Jump to content
Dogomania

Maszynka do strzyżenia psów MOSER 1245


maga18

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Iza i CTR']Jak najbardziej polecam ten model maszynki. W komplecie jest ostrze 3 mm, a dodatkowe 6 mm mozesz w kazdej chwili dokupic, jezeli nie chcesz od razu wydawac wiecej. To mocna, profesjonalna maszynka do kazdego rodzaju siersci. Ostrzyzesz nia bez problemu sznaucera z twarda sierscia lub welniastego pudla, czy puchatego kota. Mocniejsze sa juz tylko maszynki dla koni czy bydla :).[/quote]

Możesz polecić dla seterów jakąś inną maszynke?Wydaje mi się,że ich miękka sierść jest łatwa do strzyżenia:roll: .
Czy tańszy model szybciej się zepsuje i jednak lepiej kupić Moser45?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Możesz polecić dla seterów jakąś inną maszynke?Wydaje mi się,że ich miękka sierść jest łatwa do strzyżenia:roll: .
Czy tańszy model szybciej się zepsuje i jednak lepiej kupić Moser45?[/quote]

Jezeli siersc jest malo problematyczna polecam model Moser 1230 :). Jest teraz akurat w promocji :).[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,28548473,31257402322172,03,,pl-pln,290469,0.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Iza i CTR']Jezeli siersc jest malo problematyczna polecam model Moser 1230 :). Jest teraz akurat w promocji :).[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,28548473,31257402322172,03,,pl-pln,290469,0.html[/URL][/quote]
:lol: witajcie ja kupiłam tą maszynke i co:shake: do kitu wogóle nie tnie włosa hawańczyków :mad: Jestem zawiedziona,tylko szkoda kasy

Link to comment
Share on other sites

;) [quote name='Iza i CTR']Bursztynki - sprobuj odtluscic ostrze. Czasami przy "zaolejonym" nozu maszynka nie chce ciąc. Przyczyna tego, ze maszynka "nie chce ciac" moze byc tez zapchane ostrze.
Iza[/quote]
;) dzięki napewno sprubuje ,ale myśle że trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kupiłam maszynkę MOSER 1245 :razz: wygląda super i fajnie leży w ręce. Ja mam sznaucera miniaturę. :loveu:

Mam pytania:
1. Ma ona 2 prędkości strzyżenia. Której prędkości powinno się używać do czego?
2. Golić z włosem czy pod włos? bo z włosem nie wychodzi wszędzie równo.
3. Czy można dokupić jakieś mniejsze ostrze do modelowania głowy, uszu, łapek?
4. Ile kropli tego olejku dawać na ostrze?

Mam instrukcję ale nie po polsku, choć maszynka pochodzi z pol. sklepu.
Proszę o porady :oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Witaj Pastela, z predkosciami jest tak (przynajmniej ja tak robie przy strzyzeniu - ta slabsza uzywam czesciej gdy nie "czuje" psa, kiedy sie wierci itd.) Mocniejszej mozna uzywac do siersci, gdzie sa juz koltuny i potrzeba wiecej mocy :).
Strzyze sie raczej z wlosem.
Do tej maszynki mozesz uzywac ostrzy Mosera, Wahla, Ostera, Andisa, Laube.
Co masz na mysli piszac o mniejszym ostrzu ? Krotsze czy wezsze ? Ostrza sa w rozmiarach od chirurgicznego do 19 mm. A z wezszych - jest ostrze Andis lub Oster 5/8 gdzie glowica tnaca ma szerokosc 1,8 cm.
Co do smarowania ostrza, zawsze po skonczeniu pracy i wyczyszczeniu ostrza, 2-3 krople na noz.

