Jump to content
Dogomania

OSTRÓW MAZOWIECKA- ok.400 psów!Prosimy o pomoc w adopcjach!zdj.-str.1517


esperanza

Recommended Posts

Szukacie rozwiazania tam gdzie ono jest, ale nie wiem czy przyjmiecie ode mnie pomoc ( przepraszam czasami mam male mniemanie o sobie ), siedze caly dzien w domu, co wieczor musze byc tak czy siak w domu bo moj syn musi byc usypiany przez mnie, nigdzie nie wyjezdzam a jak juz gdzies jade to raz na rok gora dwa razy, wiec jestem do dyspozycji 24h na dobe, jezeli zechcecie mi przesylac takie maile co i jak do umowionej godziny to ja siadam, czytam i roie zbiorczego maila ze wszystkimi informacjami i do wszystkich rozsylam, dla mnie to nie problem powtarzam.
Jesli takie cos by wypalilo to super, wowczas nie trzeba tworzyc zadnego forum ani listy, przeciez musimy miec jakies inne miejsce gdzie bedziemy sie wymieniac uwagami itp.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 17k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • idusiek

    1729

  • Fela

    1234

  • esperanza

    1002

  • Lara

    922

Top Posters In This Topic

Maćko, byłoby SUPERRR!!!:multi: Jeśli dasz radę czytając "ostrowskie" wątki sama zbierać te informacje to byłoby idealnie!:cool3: :p Bo rozumiesz :-) , nie każda z nas codziennie może takiego maila do Ciebie skrobnąć bo np.nie ma już czasu i tylko na jakimś wątku coś napisze. A Ty wtedy hop-siup ;) , zbierasz najważniejsze info i ślesz do każdej z nas.:lol: To może się dobrze sprawdzić, co Wy na to?:cool3:

PS.Z paragonem luzik ;) , trzymaj go spokojnie i przy okazji!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AśkaK']Misha&Malut, nie uważam za brak współpracy tego, że dziś rano nie mogłam odebrać od Ciebie telefonu. Akurat adopcje psiaków - ja tak uważam - są zorganizowane właściwie. Jeśli psiak przebywa w domu tymczasowym u którejś z nas, to ta osoba bezpośrednio zajmuje się jego adopcją i nie ma sensu czegoś tu zmieniać. Nie wyobrażam sobie np.bym miała koordynować adopcję pieska który jest np.u Maćki, umawiać ją na spotkania z ludźmi itp. Nie ma to przecież sensu. Jeśli zaś piesek jest w hotelu lub innym domu przechodnim, jego adopcję zawsze kontroluje 1-2 osoby, zwykle te które psiaka przywiozły ze schroniska, założyły jego wątek. I potem każdy przecież stara się jak najszybciej o udanej adopcji poinformować.
[/quote]

To jest twoje zdanie, chyba nie decyzja (?), z jednej strony nie wyobrażasz sobie a z drugiej mówicie że macie za dużo na głowie, szkoda czasu na dyskusje nad paradoksem, proponuje to jednak przedyskutować w większym gronie bo byc może pomysł innym sie spodoba.


[/quote]
Przykro mi Misha że Twoja Mama zawiodła się na adopcji Jagody :oops: , ale nie ona jedna za późno się o suni dowiedziała - po prostu czasem nie ma nikogo przez 2 miesiące, a nagle w ciągu dwóch dni pojawiają się cztery osoby.

[/quote]

Mama się nie zawiodła, proponuje czytac uważnie :), tylko nie było informacji ( to miało byc puentą)
A ja się strasznie cieszę że Jagoda ma domek, bardzo, bo była śliczna i kochana i taka samotna jak zabrałam jej Maluta :)


pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiu, bardzo rzeczowo napisalas! Jakbym czytala siebie ale w lepszej formie! :multi:

3 nowe budy sie szykuja?!!!! To wspaniale!!! A ja u siebie na posesji wczoraj znalazlam jedna mala budke.... w ogole ciagle cos znajduje, bo to nie moja dzialka tylko "pozyczona". Postaram sie ja oczyscic z pajeczyn i w nastepnym tygodniu zawiezc do Ostrowi, plus dary jakich mam caly samochod i jeszcze mam obiecane, musze pozwozic "z miasta". Mam tez nadzieje, ze w przyszlym tygodniu nie wroce na pusto z Ostrowi :loveu:

Asiu, jesli w piatek pojedziesz z budami to popstrykasz fotki Prędze? Innym tez ale ewa_m prosila tutaj aby zrobic tej sunie zdjecie mordki z bliska bo ktos sie sunia interesuje.

