Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

narazie sytuacja wygląda tak:)
urodziły się 4/5 i narazie sam chłopczyki:D
i 3 łożyska.
Musze przerwać błotę i przecinać pępowine. Bo ona jakoś zbytnio zainteresowana nie jest;) tylko je wylizuje:roll:
i narazie tylko 1 ssie;/
ostatni się urodził zielony;) o co chodzi jak się urodzi zielony? tzn w błonie pełno zielonej mazi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']może to zabrzmi złośliwie - ale jak profesjonalny hodowca może nie mieć pojęcia o porodzie, jego przebiegu itd.? :roll:[/quote]

no wiesz nie ma szkół jak rodzic,jak pomagać suce(można czytać wiele i rozmawiac a i tak się głupieje) i każdy przy porodzie głupieje i wtedy przydaje sie osoba która powie co robić.Rozmawiałam z kilkoma hodowcami co odchowali nei jeden miot i nie jeden poród odebrali i powiedzieli,ze mimo wszytsko jak nawet wiedza jak się zachwoac to często dostają głupawki i nie wiedza co robić a tak naprawdę wiedzą bo nie raz to robili. A każdy hodowca kiedyś zaczyna,kiedyś odbiera pierwszy miot więc to też trzeba zrozumieć i ten temat jest po to.

Link to comment
Share on other sites

Wkońcu;) poród przebiegł chyba książkowo;) podczas rodzenia pierwszego strasznie piszczała a następne to już bez emocji z górki:D
wszystki juz ładnie ssą;)
[URL]http://img410.imageshack.us/img410/9959/dsc00085waq.jpg[/URL]
jeszcze chwilkę poczekam aż się najedzą i bede mył mamusie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']

[B]koziol931[/B], jaki przydomek ma Twoja hodowla? ;)[/quote]
Ciekawe,co ma do rzeczy ,jaki ma przydomek, przy porodzie?
Gratuluje,wiem,ze latwo nie jest:crazyeye:
tez czytam,i pierwszy porod mam przed soba,wiec nie wiem jak sobie poradze:loveu:
Piekne maluszki i jak slodko ssa:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anastoki']Ciekawe,co ma do rzeczy ,jaki ma przydomek, przy porodzie?[/quote]

rozumiem, że to forum zastrzeżone i nie wolno spytać z ciekawości? :cool1: zwłaszcza, że ktoś unika odpowiedzi... jak ktoś ma hodowlę to chyba jej się nie wstydzi, co? no chyba, że nie ma... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']ale c-u-d-n-y !! na filmie jeszcze piekniejszy niz na zdjeciach :loveu:[/quote]

dziękuję :loveu::loveu:



Myślę, że akurat na tym wątku nie ma nic do rzeczy nazwa hodowli.. Ja tam swoje podejrzenia mam, ale one są nieważne, najważniejsze jest zdrowie maluchów..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']
Myślę, że akurat na tym wątku nie ma nic do rzeczy nazwa hodowli.. Ja tam swoje podejrzenia mam, ale one są nieważne, najważniejsze jest zdrowie maluchów..[/quote]
Wlasnie o to mi chodzilo!!
Od razu widac, jak ktos przeszukuje forum ,szukajac zaczepke:roll:

Ja troche z innej beczki,bylam dzis w sklepie i zalamalam sie ile wszystkiego trzeba miec,babka mi naliczyla ok.1,5-2 000 zl.na polskie,z tym,ze ten sklep zoomarket jest w Rosji:razz:
Czy ktos mi powie co tak naprawde trzeba miec przy porodzie?Tak punktowo prosilabym:loveu:
Konieczne bedzie ogrodzenie,tak na dobermana,ile by metrow wyszlo?
Zaraz wejde na allegro...,moze tam hurtem cos kupie:multi:

Link to comment
Share on other sites

anastoki, to powiedz jakiego ogrodzenia poszukujesz :loveu:
Czy szukasz czegoś drewnianego i profesjonalnego, czy może być kojec taki kratkowany?
Na Dobermana to samo posłanie ok. 200 zł.
Ja dla mojej Halszki kupiłam największe, wydałam 180 zł i zmieściła się na nim z dwoma szczeniaczkami, no a potem z jednym. Ale jakby miala ich więcej to w wieku 4 tygodni szczeniaki rozłaziłyby się po podłodze :loveu:
I myślę, że ta kwota, którą podała pani w sklepie jest bardzo racjonalna..

edit:
A wliczasz w to karmę, czy tylko przyrządy i rzeczy hm?

Link to comment
Share on other sites

Witam ale macie śliczne bobaski:) Panienkabubu mój TZ jest zakochany w Norku (bernardyn to jego ulubiona rasa no ale nie do bloku:roll:
Hehe przeczytałam wszystkie posty napatrzyłam się na wszystkie zdjęcia :loveu: Niki_il (nie wiem czy dobrze nick napisałam) śliczne Boksie mniam.
Wiecie co? po przeglądnieci wątku jestem zaurocona ale i się cieszę że ja ne mam hodowli tyle strachu ech tyle mam co się na wasze napatrze pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']Witam ale macie śliczne bobaski:) Panienkabubu mój TZ jest zakochany w Norku (bernardyn to jego ulubiona rasa no ale nie do bloku:roll:
Hehe przeczytałam wszystkie posty napatrzyłam się na wszystkie zdjęcia :loveu: Niki_il (nie wiem czy dobrze nick napisałam) śliczne Boksie mniam.
Wiecie co? po przeglądnieci wątku jestem zaurocona ale i się cieszę że ja ne mam hodowli tyle strachu ech tyle mam co się na wasze napatrze pozdrawiam[/quote]

Kitka, z tego co widzę mieszkacie niedaleko mnie - obecnie mam cztery bernardyny także zapraszam na spacer jakiego jeszcze nie przeżyliście :evil_lol::loveu::loveu:

Ktoś tam wcześniej pisał o stresie przedporodowym hodowcy (jak hodowca może być zestresowany i zadawać podstawowe pytania).
Szczerze przyznam, że planuję w tym roku 2 mioty i jak pomyślę o narodzinach.. To już mnie to paraliżuje :loveu:

Najgorsza jest chyba niewiedza - co się urodzi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Kitka, z tego co widzę mieszkacie niedaleko mnie - obecnie mam cztery bernardyny także zapraszam na spacer jakiego jeszcze nie przeżyliście :evil_lol::loveu::loveu:
[/QUOTE]

Hehe szczerze?? Mój TŻ napewno byłby za gdyby nie praca prawie cały tydzień ale ja to nie bardzo co najwyżej pobawić się porzucać patyczka itp ja sama waże 40kg więc pewnie połowe bernardyna coś mi się wydaje że pługa do pola by nie trzeba było bo ja bym robiła za pług hehe :diabloti: tak jak kiedyś mną miotał po ziemi seter irlandzki o al wtedy miałam 13 lat hehe

Link to comment
Share on other sites

Tak,razem z karma,mlekiem,zastrzykami,ogrodzeniem,peluchami,witaminami,plastykowe legowisko,do niego zwykle,reczniki,wstazki,spyrytus i t.d. i t.p.:evil_lol:
Owszem,chcialo mi sie wszystkiego od razu kupic,ale czy jest sens?
[B]Panienka bubu[/B],czym sie rozni drewniane od metalowego,i gdzie w razie czego dostac te drewniane?
Ale drogi bedzie ten porod,potem dojda ogony,szczepienia,odrobaczenia,moze uszy,karma,czypy,paszporty,nie wspominam o jedzeniu,zabawkach,obrozkach:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...