Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Grey proszę Cię przestań z tymi przecinakami, bo tego się słuchać nie da!!
Poniżej podaję schemat głowy westa. Na czerwono zaznaczone to co wycięłaś za bardzo a na niebiesko to co zostawiłaś niepotrzebnie:

[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/1066/d49dac9c7b406ae8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o jednak malowanie w paincie się przyjęło ;P ale bezie teraz kolorowo hahaha

Ja nie nawidzę jak właściciel mi zostaje przy kręcącym się psie, bo wtedy to masakra jest.Ja sama sobie wolę radzić i poprostu dłużej siedzę przy takim psie często na kolejną wizytę prosze by z psem wyjść na bardzo długi spacer i wtedy już nie ma siły się wygłupiać, mówię do takich psów stanowczym głosem i podnoszę go trochę mówiąc np. "fe", "nie wolno", "stój" .

Link to comment
Share on other sites

to tak apropo odfilocwywania schroniskowy Fredzio, ktory wpadł na kilka h do mnie...taki fajny psiak, posłuszny i przekochany i nikt go nie chce, strasznie "leży" on mi na sercu. Miałam nie wstawiać nie idealnie zrobionych psów ale macie i się cieszcie :P
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TUHYZVqg1DI/AAAAAAAADQI/IMklIKhvdEk/s576/DSC_0134.JPG[/IMG]
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TUHYuVJleiI/AAAAAAAADQM/iiKzxsTkodg/DSC_0135.JPG[/IMG]
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TUHYvnj30cI/AAAAAAAADQQ/eSAZMHUhuD0/DSC_0136.JPG[/IMG]
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TUHYwUFJerI/AAAAAAAADQU/4-R8DKm2CQo/s576/DSC_0138.JPG[/IMG]
[IMG]http://lh3.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TUHYzpH_JYI/AAAAAAAADQY/wlXWHTbTqwQ/s512/DSC_0139.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Evelynkaa piszemy o takich trudnych sprawach , a westy też potrafią być ładnie sfilcowane.
Ilka21 , jeżeli bierzesz się za takie prace to trzeba , mieć odpowiednie narzędzie , żeby robić szybko , nie męczyć się i nie z niszczyć włosa. Możesz u mnie zamówić.

Link to comment
Share on other sites

Grey już mi to mówiłeś a ja ci mówiłam że sprzet mam, pracuje mi się nim super i włosa nie niszczy o ile można tak powiedzieć bo zawsze włos po odkołtunianiu jest inny jak u psa zadbanego bo jest podniszczony co zresztą i było widac u psa którego sam wstawiałeś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Grey a moze pokazesz te super narzedzia?^^Z checia popatrze co tam masz ciekawego do kupienia^^
Kiedy sie doczekamy jednego zdjecia zrobionego psa przez Ciebie?:)[/QUOTE]

hm.. Grey już pokazywał, bynajmniej tak mi coś świta, zdjecie jednego psa też juz było i to na pewno

Link to comment
Share on other sites

Panie tylko o tych zdjęciach , ważne są też słowa .
Cockermaniaczka widać , że poważnieje . Proste i skuteczne przyrządy są podstawą . Napiszę w prost , bez przecinaka i grzebienia 076 , to człowiek tylko by się męczył .Przecinak jednak trzeba zrobić , (Ilka 21do tej sprawy podeszła lekceważąco ).
Z paniami na tematy techniczne to jednak trudno się rozmawia.
Na potwierdzenie tego odfilcowałem persa szynszylowego , w sumie ponad 10 godz. ,( 9 wizyt ) uratowałem go od narkozy, prawie robiłem go sam . Na pewno żadna z was nie dała by sobie rady , spróbuję w stawić zdjęcia.

Cockermaniaczko jak byś zrobiła tylko jedną nogę to odechciało by się Tobie wszystkiego , a ja ciągle te dwa przyrządy zawsze używam.

Link to comment
Share on other sites

Grey ja mam wrażenie, ze ty masz nas za jakieś upośledzone osoby. Nikt z nas nie jest w stanie podołać takim cięzkim zadaniom jak ty i oczywiście wszystkie tu piszace dziewczyny popłakałyby się na widok skołtunionego psa, wtedy ty być wkroczył do roboty i pokazał jak pracuje prawdziwy groomer! Szok...
Żaden ze mnie fryzjer, totalna amatorszczyzna dla własnego użytku, a jakoś jestem w stanie przez 7 godzin robic swoje psy jak musze.. I obywa się bez łez i telefonów zaufania, a co dopiero dziewczyny, ktore zajmuja sie takimi rzeczami zawodowo :) Serio! Musisz miec wiecej wiary w ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Talaga szok jest , jeżeli tak piszesz . A po co te "upośledzone " .Wiele pań pokazuje prace i doskonale dają sobie radę .
Ja robię tylko do 3- 4 godz. , a z tymi 7godz. to już przesadzasz .Widzisz Ty się bawisz ze swoimi , a jak spotkała byś trudne kilku miesięczne sfilcowania to wiedziała byś o co chodzi , tu nie chodzi o kołtunek ,tylko jak zachowuje się zwierzę .
Wypadało by odnieść się do ostatniego posta , a nie tak ogólnie .

