Jump to content
Dogomania

Sylwestrowe zawody o butelke szampana!


belgunia

Recommended Posts

[quote name='PARSONRK'][quote name='Ludek'][quote name='PARSONRK'][quote name='Ludek']
Kurcze ja mam małego agresora :evil: i nie wiem czy uda mi się dobrać aż 6 psów, z którymi się dogada :-? .[/quote]

Ludek, może razem zamieszkamy ? :wink: :lol: :lol: Nasze psy takie łagodne :lol:
I tak się lubią :wink: :evilbat:[/quote]

Nie ma sprawy :lol:. Milo będzie zaklatkowany, tylko musimy zaopatrzyć się w stopery do uszu, bo cicho to wtedy raczej nie będzie :lol: .[/quote]

To ja moje do kaloryfera zapalikuję :wink: A co na to Graf by powiedział ??[/quote]

Grafowi to wszystko jedno, no chyba, że któryś zacznie na nim ząbki wypróbowywać :lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 937
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najbardziej mnie ciekawi skąd się wziął problem?
Bo przecież bardzo to utrudnia młodzieży dostęp do wszelkiego takiego typu imprez. :cry:
Czy rodzice wymagają od właścicieli pubów czy dyskotek pdpisywania zaświadczeń, dotrzymywania dzieciom towarzystwa??? :o
Nie dajmy się zwariować.
Jeżeli chodzi o odpowiedzialność to nic niestety nie zwalnia organizatorów od odpowiedzialności za zawinione niedbalstwo czy też inne, ale zawinione pzrewinienia. Sorry, ale jak wybuchnie pożar w kinie i poparzę się ja, stara kobieta, to i tak mogę pociągnąć do odpowiedzialności oragnizatorów. I wiek nie ma tutaj nic do rzeczy. :roll:
Myślę, że dla spokojności można poprosić naszą robiegana młodzież o dostarczenie odpowiedniej zgody rodziców na przebywanie w danym miejscu i w danym czasie oraz o udostępnienie numeru telefonu do siebie, tak na wszelki wypadek.

To pisałam Ja, TuathaDea'owa. :D
Sam biedny Tuatha Dea nie do końca przemyślał fakt przejęcia odpowiedzialności za inną osobę. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Jestem za pisemkiem od rodziców w typie :wyrażam zgodę na uczestnictwo mojej córki / syna w imprezie i zawodach ..... itd

Rodzic piszący takie zaświadczenie wie co robi.

Mogę się podjąć opieki nad nieletnimi ( jako że jestem nie pijąca będę jako tako trzeźwa :wink: ) jeśli ktoś chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Sam biedny Tuatha Dea nie do końca przemyślał fakt przejęcia odpowiedzialności za inną osobę. :oops:[/quote]Ano właśnie. A jednak oczekujesz, że belgunia będzie chciała ją przejąć? :wink:

Bo odpowiedzialność za osobę nieletnią to jednak inna sprawa, niż odpowiedzialność kina za pożar. :wink: Nie znam się na prawie, ale wydaje mi się, że na takim wyjeździe, przy braku innego, wyznaczonego opiekuna, organizator, czyli belgunia, byłaby odpowiedzialnym opiekunem całej młodzieży. I ja osobiście wcale się jej nie dziwię, że belgunia nie chce tej odpowiedzialności.

Mnie się wydaje, że młoda osoba, która namowi jakiegoś jadącego dorosłego, żeby został jej odpowiedzialnym opiekunem, i namówi rodziców na zlecenie opieki temu dorosłemu, powinnna śmiało móc jechać. Ale nie wymagajmy od belguni odpowiedzialności za całą młodzież. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea'][quote name='belgunia']A weźmiesz odpowiedzialność za nieletniego podczas sylwestra??????? I będziesz odpowiadał/ł za wszystko????[/quote]
No nie demonizujmy tego sylwestra tak. A jak organizujesz zwykłe zawody, to też chcesz żądać obecności rodziców. I na treningach też?[/quote]
No niestety ale tak! Dzieci przychodzą zazwyczaj z rodzicami na kilka pierwszych spotkań i wyrażają zgodę na zajęcia z psami. I Każdorazowo gdy wyjeżdżamy na jakieś zawody rodzice wyrażają mi zgodę.
Nie demonizuję i nie wątpię, że wszyscy będą bardzo grzeczni :)
Ale przynajmniej pozwolenie od rodziców i wyznaczonego opiekuna muszą mieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='belgunia']Ale przynajmniej pozwolenie od rodziców i wyznaczonego opiekuna muszą mieć.[/quote]

