Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Encyklopedia groomingu [B][SIZE=2]THE ALL BREED DOG GROOMING GUIDE by [/SIZE][/B]Sam Kohl czy Melissa Verplank "Notes from grooming table" co polecacie, na psich fryzjerach zadałam pytanie ale nikt nie zajrzał, może tutaj ktoś da mi odpowiedź? Obie fajnie są opisane ale nie wiem na którą się zdecydować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Cockermaniaczko trzema mieć jakieś zasady .Można krócej , ale jest ustalone gdzie są dłuższe włosy.[/QUOTE]
zasady czyli wzorzec trzeba przzestrzegać jeśli pies jeździ na wystawy.Jeśli nie to ja mogę sobie nawet afgana opitolić na łyso i nikt mi nic nie zrobi.Nasz klient-nasz pan niestey drogi grey-u.A jeśli dla ciebie jest inaczej to ja śmiem wątpić w ilość Twoich klientów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Mam nietypowe pytanie;D Ma ktos z Was moze fotke sznaucera typowo na sportowo zrobionego?O ile umiem sobie wyobrazic sznupa bez firanek ,wlosow na lapach itd to jakos nie widze go bez brody i brwi....A takie mam zadanie bojowe do wykonania niestety...
Potrzebuje sznupa jak by na szczeniaka zrobionego,cos w ten desen...[/QUOTE]

A na sportowo to musi być bez brody i brwi? Nie wystarczy, że nie będzie firanki i długich kłaków na łapach? :)

Link to comment
Share on other sites

Russelka faktycznie pies wyglada..uroczo:lol: Mam nadzieje ze AZ tak nie ma byc bo chyba oszaleje:evil_lol:
Ania-dzieki za fotki,chyba wlasnie cos takiego ma byc;)
Niestety Pani ma takie wymagania ze ma byc szczeniaczkowo/sportowo:p
Bez brody i brewek o firankach nie wspomne:roll:
Probowalam ja przekonac do krotszego strzyzenia firanek ale z zachowaniem lini sznupa ale niestety-ona wie co chce i koniec:roll:
Taki urok klijentow czasami;)

Dzieki dziewczyny za podpowiedzi:p:loveu:
Jak ta Pani sie zdecyduje na przyjscie to zrobie fotke co to z tego wyszlo;)
Tylko nie krzyczcie-sznaucery to moja raczej slaba strona:oops:

Kasia te ksiazki sa chyba na podstawie wzorcow AKC z tego co wiem,wiec przygotowanie psa moze sie troche roznic od naszego europejskiego groomingu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Russelka faktycznie pies wyglada..uroczo:lol: Mam nadzieje ze AZ tak nie ma byc bo chyba oszaleje:evil_lol:
Ania-dzieki za fotki,chyba wlasnie cos takiego ma byc;)
Niestety Pani ma takie wymagania ze ma byc szczeniaczkowo/sportowo:p
Bez brody i brewek o firankach nie wspomne:roll:
Probowalam ja przekonac do krotszego strzyzenia firanek ale z zachowaniem lini sznupa ale niestety-ona wie co chce i koniec:roll:
Taki urok klijentow czasami;)

Dzieki dziewczyny za podpowiedzi:p:loveu:
Jak ta Pani sie zdecyduje na przyjscie to zrobie fotke co to z tego wyszlo;)
Tylko nie krzyczcie-sznaucery to moja raczej slaba strona:oops:

Kasia te ksiazki sa chyba na podstawie wzorcow AKC z tego co wiem,wiec przygotowanie psa moze sie troche roznic od naszego europejskiego groomingu:)[/QUOTE]

ło matko uwielbiam takich....

Link to comment
Share on other sites

Na pewno porzadne trymowanie.Bez tego nic nie zrobisz z firanka bo beda odstawaly wlosy i nie bedzie latwo ich ulozyc...
Porzadne kosmetyki-szampon i odzywka.Ale tu to trzeba juz dostosowac do psa ,mojemu np pasuja z bio grooma,innemu beda pasowac inne.Kwestia wyczucia.
Pozniej odpowiednie szczotki i spsob suszenia,od skory i prostowac na szczotke...
Najlepiej to zobaczyc na zywo bo tak to ciezko wytlumaczyc...
Co do dobrze zrobionych cockerow zdjecia np z warsztatow groomerkich zorganizowanych przez Pania Tatiane Kasjan z Hod Blepers masz tu
[URL]https://picasaweb.google.com/Nelowa93/Kurs#[/URL] Groomer- [URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=1653834334"]Dusko Piljevic hod Gallinagos[/URL]
I pieknie zrobiony czarnuszek
[URL]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/32121_1387035529947_1653834334_962835_7097716_n.jpg[/URL]
I piekna podpaluszka z hodowli Margaret Pride-grooming Petr Studenik
[URL]http://img703.imageshack.us/img703/9279/odipetr.jpg[/URL]
Bardzo dobry grooming anglikow ma tez hodowla Marcato Line
[url]www.marcato.cz[/url]
Poogladaj sobie te psy bo warto:)

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczko bo właśnie tak mi się coś wydawało ale nie byłam pewna, dziś sprawdziłam bo wczoraj mi dgm nie działała. Jak to strzyżenie sznaucera ma się do tego co mi mówiłaś? Mnie strasznie zjechałaś za strzyżenie spaniela i za łapy na życzenie klienta, i nie było dla ciebie opcji że klient tak chce a teraz sama piszesz że klient nasz pan? Przecież powinnaś odesłać go z kwitkniem a jak nie to przecież masz wielki dar przekonywania, którego ja nie posiadam, i powinnaś go przekonać bo przecież każdego się da tylko trzeba wiedzieć co dzieje się z sierśćią po strzyżeniu...

