Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

[quote name='agusiazet']Ups, nie dopatrzyłam się, że czekoladka zajęta! Może w takim razie wilczyca Linda ze 111, jest do wzięcia? Po świętach zadzwonię do Kierownika jak tam z Lisiczką, jeśli nie ona, może jakieś inne, oswojone maleństwo![/quote]
Linda to przefajna sunia, taka grzeczna i spokojna. Dzieki Agusiu, ze ją wzielas pod opieke, sprawdze jeszcze czy nie ma kogos. Lindunia ma chore uszy, co chwile jej sie odnawiaja, przyszla do schroniska juz w takim stanie (co chwile trzepala glowa).
Gdyby Lisiczka byla po operacji, to moze by kiero ja dal do Ciebie na DT?
Jest tez fajniasta mala suczka z b. 6, zajrzyj do galerii. Ona by mogla isc po sterylce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[B][COLOR="SeaGreen"][COLOR="Green"][SIZE="3"]Wielkiej Nocy czas nadchodzi,
Cały dzień się każdy głodzi,
By móc jutro o poranku,
Siąść za stołem przy śniadanku.
Zjeść kosz cały z jajeczkami,
Zającami i kaczkami.
A już następnego ranka
wiadrem wody zlać baranka![/SIZE][/COLOR][/COLOR][/B]

[URL=http://img17.imageshack.us/my.php?image=obraze2d0e341.jpg][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/6511/obraze2d0e341.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Chciałam napisać, że bardzo popieram wypowiedzi Ulki18 nt. sterylizacji suczek przez schronisko przed wydaniem do domu stałego. Suczki takie powinny być koniecznie wysterylizowane. Właśnie dzisiaj rozmawiałam z młodą osobą, która adoptowała suczkę owczarkowatą z mieleckiego schroniska i właśnie zamierza ją rozmnożyć, jak sama mówiła w celach zdrowotnych. Przecież to totalna głupota, bo nawet nie wie, ze suczka wcale nie powinna mieć szczeniaków przynajmniej raz w życiu, a sterylizacja zapobiega groźnym chorobom i jak zapytałam, co będzie ze szczeniakami, to machnęła jakoś to będzie i nie wyglądała na przejętą. Pewnie kolejne maluchy zasilą schronisko:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Właśnie dzisiaj rozmawiałam z młodą osobą, która adoptowała suczkę owczarkowatą z mieleckiego schroniska i właśnie zamierza ją rozmnożyć, jak sama mówiła w celach zdrowotnych.[/QUOTE]
[B][COLOR="Red"][SIZE="5"]CZY TA OSOBA NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY, ZE PODPISALA UMOWE ADOPCYJNA, W KTORE ZOBOWIAZALA SIE DO NIEROZMNAZANIA SUCZKI[/SIZE][/COLOR][/B] :angryy:

[B][COLOR="Red"]Po ku... jej szczeniaki????[/COLOR][/B]

[B]Agusiu[/B], postrasz ta osobe, ze sunia zostanie jej odebrana, jesli ja zaciązy. Czy ta osoba wie, ze bezdomnych zwierzat sie nie rozmnaza, jaki to wysilek dla suczki ciaza i porod i wychowanie szczeniat. Tak nie moze byc, zebysmy sie starali, a jacys kretyni psuli nasz wysilek.

[COLOR="#ff0000"][B]JESLI TAKI ARGUMENT NIE DOTRZE TO MOZE KWESTIA FINANSOWA - KARMIENIE CALEGO STADA DO 2-3 MIESIECY ZYCIA???
[/B][/COLOR]
[B][COLOR="#ff0000"]Ewentualnie moze interweniowac kierownik i odebrac suczke.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18'][B][COLOR=red][SIZE=5]CZY TA OSOBA NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY, ZE PODPISALA UMOWE ADOPCYJNA, W KTORE ZOBOWIAZALA SIE DO NIEROZMNAZANIA SUCZKI[/SIZE][/COLOR][/B] :angryy:

[B][COLOR=red]Po ku... jej szczeniaki????[/COLOR][/B]

[B]Agusiu[/B], postrasz ta osobe, ze sunia zostanie jej odebrana, jesli ja zaciązy. Czy ta osoba wie, ze bezdomnych zwierzat sie nie rozmnaza, jaki to wysilek dla suczki ciaza i porod i wychowanie szczeniat. Tak nie moze byc, zebysmy sie starali, a jacys kretyni psuli nasz wysilek.

