Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='martita']Dlaczego uzywacie smyczy automatycznych?Zawsze chcialam zadac takie pytanie...:roll:[/quote]

generalnie nie używam bo ja spuszczam psa ze smyczy, ale mam 2 flexi bo kupiłam dla mojego taty, który pod moją nieobecność wychodzi z psem, on jej nie spuszcza bo się boi więc pies miałby mało ruchu na zwykłej smyczy, a tak to może pobiegać na smyczy (mam 3m taśmę i 8m linkę). Po za tym to komfort bo ni musisz ciągle przyciągać, wypuszczać i znów przyciągac zwykłej smyczy bo ta rozwija i zwija się sama ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']Dlaczego uzywacie smyczy automatycznych?Zawsze chcialam zadac takie pytanie...:roll:[/quote]

dla wygody, ale (!!) nie wszedzie;) uzywam w lesie jak wiem, ze suczy nie spuszcze, uzywam na dlugie spacery osiedlowe jak wiem, ze nie bedziemy sie krecic miedzy ludzmi/psami/etc. Jednak ostatanio przeszlam na zwykla, bo znowu musze przypomniec, ze smycz ma byc luzna (za czesto uzywana flexi troche namieszala w glowie, tak sadze). Jednak jak ide na dlugi spacer i sucz spuszczam nie biore flexi - za ciezka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='bernenczyk14']Ja też ma flexi- linkę do 12 kg i mysle , że moj kot by ją spokojnie zerwał:evil_lol: A nie szkoda Ci kasy?:roll:[/quote]

Nie szkoda. Moj pies ja raz zerwal i teraz balam sie z nim chodzic na spacery. KAzdy jego ruch mogl urwac ja znowu, wiec wolalam mu kupic nowa. Tym bardziej, ze mam kolege ktory pracuje w hurtowni:):P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aaliw']:shake: Nie mam szczescia do flexi :placz: Wlasnie druga sie popsula. A gwarancja byla do maja. Wyglada na to, ze flexi starcza nam na 1,5 roku.

Chcecie zobaczyc jak ta smycz wyglada w srodku? :razz: Z ciekawosci rozkrecilam caly mechanizm :evil_lol:[/quote]
Ja też jestem bardzo ciekawa. :cool3:
Zobaczę czym różnią się od tych za 5-10 zł. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kiedys kupilam mojemu poprzedniemu pieskowi smycz automatyczna za 6 zl ! :) To nie wytrzymala nawet jednego spaceru. System padl i przestala sie wciagac :) Smycz linke, za 40 zl szczeniak przerwal , mimo ze wazyl z 5 kg a smycz byla do 10 albo 12 kg . Teraz ma tasme do 20 kg, mimo ze wazy z 7 kg.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłem taką z linką za 40zł do 10 kg. Mój Sznaucer mini ważył 9 kg.
Nigdy jej nie zerwał, ale też nigdy nie pozwoliłem mu na pełnym pędzie rozwinąć jej do końca, tylko go wyhamowywałem wcześniej powoli zwiększając nacisk na hamulec fleksy... (niestety strasznie niszczy to zębatki i po ok. 1,5 roku musiałem kupić nową)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Muszę w najbliższym czasie zmienić pieskowi smycz, ponieważ obecna ma już ciasną obrożę i jest za krótka. Czytałam że na początek najlepsza jest smycz treningowa. Znalazłam takową na Allegro (10 a nawet 15m), ale nie wydaje mi się, by była ona dobra do codziennego użytku, ponieważ nie ma tego całego mechanizmu, i trzeba ją własnoręcznie zwijać/rozwijać.
I tutaj mam pytanie do Was. Czy uważacie, że najlepiej kupić od razu normalną smycz (wyczytałam, że polecacie Flexi), czy może także tę treningową.
Mój pies odbywa jeszcze kwarantannę, więc nie umie chodzić na smyczy i absolutnie nie reaguje na wołanie, gdy ma przestrzeń do biegania. Chciałabym go tego nauczyć, bo niebawem zaczną się spacerki. Jaką smycz w takim razie polecacie?
I gdzie można kupić Flexi? Czy kupowaliście je na Allegro? Szukałam polskiej strony producenta, ale jest tylko pdf.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że na początek dla szczeniaka najlepiej kupić zwykłą smycz, żeby nauczyć go chodzić, w domu możesz powoli ćwiczyć przychodzenie na zawołanie, a na zewnątrz z kilkunastometrową linką treningową.
Szczeniak na flexi może szybko nauczyć się ciągnąć (może nie każdy, ale nie warto ryzykować ;)), z resztą nie tylko szczeniak, bo dorosły pies także (mam teraz takie pociągowe 5kg :cool3:).

Link to comment
Share on other sites

Myślę że najlepiej na początku kupić zwykłą smycz i dodatkowo linkę treningową (tą długą smycz). Musisz nauczyć psa chodzić ładnie na zwykłej smyczy, ale równocześnie możesz go uczyć na długiej lince przychodzić do nogi skoro nie słucha się zbytnio ;)
Smycz automatyczną odpuść póki szczeniak nie będzie ładnie chodził na normalnych smyczach

Link to comment
Share on other sites

może być taka ;)

Takie smycze nie służą do chodzenia na spacerek po mieście, do tego są niepraktyczne bo trudno trzymać w ręce 10m sznurka :evil_lol: To sprawdza się kiedy idziesz np. do parku, czy w pola, a boisz się że pies ucieknie to przypinasz taką smycz i puszczasz na ziemię, pies od ciebie odchodzi ale cały czas masz nad nim kontrole, nie musisz cały czas trzymać tej smyczy w ręce, ona może leżeć na ziemi ;) wtedy jest praktyczna, pies może się na niej wybiegać, a jednocześnie nie zwieje (jak nie jest nauczony wracać na zawołanie)

Link to comment
Share on other sites

najpierw naucz psa chodzic na zwyklej smyczy;)

nom 15 m linki bedzie sie za toba ciagac ...bedzie zachaczac o wszystko...ale pies bedzie czul sie ja bez smyczy a Ty w dalszym ciagu bedzesz miala nad nim kontrole ;) polecam ;)
ale lepiej idz do zwyklego sklepu gdzie sprzedaja linki wyjdzie Ci taniej , ja przed wczoraj placilam za 15 m linki (nie tasmy) dosyc grubej 9 zl ;) +karabinczyk (wzielam ze starej smyczy) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...