Jump to content
Dogomania

Poznan 2006 - swieto GONCZYCH POLSKICH


malgosia_1

Recommended Posts

Chcalabym sie z Wami podzielic bardzo mila informacja od (Wlocha) czlonka FCI - uczestnika tegoroczngo Konkresu przy okazji wystawy swiatowej w Argentynie w br.
Otoz rase mieli uznac juz w tym roku, ale z uwagi ze swiatowka bedzie w 2006 r. w Poznaniu, uznano ze... uznanie naszych gonczych polskich odbedzie sie podczas przyszlorocznego Konkresu z okazji tej wystawy. Mam nadieje ze wiele osb informacja ta ucieszy i... do Poznania zjada sie tlumy gonczych poslkich z wlascicielami, w koncu to bedzie wielkie swieto i szkoda byloby w nim nieuczestniczyc!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Małgosiu, czy sama rozmawiałas z tym Włochem i masz na 100% pewne informacje? Bo plotki chodza różne i np, to, że gonczy mógłby być uznany już w tym roku nie wszyscy uczestnicy spotkania w Argentynie potwierdzają :-?
Ale mam nadzieję, ze w przyszłym roku - wreszcie - w końcu długo nie bedzie lepszej okazji :)

Link to comment
Share on other sites

to sa slowa tego Wlocha!
Zreszta on mowil ze na tym Konkresie byl i nasz przedstawiciel (mezczyzna, nazwiska nie pamietal) i... dzwil sie ze taka wiadomosc nie jest w naszym kraju upowszechniona (!) bo zarzad o tym na pewno wie.
Ja tez jestem zdziwiona ta kompletna cisza, bo w koncu bedzie to wielka "veta", ktora nie zdarza sie nawet raz na piec lat! Rozumiem, gdybysmy mieli multum ras (jak chociazby Francuzi), ale w przypadku kiedy chodzi o piatej i ostatnia..., przeciez wiecej nie bedzie! nie rozumiem tej ciszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100'][quote name='malgosia_1']
...
Ja tez jestem zdziwiona ta kompletna cisza
...
i nie rozumiem tej ciszy.[/quote]
Ja też nie i jakoś mnie to martwi :roll:[/quote]

Po prostu trudno, żeby były rozgłaszane niepotwierdzone i częsciowo nieprawdziwe informacje. Ten Włoch chyba nie do końca wszystko zrozumiał :( . Ale mam nadzieję, że sie uda i zatwierdzimy gończe w 2006 roku.

Link to comment
Share on other sites

Haniu.... pozyjemy, zobaczymy! Ja osobiscie mam wielka nadzieje ze "Wloch" jest jednak dobrze zorientowany (bo m.in. o brakujacej linii hodowlanej powiedzial mi duzo wczesniej niz zaczeto o tym mowic na forum publicznym), i nie ma najmniejszego powodu sypac niesprawdzonymi wiadomosciami z rekawa.
Niemniej jednak...... w imieniu wszystkich gonczarzy..... jak Klub bedzie mial oficjalne potwierdzenie DAJ ZNAC..... moze wtedy uda nam sie zebrac w Poznaniu......... tak "ogromniastą grupe naszych przedstawicieli", ze niedowiarkow powalimy na kolana!!!!!!
A przy okazji wszystkim skladam razem z moim Relaksem Hulaj Duszką najserdeczniejsze zyczenia swiateczne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1']Haniu.... pozyjemy, zobaczymy! Ja osobiscie mam wielka nadzieje ze "Wloch" jest jednak dobrze zorientowany (bo m.in. o brakujacej linii hodowlanej powiedzial mi duzo wczesniej niz zaczeto o tym mowic na forum publicznym), i nie ma najmniejszego powodu sypac niesprawdzonymi wiadomosciami z rekawa.
[/quote]

