Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Mam prośbę dotyczącą mojej tymczasowiczki, wątek w podpisie.

Pola pod koniec stycznia miała robione zeskrobiny...nie wyszło nam nic strasznego, czyli nie mamy już żadnego nurzeńca, żadnego gronkowca...jedynie co to drożdzaki.
Niestety w ostatnich dwóch tygodniach rozniosły one się po całym grzbiecie, mimo tego że pryskam ją imaverolem, usówam zarodniki te strupeczki czerrwone tak jak pisze na instrukcji imaverolu. Na koniec przesuszam ją delikatnie bo psiakana jest do mokrego.
Już raz ją znów ścięłam trochę nożyczkami żeby mieć lepsze dojście do skóry ale decyzja zapadła i [B]mam prośbę do wszystkich miłośników czy ktoś z okolic Tychów mógłby pożyczyć maszynki lub nam pomóc to ściąć? Chodzi dokładniej o grzbiet, zad, ogon i boki które też są zaatakowane. Niestety przez jej fałdki skóry na zadzie nie jestem w stanie zrobić tego degażówkami bo bym się zajechała a nożyczkami by wyglądała okropnie [/B]

Jakieś dwa tygodnie temu troszkę ją przetrymowałam ale to jeszcze nie czas jest...ona i tak ma piękną szorstką szatę pomimo cięcia nożyczkami... więc taki jeden zabieg jej nie zaszkodzi a chcę mieć lepsze dojście do tych grzybków bo moja robota jest chwilowo syzyfowa...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Grey']Betty_lablador wiesz , że ja piszę konkretnie i na temat , a im większy kołtun to pole do popisu .Wiesz zapomniałem o Tobie ,bo byś przy kocie mnie pomogła , bo nie miał kto mnie pomóc i dlatego tyle było wizyt .[/QUOTE]


No tak....popisuj sie dalej.
To nastepnym razem zaproś mnie.... a nie gadaj na darmo.

Link to comment
Share on other sites

Westiczka młodzieżówka dla odmiany z małą ilością szaty, wcześniej robiona gdzie indziej, trymowana. Ja już widze swoje błędy ale zobaczymy co wy na to:
przed
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_jp0qOrb1_-4/TVHIwCvrPQI/AAAAAAAADa8/cP-U3XefiGY/DSC_0003.JPG[/IMG]
po:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_jp0qOrb1_-4/TVHIpjswSwI/AAAAAAAADa4/YyuF5qEN0Qk/s512/DSC_0017.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_jp0qOrb1_-4/TVHIlUxflnI/AAAAAAAADa0/4MDETpVqak4/DSC_0007.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja piernicze grey...Weż ty się zajmij czymś innym,bo widać ,że konwersacja i argumentowanie średnio Ci idzie...Ja to czasem mam wrażenie,że ty wcale tego salonu nie prowadzisz-co ja spojrzę to ty siedzisz na dogo i psujesz ludziom nerwy...Weź się do pracy a potem komentuj.


:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Ilka czy Ty golisz nosek i oczka :shake: nie robi się tak.....
Ja bym troszkę na kłębie więcej zostawiła a tak to bardzo ładnie :p
Fajnie że ludzie chcą trymować swoje westiki :)[/QUOTE]

zależy od psa czasami i nos czyszczę tj u tego a oczy to prawie u kazdego (tylko w końcikach), ja wiem że u psów wystawowoych tego się nie rusza ale u nie wystawówek często ruszam. W tym przypadku west miał juz tak zrobione przez poprzednią fryzjerkę, często poprostu mają tam gule ropy przyklejoną razem z włosem i odparzenia więc nie widzę nic w tym dziwnego że czyszczę ;) Właśnie nad tym kłebem myślałam też bo ja robie na równo a patrze na wystawowe i one mają własnie tam więcej ale miałam podpytać na wystawie wiec dobrze że zwróciłaś mi na to uwagę. No ostatnio ku mojemu zdziwieniu trafiają○ mi sie ludzie co chcą trymować. Dziś miałam 6 mc westiczkę waciaka na trymowaniu. Potem zobacze co mi wyszło z fot i wstawie jak się nadają bo się wierciła nie miłosiernie.

betty_labrador wg mnie głowa jest normalnie zrobiona, suka ma bardzo mało włosa na niej

Grey powiedz dokładnie o co ci chodzi, jak powinno być. Ja widze tam jedną rzecz na pewno co nie do końca ok zrobiłam ale nie wiem czy o to ci chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Balbina12 i Ty też nie rozumiesz co napisałem.Trzeba się pytać , a nie złośliwie komentować . Każda pani jak nie wie co napisać , to diabełka wstawi i żarty na forum sobie robi.

