Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poniewaz dopiero tu dotarlam to najpierw dziekuje Pajuni za wplate dla Kubusia :D
a Jesli chcecie poznac malutka czesci historii jego zycia to zaraz Wam opowiem.
Zobaczylam go w weszlym tygodniu na moim osiedlu. Bylo juz ciemno, szlam z psami na spacer. Nie znalam go, ale na poczatku pomyslalam ze moze jest czyjs. Nie moglam podejsc bo psy strasznie szczekaly. Zaprowadzilam je do domu i wrocilam zeby zobaczyc co to za pies. Jednak juz go nie bylo. Potem znow go zobaczylam. Byla 6.30, a on spal w piaskownicy. Tej nocy byl przymrozek, a Kuba ma krotka siersc wiec caly sie telepal z zimna. Zaklelam dosadnie, pobieglam do domu i zadzwonilam do Mielca do kierownika czy przyjmnie tego biedaka. Kierownik sie zgodzil. Psa zamknelam w garazu, co by moje beste go nie zjadly. Nie przygladalam sie jego jadrom, dokladnie, widzialam tylko ze sa powiekszone. Musialam jechac na praktyke.
Wrocilam pojechalam do lecznicy i tam dopiero dokladnie zobaczylam ze to jest nowotwor. Zastanawialysmy sie z wetka czy operowac czy nie, ale skora sa juz przerzuty to nie ma co psa dodatkowo meczyc. Nastepnego dani Kuba mial dojechac do Mielca, a do tego czasu mial wygodne poslanko w garazu. jednak nie podobalo mu sie tam, bo to bardzo porzadny pies i nie zalatwi sie w pomieszczeniu. Nie wiedzialam wtedy o tym :wink:
Kuba musi czesto sikaci dosadnie dawal o tym znac pod drzwiami, az w koncu przyszedl jeden z sasiadow i powiedzial ze jakis pies placze u nas w garazu. ja nie moglam pozwolic sobie na bieganie do niego co chwile wiec poprosilam Murke o pomoc :D I tak Kuba posiedzial sobie troszke u niej na podworku a potem pojechalismy do Mielca.
Dzieki takim ludziom jak zaloga tego schroniska Kuba bedzie mial zapewniony godziwy koniec, bo od poprzedniego wlasciciela mogl liczyc tylko na spuszczenie z lancucha zeby sobie pod jakims plotem skonal. Kuba ma swierze otarcia od lancucha na calej szyi i przypuszczam ze zostal puszczony samopas, taki maly akt milosierdzia :evil:

Link to comment
Share on other sites

[b]anielica[/b], aukcja na pewno będzie, tylko muszę się zebrać do napisania tekstu :oops:

[b]jogi[/b], cieszę się, że się odezwałaś :)
Strasznie mi szkoda tej mordy, pasował do mojego ogródka :P
Mama tylko była niezadowolona, że taranował wszystkie kwiatki jak czołg :P
Kubuś został wczoraj zaszczepiony przeciw nosówce i oglądnął go wet :)

Razem z Kubusiem do schroniska pojechało kilka kartonów karmy psiej i kociej oraz leki :)

Link to comment
Share on other sites

Oto mail od Pani Izy pracownicy schroniska

[b]" Za te pieniążki od pana Zygmunta została wysterylizowana Kaja , ta co miała 11 małych i była pod oknem świetlicy, a teraz jest na wyb 72."[/b]


Ale szczesliwa wiadomosc, sunia juz nigdy nie bedzie miala niechcinych szczeniat...dzieki Panu Zygmuntowi, ktory adoptowal starego wyzelka, zwanego teraz Brunem!

Panie Zymuncie dziekujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Moniu,

wiadomosci dotarly, dzisiaj bylam na szkoleniu i nie moglam wczesniej odpisac. Pan stolarz na razie nie bedzie mogl zrobic bud, bo ma inne zamowienia, trzeba poczekac na poczatek pazdziernika. I musze od razu zamowic 3-4 budy, bo nie moze przestawiac maszyn na 1 bude. Mam jeszcze 120,- od kolegi i od Ciebie 150,- , poczekam na przyplyw gotowki, zeby byly 3 budy do zamowienia. Na pw wysle Ci nr konta .
Dziekuje za Twoja pomoc na rzecz mieleckich psiakow.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, mam do Was prośbę.
Otóż powstał już dział na stronie www na temat adopcji wirtualnych, ale Ulka18 nie widzi przycisku "Wirtualne", a ja widzę i mi działa :o

Czy możecie sprawdzić jak jest u Was?
[url]www.mielec.bezdomne.com[/url]

Przycisk znajduje się (u mnie) pod przyciskiem "Adopcje".

