Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

[quote name='Atenka']Bladykwiatku, piszesz że mała robi po zjedzeniu 3 kupki, może ta karma, którą podajesz poprosztu jej nie służy. Dżasmin na początku była na Royal Junior i robiła 7-8 kup dziennie do tego smierdzace bąki i rosła pomału. Odkąd przeszlismy na Biomila Junior Sensible ładnie przybrała na wadze, kupek mniej (4, max5) i wcina z apetytem a jest niejadkiem.
Może pomysl nad powolną zmiana karmy a i małej może zasmakuje inna.
Pozdrawiam[/quote]


Dokladnie tak , mala je royal junior.Czyli najwyrazniej cos w tym jedzonku jej nie pasuje ,sprobujemy tego Biomila. Dzieki za rade ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bladykwiatek']Dokladnie tak , mala je royal junior.Czyli najwyrazniej cos w tym jedzonku jej nie pasuje ,sprobujemy tego Biomila. Dzieki za rade ;)[/quote]
Kochana tylko pamietaj, że jak moja Dżasmin dobrze się czuje na Biomilu Junor Sensible to nie znaczy że Twoja tez będzie, ale może i warto sprawdzić. Jest to karma bez pszenicy, soi i kukurydzy i to mnie do niej przekonało. Pamietaj, że przechodzi sie na nią ok 2 tygodni stopniowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atenka']Kochana tylko pamietaj, że jak moja Dżasmin dobrze się czuje na Biomilu Junor Sensible to nie znaczy że Twoja tez będzie, ale może i warto sprawdzić. Jest to karma bez pszenicy, soi i kukurydzy i to mnie do niej przekonało. Pamietaj, że przechodzi sie na nią ok 2 tygodni stopniowo.[/quote]

Też ją dawałam. Rewelacji (oprócz ceny :diabloti:) nie było ale też nie było źle. Mogę polecić.;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo polecam, ale nie będę powielać postów z innych for na których też jesteś. Pod koniec lutego zaczęłam rezygnować z suchej karmy u Klary i do końca marca była już wprowadzona w BARF, ale ja miałam operacje a babcie zaczęły Klarze gotować więc trochę od tego odeszłyśmy.

Polecam Ci lekturę[B] całego[/B] działu tu na dogo.

[URL]http://dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=503[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowaliśmy się przejść na znacznie tańszą od Royal'a suchą karmę Purina,przejście było w miarę gładkie bez większych sensacji żołądkowych.
Co istotne siarczyste bąki odeszły w niebyt,oczywiście Tesoro dalej zapodaje zapachy ale w znacznie mniejszym natężeniu :razz:

Powiedzcie mi jeszcze co sądzicie o suplemencie diety- Derma Fit?
Koleżanka pracująca w lecznicy poleciła Nam zakup tego specyfiku i 1.5-2 miesięczną kurację.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszytskich :) jestem nowa na tym forum i chcialam sie was poradzic .. Planuje kupic buldozka i robilam male rozeznanie wsrod karm i wyczytalam na forum ze najwiecej uczulen jest na eukanube mimo ze tez jest karma premium jak to wyglada u was ? ja zastanawiam sie nad karma britt , hills i royal

Link to comment
Share on other sites

[quote name='claudussiaa']Witam wszytskich :) jestem nowa na tym forum i chcialam sie was poradzic .. Planuje kupic buldozka i robilam male rozeznanie wsrod karm i wyczytalam na forum ze najwiecej uczulen jest na eukanube mimo ze tez jest karma premium jak to wyglada u was ? ja zastanawiam sie nad karma britt , hills i royal[/quote]

Eukanuba to już nie to samo co kiedyś, royal też (oprócz wet). Ja ostatnio testuję britt care lamb & rice i jestem bardzo zadowolona. Nie ma kuraka, kukurydzy, pszenicy itd.

