Jump to content
Dogomania

Wychowanie buldożka


Draczyn

Recommended Posts

[quote name='basiulka22tychy']Eukanuba dla buldożków sie nie nadaje, bo jest za wysoko białkowa - tzn. ze buldozki nie moga jesc bialka ? :) czy poprostu unikac go i podawac w malych ilosciach[/quote]Poprostu karma wysokobialkowa jest przeważnie dla psów pracujących. Nie mówię tu , że buldożki nie powinny jesć bialka, tylko, że nie w nadmiarze

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak Beatko Bajtusiowi smakuje Eukanuba w porównaniu z Royalem ?
Pytam,bo Hebe wyjątkowo nie lubiła Eukanuby,jadła ją dwa lata a ja kombinowałam z czym by ja zmieszać,zeby nie wypluła :wink:
Ciekawa jestem czy faktycznie taka niedobra czy Hebe taka wybredna,bo Royala ładnie wcina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']Draczyn jak osotatnio kupowałam na spróbowanie dla bajcika eukanube to sprawdziłam zawartośc białaka i co dziwne ona jest nizsza niz w royalu...na czym więc polega to, że ona ma miec wiecej białka w skladzie...? :roll:[/quote]Może ostatnio coś się zmieniło, a poza tym royal też jest różny . Ja mowię o royału juniorze, bo taki powinno się dawać dla szczeniąt. Zawsze mial on mniej białka niż Eukanuba. Ja Eukanuby, ze względu na przebiałczenie po niej moich psów, nie stosuję od 3 lat wogóle. Może ostatnio coś się zmieniło

Link to comment
Share on other sites

Krem, o którym pisze Draczyn jest OK do fałdek. Tyle wspaniałych rad. Jestem Hepi. Gacek był uczony wszystkiech komend dokładnie od początku. Za wykonanie zadania nagroda. Komenda musi być wykonana. Powtórka w razie nie wykonania. My z Wiolą nie odpuszczałyśmy. Gacek wyrósł na posłusznego buldożka . Wszystko rozumie wykonuje polecenia, chociaż niekiedy się buntuje, wykona ale po namyśle . Komendę głośniej jeszcze raz dobitnie potorzyć ,nie ma bata musi wykonać. Sąsiad swojego buldożka trzyma na smyczy i boi się puścić i nadziwić się nie może, że Gacek taki mądry. Początkowo dobra jest długa linka Uczyć uczyć do skutku, a wyniki będą rewelacyjne. BF to są mendrcy, pojętni uczniowie. Jak mówi Draczyn układa się je jak dzieci. Czego się Jaś nie nauczy to Jan nie będzie umiał. Powiem wam, że Bunia się rozbrykała bardzo jest nie ta sama . Pilnowała się, chodziła równo z nogą ale dzisiaj musiałam ją gonić bo zaczeła uciekać w drodze powrotnej z parku. Gackowi starczy komena stój lub wróć, a ona biegła i nic, nie wiem czy zdołam ją ułożyć. Będę próbowała. Dzisiaj bardzo brykała i ganiała się z Gackiem, który zachęcał ją do zabawy. Tylko jeszcze nie szczeka. Dzwoniłam do Płocka do dziewczyny z opieki nad zw. tą z którą kontaktowałam się jak brałam Buńkę. Mówiła mi, że w schronisku szczekała bardzo, aż mówiła jej "ty tak już nie szczekaj".
To na tyle. Przepraszam za długie wywody.
Mama Wioli.

Link to comment
Share on other sites

Widocznie Bunia kojarzy sobie szczekanie ze schroniskiem i nie chce wracać do tych przykrych wspomnień. Masz rację buldożki to jedne z najbardiej pojętnych psów i bardzo łatwo przyswajaja sobie wszelkie nauki. Bunia już nie jest pierwszej młodośći i ma juz swoje nawyki z poprzedniego domu, więć nie wiem, czy dużo sie jeszcze nauczy - nie sądzę

Link to comment
Share on other sites

Hebulko jak zmienilam mu na próbe z royala to jadł eukanube az mu się uszy trzęsly ale trwało to tylko kilka dni, potem juz się nie zachwycał nia i trzeba było go ganiać z jedzeniem :) przeszłam spowrotem na royala i tez było wspaniale przez parę dni i teraz znow nie moze na niego patrzec :lol: chyba muszę wyprobować hillsa :wink: co do składu karm to porównywałam oczywiście junior medium i z tego co zauważyłam to najmniej ma eukanuba białaka a najwięcej hills, royal jest po środku... sama nie wiem, moze zmienili składy przez te 3lata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']Hebulko jak zmienilam mu na próbe z royala to jadł eukanube az mu się uszy trzęsly ale trwało to tylko kilka dni, potem juz się nie zachwycał nia i trzeba było go ganiać z jedzeniem :) przeszłam spowrotem na royala i tez było wspaniale przez parę dni i teraz znow nie moze na niego patrzec :lol: chyba muszę wyprobować hillsa :wink: co do składu karm to porównywałam oczywiście junior medium i z tego co zauważyłam to najmniej ma eukanuba białaka a najwięcej hills, royal jest po środku... sama nie wiem, moze zmienili składy przez te 3lata[/quote]To napisz mi Beatko procentową zawartość białka w tych trzech karmach, a ja w poniedzialek sprawdzę w hurtowni, bo aż mi się niechce wierzyć, aby ostatnio się tak zmieniło

