Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Mam flexi do 10 kg. (sunia waży 7 kg i ciągnie dość mocno), jestem neutralna co do niej ... Dobrze działa, ale jakieś 3 mies. temu się zepsuła - nie wciągała się. Teraz w jakis tajemniczy sposób się naprawiła. Ogólnie to nie jest dobre rozwiązanie dla ciągnących psów, bo lepiej nauczyć nie ciagnąć, ale w miejscach gdzie nie możemy spuścić psa przydaje się ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rufus295']Kup, kup flexi a nie będzie ciągnął jak ciągnik tylko jak czołg!
Ludziska: jak nauczyć psa żeby ciągnął na spacerze?-kupić flexi-najprostszy sposób :evil_lol:[/quote]
Też tak myślałam.kupiłam flexi a mój szkrab wyciąga ja na 5 metrów i ciągnie . Nieraz idziemy on spokojnie a tu nagle jakiś pies(:angryy:) i wtedy myślę , że mi ręka odpadnie:razz::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie że się nie przebijam przez ten cały temat ale mam pytanie:
Na ile mocno zwija się taka flexi?
Chodzi mi o taką (hipotetyczną) sytuację:
idę z psem (15 kg, spaniel, ciągnik) na wyciągniętej na max lince polną drogą, nagle zza krzaka wyskakuje dajmy na to opolska puma. Jaka jest szansa że po zwolnieniu blokady pies poczuje, że ma się cofnąć? Bo chyba raczej nie da sie tak szybko go do siebie przyciągnąć jak na zwykłej smyczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koreksonowa']. Jaka jest szansa że po zwolnieniu blokady pies poczuje, że ma się cofnąć? [/quote]

Żadna. Pies nie nauczony chodzić na luźnej smyczy, czując opór, zawsze będzie ciągnął w przeciwnym kierunku, a linka nie ma tyle siły żeby ściągnąć takiego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rufus295']Kup, kup flexi a nie będzie ciągnął jak ciągnik tylko jak czołg!
Ludziska: jak nauczyć psa żeby ciągnął na spacerze?-kupić flexi-najprostszy sposób :evil_lol:[/QUOTE]

No tak, tyle że z nim to na zwykłej krótkiej smyczy nie da się chodzić, on chce wszystko powąchać i obsikać(tudzież podnieść nogę ;D ) no i ja latam za nim jak on tylko pociągnie... jednym słowem masakra :lol: dlatego zdecydowałam sie na taką smycz :) właściwie to już kupiona i czekam aż przyjdzie pocztą :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']zalozmy
jesli masz yorka i flexi do 8 kg jest drozsza niz np hiltona do 20 kg
to ja bym wziela hiltona
i tak tego nie zerwie ;)

w takim przypadku moge polecic kazda smycz . aby wieksza niz np do tych 10 kg[/quote]

niby tak, ale hiltony mają tendencję do niewciągania się :cool3: i gdyby np. psiak poleciał na cała długość smyczy, a ta akurat by się zablokowała i nie zwinęła ( miałam taką sytuację) to musisz biec za psem i zwijać w rękach linkę, lub zawołać, ale kiedy psa coś bardzo interesuje to nie liczyłabym, ze każdy pies wtedy wróci

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...