Prawdą też jest, że każdemu pasuje coś innego. Musisz próbować.;)

Link to comment
Share on other sites

My także nie jemy już Royala , sporadycznie raz w tygodniu mała może zje , absolutnie nie smakuje jej sucha karma, jesteśmy na Animondzie a dodatkowo mała zakochała sie w makaronie z wołowinką i marchewką, tak polubiła ze same te kluchy by jadła nawet, staram jej się dawać nie cześciej niż 3 razy w tygodniu żeby mi się na tych kluskach nie upasła, generalnie uwielbia wszystko co ja jem, hehe winogornka banany nawet cebule głupek zjadł, no i jej przyjacielem jest kosz na śmieci , jak wychodzimy do pracy kosz na śmieci stoi na blacie w kuchni :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Winogron ( a jeszcze bardziej rodzynki ) i cebula - szkodzą psom.[/quote]
Oczywiście wiem o tym i nie jest karmiona , jest obrzydliwym zebrakiem i dostała na sprobowanie, sadziłam że nie weźmie tak jak poprzednia suka która byle czego nie zje , a ten mały odkurzacz pożera wszystko , wczoraj była ważona i w wieku 6 m waży 8,7 Kg nie wiem czy to nie za dużo bo taka kluskowata się robi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja dawałam- to jest ta w żółtym worku??

Przestawiałaś bulwę na nową karmę stopniowo?? :roll:
Nie każda karma służy każdemu psu, ale by można było tak stwierdzić to trzeba psa odpowiednio przestawić na nowy pokarm i obserwować jego kupkę itd przez np 2 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki asiol. Tak ona jest w żółtym worku.Dawałam jej wcześniej karmę, którą dostałam od hodowcy. Mówił że to była jakaś niemiecka karma, której u nas nie można kupić. Dał mi jej na tyle mało, że nie zdążyłam jej przestawić stopniowo. Zauważylam że jest już trochę lepiej, tzn. kupki nie są już żadkie i nie robi ich milion, jak wcześniej.Pozostały jeszcze tylko bączki, może też przejdą (mam nadzieję) :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='kelly1978']Oczywiście wiem o tym i nie jest karmiona , jest obrzydliwym zebrakiem i dostała na sprobowanie, sadziłam że nie weźmie tak jak poprzednia suka która byle czego nie zje , a ten mały odkurzacz pożera wszystko , wczoraj była ważona i w wieku 6 m waży 8,7 Kg nie wiem czy to nie za dużo bo taka kluskowata się robi :loveu:[/quote]


Witam!
Powiedzcie jak to jest ze nasza Baby ma 8 miesiecy a wazy 8.2kg???w sumie nam sie wydawalo ze jest drobna jak na swoj wiek ale co zrobic zeby przybrala na masie ???i czy wogole powinna przybrac?? od szczeniaka karmimy ja sucha karma royal canin z mala przerwa kiedy dawalismy jej gotowanego kurczaka z ryzemi warzywami wtedy byla bardziej tlusta, ale kazdy radzil nam ze zdrowiej karmic psa suchym i tak tez wkoncu zrobilismy i tak jest do dzis.Poza tym ma wystajace tzn widoczne dwa przednie zeby ..;(nie tyle wystajace co nie zakryte dokladnie przez warge...;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bladykwiatek']Witam!
Powiedzcie jak to jest ze nasza Baby ma 8 miesiecy a wazy 8.2kg???w sumie nam sie wydawalo ze jest drobna jak na swoj wiek ale co zrobic zeby przybrala na masie ???i czy wogole powinna przybrac?? od szczeniaka karmimy ja sucha karma royal canin z mala przerwa kiedy dawalismy jej gotowanego kurczaka z ryzemi warzywami wtedy byla bardziej tlusta, ale kazdy radzil nam ze zdrowiej karmic psa suchym i tak tez wkoncu zrobilismy i tak jest do dzis.Poza tym ma wystajace tzn widoczne dwa przednie zeby ..;(nie tyle wystajace co nie zakryte dokladnie przez warge...;([/quote]

Jeśli mnie pamięć nie myli to minimum dla suki to 8 kilo. Baby ma jeszcze czas przytyć i nabrać mięśni. Zawsze możesz poszukać karmy bardziej tuczącej. Może dobrym pomysłem byłoby dolewać do karmy troszkę oliwy z pestek winogron?

