Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Ilka21']Cockermaniaczka ja wiem co to trymowanie i wiem jak to robić i że cockery się trymuje też wiem ale nie każdy chce tj z westami to jest, sznaucerami i kupą innych terierów....a co do lapek to przeczytaj mojego posta bo chyba nei doczytałaś, ja wiem jak wystawowo cocker powinien wyglądać, tylne łapki ten pies oprócz linie na udzie ma zrobione inaczej jak twój, ma własnie zrobione pod wystawówkę ma odsłoniete palce ;) [/QUOTE]
U wystawowych cockerów palce nie mają być odsłonięte. Mogą być widoczne końce pazurków, ale nie palce.
Powiem szczerze,że czytając opis użytych ostrzy do tego spaniela, to aż mnie wykręcało...na punkcie tej rasy ma "kota" i odmawiam strzyżenia maszynką - na szczęście udaje się ludzi przekonać, że maszynka to najgorsze wyjście (no, chyba,że pies totalnie zaniedbany, z warstwą filcu - wtedy może....). Na szczęście mam np. klientkę z sobolką, której pierwsze pytanie było, jak robię, bo chciałby zachować czarny włos na grzbiecie ;-) - poprzednia fryzjerka jechała maszynka...ale dzięki temu mam stałą klientkę (choć z trudną szatą bo nie dość, że była golona, to jeszcze jest po sterylce) - w dodatku dziewczynka z cudnym charakterem.

Podejrzewam, że u tego czarnucha problemy mogą wynikać właśnie z braku trymowania...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na zdjęciu wstawionym przez Cockermaniaczkę biało-czarny pies [U]nie ma[/U] odsłoniętych palców. Albo wyrażasz się nieprecyzyjnie - albo mylisz pojęcia...(mnie też nie chodzi o odsłonięcie takie, jak u pudli).
I nie bardzo rozumiem stwierdzenie "jak grochem o ścianę". Z każdej takiej dyskusji wynika coś dobrego.

Link to comment
Share on other sites

Boje się jednego , że jak tak dalej pójdzie to nikomu nie będzie sie chciało wstawiać fotek i nikomu ich poprawiać
A stracą na tym najwięcej ci którzy chcą sie uczyc.
Bo tak naprawde jeśli ktos ma juz wypracowany swój styl a przy tym nie jest reformowaly to żadna krytyka tego nie zmieni
Bo i po co zresztą
Kto chce niech słucha rad i doskonali swoją prace , a kto uważa że i tak robi doskonale to ...niech robi dalej , póki ma klientów
A cała reszta z niecierpliwośćią czeka na kolejne fotki i komentarze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nykea']Nie znam sie na cockerach, ale jak sie nazywa to na zdjeciu w takim razie?:???:[/QUOTE]
To jest cockerowa tzw. kocia łapa, czyli ładnie zrobiona wystawowa stopka - ALE! nie należy tego mylić groomerskim pojęciem "kocia łapa" - bo to dwie różne rzeczy, mimo takiej samej nazwy.

Link to comment
Share on other sites

Poszperam ;-)
Nie najlepsza fotka...ale coś widać - kocia łapa w pojęciu groomerskim - i tu są widoczne palce
[IMG]http://img138.imageshack.us/img138/78/kocialapa.jpg[/IMG]

A tu (zdjęcia z naszej strony, bo nie mam ich na swoim komputerze) cocker spanielowe kocie łapy - palce nie widoczne ;-)
[IMG]http://www.timurarginina.republika.pl/images/wystawy/zabrze10_carrmen_ramka_podpis.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.timurarginina.republika.pl/images/wystawy/zabrze10_cassanova_postawa2_ramka_podpis.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.timurarginina.republika.pl/images/wystawy/zabrze10_dolcevitta_postawa_ramka_podpis.jpg[/IMG]

Chyba teraz wiadomo, o co chodzi :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']To jest cockerowa tzw. kocia łapa, czyli ładnie zrobiona wystawowa stopka - ALE! nie należy tego mylić groomerskim pojęciem "kocia łapa" - bo to dwie różne rzeczy, mimo takiej samej nazwy.[/QUOTE]
no więc własnie każdy powinien wyjaścić co dana rzecz oznacza dla niego, ja odsłoniete palce u cockera rozumiem tj jak ma to zrobiona wystawówka ;P

