Jump to content
Dogomania

Poznan 2006 - swieto GONCZYCH POLSKICH


malgosia_1

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='musia']Pierwszy gonczy bedzie optymistycznie za jakies 10 lat , bo tyzle trzeba bedzie czekac. Sorry nie mam polskich liter teraz, a reszta przestawiona.[/quote]


:roll: to i tak bardzo optymistyczne spojrzenie. Za to pierwszego "intera" mozna przewidziec i na pewno nikogo to nie zdziwi. W koncu zapisze sie w historii rasy "na zawsze".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']A kogo przewidujesz za te 10 lat :evil_lol:[/quote]


nie nie Haniu, tym razem nie chcac byc posadzona o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji - jak to bylo z rejestracja naszych gonczakow - nie dam sie wciagnac w zadne tgo typu dyskusje :lol: niech to zostanie moja slodka tajemnica, swoj typ mam - konkretny. Jakakolwiek dyskusja na ten temat moze okazac sie ladunkiem smierciopnosnym, wiec lepiej skupic sie na zjednoczeniu wlascicieli gonczych chociaz na ten jeden, jedyny dzien, piatek 10 listopada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1']nie nie Haniu, tym razem nie chcac byc posadzona o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji - jak to bylo z rejestracja naszych gonczakow - nie dam sie wciagnac w zadne tgo typu dyskusje :lol: niech to zostanie moja slodka tajemnica, swoj typ mam - konkretny. Jakakolwiek dyskusja na ten temat moze okazac sie ladunkiem smierciopnosnym, wiec lepiej skupic sie na zjednoczeniu wlascicieli gonczych chociaz na ten jeden, jedyny dzien, piatek 10 listopada.[/quote]

Nie chcę Cię wciągać w dyskusje.
Po prostu zastanawiałam się czy masz jakąś wróżke, która wie jakie psy się urodzą za mniej więcej 5-8 lat, gdzie zdobędą CACIB-y za 10 i jaką zrobią użytkowość. Chętnie bym się do niej wybrała, żeby spytać, czy dożyję 50-ego intera w ogarach :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']Nie chcę Cię wciągać w dyskusje.
Po prostu zastanawiałam się czy masz jakąś wróżke, która wie jakie psy się urodzą za mniej więcej 5-8 lat, gdzie zdobędą CACIB-y za 10 i jaką zrobią użytkowość. Chętnie bym się do niej wybrała, żeby spytać, czy dożyję 50-ego intera w ogarach :evil_lol:.[/quote]

hahaha... nie muszą sie urodzic! - pierwszym interem bedzie pies ktory juz sie urodzil i sama go Haniu znasz. Sam psiunio nie jest az zainteresowanym tym tytułem co osoba ktora jest jego wlascicielem. A wróżka... haha... nie musze z niej korystac bo moje zycie zalezy ode mnie samej, a gdybym nawet takową miala... w sprawy goncze bym jej nie mieszala, gdyz w tej kwestii to i ona by nic nie pomogla. A czy dozyjemy... Haniu, Ty na pewno, zanim skonczycz 35 lat!!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

Oj kobity! Wszystkie dożyjemy i 100 intera w ogarach i 50 w gończych :-)
Tylko pytanie natury technicznej - czy to w przepisach jest, że od zarejestrowania rasy do pierwszego przyznanego tytuły intera musi minąć 10 lat. Czy to nie jest tak,że skoro rasa jest oficjalnie uznana to może dostać CACIBa na wystawie ? Bo do tej pory nie mogła, prawda?
To jeżeli dostaje CACIBY to co stoi na przeszkodzie w uzyskaniu tytułu intera? Oczywiście wiem , że ogary zarejestrowane w latach 60-tych pierwsze intery miały dopiero w 90-tych czyli 30 lat później.
Jak tak będzie w gończych to pierwsze intery będziemy podziwiały przychodząc na wystawę z balkonikiem lub laską w lepszym wypadku ;-)
A przy okazji Małgosiu, chyba żaden pies nie jest zainteresowany tytułami nawet w połowie tak jak jego właściciel ;-)
Bardowi co najwyżej dziewczynki były w głowie na wystawach:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1']hahaha... nie muszą sie urodzic! - pierwszym interem bedzie pies ktory juz sie urodzil i sama go Haniu znasz. Sam psiunio nie jest az zainteresowanym tym tytułem co osoba ktora jest jego wlascicielem. A wróżka... haha... nie musze z niej korystac bo moje zycie zalezy ode mnie samej, a gdybym nawet takową miala... w sprawy goncze bym jej nie mieszala, gdyz w tej kwestii to i ona by nic nie pomogla. A czy dozyjemy... Haniu, Ty na pewno, zanim skonczycz 35 lat!!!:multi:[/quote]

