Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[URL]http://lh3.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TTtZTsrlDkI/AAAAAAAADPc/w9V1GcQZ-oU/s576/DSC_0140.JPG[/URL]
[B]Ilka21[/B] ślicznie, bardzo ładna sportowa fryzurka. :klacz:
Cały spanielowy urok został zachowany. :loveu: :p
Czyli jednak można krótko, a ładnie. :cool2:
A nie, że jak na krótko, to od razu cały zjechany maszynką... :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

słuchajcie,a ja mam takie pytanko.Otóż zamierzam sama strzydz moje yorkowate ale wczoraj byłam u znajomej której fryzjerka zjechała psa maszynką po wewnętrznej stronie tylnej łapy,że miał całe aż do kości zdarte...No i się zastanawiam czy te części ciała gdzie pies ma dużo kości nie powinno się robić nożyczkami?Tak np. front to maszynką zjechać czy degażówkami???

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczka tak był robionny maszynką, bo tak był zawsze robiony a ponad to pies z problemami skórnymi. Linie jak widzisz są po wcześniejszej pani groomer ja włosa psu nie dokleje :(Jak masz pomysł jak go zrobić by był mniej sznaucerowaty to słucham, będzie u mnie w piątek na kąpieli leczniczej to bedę miała szansę by go poprawić wg uwag.
Cieszę się, że ogólnie psiak się podoba.
Gośka góra jest zrobiona ostrzem 9 mm do kręconej sierści pod włos.Pysk był robiony 6 mm do zwykłej sierści pod włos, uszka przy nasadzie 3 mm z włosem no oczywiście plus degażówki itp.
Balbina12 ja nigdy nie robie 10 w tych miejscach, najkrócej to 3 by własnie psu nie zrobić podrażnień. Front zalezy od psa i jaką ma siersć wiec 3 lub 6, tył tez 3. Jezeli gdzies jest tak ż emusze mniejszym ostrzem podejść to biorę finiszera malutkiego, którym jest wygodniej przy yorkach manewrować, ma węższe ostrze i są nikłe szanse by coś zrobić psu ale trzeba pamietac że pies to tylko pies i czasami nam się ruszy albo usiądzie na maszynkę (ja osohbiście miałam takeigo delikwenta, strzygłam nogę styłu z włosem a on mi usiadł i docisnał maszynkę do nogi, na szczęście ostrze było 3mm więc nic wielkiego mu nie zrobiłam ale zaczerwienieni było. Gdybym miała 10 to bym mu rozcięła bo to byl bardzo mały yorczek). Każdy ma inne przyzwyczajenia ;)

Link to comment
Share on other sites

To ze zawsze byl robiony maszynka nie znaczy ze trzeba to robic...Tym bardziej ze pies raczej nie ma zlego wlosa a na grzbiecie az tak sie nie kreci poki co...
Wystarczy dobrze wyskubac/wytrymowac grzbiet i bedzie ok,bez maszynki...;)
Tylne lapy niech juz tak zostana bo nic innego nie wymyslisz,ew mozesz wyskubac wiecej wlosa z przodu zeby bardziej odslonic/obnizyc linie uda.
Przednie lapy bym mocniej wyskubala,tak zeby bylo widac front lapki a z tylu zostala delikatna firanka..Cockerowi nie robi sie kolumienek jak sznaucerowi;-)
Na tym psie fajnie to widac o co mi chodzi:cool3:
[URL="http://img546.imageshack.us/i/16576914437801492351675.jpg/"][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/4953/16576914437801492351675.jpg[/IMG][/URL]
Ogolnie pies wyglada dobrze tylko po co ta maszynka byla uzyta:shake:
Cockera mozna fajnie na sportowo robic bez ciecia wlosa maszynka:p

Ja swojemu np zrobilam tyl tak(bez maszynki,same skubanie,trymer marsa home plus degazowki, zdjecie oczywiscie w trakcie robienia bo jeszcze widac stopy mokre;p )
[URL="http://img80.imageshack.us/i/97773424.jpg/"][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/5012/97773424.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczka ja wiem co to trymowanie i wiem jak to robić i że cockery się trymuje też wiem ale nie każdy chce tj z westami to jest, sznaucerami i kupą innych terierów....a co do lapek to przeczytaj mojego posta bo chyba nei doczytałaś, ja wiem jak wystawowo cocker powinien wyglądać, tylne łapki ten pies oprócz linie na udzie ma zrobione inaczej jak twój, ma własnie zrobione pod wystawówkę ma odsłoniete palce ;) a z przednimi tj pisałam doczytaj sobie, byc moze za jakiś czas uda mi się Panią przekonac do spanielowatych.