Każde uwagi są fajne ale niektóre rzeczy są dla mnie conajmniej dziwne i tj pisałam zapraszam wszystkich terrierowców i innych co ich psy powinny byc trymowane a nie strzyżone do takich wypowiedzi i wpieranie mi że jakbym wiedziała co z sierścią się robi po strzyzeniu to bym klienta przekonała do trymowania, bo ja na pewno nie wiem co się robi z taką sierścią i na pewno wole strzyc a z westem waciakiem kręconym itp. to nei wiem po co się bawię i po co włascicieli przekonałam do trymowania skoro nie mam tej siły przekonywania....I powtarzam po raz kolejny do znudzenia nie każdy da się przekonać i trzeba brać pod uwagę i słuchać drugiej strony. To tyle z mojej strony by nie było. Zdjecia bedę wstawiała bo niby dlaczego miałabym tego nie robić ale już psów wylącznie w moich wizjach a takich jest bardzo mało bo do każdego wlaściciel coś swojego dokłada. Szkoda że najwięcej kontrowersji wzbudzają psy, które sa robione na życzenie klienta. Teraz czekam na foty innych,szczególnie psów nie wystawowo bo wiadomo ze każdy w swojej rasie jest najlepszym(choc nie zawsze) groomerem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']no więc własnie każdy powinien wyjaścić co dana rzecz oznacza dla niego, ja odsłoniete palce u cockera rozumiem tj jak ma to zrobiona wystawówka ;P
[/QUOTE]
Może znam inny język polski - ale dla mnie określenie "odsłonięte" oznacza WIDOCZNE.:cool3: - cytując słownik języka polskiego...

[LIST]
[*][B][URL="http://sjp.pwn.pl/slownik/2493759/ods%C5%82oni%C4%99ty"]odsłonięty[/URL][/B] «pozbawiony naturalnych osłon, barier itp.»
[*][B][URL="http://sjp.pwn.pl/slownik/2493756/ods%C5%82oni%C4%87"]odsłonić[/URL][/B] — [B]odsłaniać[/B] [B]1. [/B]«uczynić widocznym»
[B]2. [/B]«usunąć to, co zasłania»
[B]3. [/B]«pozbawić osłony, ochrony, zwykle w walce»
[B]4. [/B]«uczynić coś jawnym»

[*][B][URL="http://sjp.pwn.pl/slownik/2493758/ods%C5%82oni%C4%99cie"]odsłonięcie[/URL][/B] «miejsce odsłonięte; też: odsłonięte skały na urwiskach, brzegach rzek lub przy wykopach»
[*][B][URL="http://sjp.pwn.pl/slownik/2493757/ods%C5%82oni%C4%87_si%C4%99"]odsłonić się[/URL][/B] — [B]odsłaniać się[/B] [B]1. [/B]«uczynić widocznym samego siebie»
[B]2. [/B]«stać się widocznym»
[B]3. [/B]«o tym, co zasłania: zostać usuniętym»
[B]4. [/B]«pozbawić osłony, ochrony siebie samego, zwykle w walce»
[B]5. [/B]«zostać pozbawionym osłony, ochrony»
[B]6. [/B]«ujawnić się»
[B]7. [/B]«zostać ujawnionym»

[/LIST]

I stąd cała ta dyskusja ;)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mowiac jak dla mnie nie ma duzej roznicy w zdjeciach cockermanki i Ilki, jesli chodzi o same stopy. A juz na pewno widac, ze chodzilo generalnie o ten sam zamysl z wykonaniem stopy. Wydaje mi sie, ze ta dyskusja ma na celu tylko i wylacznie pokazanie ze Ilka sie na cockerach nie zna. co za roznica czy nazwie to odsloniete, kocia lapa czy papec, skoro efekt jest taki sam?

Ja bym Ci Ilka chetnie mojego psa do robienia dala :)

Link to comment
Share on other sites

nykea dziękuje bardzo :)

Gośka też mam takie wrażenie ;)

Balbina12 główka nie jest dobrze zrobiona no ale uczysz się , jest dużo do poprawienia nie wiem co wiesz, jak się cieniuje więc ciezko mi dobrze ci wytłumaczyc(wolałabym pokazać) ale powiem ogolnie jest sporo do poprawienia degażówkami zaczynajac od włosa na czubku głowy potem na wysokości oka no i przy policzkach i przy pyszczku, no wszędzie w sumie. Musisz tak wycieniować by włosy tworzyly całosć i np. ładnie przechodziły z krótszych na dłuższe.Ja to nazywam twórczością własną radosną właściciela ;) ale ucz się, moze znajdziesz kogoś kto by ci na żywo pokazał. Zresztą może ktoś inny ci lepiej wytłumaczy co i jak bo chętnych tu jest sporo.

Link to comment
Share on other sites

Moja prywatna modelka, tylko głowa jest zrobiona, reszt ciała nie pokazuje nawet bo jedna noga jest zgolona całkowicie (wczoraj zdieliśmy gips) więc nie ma co pokazywać.