A teraz pytanie do madrch glow: [COLOR=red][B]NAZWA stowarzyszenia[/B][/COLOR]! Czy ktos ma jakis pomysl??? Pytam tutaj bo co 10 glow i wiecej to nie jedna.

Poza tym mam pytanie: czy jest wsrod nas [B][COLOR=red]KSIEGOWA[/COLOR][/B]? Stowarzyszenie musi miec prowadzona pelna ksiegowosc!! :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jest tu księgowa i nawet wyrażała chęć przynależności do Stowarzyszenia :cool3:
...no ale musi sama ewentualnie się wypowiedzieć....:evil_lol:

Co do nazwy - ja już dumam :roll:

A adopcje - zgadzam się z Asią.
Super pomysł na wysyłanie ogólnego maila. Maćko - jesteś WIELKA :buzi:podejmując się tego.

Ja jeszcze bym zrobiła taki ogólny format wiadomości, żeby ułatwić Maćce pisanie a innym czytanie: np. ramki z podziałem na każdego psa, który ma tutaj watek, jeden na psy pozostałe, jedna ramka odnosnie ogólnych spraw schroniska i jedna odnosnie ogólnych spraw związanych ze stowarzyszeniem
no i oczywiscie jeszcze jedn: INNE

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']Jest tu księgowa i nawet wyrażała chęć przynależności do Stowarzyszenia :cool3:
...no ale musi sama ewentualnie się wypowiedzieć....:evil_lol: [/quote]

no wlasnie, bo to nie taka prosta ksiegowosc... troche roboty wiec czas trzeba bedzie miec no i wiedze aby wszstko poprawnie prowadzic. pewnie roboty wiele nie bedzie ... a zreszta wiadomo... jak rozwiniemy skrzydla :multi:

[quote name='Milady']Co do nazwy - ja już dumam :roll:[/quote]

dumaj....i kazdy kto ma ochote niech tez duma. mnie sie wydaje, ze powinno byc prosto, zrozumiale i powaznie. Moze poprosze wszytkich o zglaszanie mi pomyslow nazw na PW albo maila, ok? ([EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL])
Jesli ktos ma pomysl co zrobic z siedziba to tez prosze do mnie z tym, oraz z ksiegowoscia...


[quote name='Milady']Ja jeszcze bym zrobiła taki ogólny format wiadomości, żeby ułatwić Maćce pisanie a innym czytanie: np. ramki z podziałem na każdego psa, który ma tutaj watek, jeden na psy pozostałe, jedna ramka odnosnie ogólnych spraw schroniska i jedna odnosnie ogólnych spraw związanych ze stowarzyszeniem
no i oczywiscie jeszcze jedn: INNE[/quote]

brawo! Maćka, zrobisz takie cos? Jak sie nazywa takie stanowisko? kronikarz? glówny informator? :razz:

Znaczy teraz wysylamy w miare potrzeby maile do Macki z informacjami co sie dzieje, jakie mamy problemy itepe, a Maćka to zbiera i publikuje tutaj? :multi: Mysle, ze powinno zadzialac!

I jeszcze mam [COLOR=red][B]ogromna prosbe[/B][/COLOR] (zdaje sie, ze Fela cos takiego robila i nie chce tego dublowac, ale nawet jesli to nie bedzie to chyba dla Was klopot) aby wyslac do mnie (PW, mail) zgloszenie kto chce byc czlonkiem stowarzyszenia. Musimy miec taka liste skladajac dokumenty w sądzie, rejestrujac Stowarzyszenie. Bede potrzebowala (wedle ustawy o stowarzyszeniach):
* imie i nazwisko
* date i miejsce urodzenia
* miejsce zamieszkania
* oraz podpis, ale podpisy zbierzemy na Walnym Zebraniu Czlonkow.
* plus juz dla nas na uzytek wlasny adres e-mail i telefon, oki? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milady']brawo! Maćka, zrobisz takie cos? Jak sie nazywa takie stanowisko? kronikarz? glówny informator? :razz: => to cytat, tylko jakos nie wyszedl ;)


to się nazywa
SPECJALISTA DS KOMUNIKACJI WEWNETRZNEJ :lol:[/quote]

eeee..... Dyrektor ds Komunikacji Wewnetrznej :multi: :razz: w Dziale Zarzadzania Antykryzysowego ;)

Link to comment
Share on other sites

Wygrzebałam jeszcze takie zdjęcia Pręgusi :-)
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/3074/dsc005432bs.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/6228/dsc005422ji.jpg[/IMG][/URL]

Miss Wielkie Ucho :evil_lol: ...
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/7981/dsc005076gk.jpg[/IMG][/URL]