I to jest chyba najrozsadniejsze rozwiazanie. Pozwolenie od rodzicow z wyznaczonym z imienia i nazwiska doroslym opiekunem.
Prawde powiedziawszy na miejscu belguni, nie przejelabym odpowiedzialnosci za zadnego nieletniego. Z tego samego powodu nigdy nie robie zadnych zdjec nieletnim (bez wzgledu na to, czy sa to zdjecia do dzieciecego portfolio do agencji castingowej, czy reklama nowych klockow do zabawy ;)), nawet jesli studio wypelnione jest producentem sesji, wizazystka, stylista i moim asystentem. Jesli nie ma rodzica - nie ma zdjec :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']no to chyba nie jade :( nikt pewnie ze mną nie pojedzie
będe próbowac, ale pewnie nic z tego nie wyjdzi e[/quote]
ja mam skonczone 18 lat wiec moge zostac Twoim opiekunem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: juz ja z Ciebie zrobie czlowieka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bo rodzicow nie przekonasz!ja tez na ich miejscu bym nie pojechala marznac do jakiegos Ciechocinka

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie problem polega tez w tym i tak mi sie tez wydaje ze belgunia ma obawy ze jezeli rodzica nie ma czy opiekuna to tez nie mozna mu mowic konkretnie co moze a czego nie...a powiedzmy ktos sie ubzdrynkoli czy cos to jakos ja nie chcialambym miec problemow . Fakt ze nieletni TEORETYCZNIE nie kupia alkoholu ale...kazdy wie jak to wyglada w sklepie. Wiec nad tym tez trzeba sie zastanowic wiec jak mjuz zgoda od rodzicow i opiekuna to musi ponosic tez odpowiedzialnosc za jego czyny :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Wiec nad tym tez trzeba sie zastanowic wiec jak mjuz zgoda od rodzicow i opiekuna to musi ponosic tez odpowiedzialnosc za jego czyny [/quote]

No wlasnie, ja osobiscie boje sie wziac taka odpowiedzialnosc, gdyz sama niestety jestem z natury roztrzepana i nieco przewrazliwiona. A z drugiej strony, ciagle przeczucie, obawy etc. " oczy dookola glowy", moga zepsuc Sylwestra nie tylko zawodnikowi, ktory bedzie non stop "na smyczy", ale takze mnie samej.

Link to comment
Share on other sites

Ale słuchajcie, to jest przecież oczywiste, że: "za czyny popełnione przez nieletnich odpowiadają rodzice lub prawni opiekunowie". No są na to jakies paragrafy. 8) Przecież rodzice godząc się na taki wyjazd (jak i na każdy inny), dając pieniądze, pozwalając zabrać ze sobą psa 8) wiedzą co robią! :roll: Na ostatnich zawodach w Poznaniu były z naszego klubu 3 nieletnie (sorry dziewczyny! :D) osoby. Teraz zgłosiły się na Sylwestrowe zawody i dlaczego miałyby nie jechać? :-? Bo nie mam watpliwości, że rodzice za nic w świecie nie dadzą się namówić żeby jechać z nimi. Tak jak już kilka osób tutaj napisało - skakanie z psami, lub też stanie i ogladanie tego, tymbardziej w taką noc, nie jest marzeniem każdego. No niestety... :o :lol:
Dorotko, absolutnie rozumiem Twoją organizatorską troskę o takie rzeczy. :D Ale ewentualna zgoda na piśmie powinna wystarczyć. Bo inaczej, to obawiam się, że ładne trochę osób by odpadło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...