiem czy jest ktoś na forum, kto mógłby się tym ,,pochwalić". Mało tego, jakimś cudem nie znam ani nie widziałam nigdy takiego psa. I nigdy nie kupię AST z Rosji :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...odnosnie kwot w jakich operuja ci jak to mowicie "debile" to ostatnio mialem sie okazje przekonac. na ulicy w moim miescie zaczepil mnie gosc mial w samochodzie cos ala kaukaz i cos ala owczarek belgijski . pytal sie czy nie wiem gdzie mieszka jakis tam gosc bo on jest umowiony z nim na trening.... jak mu powiedzialem ze nie to zapytal czy ja sie z nim nie zaloze i nie puszcze swojego asta na jego belga....tak o drobne 10 tysiecy!!!!!!!

....nawet spokojnie na spacer nie mozna wyjsc

...jeszcze wieczorkiem gosc mnie meczyl w pubie o to ale bramkarze wybili mu zaczepianie mnie i mojego psa z glowy...mam nadzieje ze dosc skutecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jesli juz tak o ast piszemy, to wydaje mi sie ze mixy pitów lub pito-podobnych ze zła psychika z Ast daja wybuchowa mieszanke a naprawde czasem nie da sie odrównić pit,ast jest tyle wymieszanych psów sprzdawanych jako ast lub pity.Sama trafiłam na red nosa który miał być ast :-?, chodzi o ogłoszenie.A ze bullowate gryzą.... to smiech na sali cos tu komus głowa puchnie,nie ma juz innych zmartwien na swiecie jak tylko pastwić sie nad tym co sami przeciez ludzie stworzyliz premedytacja i z góry wiedzieli do czego te psy beda wykorzystywane.Uwazam ze zachowanie wspaniałego wygladu tych ras powinno wazne ale takze ich dobrej i czystej psychiki.Jednak gameness je wyróżnia co jest ich charakterystyka.Ale dążenie do dobrej psychiki jest postawą.chociażby dlatego by nie było o czym gadać i zerowac na opini psów .Pani Marto ja Pita mam psa po rosyjkim ojcu i niemieckiej matce, coz takiego w tym złego?Nie świeci ani spirytu nie pije(jak narazie) :D ,szczeka tez całkiem normalnie....:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...