Link to comment
Share on other sites

dzięki Iza za odpowiedz ;)

chodziło mi o węższe ostrze, bo nie mam wprawy, aby tym szerokim śmiało i dokładnie 'zrobić' głowę i inne zakamarki
a te ostrza Andis lub Oster 5/8 o szerokości 1,8 cm do czego służą?
można je u Ciebie nabyć?
i które standardowe ostrza z wymienionych polecasz? (Mosera, Wahla, Ostera, Andisa, Laube)? cenowo i jakościowo.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Meggi, bedziemy w Opolu.
Pastela, ciezko mi pisac o jakosci ostrzy, czy tez polecac najlepsze. Jest ich tyle, ze kazdy groomer ma swoje ulubione. I nie ma tu reguly, jedni wola Ostera inni Mosera czy Andisa. W kazdych moze sie zdarzyc niewypal. Generalnie, aby sluzyly dlugo trzeba o nie dbac, smarowac, czyscic i nie ciac brudnych zwierzat. Piasek w siersci jest najwiekszym wrogiem nozy.

Link to comment
Share on other sites

No dobra to ja też mam głupie pytanie. Mam Mosera 1556 AKU , strzygę nim dwa grzywacze (semika i pp). Po każdym strzyżeniu czyszczę nóż tą miotełką załaczoną do maszynki i daję parę kropli oleju na nóż. Czy to wystarczy, czy nie trzeba zdjąć noża (odkręcić) żeby dobrze wyczyścić? Czy olej ma duże znaczenie, bo mam jeszcze taki z maszynki ludzkiej z bazaru to mogę go użyć jak ten oryginalny mi się skończy czy lepiej nie i kupić nowy. Sorry ale to moja pierwsza porządna maszynka i chciałabym żeby mi pochodziła.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Iza i CTR']Meggi, bedziemy w Opolu.
.[/quote]
A w Bydgoszczy, 2,3 maja? :razz:

I drugie pytanie, bo jestem laikiem w kwestii maszynek...
Wyczytalam na poczatku topiku, ze omawiana tu maszynka Moser1245 ma zbyt szerokie ostrze zeby strzyc glowe i pysk.
Czy w takim razie ostrze takie mozna wymieniac na wezsze?

[B]EDIT:[/B]
[B]zabaczcie jaki opis na allegro znalazlam:[/B]

BYŁA UŻYWANA TYLKO RAZ PONIEWAŻ MÓJ PIES ZDECHŁ !

to ja nie wiem czy ja chce te maszynke.....:roll: ;)

Link to comment
Share on other sites

Han Sharn - przy Moserze1556 nie musisz odkrecac ostrza. To ostrze zdejmuje sie bardzo latwo, po prostu musisz jedna dlonia trzymac maszynke, a druga odciagac ostrze. Powinnas czyscic dokladnie nozyk po strzyzeniu. Co do oliwki - nie wiem czy ta z bazaru jest odpowiednia, ale jak nie bedziesz miec innej, to i ta dobra.
PATIszon - nie bedzie nasw Bydgoszczy, w Moserze 1245 mozna wymieniac ostrza. Pasuja do niej i Andisy i Ostery czy inne typu "clip". Co do szerokosci ostrza, to zalezy do jakiego psa. Ja mam czarnego teriera i strzyge standardowa 3 pasek na kufie psa.

Co daszynki dla foxa - na pewno silnikowa, co najmniej 20 W Andis MBG 2 lub mocniejsze.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam takie wymagania odnośnie maszynki:
ma być przede wszystkim cicha, lekka i poręczna i posiadać ostrze do wycinania włosów na uszach
dobrze jakby jeszcze była bezprzewodowa:)
możecie mi jakąś polecić??

dodam że w sprawach strzyżenia i maszynek jestem zupełnym laikiem:)
a zastanawiam się nad modelem moser arco

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]Prosze poradzcie[/COLOR] gdyz facet ze sklepu zoologicznego w naszej miescinie mnie wysmial a ja slyszalam ze jest cos takiego jak trymer dla psow o krotkiej siersci tylko nie wiem jak to wyglada i jak sie z tego korzysta:placz:
Jakis czas temu w naszym domu zamieszkala amstafka ze schroniska to kochane i madre zwierze ale jej siersc dalekie jest od idealu, moze sie myle ale nasz astek ma zupelnie inna siersc wiec porownanie mamy i to sklonilo nas do dzialania.
Za wszystkie rady bardzo dziekujemy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...