Obawiam się, że nie, aż tak młoda nie jestem :cool3: - [B]Musia[/B] już o tym pisała - 10 lat. Chyba, że przepisy FCI szybko się zmienią. Ale mam nadzieję, ze nie, bo jeżeli je zmieniają to w drugą stronę raczej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']Oj kobity! Wszystkie dożyjemy i 100 intera w ogarach i 50 w gończych :-)
Tylko pytanie natury technicznej - czy to w przepisach jest, że od zarejestrowania rasy do pierwszego przyznanego tytuły intera musi minąć 10 lat. Czy to nie jest tak,że skoro rasa jest oficjalnie uznana to może dostać CACIBa na wystawie ? Bo do tej pory nie mogła, prawda?
To jeżeli dostaje CACIBY to co stoi na przeszkodzie w uzyskaniu tytułu intera? Oczywiście wiem , że ogary zarejestrowane w latach 60-tych pierwsze intery miały dopiero w 90-tych czyli 30 lat później.
Jak tak będzie w gończych to pierwsze intery będziemy podziwiały przychodząc na wystawę z balkonikiem lub laską w lepszym wypadku ;-)
A przy okazji Małgosiu, chyba żaden pies nie jest zainteresowany tytułami nawet w połowie tak jak jego właściciel ;-)
Bardowi co najwyżej dziewczynki były w głowie na wystawach:-)[/quote]

No może tak źle z tymi balkonikami nie bedzie :evil_lol:.
Parę faktów z historii charta polskiego:

1989 rok - zjazd w Helsinkach - uznanie rasy chart polski, zatwierdzenie wzorca, i nadanie jej nr 333
1999 - zjazd w Mexyku - odrzucenie wniosku o ostateczne uznanie rasy - podane powody to za mało hodowców (31) i zbyt mało linii hodowlanych
2001 - zjazd w Paryżu - oficjalne uznanie rasy, pierwsze CACIB-y od marca 2001

Nasza praca nie jest jeszcze zakończona. Mamy 10 lat, żeby udowodnić, ze rasa się rozwija i rozwija w dobrym kierunku.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]UWAGA![/CENTER]

[CENTER]INFORMACJA OD HANI,
która aktualnie jest pozbawiona na czas nieokreślony netu.[/CENTER]

[CENTER]Na wystawie światowej, w PIĄTEK [B][SIZE=3][COLOR=red]na POKAZY RAS POLSKICH[/COLOR][/SIZE] [COLOR=red]będą mogli wejść [SIZE=3]WSZYSCY CHĘTNI[/SIZE][/COLOR][/B], którzy zostaną do tego czasu.
Hania ma nadzieję, że będzie nas duużo :loveu: Bardzo dużo :loveu: [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy'][CENTER]UWAGA![/CENTER]


[CENTER]INFORMACJA OD HANI,
która aktualnie jest pozbawiona na czas nieokreślony netu.[/CENTER]

[CENTER]Na wystawie światowej, w PIĄTEK [B][SIZE=3][COLOR=red]na POKAZY RAS POLSKICH[/COLOR][/SIZE] [COLOR=red]będą mogli wejść [SIZE=3]WSZYSCY CHĘTNI[/SIZE][/COLOR][/B], którzy zostaną do tego czasu.

Hania ma nadzieję, że będzie nas duużo :loveu: Bardzo dużo :loveu: [/CENTER]
[/quote]

Dziewuszki, a moze juz teraz kazda z nas zacznie malutkie "nagabywanie" znajomych gonczarzy pod tym wzgledem. Nie kazdy - mimo sily przebicia - ma internet, korzysta z niego, wiec przydalopby sie troche "poczty pantoflowej", aby kazdy jadac na wystawe tak ulozyl swoje plany, aby mogl zostac. Byloby super, aby w tak waznym i wyjatkowym dniu... ilosc naszych gonczych byla wrecz PORAZAJACA, i wywolala jak najwieksze wrazenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1']Dziewuszki, a moze juz teraz kazda z nas zacznie malutkie "nagabywanie" znajomych gonczarzy pod tym wzgledem. Nie kazdy - mimo sily przebicia - ma internet, korzysta z niego, wiec przydalopby sie troche "poczty pantoflowej", aby kazdy jadac na wystawe tak ulozyl swoje plany, aby mogl zostac. Byloby super, aby w tak waznym i wyjatkowym dniu... ilosc naszych gonczych byla wrecz PORAZAJACA, i wywolala jak najwieksze wrazenie.[/quote]

No własnie tak jak było z chartami polskimi. Jak weszły na ring honorowy to zapełniły go całkowicie i zostawiły niezapomniane wrażenie.
Pokaz będzie najprawdopodobniej o 16.30 ( ale w ciągu ostatniego tygodnia ta godzina zmieniła się już trzykrotnie ) zaraz po pokazie "przebierańców" - czyli osób z rasami polskimi w strojach historycznych. Jak tylko będe wiedziała dokładnie godzinę to wydrukuję ulotki, które będzie można rozdać w piątek przy ringu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']No własnie tak jak było z chartami polskimi. Jak weszły na ring honorowy to zapełniły go całkowicie i zostawiły niezapomniane wrażenie.
Pokaz będzie najprawdopodobniej o 16.30 ( ale w ciągu ostatniego tygodnia ta godzina zmieniła się już trzykrotnie ) zaraz po pokazie "przebierańców" - czyli osób z rasami polskimi w strojach historycznych. Jak tylko będe wiedziała dokładnie godzinę to wydrukuję ulotki, które będzie można rozdać w piątek przy ringu.[/quote]

Ale Haniu gdybys wiedziala wczesniej, to moze uda sie jeszcze napisac o tym notke na liste czy tez na forum. To tez ludziom ulatwi jakies zaplanowanie czasu, niektorzy chca juz wracac w piatek, zaraz po wystawieniu psiaka, wiec moze gdyby wiedzieli nieco wczesniej, np. za nim wyrusza w podroz do Poznania, przemysla sprawe i... zostana!