...i Brązowy Nochal!:cool3: (W tle jak ktoś się przypatrzy:Ciocia Maćka bawi Kobrusię a Lusieńka zagląda ciekawsko w obiektyw.:p )
[IMG]http://img233.imageshack.us/img233/4517/dsc005091zb.jpg[/IMG]


Oczywiście fotki popstrykam jeszcze Prędze i innym psiakom, nie pozwolę stolarzowi się zabrać z powrotem zanim każdy piesek nie dostanie swojego portreciku.;)

Link to comment
Share on other sites

Maćka - a mam taka prośbe do Ciebie personalnie :lol: Mysle, ze to sie przyda do bazy jaka tworzy Twoj maz. Otoz czy mozesz spisac w tabeli wszystkie psiaki jakie mam w schronisku. Niech w tabeli beda takie dane jak do bazy sie przydadza potem: imie, wiek, od kiedy w schronie, fotka, wydarzenia - takie miejsce gdzie bedziemy wpisywac np: zabrana ze schronu, przebywa w hotelu/szpitaliku/domu tymczasowym, adoptowana, adopcja wirtualna, wymaga leczenia (jakiego i czemu), jakies problemy, uwagi etc.

Co o tym myslicie aby taka [B]baza[/B] byla podreczna? Moznaby z taka baza jezdzic do schronu i odhaczac jak na liscie obecnosci czy psiak jest, jaki jego stan jest, jesli zostal adoptowany ze schroniska poza nami to kiedy i jesli mozliwe gdzie poszedl. Co przybylo. Moze wtedy uda sie zapanowac nad tymi psiakami. Nie jest ich tysiac ale kilkadziesiat wiec moze udaloby sie taki cos zrobic poki nie mamy bazy komputerowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maćka']To nie jest problem dla mnie, rozumiem, ze chodzi o baze "ksiazkowa" czy tez zeszytowa, ale bedzie male ale, ktos musi mi dostarczyc fotki, nawet wydrukowane na kompie tych psiakow, ja niestety nie dyspokuje drukarka :([/quote]

no ja myslalam o takim czyms np. w excelu i aby mozna to bylo na prosbe u Ciebie uzyskac, zaktualizowac i Tobie odeslac jako osobie nad tym panujacej. I aby mozliwe bylo przeslanie tej tabeli komus kto jedzie do schronu aby mogl sprawdzic liste i dokonac uzupelnien w spisie. Kurcze, nie wiem czy mnie rozumiesz i wiesz o co chodzi...:hmmmm: Nie ma byc to w zeszyciku, wiesz... bo kazdy musi miec do tego dostap, znaczy kazdy kto jedzie do schroniska i moze naniensc zmiany. Taka osoba bedzie mogla liste sobie druknac (chyba ze ktos nie ma drukarki to trzeba bedzie wymyslec co wtedy) i pojechac z nia do schroniska. Potem po sprawdzeniu listy obecnosci przesle liste Tobie, Ty naniesiesz poprawki i bedzie aktualne. Troszke to moze bc problematyczne wiec dlatego pytam czy widzicie tu jakies klopoty i jak je mozna ewentualnie rozwiazac :cool1:

Foteczki poki co moga byc te ze strony schroniska, takie malutkie chociaz aby bylo wiadomo o jakiego pieska chodzi. Pierwsza osoba co w najblizszym czasie jedzie o ile bedzie miala mozliwosc to dobrze by bylo aby wszystkie psiaki obstrykala.

Link to comment
Share on other sites

Aplikacja jest pisana pod stala konsultacja Feli ktora rowniez sie na tym zna, beda tam tez mini fotki psa aby rozroznic, o jak wiadomo imiona same oraz umaszczenie nic nie da :)

Kazdemu psu ze schroniska dajemy szanse, jednak trzeba najpierw zaprowadzic tutaj pewne porzadki.