Link to comment
Share on other sites

Hesiu,

pan stolarz jest tak ugodowy, ze chyba zrobilby nawet karmnik dla golebi, gdybym zamowila. Jesli tylko mu powiem przez telefon co chce, to on sam sobie rysuje, mierzy, dobiera material. Poczatkowo pierwsza buda dla schroniska byla z dachem dwuspadowym (zobacz zdjecia na poczatku watku), a teraz sa z dachem jednospadowym, z lekkim katem nachylenia, zeby psiaki mogly siedziec na dachu i obserwowac teren.
Juz mielismy takie plany, zeby zaoszczedzic material i zrobic podwojna bude ze wspolna scianka srodkowa.

Link to comment
Share on other sites

Ulka 18 nareszcie mogłam spełnić obietnice (właśnie wpłynęła pensja) i przeslałam 150 PLN na sterylkę Bielusi przyjaciółki Hienki oraz na poczet jej wirtualnej adopcji.
Niestety nie napisałam nr boksu bo nie bylo go na stronie (zdjęcie tez mi wcieło).
Mam nadzieję, że sunia szybko dojdzie do siebie po zabiegu i nie będzie musiała długo czekać na nowy domek
Pozdrawiam
asia

Link to comment
Share on other sites

Asiaf1,

dziekujemy, bardzo, bardzo, bardzo !
Wiadomosc juz przeslalam do pani Izy, ktora ja wydrukuje i przekaże kierownikowi.


[color=green][b]Jestesmy Wam Wszystkim ogromnie wdzieczni za pomoc okazaną mieleckiemu schronisku. Bez Was Kochani nie byloby nowych bud, zabiegow sterylizacyjnych. [/b][/color]

Link to comment
Share on other sites

Alaa,
wiadomosc juz wyslalam ze schroniskowej skrzynki. Nie trzeba nic tylko dokonywac wplaty wyraznie oznaczone, na ktorego psa sa przeznaczone pieniadze.

A to mail od pani Izy :
"[b] Wczoraj wysterylizowana została Sara oraz Hienka, a dzisiaj ma iść pod nóż Bielusia [/b]. Narazie to wszystko jak coś będzie nowego to dam znać , pozdrawiam Iza "


[color=green][b]5 sterylek :ON-ka żona boksia, Kaja mama 11 szczeniakow, Sara, Hienka i Bielusia !!!!!!!!!!![/b][/color]

Jak tu sie nie cieszyc :D :D :D


DZIEKUJEMY WSZYSTKIM KOCHANYM OFIARODAWCOM :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Murka juz niedlugo rusza na studia, wiec bedzie miala chlopakow - Adama i Kube - pod reke, zeby robic techniczne zmiany na stronie.[/quote]

Pod ręką to nie za bardzo, pod myszką raczej, bo wtedy oni będą mieli stały dostęp do netu. Bo ja w Lublinie, Kuba w Warszawie, a Adam w Zamościu 8)

Cieszę się, że Adopcje Wirytualne już widoczne :D
Jeszcze będzie tam naniesiona poprawka odnośnie miesięcznej kwoty deklarowanej przez opiekuna.

Link to comment
Share on other sites

[color=indigo][b]Nowe budy mają Wilczak, Baca, stary Wilczur koło kuchni, jedna czeka na gospodarza.[/b][/color]

[img]http://img123.imageshack.us/img123/4566/pa0105328la.jpg[/img]

[img]http://img74.imageshack.us/img74/8803/pa0105439vm.jpg[/img]

[img]http://img74.imageshack.us/img74/9844/pa0105403ji.jpg[/img]



Rozliczenie wpłat na schronisko w Mielcu do 27.09.2005

[b] wpłacający [/b]

Danuta Widomska Sołtysik 100,-zl dla 2 ślepych piesków

Alina Pomykała 100,- zł dla B.Foczki z wybiegu 72

Agata Sobczyk 100,- zł na sterylizację Sary

Helena Dorota Konarska 100,-zł na leczenie Kubusia

Jolanta Łazińska-Rymsza 250,-zł na sterylizację Kolaczki

Krystyna Siejka 120,- zł na sterylizację Hienki

Krystyna Siejka 120,- zł na sterylizację ON-ki ze 116

Aleksandra Fajfer 300,- zł wpłata bez tytyułu



[b]Za te pieniądze zostały wysterylizowane :[/b]

[b][color=green]Hienka, ON-ka "żona" boksera z wybiegu 116,
Kaja, Sara dalmatynka, Bielusia,
Czarna sunia z wybiegu obok świetlicy
oraz sunia z boksu 93.[/color][/b]


Kubuś będzie miał operację już za chwilę. Prosimy o mocne kciuki.


[color=blue][b]Kolejne sterylki są planowane w przyszłym tygodniu.[/b][/color]


[size=6][color=red][b]Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Bez Was kochani nie byłoby to możliwe [/b][/color][/size]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...