Jump to content
Dogomania

malgosia_1

Members
 • Posts

  249
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  [sIGPIC]http://www.gonczypolski-relaks.vanti.pl[/sIGPIC]

Profile Information

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  polskie psy myśliwskie rasy GOŃCZY POLSKI

Converted

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

malgosia_1's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI ur. 28.01.2020r. rodowodowe, po aktywnie polujących rodzicach (JUKA i PARYS:; polowania indywidualne i zbiorowe, o proporcjonalnej, mocnej budowie, wielkiej pasji łowieckiej i zrównoważonej psychice) poleca doświadczona hodowla użytkowa "Piwniczański Jazgot". Szczeniaki do odbioru od 25.03.2020r. bezpośrednio w hodowli w m. Zarszyn k. Sanoka. Kontakt tel. 502-040-107. Cena do uzgodnienia. Serdecznie zapraszamy osoby promujące aktywny tryb życia, zwłaszcza przyszłych myśliwych.
 2. A to kolejne kluski :) moje prawnuki, ur. 7 października 2017r. w hodowli "Park Welski" - więcej informacji na stronie hodowli czyli: www.parkwelski.vanti.pl
 3. Już nie ma co pokazywać :), wszystkie znalazły swoje docelowe rodziny. I nie poszły do właścicieli rzeżni! :) Dla Zarki specjalnie:
 4. Ta chyba bardziej we wzorca:), jest z innej hodowli, ale też moja praprapra.... :) dzisiaj znalazła swoją docelowa rodzinę.
 5. O czym tu można rozmawiać skoro: "Przyczyna nadpopulacji dzikow sa sami mysliwi. Poprzez dokarmianie za duzo zwierzat jest stloczonych na malym obszarze...." pewnie, trzeba im tylko wystawić jeszcze dowody osobiste ze stałym zameldowanie:) i oczywiście przeprowadzić szkolenie dotyczące zakazu ich przemieszczania się. Proponuje dostać się na staż 2-3letni do jakiegoś koła łowieckiego w celu zweryfikowania poglądów teoretycznych. Praktyka czyni cuda. Dobranoc.
 6. Str 1 niniejszego tematu..... napisałam: "Zapraszamy sympatyków rasy, hodowców, przyszłych myśliwych oraz wszystkich ceniących aktywny tryb życia." Internet nie jest wyrocznią, zwłaszcza anonimowy.
 7. Dla rolnika planowy odstrzał dzików chroni jego plony! Brak ostrzałów = zniszczone plony = placenie odszkodowania = ... i tu ciekawostka kto je płaci? Niestety na tym procderze wielu poszkodowanych zarobiło pokaźne sumki. W dziczej zagrodzie to chyba się nie było :) to hektary.... i są miejsca gdzie pies nie podejście zbyt blisko...chociażby teren bagienny. Dzik potrafi nie tylko się bronić ale równie dobrze pognać psiunia :)... u mnie najbliższa zagroda dzicza pod Łodzią, koniecznie trzeba zobaczyć, może wtedy rozróżniamy polowanie - zagroda dzicza - równe szanse i tp niuanse, co jak widzę dla niektórych temat kosmos:) "smierc jest wybawieniem." :0 kolejny slogan bez pokrycia... no chyba, że nie jadamy mięska.. kurczaczków, kaczek, gęsi, indyków, schaboszczaków, wołowinki, rybek... Napisałam: "Zagroda dzicza służy do sprawdzania instynktu psów myśliwskich..."
 8. Normalnie ręce opadają. Zagroda dzicza służy do sprawdzania instynktu psów myśliwskich, a nie do uczenia bądż rozwijania agresji. Jesli pies przejawia agresje to w 90% wina człowieka - jego stosunku do niego, oraz sprawy genetyczne, m.in. dlatego pies rodowodowy wykazujący agresje nie dostanie uprawnień hodowlanych. Od zarania dziejów człowiek polował, kiedyś na potrzeby zaspokojenia głodu... teraz dla przyjemności. Nie widzę w tym nic złego, pod warunkiem zachowaia równych szans, bo to gwarantuję równowagę w przyrodzie. A swoją drogę może wypowie się w tymtemacie rolnik, któremu dziki zniszczyły całoroczneą plony? Każdy kij ma dwa końce... a to, że są ludzie i ludziska wiadomo od dawna, w każdej dziedzinie życia...
 9. Przede wszystkim, w zagrodzie dziczej sprawdza się wyszkolenie psa, szybkość i sposób znalezienia dzika, sposób głoszenia, przytrzymania, często i sposób oznajmiania, również ocenia się szybkośc reakcji psa na jego odwołanie......to nie miejsce do zabijania!! "Czyli maly, nielegalnie sklusowany dziczek trzymany w niewoli, szczuty, kopany a potem zabijany?" - z całym szacunkiem, ale większej głupoty na ten temat nie czytałam. Może warto byłoby cofnąć się w wiedzy do podstaw myśliwstwa , i nie wypisywać takich bredni.
×
×
 • Create New...