Jest zatem wielka prosba, dziewczyny mozecie sie na mnie pogiewac, ale tutaj jest totalny galimatias i nieraz dzialanie kapletnie w pojedynke. Niektore stwierdzenia, ze dziewczyny nic nie robia lub za malo sie staraja sa nie na miejscu, tak jak pisala juz pare razy Lara, bdzmy wyrozumiali, kazdy chyba rozumie, ze my te mamy zycie prywatne, nie mozemy pozwolic sobie aby kosztem schroniska, stracic prace, klocic sie z partnerami czy cos w tym stylu bo jak do czegos takiego edziemy sie posowac to w schronisku wcale sie nie poprawi a po jakims czasie nam bedzie potrzebna pomoc.
Nic na sile, dzialajmy w grupie a nie w pojedynke, jezeli nadal bedzie tak wygladala wspolpraca to czarno widze ta fundacje, nie wzbudzimy u nikogo zadnego zaufania.
Wymyslilam pewien plan dzialania, pewne dziewczyny moze sie na mnie obraza, ale nie mam na celu urazic nikogo, poprostu trzeba to troche zorganizowac. Zaproponowalam Feli, Esperanzie i Owieczce "przywodztwo" w niesieniu pomocy dla schroniska a takze w dzialalnosci fundacji, tzn. tak zaproponowalam, ale trzeba pamietac ze to One zapoczatkowaly cala ta dzialalnosc, wiec uwazam, ze One nadaja sie na to miejsce najlepeiej, nie oznacza to, ze reszta dziewczyn nie robi nic, przeciwnie, wszystkie robimy co w naszej mocy, na co mozemy sobie pozwolic i dzieki temu w schronisku jest z tego co widze lepiej. Narazie czekam na odpowiedzi co dziewczyny na to powiedza, ja zebralabym wszystkie dane o Was, kontakty, deklaracje w jakim stopniu i zakresie ktoras z Was moze pomgac, zrobilabym z tego liste, przekazala to dziewczynom, One by rodzielily obowiazki aby kazda miala odpowiednie dla siebie zajecia, nie zajmowaly sie psami kolezanki, ale te osoby musza jednoczesnie w razie problemow kontaktowac sie z "wielka trojca" hehehe i z nimi rozwiazywac prolemy, aby nie bylo glupich sprzeczek ani nieporozumien, trzebaby wowczas brac do serca uwagi dziewczyn i starac sie to wszystko dobrze rowiazywac. Do mnie wplywalyby co jakis czas od Was raporty o postepach w schronisku, o adopcjach i jakis propozycjach, czy to jakiejs zbiorce czy tez transporcie, czyli to co sie zwykle zalatwia, ja robie z tego szczegolowy raport i umieszczam do naszej publicznej wiadomosci o rezultatach pomocy.
Mysle, ze takie rozwiaanie zdaloby egzamin, bylybysmy bardziej zorganizowane i przedewszystkim skuteczniejsze.

Mam nadzieje, ze zadna z Was sie nie obrazi, ze kurat te osoby wytypowalam, ale tak jak napisalam, wg. mnie to najlepsze osoby do koordynacji wspolpracy co nie znaczy, ze umniejszam prace innych, bo kazda z Was odwala kawal dobrej roboty, tylko jak juz wiadomo organizacja nie ta :shake: Jesli chodzi o to ze to akurat ja bede pisa te raporty, poprostu mam na to czas, jak kazda z Was wie, siedze w domu i nie jest dla mnie problemem czytanie po kilkanascie razy poczty i robienie notatek, jezeli ktos uwaza, ze np. ktos sie lepiej z tego wywiaze to oczywiscie nie widze problemu aby ktos inny to robil, chce poprostu pomoc.

Jesli zatem mozecie pomoc, chcecie pomoc i zgodzicie sie na cos takiego to prosze wysylajcie mi na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] swoje dane kontaktowe, wszystkie namiary ktore w razie pilnej potrzeby bedzie mozna uzyc do szybkiego kontaktu z Wami, swoje propozycje pomocy, oczywiscie przemyslane i w miare rozsadku zeby obowiazki Was nie przerastaly, jesli macie samochod to czy zgodzicie sie na wyjazdy do schroniska i w jakie ewentualnie dni zeby nie kolidowalo z zyciem prywatnym bo zaznaczam kazda z nas je ma !!!, Ja to wszystko dokladnie pospisuje, potem przekaze to "radzie nadzorczej" hehe i One zadecyduja kto jaka funkcje ma pelnic.
Mam nadzieje, ze w miare jasno to przedstawilam, tu nie chodzi o rywalizacje w "prowadzeniu" wolontariatu, tu chodzi o sprawna organizacje i pelne pomaganie psiakom, wiec prosze nie obrazajcie sie bo nie chce nikogo urazic.
Acha, wszystkie raporty ktore bede sporzadzac bede sie starac pisac poprawnie i sprawdzac je w wordzie, bo zdaje sobie sprawe z tego, ze nieraz sadze takie byki i lietrowki ze szok, ale to wina mojej klawiatury :p

Pozdrawiam serdecznie !!!

Link to comment
Share on other sites

Ach i do swoich "deklaracji" dopiszcie koniecznie czy mozecie do swoich domow przyjmowac psy na tymczasowo, ile czasu mnie wiecej mozecie psa przetrzymac, jaki pies to moze byc i ile tych psow mozecie przygarnac co jednoczesnie oznacza, ze psa bierzecie na swoja odpowiedzialnosc i stracie sie szukac im domkow na stale a w razie problemow tak jak pisalam, zglaszacie sie do dziewczyn o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, jest dom dla Groszki :multi: - czy ktoś może ją przywieźć do W-wy?