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko napisalam co ja bym zrobila;)
Kazdy ma swoja wizje,ale uzycie na spanielu maszynki dla mnie jest nie do przyjecia i tyle.Taki sam a nawet lepszy jest efekt jak sie porzadnie go wytrymuje.
Co do lap to chyba sie nie do konca rozumiemy,no nic na necie tak juz bywa:eviltong:
Moze tak bedzie jasniej:p
[URL=http://img26.imageshack.us/i/poprawiony.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/360/poprawiony.jpg[/IMG][/URL]
To co zaznaczylam bym mocniej zdegazowala;)
Ale to tylko moje osobiste zdanie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Ja tylko napisalam co ja bym zrobila;)
Kazdy ma swoja wizje,ale uzycie na spanielu maszynki dla mnie jest nie do przyjecia i tyle.Taki sam a nawet lepszy jest efekt jak sie porzadnie go wytrymuje.
Co do lap to chyba sie nie do konca rozumiemy,no nic na necie tak juz bywa:eviltong:
Moze tak bedzie jasniej:p

To co zaznaczylam bym mocniej zdegazowala;)
Ale to tylko moje osobiste zdanie;)[/QUOTE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ale ja wiem o co ci chodzi, bo wg mnie udzielasz dobrej rady co do robienia spanieli ale nie do tego konkretnego psa i tu nie chodzi o nieporozumienia w necie tylko wyjaśnijcie mi bo po raz kolejny nie rozumiem(tylne łapy oczywiście mogę bardziej zdegażować i nie widzę problemu w tym i rada jak dla mnie jak najbardziej fajna) ale przychodzi do ciebie klient i chce ostrzyc, mówisz mu że powinno się trymować ale on nie chce i chce byś psa ostrzygła i łapy ma mieć tj je zrobiłam a nie tj ty mi pokazujesz i co robisz psa tj ty chcesz a nie klient? Jeżeli tak no to twoja sprawa bo gwarantuje ci że klient nie wróci a mnie niestety nie stać na odsyłanie z kwitkiem. Przecież wiadomo ze zawsze przed wykonaniem usługi omawiana jest ona dokładnie. Jeżeli klient jest nie zdecydowany to mogę swoją wizję uskutecznić ale jeżeli wie czego chce no to nie bardzo to jest tak jak ja idę do fryzjera i mówię jak chcę by mnie ściął i czego nie lubię i fryzjer mi przytakuje ale robi swoją wizję i gwarantuje ci że to kończy się aferą z mojej strony włącznie z nie zapłaceniem, on może mi odradzić i dać alternatywę ale czy ja to przyjmę to już mój wybór. Dlatego napisałam ze być może Pani z czasem da się przekonaę do łapek spanielowatych typowo ale na razie chciała tak. Mam faceta co karze mi strzyc westa całego na równo tylko głowę zostawić i co z tego że ja mu tłumaczę że tak się nie powinno on tak chce i jak ja mu tego nie zrobię to on pójdzie do innego salonu i tak mu zrobią. Jedyną rzeczą której nie robię to nie strzygę psów (poza rasami łysymi) na łyso a u mnie to plaga że skórę psom widać i np. obfita falbana i łapy ale to jestem w stanie wytłumaczyć racjonalnie i to trafi dl klienta bo to może psu zaszkodzić natomiast o zbyt puchate łapy względem wzorca itp nie będę walczyła bo nie ma sensu, mogę tylko poinformować i starać się przekonać do swojej wizji.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Z nożyczkami tez uważaj bo jak ci się ruszy to wytniesz kawał skóry jeżeli masz bardzo ostre, najlepiej nogę sobie przytrzymać ale ty swoje psy znasz wiec powinno być ci łatwiej.[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ilka21 musisz wiedzieć kiedy się strzyże z włosem , a kiedy pod włos ,prawidłowo większość psów strzyże się z włosem .Takie strzyżenie jest trudniejsze .
Cockermaniaczko nie do przyjęcia jest strzyżenie pod włos , ale z włosem wygładzić nie zaszkodzi , po prze trymowaniu i Marsach .Najlepsze długości , głowa 5 mm. , grzbiet 7 mm.