Link to comment
Share on other sites

oglądam niektóre wasze roboty, jak dla mnie świetne wykonanie spaniela Dubter i świetne instrukcje do Darianny, które z ciekawością śledziłam :)
nie mogę się doczekać kiedy pójdę na kurs i będę w tym "siedzieć" jak niektóre z Was :)..... :loveu:

pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Serdeczne dzięki Cocermaniaczka za linki , fajnie że psy są tam w różnych umaszczeniach , bo tak naprawdę każdy kolor ma inny włos . Ja szukam też filmów pokazujących grooming anglika ale tak ''krowie na rowie '' , bo dużo się muszę nauczyć.
Pozdrawiam wszystkich ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ilka ale sznaucerka ma byc trymowana...Tylko firanka ba byc skrocona i broda wiec chyba az tak strasznie nie zepsuje mu wlosa...
A w cockerach chodzlo mi glownie o ciecie maszynka i tyle...
Ja sie z ta pania nie widzialam,jak sie uda to bede przekonywac do normalnej sznaucerowej wersji....
O ile sie pojawi wogole:P

Link to comment
Share on other sites

no mówiłas o strzyżeniu na sportowo, przedstawiłaś tj przedstawiałaś to strzyżenie a widzisz ja bym brody u sznaucera nie ruszyła ew. tylko delikatnie kosmetycznie jak trzeba, ale jak widać wreszcie zaczynasz miec kontakt z klientami i nauczysz się jak to jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Zobaczymy,ja z checia brody tez bym nie tykala bo dla mnie to jakas porazka obciac cala brode:shake::-(
Caly urok sznupa w niej...
Zobaczymy czy kobitka sie zdecyduje przyjsc...[/QUOTE]

Ototo, berz brody i grzywki to już nie sznaucer !
Swoją drogą.. wciąż mnie zadziwia po co ludzie kupują brodatego psa, jeżeli potem planują go ów brody pozbawić :mdleje: Bo że łapy na krótko i firankę to jeszcze rozumiem (szczególnie przy dużej ilości włosa) bo kupe piachu w tym, bo się plącze.. ale broda? oO'

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze jestem zlaaaa na siebie boo nie zrobilam zdjecia:( Normalnie wylecialo mi to totalnie z glowy;/:angryy:
Moze poprsze ta kobitke zeby w domu cyknela jak bedzie mogla...
Pies no coz, w typie sznupa...Mala,drobinka,chudzinka...
Byla golona wiec wlos tez mega super to nie byl ale jeszcze nie waciak wiec do uratowania.
Broda byla hmm ledwo co zarosnieta;/
Przekonalam kobitke do trymowania:)
Wiec psica pierwszy raz byla porzadnie wytrymowana,co prawda nie do lysego ale jak na pierwszy raz dosc znaczaco:)Zeszlo duzo klaka i pies kolor zmienil:eviltong:
Firanki i lapeczki na krociutko,zreszta ona i tak tam mega klaka nie miala wiec ptylko,wyrownalam i tyle bylo roboty z lapkami...
Brwi udalo mi sie uratowac,co prawda nie bylo to tak pieknie jak maja sznaucery przez Was tu wstawiane ale wyszly fajne zawadiackie brewki:)
Z broda byl dylemat bo pani mowila krotko a ja ja przekonywalam ze lepiej nie;p
Poszlysmy na kompromis i broda zostala tylko kosmetycznie skrocona:) Co przy jej poczatkowej dlugosci i tak nie zrobilo mega roznicy;p Tylko taka uporzadkowana sie zrobila:)
No ale udalo sie ja uratowac i to najwazniejsze ufff

Wydaje mi sie ze zle psica nie wygladala,kurcze no zamorduje sie ze nie zrobilam tej foty;/:shake:
Najbardziej sie ciesze ze udalo sie przekonac pania do trymowania i ze wyszla zadowolona :):p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Takie zycie... ;p Nie zawsze sie pamieta o zdjeciu;/ Tym bardziej jak klijent stoi obok...
Za to moze Ty eria sie pochwalisz swoim olbrzymem ktorego widze w avatarze?:razz:[/QUOTE]

Kreon już nie jest niestety z nami [']
Ale zawsze możesz odiwedzić jej galerię, jaki problem?
Zresztą Eria nigdy nie pisała nic w kwestii strzyżenia, nie dawała rad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...