Co do ząbków to nie dobrze. Jeśli szykujecie się na wystawy to może dostać dyskw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Jeśli mnie pamięć nie myli to minimum dla suki to 8 kilo. Baby ma jeszcze czas przytyć i nabrać mięśni. Zawsze możesz poszukać karmy bardziej tuczącej. Może dobrym pomysłem byłoby dolewać do karmy troszkę oliwy z pestek winogron?

Co do ząbków to nie dobrze. Jeśli szykujecie się na wystawy to może dostać dyskw.[/quote]

Chcielismy jej zrobic hodowlanke,ale tez obawiam sie ze przez te zeby to sie nie uda;( a wiesz moze do jakiego wieku suki rosna??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bladykwiatek']Chcielismy jej zrobic hodowlanke,ale tez obawiam sie ze przez te zeby to sie nie uda;( a wiesz moze do jakiego wieku suki rosna??[/quote]

Nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd ale na wielkość to już chyba koniec. Teraz wszerz i masa.:diabloti:

Najlepiej wybrać się na wystawę i się przekonać albo na sekcje grupy ZK w Waszym mieście.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kiedy Klara skończyła rosnąć w odcinku pozagłowowym :evil_lol: Ale łepetyna jej rosła aż do 3 roku życia.
Co do zębów - jedźcie na wystawę - sędziowie są ślepi i na pewno nie zauważą.
Tylko zanim się zdecydujecie na miot jak już tę hodowlankę zrobicie - zastanówcie się co będzie w tym dobrego dla dobra rasy;)

Link to comment
Share on other sites

mam takie pytanko. dajecie swoim buldożkom jakieś surowe warzywa?
bo gdzieś tam przeczytałam, że jak się zostawia psa samego to żeby mu zostawić surowe warzywa, żeby miał sie czym zająć. no to pomyślałam sobie najpierw o marchewce. dałam Vitusiowi a on tak z tą marchewką szałał, że szok. Żadna kość czy zabawka tak go nie zajęła. najpierw się z nią bawił, a potem zaczął sobie obgryzać i chrupać. myślę, że marchewka mu jakoś nie zaszkodzi nie? oczywiście nie pozwalam mu zjeść całej na raz.
a macie może pomysły na jakieś inne warzywa? albo owoce? dawałam mu też jabłko ale tu już takiego szału nie było. myślałam o ogórku albo selerze, ale nie wiem czy nie za ostry. co myślicie?
dodam tylko, że normalnie jest karmiony royalem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniao']mam takie pytanko. dajecie swoim buldożkom jakieś surowe warzywa?
bo gdzieś tam przeczytałam, że jak się zostawia psa samego to żeby mu zostawić surowe warzywa, żeby miał sie czym zająć. no to pomyślałam sobie najpierw o marchewce. dałam Vitusiowi a on tak z tą marchewką szałał, że szok. Żadna kość czy zabawka tak go nie zajęła. najpierw się z nią bawił, a potem zaczął sobie obgryzać i chrupać. myślę, że marchewka mu jakoś nie zaszkodzi nie? oczywiście nie pozwalam mu zjeść całej na raz.
a macie może pomysły na jakieś inne warzywa? albo owoce? dawałam mu też jabłko ale tu już takiego szału nie było. myślałam o ogórku albo selerze, ale nie wiem czy nie za ostry. co myślicie?
dodam tylko, że normalnie jest karmiony royalem.[/quote]

Marchewka i jabłko na pewno nie zaszkodzą. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...