Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kurde no a ja właśnie daję royala medium junior. myślicie, że lepsza jest mini?
a z tą wagą to jak to w końcu jest? Anita Oli, 5,5 kg w wieku 4 m-cy to za dużo? Vito w wieku 3,5 m-ca ważył 6kg i wet nic nie mówił. Nie wyglądał też jakoś za grubo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniao']kurde no a ja właśnie daję royala medium junior. myślicie, że lepsza jest mini?
a z tą wagą to jak to w końcu jest? Anita Oli, 5,5 kg w wieku 4 m-cy to za dużo? Vito w wieku 3,5 m-ca ważył 6kg i wet nic nie mówił. Nie wyglądał też jakoś za grubo.[/quote]

medium jest ok;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniao']kurde no a ja właśnie daję royala medium junior. myślicie, że lepsza jest mini?
a z tą wagą to jak to w końcu jest? Anita Oli, 5,5 kg w wieku 4 m-cy to za dużo? Vito w wieku 3,5 m-ca ważył 6kg i wet nic nie mówił. Nie wyglądał też jakoś za grubo.[/quote]


nie martw się tą wagą, mi weterynarz powiedział że u buldożków to sprawa indywidualna bo przecież nawet jako dorosłe pieski to ich rozpiętość wagowa jest duża --> od 8 do 14 kg.... i ze zależy na jakiego buldożka się trafi czy drobniejszej postury czy takiego hmmm porządniejszego ;) powiedział tylko , że zaczyna się zaokrąglać i że teraz to nie problem ale już jak zakończy mu się okres wzrostowy to żeby pilnować tej jego wagi... bo nadwaga ani u piesków ani u ludzi nie jest dobra.. a z tym royalem nie martw się ja kończę tą paczkę i przechodzę na medium albo na ankane... zastanowię się jeszcze. A juniora dlatego dawałam ,że potrzebowałam wersji sensible a takowej nie było akurat z serii medium junior... a mój Hektor miał małe rewolucje jelitowe i chciałam jak najdelikatniejszej karmy spróbować, żeby go jakoś uspokoić :p

Link to comment
Share on other sites

byłam wczoraj w zoologicznym specjalnie po tą miarke royala i kurcze tez za dużo dawałam. i przez to Vitold niektórych posiłków nie jadł, bo był jeszcze najedzony tym poprzednim. No i zaczęłam mu już dawać jedzonko 3 razy dziennie (zamiast 4), i chyba jakoś sobie z tym radzi dzielny chłopak :)

Link to comment
Share on other sites

a ja gdzieś wyczytałam, że do 6 miesiąca powinno się dawać 4 razy dziennie, potem do 12 miesiąca 3 razy dziennie i dopiero potem 2 razy.
ale możliwe, że to jednak coś mi się pomieszało :eviltong:
mój Vito ma 4,5 miesiąca i już daję mu 3 razy dziennie. i raczej jest wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniao']A ja daję tyle ile jest napisane na opakowaniu karmy i mam wrażenie, że Vito jest ciągle głodny :lol:[/quote]


mój Hektor też tak ma... ledwo odejdzie od miski a już patrzy takim wzrokiem jakby wiecznie mu było mało i dwuznacznie wylizuje miske... ale buldożki tak chyba mają że wiecznie im mało ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

hejka Jestem na dogomani juz od jakiegos czasu ale tu na forum dla buldozkow trafilam dopiero wczoraj... i czytam i czytam i sie nacieszyc nie moge bo tyle rzeczy dotyczy mojej Divy a tyle szukalam po calym formu a tu wszystko do kupy zebraliscie :)
moze sie przedstawimy... mieszkamy we Francji a Diva ma juz 5 miesiecy z duzym kawalkiem i wazy ponad 6 kg...jest zywa i jesli chodzi o baki to wali ze ziemia sie trzesie ale zazwyczaj robi to jak spi u kogos na kolanach i nic sobie z tego nie robi...karmie ja ekanuba rano5:00 i wieczorem18:00 a w poludnie dostaje froliki, ktore uwielbia i sucha bagietke i jakies inne przekaski w czasie dnia, jak sie bawimy i cwiczymy rozkazy...dostawala surowe jajko dwa razy na tydzien ale chyba przez to sie drapie i zygryza sobie siers w kilku miejsach, na gotowane sie rzuca ale pozniej ma luzne kupki a po puszkach to wodospad nie kupa :crazyeye:, jednak chcialabym jej jeden posilek gotowany dawac ale nie wiel w jakich ilosciach... na szczeniaka to ile dag miesa na jeden posilek? znalazlam pelno przeppisow na ********** ale nie wiem ile tego dla szczeniaka??? i czy Diva nie jest za chuda? wazy swoje ale ma zgrabna dupcie i czasem nazywamy ja parowka ;) no i czasami ok 2 w nocy robi sobie sama dodoatkowe sniadanko....taki kupojadek :) dodam tez ze lubi jablko i serek ale tu we francji nie ma twarogu a bialy ser jest jak bardzo gesta smietana wiec nie wiem czy to dla niej dobre...i mam pytanko czy moge jej dawac kosc z gotowanej golonki?? pozdrawiamy wszystkich serdecznie

Link to comment
Share on other sites

moja psiurka nie chc jesc!!!
co robic? ekanube tknie po kilku godzinach jak sie kapnie ze nic innego nie dostanie to zaczelam jej gotowac przynajmniej na sniadanko i tez kreci nosem a wczesniej uwielbiala moje gotowane.... czeka tylko az otworze szafke gdzie trzymam frolic albo serek bialy palaszuje az sie uszy trzesa... zaczela tez sie grysc w lapki i drapac....sporadycznie bo kilka razy dziennnie ale jednak....moze to alergia na ekanube bo slyszalam ze tak maja te z biala sierscia....
dodam ze jest zywa a nawet nazbyt :)

Link to comment
Share on other sites

sniadanie dalej nie tkniete a teraz zwymiotowala zolta piana.....oj chyba sie przejde do weterynarza z nia....moze to ta ekanuba tak na nia dziala co?? bo wczesniej dostawala jeden worek innej i nie wymiotowala i jadla wszystko a teraz jak wrocila ekanuba to znowu wymioty i znowu drapanie.....
na szczescie jest ruchliwa i nie widze zeby brzusio ja bolal....

Link to comment
Share on other sites

Drapanie (szczególnie pysk i paszki) plus lizanie łap może wskazywać na alergię.

Wymiotowanie pianą może być oznaką przeziębienia gardła - tu może wystąpić brak apetytu (ewentualnie apetyt wybiórczy tylko na bardzo pyszne smaczki).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...