Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

Misiaczek , co im dawać żeby tak nie bączyły :), ja wszystkim moim pieskom, zawsze gotowałam (ryż, miesko, marchewka), jednak mała u hodowcy była na suchej karmie royala , wet mi radzi żeby na tym została, a ja sama nie wiem , jakoś mi dziwnie że ona tylko te chrupki je, poradzcie coś:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kelly1978']Misiaczek , co im dawać żeby tak nie bączyły :), ja wszystkim moim pieskom, zawsze gotowałam (ryż, miesko, marchewka), jednak mała u hodowcy była na suchej karmie royala , wet mi radzi żeby na tym została, a ja sama nie wiem , jakoś mi dziwnie że ona tylko te chrupki je, poradzcie coś:)[/quote]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli Twoja mała je chętnie Royala,kupy są ok,brak bączenia,ładna sieść to możesz na nim zostać ;).Moje jedzą Orijena na zmianę z gotowanym.Ostatnio przerwa na eksperyment z Taste of the Wild.Też bezzbożowa jak Orijen ale Sotek wogóle jeść nie chciał a Misia je,ale bączy niemiłosiernie.W związku z tym po skończeniu worka TOTW od razu wraca do Orijena.Czasami dostają tez surową wołowinę.
Schemat rano suche,po południu gotowane najbardziej im odpowiada ;).
[/SIZE][/FONT]
[quote name='MikeGorzów']
Hodowca polecił Royal'a Junior-tym była żywiona i raczej nie mam zamiaru zmieniać Jej diety,od czasu do czasu dostanie ryż z kawałkiem gotowanego kurczaka.
Jako drobne urozmaicenie od Royala polecono mi puszkę mięsną z Biedronki!! nazywa się bodajże Puffy-to mięso z odrobiną ryżu w formie takiej mielonki/papki ponoć bardzo smakuje psiakom i nie wywołuje rewolucji oraz tycia.
Teraz się wybiegała,pogryzła kość z prasowanych ścięgien itp. rzeczy i zasnęła.
Czeka mnie walka z nauczeniem psiaka aby okazywał chęć wyjścia na dwór za potrzebę,asekuracyjnie wychodzę 10 minut po każdym posiłku :lol:[/quote]
Odradzam puszki biedronkowe i inne marketowe.Jesli mała ma wrażliwy żołądek to moze się to skończyć dla niej i dla Ciebie niezbyt przyjemnie.
Te puszki to koło mięsa jedynie leżały.Zresztą co moze być w kilowej puszce za 3zł? Na pewno nie mieso.Moge jedynie uwierzyć w to,ze psom bardzo smakuje.Przecież ładują tam polepszacze aby psy to jadły.Stanowczo odradzam.Dla porównania...puszka mięsna dobrej firmy kosztuje od 6zł wzwyż za 25 dkg.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje, mała je chętnie Royala ale tak strasznie po nim bączy że nie idzie wytrzymać :) kupki ładne ale też zwala ich zapach z nóg , zawsze gotowałam wszystkim , a teraz ta moja starsza suńka polubiła gotowe karmy Animondy , narazie nie bedę maleństwu robić rewolucji, powolutku spróbujemy czegoś innego może bąki przejdą :),

Link to comment
Share on other sites

Bedziemy próbować mała jest wszystko żerna teraz jest na etapie zjadania moich kwiatków doniczkowych, po domu chodzi jak odkurzacz i szukam jedzenia, kurcze wszystkie moje siersciuchy lubia jeść ale ten nietoperz jadły non stop , a jako że żadnego do tej pory psiaka nie miałam tylko na suchej karmie, wydaje mi sie że ona je za mało:)

Link to comment
Share on other sites

Pytanie o dawkowanie karmy.
Gdzieś posiałem opakowanie po Royal'u,stwierdziłem że podzielę Tesoro posiłki na liczbę 4 na dobę-ostatni przed godziną 18-tą.
Drobnym urozmaiceniem powiedzmy 2-3 razy w tygodniu będzie gotowane mięso z kurczaka z dodatkiem ryżu jako podstawę przyjmuję chwilowo Royal'a Junior.
Zachodzi pytanie jakie wagowo mają być mniej więcej te 4 dzienne porcje suchej karmy?

