Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KarolaBox']Witam!
Mam problem :/ Jak tylko Tosia do nas trafila kupowałam jej Royala Mini Puppy i wcinała go bardzo chętnie. Od czasu do czasu gotowałam jej ryż+mięsko+ważywka i jadła, aż się uszy trzęsły :) :evil_lol: Jednak ze względu na cene spróbowałam kupić ACANE, która nie przypadła Tosińskiej do gustu :roll: , więc wróciłyśmy do Royala, ale tu komplenta klapa :mad: :shake: Po tej ACANie Tośka nie chce jeść ani Royala, ani nawet gotowanego jedzonka :shake: :-? Może podać jej inną karmę? Co polecacie? Co sądzicie o Purinie Dog Chow lub Purinie Pro Plan lub tez o jakieś innej karmie?[/quote]


Radze wybrac sie do dobrego sklepu i wyniesc jak nawiecej probek karm. Pozniej podawac i testowac ktora je najchetniej. (jesli czesto sie zmienia karme moze pojawic sie biegunka, WIEC UWAGA)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Cześć Karola. Z tych dwóch to polecam proplan, sama podawałam (z jagnięciną). A ona nic nie chce jeśc w ogóle???[/quote]

Jak jej wsypię tę karmę to długo stoi (czasem nawet cały dzień ! ) I wieczorem jak już jest straaaasznie głodna to już zje :roll: Tzn wiesz, jakbym jej dawała samo mięsko z kurczaka to zje, ale tak nie może być ! To jest jeszcze młody organizm, nie mogę jej przecież tak głodzić :cool1: Chyba rzeczywiście pójdę do zoologicznego i wezmę jakieś próbki karm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolaBox']Jak jej wsypię tę karmę to długo stoi (czasem nawet cały dzień ! ) I wieczorem jak już jest straaaasznie głodna to już zje :roll: Tzn wiesz, jakbym jej dawała samo mięsko z kurczaka to zje, ale tak nie może być ! To jest jeszcze młody organizm, nie mogę jej przecież tak głodzić :cool1: Chyba rzeczywiście pójdę do zoologicznego i wezmę jakieś próbki karm.[/quote]


Moze Twoja bulwa bawi sie w malego terroryste :diabloti::diabloti::diabloti:

My z Klara to przerabialismy. Byl bunt jedzeniowy, tylko ciasteczka i smakolyki.
Powiedzialam basta. Kupilam wor 10 kilo karmy i powiedzialam albo ona albo ja.

Ustal stale godziny posilku, jesli psiak jest juz dorosly (ponad rok) to 2 razy dziennie mozesz karmic. Jesli mlodszy to mozna 3 razy.

No i np 10 rano i 18 wieczorem stawiasz miske z karma.
Sucha karma bez dodatkow chyba ze witaminy.
Miska moze stac max 30 minut. Jesli pies nie zjada to zabieramy miche i dajemy dopiero gdy przyjdzie czas na "kolejna" porcje.
Moze byc i tak ze nie bedzie jadla i caly dzien, ale uwierz przez tydzien takich cwiczen Klara zaczela wpierniczac wszystko co dostala w misce i bez wykrzywiania pychem.
A ostatnio jak przyszla "pora karmienia" to sama sie dopominala :)

Mysle ze warto jednak troche psiaka "ustawic", jesli chodzi o zarelko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']ja bajtowi tez tak robie jak viris klarci, tyle ze z gotowanym bo karame je w ostateczności, kiedy grozi mu juz smierc glodowa:evil_lol:
ale on mimo wszystko jest taki wybredny ze potrafi sam z siebie jednego dnia nie zjesc miski, ale za to nasteonego najada sie za dwoch:cool3:[/quote]

Slyszalam gdzies teorie ze dla zdrowia psa mozna mu jeden dzien w tygodniu robic glodowke. Moze bajcik prowadzi zdrowy tryb zycia?

Link to comment
Share on other sites

Dzis byłam w zoologicznym i dostałam 2 próbki, bo więcej pan nie miał, dostałam Purinę Pro Plan i Nutro Choice, otworzyłam 2 próbki i podałam oddzielnie. Nutro wzięła i wypluła, a Purina jej smakowała ;) Więc kupię mniejszą ilość na wagę na razie i zobaczę czy będzie jadła :)

Link to comment
Share on other sites

A my teraz testujemy Hill'sa :eviltong: Jak na razie wsuwają aż się uszy trzęsą a qupki super - czego niestety nie mogę powiedziec o ostatnim opakowaniu Royala - nie wiem co z nim nie tak ale wykluczałam pokolei wszystko z ich menu,zbadałam kupki,odrobaczyłam i tylko po royalu kupska było bardzo bardzo brzydkie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Tego dostaliśmi z bajtkiem próbeczkę od naszej wetki, zjadł, ale jakoś entuzjazmu to w nim nie wzbudziło za specjalnego, ale żadnych kupowych rewelacji nie było
a swoją drogą to bajtuś hill'sa lubi najbardziej, ale baczyska takie po nim sadzi, że aż mnie zatyka:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...