Ja jutro jadę z kierowcą Stara z ładunkiem darów, stolarz z budami pojedzie sam jutro lub w sobotę. Ale nie wiem, czy jutro kierowca zgodzi się bym zabrała Groszkę, trzeba ją na razie zawieźć do hoteliku bo dom w Częstochowie czeka. Za hotelik koszty pokryje koleżanka tej pani która chce Groszkę przygarnąć (koleżanka mieszka w W-wie więc przejmie pieczę nad sunią na pare dni i potem zawiezie ją do Częstochowy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AśkaK']Słuchajcie, jest dom dla Groszki :multi: - czy ktoś może ją przywieźć do W-wy?

Ja jutro jadę z kierowcą Stara z ładunkiem darów, stolarz z budami pojedzie sam jutro lub w sobotę. Ale nie wiem, czy jutro kierowca zgodzi się bym zabrała Groszkę, trzeba ją na razie zawieźć do hoteliku bo dom w Częstochowie czeka. Za hotelik koszty pokryje koleżanka tej pani która chce Groszkę przygarnąć (koleżanka mieszka w W-wie więc przejmie pieczę nad sunią na pare dni i potem zawiezie ją do Częstochowy).[/quote]

Hmmmmm.... to moze i ja bym jutro pojechala z Wami :hmmmm: znaczy swoim autkiem, bysmy sie na miejscu spotkali. Mam tez dary i bude... moze bym jakas psine wziela. Ktora to jest sunia Groszka? Mamusia Kreseczki? Moze zamiast w hoteliku to u mnie by pobyla te kilka dni? Po co wydawac kaske na hotelik, przyda sie na sterylke i szczepienia, co? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Laro, będzie super!!!:multi:
Właśnie Ci pw skrobnęłam w tej sprawie, patrzę a Ty tutaj już dokładnie to samo skrobnęłaś!:lol:
Groszka to ta mała łaciatka, która miała szczeniaczki Kreskę i Łezkę. Ma pojechać do pani z Częstochowy, a pieczę nad nią obejmie koleżanka tej pani mieszkająca tu, w W-wie. No z resztą szczegóły jutro Ci wszystkie opowiem!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Ja się wtrynię może troszke nia na temat transportu, ale myslę, że i tak dosyc ważne. Mianowicie zastanawiam się co mozna zrobic dla najstarszych psiakow schroniskowych i tych które szansę na adopcję mają nikłą, wytypowałam tutaj 4 psy (Sabę niestety też, bo nikt jak do tej pory nie jest nią zainteresowany :-()
Ten pies jak dla mnie jest trochę wyżłowaty. Ponieważ widac po nim, że jest juz starszym panem, nikt nie chce go adoptowac, a siedzi w schronisku już od 4 miesięcy, a może dlużej .
[URL="http://img74.imageshack.us/my.php?image=027275xq.jpg"][IMG]http://img74.imageshack.us/img74/2356/027275xq.th.jpg[/IMG][/URL]
Nasza biedna Saba, której właściciel zmarł, a Hary czworonożny przyjaciel padł w schronisku.
[URL="http://img33.imageshack.us/my.php?image=saba9ek.jpg"][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/2150/saba9ek.th.jpg[/IMG][/URL]

Sunia staruszka, bardzo przyjazna, rządzi razem z Sabą
[URL="http://img77.imageshack.us/my.php?image=schronisko26110420wq.jpg"][IMG]http://img77.imageshack.us/img77/9594/schronisko26110420wq.th.jpg[/IMG][/URL][/quote]

Cieszę się, że są osoby, dla których los starszych psów jest równie ważny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AśkaK']Laro, będzie super!!!:multi:
Właśnie Ci pw skrobnęłam w tej sprawie, patrzę a Ty tutaj już dokładnie to samo skrobnęłaś!:lol:
Groszka to ta mała łaciatka, która miała szczeniaczki Kreskę i Łezkę. Ma pojechać do pani z Częstochowy, a pieczę nad nią obejmie koleżanka tej pani mieszkająca tu, w W-wie. No z resztą szczegóły jutro Ci wszystkie opowiem!;)[/quote]

To ja pojade w poniedzialek, jutro za to pozwoze z miasta dary od darczyncow i w poniedzialek pojade full wypchana. No i moze do poniedzialku cos sie wykluje, znaczy jakies domki i bede mogla wiecej psiakow przywiezc :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...