A kto sypie niesprawdzonymi wiadomościami z rękawa??
Jeżeli chodzi o linie hodowlane - to nie wiem jakie ten Włoch miał wiadomości, ale jezli powiedział Ci o "brakujacej linii hodowlanej" to niestety nie miał do końca prawdziwych informacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='malgosia_1']Chcalabym sie z Wami podzielic bardzo mila informacja od (Wlocha) czlonka FCI - uczestnika tegoroczngo Konkresu przy okazji wystawy swiatowej w Argentynie w br.
Otoz rase mieli uznac juz w tym roku, ale z uwagi ze swiatowka bedzie w 2006 r. w Poznaniu, uznano ze... uznanie naszych gonczych polskich odbedzie sie podczas przyszlorocznego Konkresu z okazji tej wystawy. Mam nadieje ze wiele osb informacja ta ucieszy i... do Poznania zjada sie tlumy gonczych poslkich z wlascicielami, w koncu to bedzie wielkie swieto i szkoda byloby w nim nieuczestniczyc!!!![/QUOTE]
A nie dziwi Was fakt, że gdyby miały być uznane gończe w Poznaniu to na ring wchodzilibyśmy w w niedzielę, a w najgorszym wypadku w sobotę?? A tymczasem wg planu gończe są w piątek :( Nie rozumiem takiego sposobu promowania polskiej rasy :(
POzdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amberek']A nie dziwi Was fakt, że gdyby miały być uznane gończe w Poznaniu to na ring wchodzilibyśmy w w niedzielę, a w najgorszym wypadku w sobotę?? A tymczasem wg planu gończe są w piątek :( Nie rozumiem takiego sposobu promowania polskiej rasy :(
POzdrawiam[/quote]

Mnie tez dziwi i to juz od ladnych paru miesiecy!!!!, jak tylko ogloszono termin wystawy i podzielono wystawiane grupy na konkretne dni!!!!!
Mysle ze sa dwie opcje:
1. znowu "nici" beda z rejestracji naszych psiakow!!!!!! normalna zalamka.
2. uznaja, ale.. zwiazek uznal ze nie jest to "swieto polskiej kynologii"!
zobaczymy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amberek']A nie dziwi Was fakt, że gdyby miały być uznane gończe w Poznaniu to na ring wchodzilibyśmy w w niedzielę, a w najgorszym wypadku w sobotę?? A tymczasem wg planu gończe są w piątek :( Nie rozumiem takiego sposobu promowania polskiej rasy :(
POzdrawiam[/quote]

1. nie dziwi mnie, bo jak byłam na tej rangi wystawach to naprawdę nie miało znaczenia, która grupa jest którego dnia - chodzi mi o zainteresowanie ludzi z "zewnątrz"
2. szósta grupa to nie tylko gończe i ogólnie na całym świecie jest przyjęte, że jest ocaniana w "mniej atrakcyjne" dni
3. jak pisałam o rejestracji jeszcze nic nie wiadomo - i prosiłam o nie rozpowszechnianie nie sprawdzonych plotek :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Hania']1. nie dziwi mnie, bo jak byłam na tej rangi wystawach to naprawdę nie miało znaczenia, która grupa jest którego dnia - chodzi mi o zainteresowanie ludzi z "zewnątrz"
2. szósta grupa to nie tylko gończe i ogólnie na całym świecie jest przyjęte, że jest ocaniana w "mniej atrakcyjne" dni
[B]3. jak pisałam o rejestracji jeszcze nic nie wiadomo - i prosiłam o nie rozpowszechnianie nie sprawdzonych plotek[/B] :-([/quote]

powiem moze tak: dla mnie plotka to "PODOBNO JEDNA PANI Z JEDNYM PANEM...", zas w przekazaniu informacji jaka dostalam osobiscie nie widze nic zdroznego, wrecz przeciwnie.. pokrzepienie serc wielu obecnych i przyszlych wlascicieli gonczych i ciag dalszy nadzieji w zakresie rejestracji rasy... a moze lepiej milczec(?), nic nie prekazywac i upajac sie wlasna wiedza? to nie fair w stosunku do innych... i do samego faktu popularyzowania rasy! to wszystko co mam do powiedzenia na temat PLOTKA-INFORMACJA - jak widac znamy z Hania calkowicie inne definicje tych dwoch pojęc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='zpr']No to może zdradzicie kto zgłasza swoje gończaki do Poznania i do jakich klas? :mad:[/QUOTE]
Ja nie wiem czy zgłaszam, ale napewno przyjeżdżam :) Planujemy kilka dni w okolicach Poznania, właśnie szukam jakiegoś miłego gospodarstwa agroturystycznego dla większej ilości psiarzy ;) Gdybyście mieli jakieś namiary to dajcie znać!!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']No to może zdradzicie kto zgłasza swoje gończaki do Poznania i do jakich klas? :mad:[/quote]