Link to comment
Share on other sites

Grey ja nie tne cockera maszynka wiec nie wiem co ty do mnie piszesz?:shake:
Ilka widzisz ja mam chyba to szczescie ze te cockery ktore robie maja uswiadomionych wlascicieli i Ci wiedza ze cockera sie nie goli:eviltong:
Odmowie kazdemu kto do mnie przyjdzie golic spaniela i tyle.
Golony cocker wyglada zle i nikt mi nie wmowi ze odrastajacy wlos jest piekny:shake:
Nie wspomne o zmianie atunku i struktury wlosa...
Jak ktos bardzo Chce to niech idzie szukac kogos kto mu to zrobi,ja tego nie zrobie.
To moja praca i ja za nia swiece ze tak powiem oczami...
Bardzo latwo kogos przekonac do nie golenia cockera tylko trzeba wiedziec co sie z takim wlosem po goleniu stanie:p
Jak ktos chce miec wiekszy problem niz mial wczesniej niech goli,zaden problem:p
Nie wiem zreszta co by sie stalo jak bys dobrze wytrymowala cockera a nie golila jak efekt bedzie podobny a sadze ze srednio zorientowany na sprawe wlasciciel nie zauwazy roznice bo wlos po trymowaniu jest gladziutki i przylegajacy.
Z ta roznica ze nie skrocony i psa nie bedzie swedziec wypadajacy martwy wlos...
Ja Cie nie atakuje,po prostu napisalam co mysle o goleniu spanieli....
Lapki to juz taki dodatek byl tylko:p

Link to comment
Share on other sites

mówie wam jaką szkołe przechodze ze swoim spanielem Ma 6 lat i tylko raz widział fryzjera. Choroba lokomocyjna wybawiła go od tego /śmiech/
nie da się wsadzić na stół , "robie" go na podłodze , on leży ja też hihihi
pierwszy raz słysze żeby tak psu kłapały żęby ze strachu. A przecież nigdy!!! nawet go nie uszczypałam. Cykor nie pies hihihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen'][B][URL="http://www.dogomania.pl/members/19368-Ilka21"][B]Ilka21[/B][/URL]

a czy nie aby za bardzo się przejmujesz tymi komentarzami mniej pozytywnymi? nie próbuje cię atakować ani nic takiego, ale zauważyłam że ogromną ilość czasu poświęcasz na bronienie się ;-)[/B][/QUOTE]
Wiesz co to nie chodzi o przejmnowanie się i bronie się tylko staram się powiedziec dlaczego coś jest zrobione tak a nie inaczej ale jak widac nie ma sensu bo zawsze jest ta sama historia. Ja się nie przejmuje tym że cockermaniaczka napisała swoje zdanie ale jak mam traktować tą radę(rada jest jak najbardziej dobra przy robieniu spaniela tj napisałam to wcześniej ale nie tego egzemplarza) - przeciez nie zrobie tego co mi pisze bo wlasciciel sobie nie życzy. A dyskusja na temat że nie powinno się strzyc jest dla mnie dyskusją nad wyższością kury nad jajkiem, bo wystarczy pomyśleć logicznie odmówię strzyzenia: westów, sznaucerów, spanieli, innych terierów bo powinny być trymowane oraz psów długowłosych bo powinny takowy włos mieć to co mi pozostaje chyba moje własne i znajomych wystawowe grzywacze. Chce żebyście zrozumieli że czasami się nie da czegoś przeskoczyć i tłumaczyłam to nie raz ale widac bez sensu. Czasami po czasie klient nabiera zaufania i oddaje psa w całości w moje ręce.
Cockermaniaczko większośc wlascicieli nei chce trymowania mimo wszytskich informacji jakie udzielam, do tego neistety trymowanie pochłania więcej nakładu mojej pracy i jest droższe. Masz możliwość odmawiać robienia jakiegoś psa to rób to ale pewnie nie jest to twoim źródłem podstaowowego dochodu.
Grey a skąd ty wiesz ze ja nei wiem kiedy strzyc z włosem a kiedy pod włos? Co ja mam wygładzać z włosem u psa nie trymowanego?(ja mogłabym go pocałości z włosem zrobić ale grzbiet ma pod włos) Stosuję równiez i strzyzenie z włosem u różnych psów szczególnie u westów i sznupków wiec chyba to umiem skoro robię.
Na ten temat chyba już wszystko by nie było że się bronię kolejne zdjecia już będą psów robionych wyłącznie wg mojego uznania więc prosze się uzbroić w cierpliwość. Teraz daję tylko grzywacza w wersji wystawowej i całościowej mojej wizji:
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TTiqa9tQQBI/AAAAAAAADN0/DSMBiQ03ig0/DSC_0167.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Że tak się wtrącę, ja też nie popieram golenia psów które należy trymować. Ale z tego co przeczytałam to psiak ma problemy skórne a w takim wypadku trymowanie jest niewskazane!!!!a nawet zabronione!!!Można jeszcze bardziej podrażnić skórę. Ja moją tymczasowiczkę westiczkę też ściełam nożyczkami bo skórę ma w fatalnym stanie, wyskubałam tylko główkę bo i tak ma tam trzy włosy na krzyż. Ale też nie wykluczone że problemy skórne wywołał właśnie martwy zalegający włos... więc można zasugerować właścicielowi że to może być powód choroby i że zalecasz po wyleczeniu przetrymować delikatnie psiaka a potem już tylko trymować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...