Jump to content
Dogomania

Prawidłowe odrobaczenie


miniaga

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja jak powiedziałam tej pani weterynarz że słyszałam że co pół roku sie powinno dorosłego psa odrobaczać to tak na mnie spojrzała jak bym conajmniej trędowata była, no ale jak juz napisałam zaufania do niej nie mam.... a jak sie coś psu dzieje poważnego to ide gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfi']Warto zwrócić uwagę ,że na świecie odchodzi się już od odrobaczania rutynowego szczeniaków i kociaków . w razie problemów robi się badania kału i leczy przyczynowo.[/quote]

Ta wypowiedź mnie zainteresowała- nie jestem zwolennikiem podawania zdrowym zwierzętom środków, które z pewnością nie są obojętne dla organizmu, zwłaszcza,że jak piszecie nie ma środków na wszystkie robale:razz::razz:- więc podając co 3-4 m-ce środki wcale nie mamy pewności,że działamy na te które mogą akurat rezydować w psiaku:shake:.

Link to comment
Share on other sites

moje nie da sie na to nabrać:cool3:... przebiegła z niej bestia, francuski piesek sie trafił ... jak jej zapach nie pasuje to żeby nie wiem co to nie weźmie do pyska, a tak sie składa że tabletki maja taki dziwny zapach , nie śmierdzący ale dziwny, co prawda duża nie jest ale potrafi narobić bajzlu:diabloti:....kiedyś jak jej węgiel chciałam podać rozpuszczony to........... wzystko w koło było czarne tylko pis nie zjadł tego co powinien:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja dziś odrobaczyłem psa i zawsze kiedy to robie postępuję tak samo-pies jest na czczo,wodę ma dostepną po 30 min. od podania tabletek.Tabletki podaję bez ceregieli tzn otwieram pysk i wkładam na spód języka,zamykam pysk i pies połyka.Gdybym miał zamiar podawac je w innej postaci np z jedzeniem,lub rozpuszczone,założe sie,ze mój łobuz cos by wymyślił,aby tylko tego nie przełknąć,a tak to jestem spokojny,ze dawka zalecona od weta jest w pełni zastosowana.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja mam pytanko innego rodzaju: w książeczce zdrowia psa jest dział, gdzie wpisuje się odrobaczenia. Czy wpisujecie tam daty i nazwy środków, którymi odrobaczacie psa? Ja mam tam wpisy od hodowcy, który wpisał odrobaczenia mojego psa gdy był szczeniakiem. Tak się zastanawiam czy ja też powinnam robić tam wpisy...

Link to comment
Share on other sites

Ja odrobaczam psy co pół roku, po zakupie tabletek dostaje naklejki z nazwą leku, a jak niezapomne książeczek, to jeszcze na końcu wet przybija pieczątke.:lol:

Tylko teraz odrobaczam co 4 tyg., bo psiaki nabawiły się tasiemca, raz były już odrobaczone, za tydz. będzie drugi raz, a potem jeśli badanie kału wykarze coś jeszcze, to będzie i trzeci :shake:
Ciesze się, że wcześnie zauważyłam te wstrętne białe ziarenka w koopkach, bo byłoby odrobaczanie całej rodziny, a tak to niezdążyliśmy się zarazić:roll::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobcia']Ja odrobaczam psy co pół roku, Ciesze się, że wcześnie zauważyłam te wstrętne białe ziarenka w koopkach, bo byłoby odrobaczanie całej rodziny, a tak to niezdążyliśmy się zarazić:roll::lol:[/quote]

Dlatego ja odrobaczam co 3 miesiące - zawsze Drontalem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Ja wpisuję sobie datę i jeśli pamiętam- nazwę leku :cool1: W przeciwnym razie, na pytanie weta "Kiedy pies był odrobaczany?" odpowiadałabym "Nie wiem" :oops:
;)[/QUOTE]

No własnie o to mi chodziło :) - gdy ja sama go odrobaczam a nie wet. Czyli mogę sama coś takiego wpisywać w książeczce ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='miniaga']Słuchaj ja mam ksiązeczke zdrowia. Pies był odrobaczony raz 3.10. Ja odebrałam sunie 3.11 i myślę że w tym czasie Pani miała mozliwość odrobaczenia psa.Po za tym to jej obowiązek a prze jej głubotę pies bardzo cierpiał i stresowal się, moja córa będzie musiała byc odrobaczona najprawdopodobniej, wydałam kupe kasy a sunia wciąż nie moze być zaszczepiona[/quote]

Witam
moja sunia w hodowli była odrobaczana 3 razy
od nowej wetki dowiedziałam się zę muszę jeszcze raz przed szczepienie podać prochy - bo pod wpływem stresu jakim jest zmiana środowiska robale mogą się uaktywnić - i rzeczywiście coś tam było

Link to comment
Share on other sites

no dobrze tylko co rozumiesz przez "coś podejrzanego"
żywych ruszających się robaków nie było, wet pokazał mi w słoiku coś jak białe sznurowadło - tego tez nie było
było za to coś co on określił jako "kasza"

ponieważ się nie znam na tym oddałam próbkę do analizy, wyniki jutro
p.s. w Warszawie 30zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...