Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Poradźcie co lepsze dla psa 30-35 kg smycz automatyczna na lince czy taśmie? Obecnie mamy taśmę ale guma na rączce się rozwaliła i noszę się z zamiarem kupna nowej no i tak się zastanawiałam czy linka zdałaby u nas egzamin...

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam kilka linek na psa 25kg, jednak nie flexi - każda poszła do kosza. Oprócz tego że wszystkie się urwały, to niemile wspominam głównie przetarte ręce, palce, nogi - przetarcie przez linkę nie jest zbyt przyjemne. Teraz mamy flexi maxi, taśma 50kg/8m i jestem niesamowicie zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie ma co porównywać smyczy no name do Flexi. To, że jakieś tam linki się przerwały nie znaczy, że z Flexi tez tak będzie.
Decyzja zależeć musi wyłącznie od twoich upodobań - Flexi linka w odpowiednim rozmiarze też sprawdzi się w przypadku Twojego psa.

Z tą gumą na rączce to chodzi pewnie o wersję Comfort, którą bardzo polecam.

Podsumowując: na Twoim miejscu zastanawiałabym się między linką Comfort Long 3: [url]http://flexi.de/flexi-en/produkte/comfort-long-large.php?navanchor=3410044[/url], taśmą Comfort Compact 3: [url]http://flexi.de/flexi-en/produkte/comfort-long-large.php?navanchor=3410044[/url] lub ewentualnie nową Giant L (8m, taśma, do 50kg): [url]http://www.flexi.de/flexi-en/produkte/giant_l.php[/url] jednak nie wiem czy dostaniesz ją już w PL.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez nie miałam, ale to działa tak samo, jak przy lince.... Przy fleksi, czy to jest linka, badz taśma, jak pies ciagnie nigdy nie wolno łapać za linke.... Od tego słuzy guzik przy raczce, zeby szybko skrócić linkę do takiej długosci, jak chcemy osiagnać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Mnie się nie blokuje :p[/QUOTE]

No to teraz mam dylemat :roll:
Kiedyś przez chwilę miałam na smyczy automatycznej taśmowej yorka siostry i ta smycz się skręcała. Ja sama mam rasy olbrzymie i dlatego tak się obawiam tego skręcania - trzeba psa w sytuacji awaryjnej ściągnąć do siebie, a nie ma jak... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tusia&NN']No to teraz mam dylemat :roll:
Kiedyś przez chwilę miałam na smyczy automatycznej taśmowej yorka siostry i ta smycz się skręcała. Ja sama mam rasy olbrzymie i dlatego tak się obawiam tego skręcania - trzeba psa w sytuacji awaryjnej ściągnąć do siebie, a nie ma jak... :roll:[/QUOTE]

Użytkuję dobre 5 albo 6 lat flexi taśmowe i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek coś się blokowało albo skęcało.. ale może to dlatego że mój pies nie goni własnego ogona, bo w takiej sytuacji owszem, ma prawo :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...