W pewnych miejscach sierść jest wybrakowana, ale to nie efekt wycinania placków tylko M. miewa często alergię przy których sierść wychodzi garściami, także dopiero co odrasta


Możecie się wyżyć i zrewanżować :diabloti:

[IMG]http://img442.imageshack.us/img442/2190/dsc0310dq.jpg[/IMG]

[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/1322/dsc0309t.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

e tam czy ty nie wiesz że tu nie ma znaczenia czy gips był czy nie, czy pies ma alergie czy nie bo na pewno ty wycięłaś a teraz się tłumaczysz buahhaha ja się wyżywać nie będę bo nie widzę sensu i potrzeby :P ale główkę być ciut dopracowała jak uda mi się zaznaczyć na focie co, to wstawie bo ja nie umiem tego robić za dobrze w kompie i potem będzie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']e tam czy ty nie wiesz że tu nie ma znaczenia czy gips był czy nie, czy pies ma alergie czy nie bo na pewno ty wycięłaś a teraz się tłumaczysz buahhaha ja się wyżywać nie będę bo nie widzę sensu i potrzeby :P ale główkę być ciut dopracowała jak uda mi się zaznaczyć na focie co, to wstawie bo ja nie umiem tego robić za dobrze w kompie i potem będzie....[/QUOTE]

mogę zeskanować książeczkę zdrowia, wszystko mam udokumentowane :diabloti::evil_lol::eviltong:

głowa jak dla mnie jest wciąż zbyt kwadratowa - zwłaszcza dół, policzki itd., ale zwierz ma takie futro że 8 razy poprawiam, a jak ona się otrzepie to kolejne warstwy wychodzą które wypadałoby ściąć

bardzo chętnie zobaczę zdjęcie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nykea']Wydaje mi sie, ze ta dyskusja ma na celu tylko i wylacznie pokazanie ze Ilka sie na cockerach nie zna.[/quote]
Wbrew pozorom nie o to chodziło.
[quote name='nykea'] co za roznica czy nazwie to odsloniete, kocia lapa czy papec, skoro efekt jest taki sam?[/QUOTE]
Cóż, według mnie to , jak nazywa się sposób przygotowania stopy jest istotny. Bo przecież tak naprawdę odsłonięte palce, kocia łapa (spanielowa) i - jak to ładnie nazywasz "papeć" - to trzy różne łapy! I o to chodzi.
Jeśli przychodzi klient i mówi - proszę zrobić tak, żeby palce były odsłonięte, to to oznacza, że palce mają być widoczne i nie zastanawiam się czy może według klienta "odsłonięte" oznacza, że pies ma mieć kapcie...

Link to comment
Share on other sites

no skoro nawet usprawiedliwieniem nie zrobienia super gowy nie jest brak światła popłudniu i robota w ciemnicy to tym bardziej dużo włosa nie jest ;P

W sumie zrobiłam te fotki ale nie wstawie bo są w paincie i pies śmiesznie wygląda z pozaznaczanymi paintowym sprayjem kreskami i kolorami a inaczej nie umiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']no skoro nawet usprawiedliwieniem nie zrobienia super gowy nie jest brak światła popłudniu i robota w ciemnicy to tym bardziej dużo włosa nie jest ;P

W sumie zrobiłam te fotki ale nie wstawie bo są w paincie i pies śmiesznie wygląda z pozaznaczanymi paintowym sprayjem kreskami i kolorami a inaczej nie umiem[/QUOTE]

ja się nie usprawiedliwiam


wstaw proszę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Wbrew pozorom nie o to chodziło.

Cóż, według mnie to , jak nazywa się sposób przygotowania stopy jest istotny. Bo przecież tak naprawdę odsłonięte palce, kocia łapa (spanielowa) i - jak to ładnie nazywasz "papeć" - to trzy różne łapy! I o to chodzi.
Jeśli przychodzi klient i mówi - proszę zrobić tak, żeby palce były odsłonięte, to to oznacza, że palce mają być widoczne i nie zastanawiam się czy może według klienta "odsłonięte" oznacza, że pies ma mieć kapcie...[/QUOTE]

no to jednak powiem bo nie wytrzymam i "pofilozofujemy" ,no widzisz ja bym się dopytała bo jak przyjdzie ci klient i powie że chce kocią łapę to skąd bedziesz wiedziała o którą mu chodzi a przecież moze chcieć którąkolwiek bez względu na rasę. Ale skoro czepiamy się słownictwa to się czepnę bo czemu nie. Jeżeli kocia łapa to kocia łapa(bo kocia ma odsłonięte palce) i tj odsłoniecie zacytowane przez ciebie z j.polskiego oznacza jedno i jezeli nei moze być "odsłoniecia palcy cockerowego"- tj ja to uzywam co nie jest jednoznaczne z typową kocią łapą dla mnie i typowym odsłonięciem to nei moze być "kociej łapy spanielowej" bo kocia łapa jest to odłoniecie palcy więc wychodzi że tego tez nie można używać bo nie jest jednoznaczne. A idąc filozoficznie to np. zdjecie włosa z tak puchatej łapy do neiwielkiej ilości moze byc nazwane odsłonięciem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...