nie wiem czy ma sens prowadzic ten watek bo to ma byc miejsce spotkania gponczarzy a sama wystawa przyjemnosc a nie ZIMNA KALKULACJA JAKIM PSEM OBSTAWIC KLASE ABY WYGRAŁ!! Ludzie zlitujcie sie to zaczyna byc wrecz paskudne! A gdzie tu miejsce na przyjemnosc, dreszczyc emocji i świetną zabawe? Czyzby i do naszych gonczakow zakradla sie komercja i czyste wyrachowanie?
:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1']nie wiem czy ma sens prowadzic ten watek bo to ma byc miejsce spotkania gponczarzy a sama wystawa przyjemnosc a nie ZIMNA KALKULACJA JAKIM PSEM OBSTAWIC KLASE ABY WYGRAŁ!! Ludzie zlitujcie sie to zaczyna byc wrecz paskudne! A gdzie tu miejsce na przyjemnosc, dreszczyc emocji i świetną zabawe? Czyzby i do naszych gonczakow zakradla sie komercja i czyste wyrachowanie?
:placz:[/quote]

Małgosiu - kto i gdzie napisał cokolwiek co mogłoby wskazywać na zimną kalkulację, komercję i wyrachowanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']Małgosiu - kto i gdzie napisał cokolwiek co mogłoby wskazywać na zimną kalkulację, komercję i wyrachowanie?[/quote]

Czy ja napisalam ze ktos , gdzies to napisał?! Napisalam moje wrazenie, a to chyba mi wolno? Jestem zdecydowana przeciwniczka takich przedwystawowych list, powoduje to , ze wlasciciele zaczynaja kombinowac ktorego i w jakiej klasie psiaka wystawic aby mial najwieksze szanse wygrania, a jesli z listy oceniaja ze nie ma szans poprostu nie zglaszaja sie na wystawe. I w ten sposob, np. z 18 zgloszonych psow... tak naprawde zglasza sie tylko 4-5!!! Przeciez to wstyd i jak fatalnie swiadczy o wlascicielach. Dlatego uwazam ze listy takie robia wiecej złego niz dobrego i jestem ich przeciwniczka. Byloby duzo "zdrowiej i przyjemniej" gdyby wystawy do konca byly pod tym wzgledem niespodzianka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia_1']Czy ja napisalam ze ktos , gdzies to napisał?! Napisalam moje wrazenie, a to chyba mi wolno? Jestem zdecydowana przeciwniczka takich przedwystawowych list, powoduje to , ze wlasciciele zaczynaja kombinowac ktorego i w jakiej klasie psiaka wystawic aby mial najwieksze szanse wygrania, a jesli z listy oceniaja ze nie ma szans poprostu nie zglaszaja sie na wystawe. I w ten sposob, np. z 18 zgloszonych psow... tak naprawde zglasza sie tylko 4-5!!! Przeciez to wstyd i jak fatalnie swiadczy o wlascicielach. Dlatego uwazam ze listy takie robia wiecej złego niz dobrego i jestem ich przeciwniczka. Byloby duzo "zdrowiej i przyjemniej" gdyby wystawy do konca byly pod tym wzgledem niespodzianka.[/quote]
A ja się z tym nie zgodzę, bo zgłaszając psiaki na wystawy lubię wiedzieć z kim konkurujemy i wówczas jestem spokojna, po co mam się denerować przed, snuć domysły kto może być, kogo nie będzie, a tak jak wiem jestem spokojna i już i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej! :siara:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze informacja ile i w jakiej klasie bedzie psow na wystawie jest przydatna pod roznych wzgledem, tak, ja tego wcale nie neguje, ale co innego kiedy liste zgloszonych psow poznajmy 3-4 dni przed sama wystawa, juz po terminie zgloszenia, a co innego z wyprzedzeniem kilku tygodni, wtedy kiedy jeszcze lista zglaszanych psow jest otwarta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...