Link to comment
Share on other sites

grey to chyba grooming traktujesz jako hobby?Bo rozumiem ze jesli tyle robisz jednego psa/kota etc to nie jest to praca zarobkowa:)
Bo w ten spsob to mozna jedynie hobbystycznie robic tak jak ja np spaniele:)
Szkoda mi tego kota,narkoza byla by jednak rozsadniejszym wyjsciem niz meczenie kota 10 godzin.... ;/
Nie uznaje rozczesywania kilkumiesiecznych filcy,sorry ale dla mnie to meczenie zwierzaka i tyle...

Link to comment
Share on other sites

Grey napisalam, ze zrobienie moich PSOW tyle mi zajmuje ;) Czytaj uważnie. A twoim zdaniem to dziwne? Sama kąpiel zajmuje mi około godziny na jednego psa.
Po prostu uwazam, ze dajesz dziwne rady nie podpierajac tego zadnymi dowodami i wszyscy maja juz troche dosc :) Wrzuc prosze zdjecie twoim zdaniem pieknie zrobionego przez ciebie sznupka, cockera, westa czy specjalnie dla mnie setera i wtedy mozemy pogadac. Bo jak piszesz, ze "ważne są też słowa" to rece mi opadaja... Bo TEZ to nie znaczy tylko ;) A słowa, słowa, słowa jak wiadomo - kazdy w internecie moze pisać co tylko chce! Ja moge napisac, ze robie wszystkie rasy w 10 minut, a potem kazdy pies z moich rak wygrywa BIS na wystawach światowych. A co!
Ten temat jak sama nazwa wskazuje brzmi "A moze by tak GALERIA" :) wiec czekamy na zdjecia.

Rowniez uwazam, ze delikatna sedacja bylaby lepszym rozwiazaniem dla zwierzaka niz 10 godzin meczarni :)
ps. mam tez czesto okazje do spotkań z agresywnymi, rzucajacymi sie i wydziwiającymi zwierzakami... serio ;) moze w troche innej formie, ale precyzja i spokój też się przydaje.

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczko tak traktuję hobbistycznie to zajęcie , ale im dłużej to trwa tym drożej kosztuje .
Odnośnie tego kota , możesz go żałować bo co kilka m-cy był usypiany i strzyżony , ( czy to było prawidłowe ?) .
Ja czesałem przez godzinę co drugi dzień , teraz będzie co m-c czesany i będzie miał spokój.
W graj Skype ,chętnie porozmawiam , a ja muszę z konfigurować komórkę z kompem ,jakieś zdjęcia trzeba w grać , bo mnie nie darujecie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']A wy znów się kłócicie.. oj nieładnie. Ika21 psiak fajnie od filcowany, ale ten zabieg strasznie zniszczył mu włos (nie, żeby ten włos był wcześniej w dobrej kondycji) i ja raczej jestem za tym, aby strzyc albo podcinać końcówki (?) takim psom.[/QUOTE]

Zgadzam się że powinien byc podcięty bo co do strzyżenia całkowitego to się nie zgadzam. On ma sierść zniszczoną. Podciecie musiałoby być robione na czystym psie bo na takim schroniskowym brudasie, który leży w słomie to nie widzę sensu dlatego tego nei zrobiłam tego. Psa wykąpać nei mogłam, ponieważ to pies mieszkający w kojcu więc w takie mrozy kąpiel i odrazu dwór to dla mnie nie ma kompletnego sensu i moze psu zaszkodzić.

Grey proszę byś się zastanowił co wypisujesz, to że nie mam przecinaka robionego przez ciebie nei znaczy że się męczę i psa źle robię,niczego nie lekceważę tym bardziej swojej pracy ale sorry nożyczek na pół nie musze "łamać" by mieć dobry przecinak...Wg mnie ty lekceważysz tu wszytskie osoby swoimi wypowiedziami a grooming u ciebie ogranicza się tylko do odfilcowywania. Ja mam inny stosunek do filców i męczenia zwierzęcia 10h i nei wiem po co kotu narkoza do strzyżenia skoro wytrzymał twoje 10 h rozczesywania nawet po kilka h dziennie, bo skoro to wytrzymał to równie dobrze ogoliłabym go w 100% bez narkozy i wtedy kazałabym właścicielowi przychodzić co miesiąc na czesanie. Mam kilka psów i koty które wcześniej były usypiane do strzyżenia a ja robie je bez tego i wlasciciele są w szoku(oczywiście pozytywnym). Osoba pracująca jako groomer nie raz widzi filce i to nie małe, nie tylko tobie trafiaja się takie przypadki i jakoś nie płaczą tylko robią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...