Link to comment
Share on other sites

Mam prosbe, napiszcie, czy ktos z Was spotkal sie z takim zachowaniem u kilkumiesiecznego buldozka: po kazdym posilku moj Tusio idzie na swoje poslanko i po chwili dostaje ataku. Mocno drapie swoj pontonik przednimi lapkami, jak by chcial rozdrapac poslanko, warczy i szczeka. Potem zaczyna biegac jak szalony, az sie boje, ze dostanie skretu kiszeczek. Zamiast odpoczywac, popada w szalenstwo zabawy. Gdyby przy tym nie byl agresywny, ale on jest jak w amoku, nie da sie tak latwo pochwycic i uspokoic. Daje mu cztery razy dziennie Royal Medium Junior, zgodnie z zaleceniami wiekowymi. Je, odpukac, az mu sie uszka trzesa. Wylizuje miseczke i czeka na dokladke. Czy to drapanie, szczekanie, bieganie po jedzeniu jest normalnym zachowaniem? Czy rodzaj karmy moze miec na to wplyw? Moze czegos pieskowi brak, a moze czegos ma nadmiar? Macie opinie? Prosze, napiszcie mi , co sadzicie o tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']Draczyn ja mam teraz kupiona dla Bajtusia 4kg pake royala i nie będę w sklepie zoologicznym jeszcze przez jakiś czas, więc nie sprawdzę "naocznie" ale postaram się poszperać w necie może znajdę dokładne dane[/quote]Dokładn dane są na workach, więc jeśli tymi karmami żywisz, to masz na worku napisane. Hillsa i Royala mam worki, ale Eukanuby od trzech lat nie miałam. Napisałaś, że Eukanuba ma najmniej białka, w co mi się nie chce wierzyć. Jeśli piszesz, że najmniej, to chyba gdieś to widziałas i możesz tu napisać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaga05']Mam prosbe, napiszcie, czy ktos z Was spotkal sie z takim zachowaniem u kilkumiesiecznego buldozka: po kazdym posilku moj Tusio idzie na swoje poslanko i po chwili dostaje ataku. Mocno drapie swoj pontonik przednimi lapkami, jak by chcial rozdrapac poslanko, warczy i szczeka. Potem zaczyna biegac jak szalony, az sie boje, ze dostanie skretu kiszeczek. Zamiast odpoczywac, popada w szalenstwo zabawy. Gdyby przy tym nie byl agresywny, ale on jest jak w amoku, nie da sie tak latwo pochwycic i uspokoic. Daje mu cztery razy dziennie Royal Medium Junior, zgodnie z zaleceniami wiekowymi. Je, odpukac, az mu sie uszka trzesa. Wylizuje miseczke i czeka na dokladke. Czy to drapanie, szczekanie, bieganie po jedzeniu jest normalnym zachowaniem? Czy rodzaj karmy moze miec na to wplyw? Moze czegos pieskowi brak, a moze czegos ma nadmiar? Macie opinie? Prosze, napiszcie mi , co sadzicie o tym.[/quote]Gaga, nie doszukuj ie u niego różnych niewłaściwości, piesek jest śliczny i absolutnie normalny. Tak zachoują się szczśliwe pieski. Radzę kupić jeszcze ze dwa pieski, bo jednego zamęczysz nadopiekuńczością. Przepraszam , ale nadopiekuńczą też nie można być. Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']sprawdziłam eukanuba ma 29%[/quote]
a royal 32% - nic nie rozumiem , a jestem zainteresowany bo niedawno zmieniłem z royla na eukanubę. Wszystkie dane są na stronach przedstawicieli i wynika z nich, że najwięcej białka ma royal , a najwięcej ''mięsa'' hills. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś jakis wet mi mówił,ze Eukanuba ma całe jajka dlatego niekiedy uczula.Ja jednak nie mam co do jej jakosci zadnych zastrzezeń,Hebe się na niej wychowała,w czasie ciązy i karmienia ją jadła- miała wrecz nadmiar mleka i bardzo szybko doszła do siebie.Zmieniłam na Royala bo Hebe woli jego smak,ale co do jakości to - bez zastrzeżen.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']no własnie lokys wszyscy mowią że eukanuba ma za duzo białaka a tu taka niespodzianka...póki co ja zostane przy royalu, może bajtek za rok zdarzy zmęczyc te 4kilogramy :wink:[/quote]
4kg szybciutko znikną :wink:- Zula uwielbiała Royal , ale jej brzuszek już niestety nie- teraz jest odwrotnie - nie jeste taką fanatyczną fanką swojej karmy ale problemy minęły. Gdyby zaczęło się dziać coś nie tak to został nam już tylko Hill's.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...