Link to comment
Share on other sites

brawo wlasciciele polskich gonczakow :lol: nareszcie polski gonczy bedzie uznany :cool3:
nie bedzie mnie na swiatowce :shake: w zwiazku z tym mam ogromna goncza prosbe do Marysi - bym tak skromnie poprosila o foteczki kopovow gdyby sie jakis nawinal :evil_lol: i moze jakies niespotykane u nas goncze psiska?? mysle ze bedzie w czym wybierac :p
:modla::modla::modla::modla::modla:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1']Dziewuszki, a moze juz teraz kazda z nas zacznie malutkie "nagabywanie" znajomych gonczarzy pod tym wzgledem. Nie kazdy - mimo sily przebicia - ma internet, korzysta z niego, wiec przydalopby sie troche "poczty pantoflowej", aby kazdy jadac na wystawe tak ulozyl swoje plany, aby mogl zostac. Byloby super, aby w tak waznym i wyjatkowym dniu... ilosc naszych gonczych byla wrecz PORAZAJACA, i wywolala jak najwieksze wrazenie.[/quote]

POPIERAM!! :klacz: :klacz: :klacz:

[quote name='shangri_la'] mam ogromna goncza prosbe do Marysi - bym tak skromnie poprosila o foteczki kopovow gdyby sie jakis nawinal :evil_lol: i moze jakies niespotykane u nas goncze psiska?? mysle ze bedzie w czym wybierac :p
:modla::modla::modla::modla::modla:
[/quote]

Nie mogę obiecać. Kopovy idą od 10:00, tak samo jak gończe - więc będę w tym czasie "przyklejona" do ringu gończch. Ale postaram się :razz:

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[B]Marysiu[/B] -hehe chyba jedziemy. tzn na 99% bo ten jeden % to- zaspie na pociag, korki w czasie dojazdu na dworzec...itp. ale sie ciesze :multi:. planuje byc na 10- obejrzec kopovy ( jest ich 6 wiec szybko pojdzie) a pozniej na polskie :cool3: ale gdybym nie dojechala to jakbys znalazla chwile czasu aby pojsc 2 ringi dalej...:p
czy ktos sie orientuje czy ta seria znaczkow pocztowych bedzie dostepna w calej polsce czy tylko w poznaniu? bo kurce chyba nie bede miec tyle czasu zeby jeszcze tam na poczcie stac tym bardziej ze wracamy o 13...

tak wiec zycze wszystkim powodzenia i sukcesow!!!

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Helo!
Zgadnijcie kto to? Oczywiście nie Dominika, ale ona jako jedyna znała swoje haslo z dogomanii.
Siedzimy, świętujemy i właśnie dostałam info, że w niedzielę sędziowie zażyczyli sobie znowu większego pokazu gończych z okazji rejestracji rasy - przynajmniej kilkunastu sztuk a im więcej tym lepiej. Czy jakieś gończe z Poznania lub okolic mogłyby przyjechać? Na razie siedzimy i obdzwaniamy przyjezdne, ale to mało. W razie czego poproszę o kontakt 0-603-972-133.
Pozdrawiam i dalej idziemy :drink1: :drink1: :drink1: :drink1: :drink1: :knajpa: :knajpa: :knajpa:

Link to comment
Share on other sites

Skrócone wyniki z ringu gończych:

[SIZE=4][COLOR=darkred]Młodzieżowy Zwycięzca Świata[/COLOR] - pies [B][COLOR=darkgreen][I]CZEKAN[/I][/COLOR][/B] Cnotliwy Nos[/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=darkred]Młodzieżowy Zwycięzca Świata[/COLOR] - suka [COLOR=green][B][I]SAMBA[/I][/B][/COLOR] Kłusująca Sfora :multi: :multi: [/SIZE]
[SIZE=4] [/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=magenta]Zwycięzca Świata, NPwR, BOB[/COLOR] - [COLOR=lime][B][I]NEMROD[/I] [/B][/COLOR]Kłusująca Sfora[/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=magenta]Zwycięzca Świata, NSwR[/COLOR] - [COLOR=darkgreen][I][B]HAJKA[/B][/I][/COLOR] Wilczy Pazur[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Na forum gończym Hania przekazała co następuję (w sobotę)

[B][COLOR=red]"Właśnie na oficjalnym bankiecie, po pozytywnej opinii obserwatorów z FCI ogłoszono, że gończy polski zostaje uznany. Świat dowie się o tym jutro.
Mamy co świętować. A potem 10 lat pracy, żeby przekonać, że mieli rację :).
Wasze zdrowie !!!"[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...