Jump to content
Dogomania

Katowice 24-26.03.2006


Savannah

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marta Chmielewska']Ja tam podczepiam się do innych wysiadających z pociągu i idę (jadę) na wystawę grupowo. Zawsze w pociągu są ludzie z psami na wystawę :p Z samochodu tez widać, jak psie łby wystają zza okiem, można jechać za tymi łbami :lol:[/quote]

oj tak ten sposób potwierdzam :lol:

sama na wystawe klubowa do Łodzi za psim łbem jechałam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']ja jeszcze szukam jakis psów do wystawiania na sobote..bo narazie mam same na piatek i niedziele..a w sobote chyba sie obijać bede:roll:[/QUOTE]
A ja mam za to same na niedziele, a na piatek ledwo 1 szczeniaka.. ;) :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']
sama na wystawe klubowa do Łodzi za psim łbem jechałam :lol:[/quote]
Metoda odrobinę ryzykowna - my tak kiedyś jechaliśmy za psim łbem i dojechaliśmy na osiedle wieżowców :lol: - zagadaliśmy do tego "psiego łba" i okazało się, że przyjechali do cioci w odwiedziny, a o wystawie nic nie wiedzą :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besa']Metoda odrobinę ryzykowna - my tak kiedyś jechaliśmy za psim łbem i dojechaliśmy na osiedle wieżowców :lol: - zagadaliśmy do tego "psiego łba" i okazało się, że przyjechali do cioci w odwiedziny, a o wystawie nic nie wiedzą :lol:[/quote]

nie no my się upewnialiśmy ;-)) nie za jednym samochodem się jechało tylk oza paroma a poza ttym z naklejkami psimi bądź hodowlanymi 8)

Link to comment
Share on other sites

Agasia
Jak się będziesz bardzo w piątek nudziła to zawsze możesz podejść pogadać ze mną i rydzielcami.
Co do jazdy za gromadą samochodów to tak pięć lat temu zwiedziłam Koszyce jak się w końcu zatrzymaliśmy to było już osiem aut ,pierwsi "tubylcy" którzy jednak mimo że wybrali się na wystawę nie mieli pojęcia gdzie się ona znajduje.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Chachacha, ta metoda jest skuteczna choć dość ryzykowna. Na 10 wyjazdów samochodem tylko raz pojechaliśmy źle za psimi łbami ( a za nami kolejne psie łby) i to było w Toruniu z Parsonrkiem :evil_lol: Ci pierwsi pomylili drogę i całe stado samochodów za nimi też, na szczęście na migi pokazaliśmy sobie gdzie jechać i sznurek pogubionych odnalazł drogę ;-) Poza tym trafialiśmy bezbłędnie za innymi hodowcami. Nie wiem jak to jest, ale hodowcy jakoś sie na drodze wyrózniają, raz, że psami, dwa.. jakimś obłędem w oczach :evil_lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli już koniecznie chcecie jechać z dworca PKP tramwajem (przed gównym wyjściem) to proszę tram. nr 13. 1 przystanek. (bilety - cały 2.40 zł; ulg 1.20 zł - pies cały)

Ale mają rację ci , co radzą na piechotę.
Skręcacie w prawo (3 Maja) idziecie do Rynku (ok 150 m). Na rynku głowa w lewo i na horyzoncie widać "kosmiczny Spodek":lol: :crazyeye: :multi: w oddali.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do kwestii [quote]aprors.... powinien byc gonczy siedmiogrozki, a nie wegierski... do kogo mam sie zglosic, zeby poprawili???)
[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images_pb/statusicon/user_offline.gif[/IMG] [/quote]
Według nomenklatury FCI, która obowiązuje nas podczas redagowania katalogu ERDELYI KOPO (wzorzec 241) to inaczej -> Transylvanian Hound, Hungarische Bracke, Chien courant de Transylvanie, Sabueso de Transilvania, a po polsku Gończy Węgierski.
Gończy siedmiogrodzki nie występuje w wykazie ras uznanych przez FCI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Jeżeli już koniecznie chcecie jechać z dworca PKP tramwajem (przed gównym wyjściem) to proszę tram. nr 13. 1 przystanek. (bilety - cały 2.40 zł; ulg 1.20 zł - pies cały)

Ale mają rację ci , co radzą na piechotę.
Skręcacie w prawo (3 Maja) idziecie do Rynku (ok 150 m). Na rynku głowa w lewo i na horyzoncie widać "kosmiczny Spodek":lol: :crazyeye: :multi: w oddali.[/quote]

No mam nadzieję, że trafię z tego pociągu. Może spotkam na dworcu inne osoby z psami.;) Zresztą pociągiem będę w Katowicach o 7.46 więc mam troszkę czasu aby pobłądzić.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jasmin nie panikuj.

Wychodzisz z peronów tak jak prawie wszyscy, kierujesz się na halę głowną. Drepczesz po schodkach i jesteś na niej, kierujesz się jak cały tłumek głównym wyjściem . Schodzisz po schodach i jesteś na przystanku tramwajowym i dalej tak jak pisałam

a) jedziesz 13-ka 1 przyst.
b) drepczesz w prawo do Spodka
c) "koniec języka za przewodnika"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Wracając do kwestii
Według nomenklatury FCI, która obowiązuje nas podczas redagowania katalogu ERDELYI KOPO (wzorzec 241) to inaczej -> Transylvanian Hound, Hungarische Bracke, Chien courant de Transylvanie, Sabueso de Transilvania, a po polsku Gończy Węgierski.
Gończy siedmiogrodzki nie występuje w wykazie ras uznanych przez FCI.[/quote]

No tak... w takim razie polska oficjalna nazwa nie jest prawidlowa, tak samo jak i niemiecka. Ale jesli tak jest, to tak trzeba pisac w katalogu!
Dzieki za odpowiedz!:buzi:

Link to comment
Share on other sites

Krasna -> dzięki za zrozumienie :)
Osobiście uważam, że często tłumaczenia nazw ras są błędne.
Najlepiej dla wszystkich by bylo gdyby stosowano tylko oryginalną nazwę rasy. Uniknięto by wielu problemów i niejasności :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Krasna -> dzięki za zrozumienie :)
Osobiście uważam, że często tłumaczenia nazw ras są błędne.
Najlepiej dla wszystkich by bylo gdyby stosowano tylko oryginalną nazwę rasy. Uniknięto by wielu problemów i niejasności :fadein:[/quote]

Z jednej strony tak.... ale zawsze to latwiej powiedziec gonczy wegierski, niz ERDÉLYI KOPÓ!;-)

Link to comment
Share on other sites

Pewnie łatwiej powiedzieć gończy węgierski, ale napisać w oryginale wcale nie jest tak trudno. A katalog ma przecież formę pisaną :eviltong:
Poza tym wiele innych nazw ras zachowało oryginalny zapis i nikt nie próbował ich "tłumaczyć" na polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tutami']Jak już pisałam jestem całe trzy dni.
W piątek z beaglami kl.poś Stokrotka spiska watra i kl ch Vanda z bacowho klobuka; W sobotę z Clumber spanielem sunia kl.sz.:a w niedzielę z całym stadem (8) podhaslanów. Więc jak kktoś ma ochotę się spotkać tosuuuper, bo psich znajomości noigdy za wiele.:lol:[/quote]
Tutami a ten clumber to Twoj??
Ja bede ze springerem walijskim tak wiec ten sam ring :)
Licze na super zdjecia z clumberkiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...