Jump to content
Dogomania

Łyska nareszcie szczęsliwa!! Dzięki Kochanym Dogomaniaczkom! :-))


g_o_n_i_a

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 529
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Piesia już wychodzi na dwór :evil_lol: Tzn. tylko jak jest ładnie i ciepło, bo na deszcz i zimno :shake: Ostatnio była na długiej wycieczce z całą ferajną- i przynajmniej o nia nie trzeba się martwić, że się zgubi, bo trzyma się swojej Pani jak przyklejona... ;)

[IMG]http://img461.imageshack.us/img461/7822/image012rl7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img444.imageshack.us/img444/2765/image011ho4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img399.imageshack.us/img399/4720/image034gt1.jpg[/IMG]
Gdzie jest Piesia?

Link to comment
Share on other sites

Ta na wózku to KrAksa:
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21954[/URL]

Ten rudzielec to Skorek:
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=51691[/URL]

Ten mały trikolor to mój Pałek ;)
-patrz avatar
A Piesia jest w samym środeczku:evil_lol: czyli na rączkach u Pani :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Słuchajcie pojawił się wieelki problem... :-(
Piesia szczeka. Nie trochę, nie na kogoś, tylko zostawiona sama w domu szczeka cały czas. Bez przerwy... Sąsiedz\i zagrozili wezwaniem policji ciocia jest wnerwiona, a ja nie wiem co robić. Piesia jest pieskiem nietypowym, czyli standardowe podejście nic nie daje. Kong ze smakami jej nie interesuje, ona się boi zabawek. Dużej kości nie rusza, małą za szybko wykańcza... Normalna praca z nią nie ma sensu- Piesiaczek nie jest zbyt "tresowalnym" psem...
Macie jakieś pomysły? :-(

Link to comment
Share on other sites

Oj, niedobrze bo faktyznie potem bdzie jeszcze gorzej...
Kiedys na Anial Planet był program i pokazywali jak nauczyc psa zostawania w domu. Troche to trwało, nie pametam dokladnie, ale najpierw stawiali cos na stole (jaks chrakterystyczny przedmiot), ubierali sie w kurtki i siadali przy tym stole. Potem wychodzili na 5 min. i wracali. Potem na coraz dłużej i pies sie przyzwyczajał, ze wychodzą ale wrócą.
Nie wiem, czy Piesia z racji wieku i przejść, które ma za sobą zrozumiałaby o co chodzi...

Link to comment
Share on other sites

W każdym wieku zrozumie a teraz jest świetny moment żeby jej przekazać. Nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy z pomieszczenia w którym jest suczka, najpierw na parę minut, później coraz dłużej i za ciszę nagradzać. Najważniejsze to zachowanie hierarchii stada, nie ważne jakiej wielkości piesek i to okazuje się najtrudniejsze dla nas, bo mały, bo biedny, bo po przejściach itd. Poczytaj sobie o pogryzionym Fakirze i łysej Tusi, która nie była łysa tylko goła i nie mogła chodzić z powodu zaniku mięśni w łapkach a wychowano ją na totalną jedynaczkę po to żeby wyrzucić na stare lata. Żal było nie brać na ręce kiedy prosiła, na kolana jak błagała ale się dało dla jej dobra i jest dobrze.
Trzymajcie się, poradzisz sobie z Piesią.

Link to comment
Share on other sites

Problem nie leży w hierarchii stada- Piesia jest psem wybitnie podporządkowanym, do tego stopnia, że np. z radości w zabawie, lub ze strachu (jakikolwiek zabieg) posikuje... Zero objawów dominacji- raczej należy chodzić wokół niej na palcach, żeby się nie bała- na jakiekolwiek skarcenie reaguje momentawlnym zwianiem do koszyczka, można jej odebrać jedzenie, wręcz wyjąć z dzioba, spędzona z kanapy wręcz sfruwa, demonstruje uległość na wszelkie możliwe sposoby:shake: Ją raczej trzeba dalej ośmielać, niż "ustawiać".
Co do mtody stopniowania- z wychodzeniem do innych pomieszczeń nie ma problemu, a przy wyjściu z domu szczekanie pojawia się nie od razu tylko po 15-30 minutach...

No i mówmy jasno- to nie wiek jest problemem, pracowałam z wieloma psami starymi, bo z reguły takie zabytki u nas lądują... Piesia jest nie tyle stara, co... hmmm... dziwna? mądra inaczej? Chwilami prezentuje wręcz zachowania autystyczne, no i niestety- widać braki w socjalizacji, całkowita nieumiejętność współpracy, lękliwość- przy jednoczesnej olbrzymiej potrzebie uczuć:-(

Najlepiej pewnych rzeczy uczy się Piesię przy innych psach- ona je chętnie naśladuje- ale obawiam się, że przy niej każdy pies raczej nauczy się szczekać, niż oduczy ją (zresztą nie wiem, czy nie ma w tym szczekaniu pewnego wpływu Pałka:roll: )

Spróbujemy jeszcze z zostawianiem włączonego radia i kości do ogryzania- mam nadzieję, że pomoże, bo nie mam ochoty na przepychanki z sąsiadami, a Piesi nigdy w życiu nigdzie nie oddamy- ona tak kocha ciocię, że chyba by tego nie przeżyła...

Link to comment
Share on other sites

Tak tu sobie czytam i muszę przyznać że macie wyjątkowo złośliwych sąsiadów. Jak można nie rozumieć że pies musi się wyszczekać? Jeśli to komuś przeszkadza to może iść sobie na spacer jak Piesi przyjdzie ochota na szczekanie, albo wyprowadzić się. Trzymaj się i głowa do góry a sąsiadom po prostu nie otwieraj drzwi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...