Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

znaczy ja właśnie widziałam takiego borderka i bardzo mi sie podobał :eviltong: no one nie są szorstkowłose więc pewnie włos tak jak u westów przez golenie się nie zmiękczy, bo jest miękki no nie wiem... np ta suczka jest ostrzyzona i mi sie podoba dlatego też się pytam;) [url]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267587_212026668840611_100000998393278_582554_3024086_n.jpg[/url]
zdjęcie z bloga [url]http://zolczak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Agucha zdziwila bys sie czasem;p moze to nie taka ilosc jak ma spaniel czy collie ale potrafia byc zarosniete yorki;p[/QUOTE]
No to już nie są rasowe yorki :lol:
Widziałam już wiele dziwadeł z watą a nie z włosem ;)
Chyba, że była mowa o takim to zwracam honor.

Link to comment
Share on other sites

z wlosem z wlosem...Ostatnio takiego mialam,szkoda ze zdjecia przed nie zrobilam bo psiak wygladal jak chodzacy mopek,nic nie bylo widac tylko kudly;p A waciaki to osobny temat,takich coraz wiecej ;/
Wiekszosc to yorki w typie niestety...Z rodowodem nie znam zadnego na chwile obecna;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']z wlosem z wlosem...Ostatnio takiego mialam,szkoda ze zdjecia przed nie zrobilam bo psiak wygladal jak chodzacy mopek,nic nie bylo widac tylko kudly;p A waciaki to osobny temat,takich coraz wiecej ;/
Wiekszosc to yorki w typie niestety...Z rodowodem nie znam zadnego na chwile obecna;/[/QUOTE]
A no to co innego... "jorczusiów" jest od groma... a co one noszą na sobie to czarna magia.

Link to comment
Share on other sites

Nowofundlandów się nie strzyże, je się tak jakby "podstrzyga", nadaje kształt, bo inaczej to by była pierzasta kupa nieopanowanego futra. Borderka na zdjęciu jest ogolona, całkiem ładnie wygląda. Nie wiem jaką sierść mają bordery, ale podejrzewam, że taką, która chroni nie tylko przed zimnem, ale też przed przegrzaniem, więc nie wiadomo czy taki border nie jest bardziej narażony na udar czy coś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']znaczy ja właśnie widziałam takiego borderka i bardzo mi sie podobał :eviltong: no one nie są szorstkowłose więc pewnie włos [B]tak jak u westów przez golenie się nie zmiękczy, bo jest miękki[/B] no nie wiem... np ta suczka jest ostrzyzona i mi sie podoba dlatego też się pytam;) [url]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267587_212026668840611_100000998393278_582554_3024086_n.jpg[/url]
zdjęcie z bloga [url]http://zolczak.blogspot.com/[/url][/QUOTE]
Od kiedy Westy mają miękki włos? Golenie westów to jakieś nieporozumienie. Te psy należy trymować, tak jak sznaucery.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie Migori ,wiele zwierząt się trymuje , ale trafić na westa z prawidłowym włosem to już jest problem , tak jak ze sznaucerem , jest teraz taka mieszanka , że trzeba wiedzieć co zastosować . A jak robią westy, to już wygląda bardzo śmiesznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Od kiedy Westy mają miękki włos? Golenie westów to jakieś nieporozumienie. Te psy należy trymować, tak jak sznaucery.[/QUOTE]

Ale jej chyba w tej wypowiedzi chodziło o to, że westów się nie strzyże bo wtedy im się włos zaczyna psuć. Przynajmniej ja tak zrozumiałam ten post ;)

A co do borderów, im też się przez strzyżenie niszczy włos. Moja suka ma taką strukturę sierści i jak byłam ją strzyc to p. Gosia od razu powiedziała, że częstym strzyżeniem zniszczę jej okrywę włosową bo po kilku razach szybciej odrastać zaczyna podszerstek, a wiadomo jaką on ma strukturę.

Link to comment
Share on other sites

Luzia włos u każdego psuje się jak nie jest prawidłowo pielęgnowany , ( czesanie ,trymowanie ) .
Migori chodziło o samym bardzo krótkim strzyżeniu grzbietu .Tak teraz robią i pozostaje odstająca falbana .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Luzia włos u każdego psuje się jak nie jest prawidłowo pielęgnowany , ( czesanie ,trymowanie ) .[/QUOTE]

A no to na pewno, ale strzyżenie jeszcze dodatkowo niszy okrywę włosową. Ja swoich psów nie strzygę na ogół, teraz z Funią zdarzyło się to po raz pierwszy i za pewne ostatni. Tak to czeszę się minimalnie raz w tygodniu, ewentualnie częściej w okresie jak linieją i spokój :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia'][B]Ale jej chyba w tej wypowiedzi chodziło o to, że westów się nie strzyże bo wtedy im się włos zaczyna psuć. Przynajmniej ja tak zrozumiałam ten post [/B];)

A co do borderów, im też się przez strzyżenie niszczy włos. Moja suka ma taką strukturę sierści i jak byłam ją strzyc to p. Gosia od razu powiedziała, że częstym strzyżeniem zniszczę jej okrywę włosową bo po kilku razach szybciej odrastać zaczyna podszerstek, a wiadomo jaką on ma strukturę.[/QUOTE]
Tak, o to mi chodziło, ja swjego westa goliłam i zepsułam włos ale teraz już go odbudowałam jest sztywny i prosty;)

No nie wiem zobaczyłam zdjecie borderki ostrzyżonej i mi się spodobała, dlatego pytam ale to nie znaczy że ja pragnę opitalać psy :evil_lol: bo przecież mysląc o wystawach niema mowy o goleniu;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia'][B]Ale jej chyba w tej wypowiedzi chodziło o to, że westów się nie strzyże bo wtedy im się włos zaczyna psuć. Przynajmniej ja tak zrozumiałam ten post ;)[/B][/QUOTE]
Tak, jestem zdania że westy należy trymować żeby ich włos był taki jak powinien być biały a nie kremowy, sztywny i szorstki a nie watowaty. Golenie westów to wielkie nieporozumienie, włos sie psuje, staje się miękki, matowy, łapie zapach i brud, jest beżowy a nie biały.

[QUOTE]Migori chodziło o samym bardzo krótkim strzyżeniu grzbietu .Tak teraz robią i pozostaje odstająca falbana .[/QUOTE]
To swoją drogą. Jeszcze tak ogolonego westa można przeżyć, ale tak zrobiony shih tzu ?

Grey piszesz że nieprawidłowa pielęgnacja niszczy włos. Wg mnie golenie westa zalicza się do nieprawidłowej pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Tak, jestem zdania że westy należy trymować żeby ich włos był taki jak powinien być biały a nie kremowy, sztywny i szorstki a nie watowaty. Golenie westów to wielkie nieporozumienie, włos sie psuje, staje się miękki, matowy, łapie zapach i brud, jest beżowy a nie biały.


To swoją drogą. Jeszcze tak ogolonego westa można przeżyć, ale tak zrobiony shih tzu ?

Grey piszesz że nieprawidłowa pielęgnacja niszczy włos. Wg mnie golenie westa zalicza się do nieprawidłowej pielęgnacji.[/QUOTE]

No tak, oczywiście że trzeba trymowac tak powiedziałam:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...