[COLOR=#ff0000][B]JESLI TAKI ARGUMENT NIE DOTRZE TO MOZE KWESTIA FINANSOWA - KARMIENIE CALEGO STADA DO 2-3 MIESIECY ZYCIA???[/B][/COLOR]

[B][COLOR=#ff0000]Ewentualnie moze interweniowac kierownik i odebrac suczke.[/COLOR][/B][/quote]

Ja się tylko zastanawiam, czy teze o szczeniakach mogła ta osoba usłyszec u jakigos weta, bo i tacy agenci sie zdarzają :angryy:.
[SIZE=3][COLOR=red][B]Arogancja i beztroska ludzi w kwestii rozmnażania zwierzat jest dla mnie zatrważając!!![/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Ja się tylko zastanawiam, czy teze o szczeniakach mogła ta osoba usłyszec u jakigos weta, bo i tacy agenci sie zdarzają :angryy:.
[SIZE=3][COLOR=red][B]Arogancja i beztroska ludzi w kwestii rozmnażania zwierzat jest dla mnie zatrważając!!![/B][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]
Mogla, mogla, jest taki jeden wet w Mielcu, ktory NIENAWIDZI schroniska.
Twierdzi np. ze pies ze schroniska zawsze jest brudny, zarobaczony i chory i ze dzieci moga sie zarazic robakami. Pamietam, jak mowil kiero, ze przyszedl raz gosciu z recepta na drogie witaminy dla dzieci, ktore mialy kontakt z psem ze schroniska :angryy: i ten wet go wyslal do lekarza, zeby wypisal recepte, a schronisko mialo zwrocic pieniadze za te witaminy.

We mnie strasznie rosnie agresja, gdy czytam takie bzdury :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ulka możesz mi napisać na Pw który to taki mądry jest wet, bo juz nie chcę do takiego nigdy pójść a chodziłam do wszystkich w Mielcu, ale jak mi napiszesz to napewno nie pójdę.Mam pewne podejrzenia że to może być Pan co ma z inną Pania na Z lecznice, mam rację?
Bo on nigdy wogóle nie był za miły dla zwierząt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskadaffik']Ulka możesz mi napisać na Pw który to taki mądry jest wet, bo juz nie chcę do takiego nigdy pójść a chodziłam do wszystkich w Mielcu, ale jak mi napiszesz to napewno nie pójdę.Mam pewne podejrzenia że to może być Pan co ma z inną Pania na Z lecznice, mam rację?
Bo on nigdy wogóle nie był za miły dla zwierząt[/QUOTE]
Kasia, dowiem sie, kierownik mi mowil, ale zapomnialam :oops: Na pewno nie jest to mlody wet. Dowiem się.
Ja mimo, ze z Dębicy to wiernie jeżdze do Mielca do dr Tomka Mrozowskiego, jestem mu wdzięczna za podjęcie się trudnej i skomplikowanej operacji mojej mieleckiej Casablanki.To niezwykly lekarz, bardzo fachowy i doświadczony. Zdjęcia Casablanki są na jej wątku, to cud, że suczka ma się tak dobrze jak teraz.

Strasznie szkoda mi tej suni, o której pisala Agusia :placz: Przeszła przez bezdomnosc po to, żeby jej pani nawet sie nie martwila, co sie stanie ze szczeniakami, ktore powola na swiat. I moze dzieci tej suni tez będa bezdomne jak sie komus znudza :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ta suczka została wzięta ze schroniska jako szczeniak i teraz ma właśnie pierwszą cieczkę. Mają ją zamiar rozmnażać po drugiej i żadne argumenty do nich nie trafiają, mówiłam im o ropomaciczu, o ogromnej bezdomności zwierząt - jak grochem o ścianę! Nie przyszło mi do głowy, ze faktycznie w umowie schroniskowej jest o nierozmnażaniu suk. Ja tych ludzi nie znam, wczoraj spotkałam ich na spacerze i pierwszy raz rozmawiałam. Jeśli spotkamy się jeszcze spróbuję przywołać ten argument, ale szczerze powiem, watpię - ich chęć posiadania ślicznych szczeniaczków jest wielka!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie, niestety nie wiem jak się nazywają, ale są to młodzi ludzie, wydaje mi się, że suczka ma na imię Domi lub Demi - tak jakoś na nią wołali. Wygląda na niecały rok, taka wilkowata, uszka klapniete, ładna, bardzo przyjacielska i towarzyska. Na pewno im powiem o tym, co jest w umowie, jesli tylko nadarzy się taka okazja, bo to dokument, który podpisali i powinni przestrzegać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']TNie przyszło mi do głowy, ze faktycznie w umowie schroniskowej jest o nierozmnażaniu suk. Ja tych ludzi nie znam, wczoraj spotkałam ich na spacerze i pierwszy raz rozmawiałam. Jeśli spotkamy się jeszcze spróbuję przywołać ten argument, ale szczerze powiem, watpię - ich chęć posiadania ślicznych szczeniaczków jest wielka!!![/QUOTE]
Agusiu, a nie wiesz jak oni sie nazywaja czasami? Albo cokolwiek co by pomoglo ich zidentyfikowac? Namowilabym szefowa MTOZ, zeby do nich zadzwonila, moze podeszla. Strasznie zacofane maja myslenie.
[B][COLOR="Red"]Sliczne szczeniaczki to moze sa, ale powiedz im Agusiu, ze beda miec cale mieszkania zasrane i zasikane, doslownie tak im powiedz, jesli ich spotkasz.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Agusiazet ty juz wrciłaś do Polski?Bo czytałam że byłaś za granicą, my mieszkamy w sumie niedaleko siebie więc jakbyś mi napisała jak dokładnie ta psinka wygląda to może bym ich spotkała koło siebie i z głupia zagadała, że ładna psina itd.
I coś bym o sterylce nagadała do nich:shake:

Link to comment
Share on other sites

A czy pomyśleli o tym,ze tych szczeniaczków moze być10-13,co,sa przekonani ,ze bedzie 2-3????Czy tylu maluchom sa w stanie znależć dom???Wierzcie mi,ze w Rz-wie tez sa weci,którzy twierdza,ze przynajmniej raz sunia musi miec dzieci.Oni zamiast mózgu maja chyba kase w głowie,a w schronisku nie byli nigdy.Zreszta wielu nie wybrało tego zawodu z miłosci do zwierzat.To jest straszne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskadaffik']Agusiazet ty juz wrciłaś do Polski?Bo czytałam że byłaś za granicą, my mieszkamy w sumie niedaleko siebie więc jakbyś mi napisała jak dokładnie ta psinka wygląda to może bym ich spotkała koło siebie i z głupia zagadała, że ładna psina itd.
I coś bym o sterylce nagadała do nich:shake:[/quote]

Ja ich widuję na Górce Cyranowskiej. Pan ma na imię Bartek. Suczka jest duża, czarna, niewiele podpalana, ma cudnie klapnięte uszka. Bardzo przyjacielska dla ludzi i zwierząt. Wołają na nią jakoś tak Domi lub Demi!

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam cegiełkę na allegro na remont hali, ale nie widzę nr konta Oo na które należy wpłacić..
Myślę też nad internetową adopcją. Na czym to polega? Wybieram psa i przesyłam na niego te 20zł (więcej raczej nie da rady biedny student żyjący na stypendium socjalnym, a z domu nie chcę wyciągać).
Widziałam na stronie, że macie psy z Ostrowca? Świętokrzyskiego? Czy do was trafiają wszystkie psy z tego miasta?
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f96/ostrowiec-swietokrzyski-zaginal-kundel-135959/#post12156216[/url] w sumie trafiłam na wasze schronisko przez tego uciekiniera ;/ jeśli do was trafi proszę o info!
Proszę też o wyjaśnienie działania adopcji wirtualnych ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzium']Kupiłam cegiełkę na allegro na remont hali, ale nie widzę nr konta Oo na które należy wpłacić..
Myślę też nad internetową adopcją. Na czym to polega? Wybieram psa i przesyłam na niego te 20zł (więcej raczej nie da rady biedny student żyjący na stypendium socjalnym, a z domu nie chcę wyciągać).
Widziałam na stronie, że macie psy z Ostrowca? Świętokrzyskiego? Czy do was trafiają wszystkie psy z tego miasta?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f96/ostrowiec-swietokrzyski-zaginal-kundel-135959/#post12156216[/URL] w sumie trafiłam na wasze schronisko przez tego uciekiniera ;/ jeśli do was trafi proszę o info!
Proszę też o wyjaśnienie działania adopcji wirtualnych ;)[/quote]

[B]Bzium, [/B]witaj!!
Adopcja wirtualna polega na wybraniu sobie pieska ze [B]schroniskowej galerii[/B]
[URL="http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?p=1&pk=P"]Schronisko dla zwierząt bezdomnych w Mielcu[/URL]
i wpłacaniu na niego comiesięcznej kwoty. 20zł spokojnie wystarczy na adopcję niewielkiego pieska. Kwota przeznaczana jest głównie na renowację boksu, gdzie przebywa adoptowany wirtualnie piesek oraz na zabieg kastracji.
W dziale [B]Wirtualne adopcje[/B]
[URL="http://www.mielec.bezdomne.com/wirtualne.php?p=1"]Schronisko dla zwierząt bezdomnych w Mielcu[/URL]
możesz podejrzec, które pieski mają już wirtualnych opiekunów.

Co do cegiełek allegro, to wszytskie dane podane są na aukcji (na samym dole), ale powtórzę tutaj, bo to żadna tajemnica ;).

[CENTER][SIZE=3][COLOR=red][B]SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT IM. ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3] [/SIZE]
[B][SIZE=3]ul. Targowa 11, 39-300 Mielec[/SIZE][/B]
[SIZE=3][COLOR=red][B]Konto:[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3]BPH PBK O/MIELEC[/SIZE]
[COLOR=red][SIZE=3][B]68 1060 0076 0000 4021 8000 5219[/B] [/SIZE][/COLOR]
[SIZE=3][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=#ff0000][/COLOR] [/CENTER]
[LEFT][B][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Ogromne dzięki za wsparcie nas w naszych działaniach!!! :Rose::Rose:[/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...