Link to comment
Share on other sites

Mi polecili dawac 175 :) ale tak obserwując to ten żarłok napewno w wieku dorosłym nie będzie ważyl 11 kg tylko ze 20 hehehe, u mnie wszystkie sierści niestety upasione (wiem że źle robie ale te wymowne spojrzenia umierających z głodu stworzeń ), mała po skończeniu chrupek bierze miske w zęby i przynosi mi pokazać że skończyła i że stanowczo za mało jej dałam. a brzuchol grubiutki hehe łakomczuch wstrętny, dziś własnie będę wracać z Wawy pociągiem z worem Royala bo wyprawke 1kg juz potwór pochłonoł. Kurcze miałam juz przeróżne psiaki ale Bulwa jest the best, oszalałam na jej punkcie

Link to comment
Share on other sites

Hmm daję Tesoro około 200 gram Royal'a na dobę podzielone w 4 porcjach-sporadycznie pasztecik z Animondy.
Niestety kupki nie są ok,czy wpływ na to może mieć stres związany z nową "rodziną" oraz przeprowadzką w całkiem inne miejsce?
Zaznaczam że jest u Nas 5 dzień,bezpośrednio po odbiorze z hodowli wszystko było ekstra,sucha karma identyczna jak w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Ja przezyłam dziś dramat, wczoraj mała pierwszy raz dostała surowej wołowinki chudzitkie , smakowało jak diabli, a dziś od rana biegunka zabarwiona na czerwono (ale to chyba nie krew tylko to mięsko nie strawione) Niunia spała poł dnia nic nie jadła do 15 ja na telefonie wisiałam konsultując sie z wetem, a po 15 pies nagłe ozdrownie zjadła Royalka i zaczeła szaleć. Teraz to już chyba się nie odważe dać jej nic innego , choc jak Pańcia jadłą banana to tak mnie zatakowała i kawałek wyrwała i pożarła. Całe zycie miałam rózne psiaki ale ta rasa jest mega wrażliwa. Trochę jestem przerażona

Link to comment
Share on other sites

Kelly,ze szczeniakami to jak z niemowlakami ;).Wszystko co nowego wprowadzasz do jadłospisu,trzeba zaczynać od minimalnej ilości.Za każdym podaniem zwiększając porcję aż dojdziesz do właściwej.Wtedy sensacji,jeśli pies nie jest jakiś mega wrażliwy nie powinno być.
Nie wiem ile podałaś małej tej wołowinki.Może za dużo jak na pierwszy raz?

Link to comment
Share on other sites

Szanowni Forumowicze powiedzcie czy mieliście jakieś doświadczenia z karmą Acana Puppy Junior?Konkretnie rozchodzi się o:

[url]http://allegro.pl/item429891923_acana_puppy_junior_15kg_kurier_evanger_s.html[/url]


sprzedawca z mojego miasta więc bezproblemowy odbiór.
Dzięki za sugestie i podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja przez jakiś czas karmiłam Acaną (oczywiście nie junior ;)).
Karma ok.Sierść ładna,kupy też,żadnych problemów.Ale tak jak Chefrenek już pisała,karme musisz dobrać indywidualnie,metodą prób i błędów.Dlatego może na pierwszy raz nie bierz wora 15 kg tylko jakiś mniejszy???
Gdybyś zdecydował się na mniejszy i nie znalazł na allegro to podaję link do stronki Acany.Odkąd dystrybutorka na Zieloną Górę zrezygnowała z rozprowadzania karmy,to ja od nich biorę Orijena.Rano dzwonię a na drugi dzień mam karmę.Dostawa gratis.Siedzibę maja we Wrocławiu.
[URL]http://www.acana.com.pl/www/index.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj mała dostała 2 porcje Royala oraz pół tacki pasztetu Animondo,skończyło się jak zwykle rozwolnionkiem.
Po powrocie z długiego spaceru zaserwowałem porcję Royala (50 gram) zjadła do połowy i zostawiła :shake: czego się po Niej nie spodziewałem.Albo karma się przejadła albo posmakowawszy pasztetu stwierdziła że chrupki są bee i lepsze mięsko.