Ilka21 zrobiłaś łokieć sznaucera , włos dłuższy powinien być wyżej , oraz linia , reszta O.K.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Balbina12 i Ty też nie rozumiesz co napisałem.Trzeba się pytać , a nie złośliwie komentować . Każda pani jak nie wie co napisać , to diabełka wstawi i żarty na forum sobie robi.[/QUOTE]

"Ty" to tyczy się do mnie ? Bo jest pod moim postem i już nie wiem totalnie o co chodzi, nie wstawiam żadnych emotków i nie żartuję tylko przecież pytam jak człowieka o co dokładnie ci chodzi ale jak widać nie uzyskałam odpowiedzi...

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img525.imageshack.us/img525/6427/dsc0007au.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/evelynka]evelynka[/URL] at 2011-02-09

[quote name='Grey']
Ilka21 zrobiłaś łokieć sznaucera , włos dłuższy powinien być wyżej , oraz linia , reszta O.K.[/QUOTE]

Na czerwono zaznaczyłam łokieć o który chodzi w powyższym cytacie. Chodzi o to że przejście nad łokciem musi być wyżej ponieważ na wystawie taki łokieć może być wpisany w opisie jako wystający właśnie poprzez jego odkrycie przez usunięcie włosów powyżej.
Na rózowo zaznaczona linia...mniej więcej bo ręka mi się trzęsie :P Ale wiadomo że niewystawowym nie zostawia się aż tyle włosa tam jak zaznaczyłam. Ja mimo wszystko bym nie goliła tych oczek...bo to nie jest dobre...a tym bardziej noska. Mogłabyś powiedzieć właścicielowi żeby raz na dwa tygodnie przyszedł podciąć włoski wokół oczu gratis bo to przecież pół minuty roboty albo nauczyć właścicicela ... a wygląda o wiele lepiej.
A tak to gratuluję w ogóle przejścia bo nawet mnie tak ładnie nie wychodzi, następnym razem poproszę tylko foteczki bez lampy :) i więcej foteczek z każdej strony :)

Link to comment
Share on other sites

Grey i evelynka zgadzam się bo to było to co napisałam ze widze że źle zrobiłam i tak myslłam ze o to chodzi ale nie byłam pewna, niestety za bardzo wytrymowałam w tym miejscu.

Evelynka ale ja nie gole tam tylko przycinam na krótko nożyczkami i to nazywam "czyszczeniem" ta suka akurat ma prawie łysy nos i ja jej przycięlam kilka bo steryczały takie pojedyncze. Przy oczach tez ma tylko w kąciku włos przycięty. Robiłam i bez lampy ale za rozmazane i za ciemne powychodziły niestety :(