Jak mówisz będę musiał poeksperymentować z suchą karmą może coś przypadnie do gustu bardziej niż Royal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MikeGorzów']Albo karma się przejadła [B]albo posmakowawszy pasztetu stwierdziła że chrupki są bee i lepsze mięsko.[/B]
[/quote]
Raczej to drugie :lol:.
Kurcze,nie mam pojęcia co może wywoływać rozwolnienia u małej.Całkiem możliwe,ze stres związany z nowym domem.Albo karma.Może zaprzestań podawania Animondy.Czasami psy po puszkach (nawet najlepszych) mają właśnie takie problemy.Wypróbuj samo suche albo ugotuj kurczaka z ryżem i warzywami.A jesli w dalszym ciągu kupa się nie unormuje,to pozostaje Ci wizyta u weta.

Link to comment
Share on other sites

Mam to samo odkąd paskuda popróbowała wołowinki i puszki animondy Royal jest BEBE!!! a worek 9 kg kupiony heeh , ale ja wpadłam na pomysł i do Royala dokładam troszeczkę na smaczek animondy i głupolek się nabiera :evil_lol:
Niestety mimo że szczeniory to głupie nie są jak raz dostały coś lepszego to zaczynają wybrzydzać, a z mojej bedzię albo wegetarianka albo małpka , ma fioła na punkcie bananów muszę się chować żeby zjeść.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli koopy są nie takie jak powinny to pokarm powinien być jak najmniej urozmaicany - postarajcie się podawać może tylko suche - chociaż ja bym doradziła tydzień czy dwa na ryżu z mięskiem i marchewką - marchewka gotowana jest super na koo.
Tyle że po gotowanym ciężko się wraca na suche.

Może poobserwujcie czy mała nie ma robaków. Kiedy była odrobaczona?

Link to comment
Share on other sites

moja była odrobaczona 3 razy u hodowcy i dla pewności raz u mojego weta. Robaków nie ma :evil_lol: Moja poza pół dniową biegunką kupki ma w porządku. Moje wszystkie psy były na gotowanym niestety zrobiły się z nich grubasy. Moja biedna Luśka na diecie mamy już sukces - 10 kg (zostało jeszcze 10 ) Tak więc chcę za wszelką cenę mała na suchej trzymać i sporadycznie dawać coś innego. Niestety wszystkim w rodzinie brak silnej woli by odmówić żebrakom:) Ta małej sensacja żołądkowa nawet że tak powiem na rękę mi była bo teraz nikt jej nic innego nie daje , ze strachu.

Link to comment
Share on other sites

Moja identycznie odrobaczana-3 razy w hodowli i raz już u mnie kilka dni temu.
Te kupki raz są w normie raz niezbyt i to tak na zmianę,robaków brak-przegląd jest dokonywany :cool3:
No cóż do końca zaaplikuję Royal'a a później zobaczymy może mały worek Acana albo Eukanuba na spróbowanie.
Może metodą prób i błędów znajdziemy "złoty środek" aczkolwiek w hodowli jadła tylko Royal'a tego samego co u Nas i po odbiorze psiaka kupki były wzorowe.
Być może jeszcze maluch sie na dobre nie zaklimatyzował,wiadomo całkiem inna część Polski,inny klimat,inna woda,stres i szereg innych czynników wpływających na trawienie.
Poczekam jeszcze 3-4 dni i jeśli sprawa sie nie unormuje odwiedzimy weta.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wprowadzasz nową karmę powinieneś to robić stopniowo. Tak więc nie koniec worka Royala - wprowadzam nową inną karmę tylko najpierw przez kilka dni mieszaj granulki. Pierwsze dni więcej royala mniej nowej, potem po połowie, potem więcej nowej mniej royala - aż w końcu sama nowa karma.
Zmieniając na rachu ciachu lub podając codziennie co innego biegunki praktycznie gwarantowane.

Link to comment
Share on other sites

Mojej Janie chyba bardzo służy jedzonko wczoraj ją zważyłam no i przez tydzień + 1 kg :) rośnie łobuz jak na drożdżach, szelki 3 dni nie były noszone i wczoraj się zastanawiałam czy ktoś je dla zabawy zmniejszył ale nie to mopje dziecię tak rośnie cudnie waży już 5,4 a Twoja niuńka Mike ile waży?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...