Tu ta mała watka 6 mc, dziwna jest bo ma full kudła na ciele a na głowie strasznie mało. Pierwszy raz u fryzjera, trymowana. Fota po jedna z lampą i jedna bez ale są mało wyraźne niestety. Tu ten łokieć chyba lepiej mi wyszedł ale z tyłu zbyt mało podgoliłam chyba.
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/_jp0qOrb1_-4/TVLanr4ybTI/AAAAAAAADbw/J_vXvyLTuIc/s576/DSC_0023.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_jp0qOrb1_-4/TVLbUDjPV2I/AAAAAAAADb4/uAcCm4P5A8w/DSC_0028.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_jp0qOrb1_-4/TVLfR6_sQHI/AAAAAAAADcA/mZ10nIMNAdg/s512/DSC_0025.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']dysia-u zauważ, że to nie jest wątek stworzony po to, żeby Ci się nie zapomniało, czego się na kursach nauczyłaś. Pewne dyskusje są nieuniknione, nawet takie typu "grochem o ścianę"...[/QUOTE]
a czemu służy ten "groch o sciane" ??
kto sie na tym uczy? kto doskonali swój warsztat?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dysia-u']a czemu służy ten "groch o sciane" ??
kto sie na tym uczy? kto doskonali swój warsztat?[/QUOTE]
ten kto chce wynieasie wiadomosci stąd, przecież dyskusja jest na temat robionych psów, już wiesz co ja zrobiłam źle i ucz sie na moich błędach a do tego obserwuj to co jest dobrze. "A grochem o ściane" to ja czasami sobie pogadam jak są dyskusje że coś nie jest zrobione tj powinno wzorcowo np. łapy spaniela a klient sobie zyczy takowe ale to trzeba popracowac w salonie z duża ilością osób by ten groch nie był o ścianę tylko dotarł ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Ilka przy pierwszym trymowaniu jestem zwolennikiem zerwania wszystkiego :P Więc po pierwszym trymowaniu pies może wyglądać nijako ale jakoś :P Bardziej bym zerwała przejścia żeby były potem ładne szorstkie. Wydaje mi się że tu jest trochę za mało z przodu wyjęte :P Ale wiesz tak można każdemu wytykać cudzą pracę bo się widzi innaczej :P Ja i tak lepiej nie robię :P foteczka bez lampy dużo lepsze bo wszystko widać.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślałam czy bardziej jej nie wytrymować ale stwierdzilam, że nie bo suka już nie wytrzymywała, nudziło jej się i nei chciałam przeginac na pierwszy raz, bo ogólnie i tak dzielna byla - ona w ogóle nei czesana byla i sporo zeszlo tez mi na rozczesanie jej. Do tego na pierwszy raz nie chciałam oddać jej ludziom takiej łysej by się nie zniechęcili. Stwierdziłam że tak będzie wypośrodkowane. Ja mam tendencję do zdejmowania zbyt dużo "jak się wkręcę", co było widać przy łokciu tego wcześniejszego hahahah
Najlepiej by było wziąc odstawić psa najlepiej na jeden dzień i poprawic go, ja przynajmniej mam tak że na drugi dzień widze że i tu i tu trzeba by było poprawić ale niestety jak pies klienta to nie da rady. Często widzę po zdjeciach, po zrobieniu patrze na zdjęcie i poprawiam. Każdy tez ma taki dzień że raz wychodzi mu super a raz coś nie do końca jest ok i to może być nawet przy robieniu tego samego psa. Wiadomo że każdy może miec inna wizję ale jak tj teraz jest mówione rzeczowo co jest nie tak i wiem że ja to zrobiłam sama a nie na życzenie klienta to wytykanie jest dla mnie jak najbardziej na miejscu, po to wstawiam min. foty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']...Wiesz zapomniałem o Tobie ,bo byś przy kocie [COLOR=darkred]mnie[/COLOR] pomogła , bo nie miał kto [COLOR=darkred]mnie[/COLOR] pomóc i dlatego tyle było wizyt .[/QUOTE]
Pomijając Twoje wymądrzanie się, błagam Grey, naucz się poprawnie po polsku pisać;-)
Wygląda to mniej więcej tak: Nie mów do mnie po wiejsku, bo tego nie zniese:roflt:


Powiadasz, że 10 godzin odfilcowujesz:crazyeye: Ja dziś , a raczej wczoraj, bo już 2 nad ranem jest:lol:odfilcowałam 3 sznupy w 3 godziny i bez filcaka i bez nożyczek - tzn, na koniec przystrzygłam włos nożyczkami, bo inaczej się nie da, ale sznupy mogą iść spokojnie na wystawę;-)

Link to comment
Share on other sites

Doginka masz złośliwą rację, będę się pilnował . Nie macie do czego , to może do literki .A odnośnie treści tego postu , co chciałaś przez to powiedzieć ?. Chyba dla ludzi ,którzy kompletnie nie znają się na pielęgnacji pisałaś . Sfilcowanego kota do sznupa porównywać , czasami nie wiesz co piszesz .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...