Jump to content
Dogomania

W chwili wolnego czasu...pedigree


banana

Recommended Posts

[quote name='KaRa_TC']Ale Brit jest lepszy i taniej wychodzi;) bo mniej psu dajesz karmy o polowe dawki pedigree i starcza karma wtedy na duzej;) Nigdy nie wiesz jak wygladaja jelita itp po tej karmie Twojego psa...Jamnik mojej babci mial pelno operacji i w tym dwie byly wlasnie wyniku zlej diety a babcia karmila psa pedigree :shake: a jakie przy tym gazy straszne puszczal.[/quote]
Nie mogę w każdej chwili wyłożyć ok. 100zł i przeznaczyć na karmę dla psa...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja mama też najchętniej by jakąś tanią karmą go karmiła, powiedziałam jej że albo Acana albo gotowane .

Nie jestem wstanie wyłożyć 160 zł (przypuszczalnie ) na te 15 kg , bo nie zarabiam, a rodzice to by mnie wyśmiali :shake: , dlatego kupuje na kg , nei wiem czy wychodzi taniej czy drożej , ale zawsze jakąś dyche w portfelu mam to kg mu kupię. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja do pedigree takze nic nie mam, karma nie jest droga i wiem na co ja stac, za to na prereklamowanej eukanubie, royal canin juz sie nie raz przejechalam po prostu wyrzuciłam gruba kase w błoto i juz nie karmie tymi wybajerowanymi szitami. Na pedigree pies juz przezyl 15 lat i dalej cieszy sie zyciem, za to drugi pies po eukanubie stracił włos, trzeci po royalu chudnął. Wiele hodowcow w tym naprawde super hodowli karmi tylko pedigree i psy żyją i mjaa sie swietnie i ile na wystawach wygrywaja.
Żeby nie było obecnie psy ze mna mieszkajace nie jadaja zadnej z wyzej wymieionych karm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g'] Wiele hodowcow w tym naprawde super hodowli karmi tylko pedigree i psy żyją i mjaa sie swietnie i ile na wystawach wygrywaja. [/quote]

Czy mogłabyś podać jakiś przykład?Zawsze dobrze sie nauczyc czegoś nowego od bardziej doświadczonych

Link to comment
Share on other sites

Nie bede reklamowac hodowli po nazwie bo nie od tego forum słuzy. Ale moge powiedzieć że moja suka przez cala kariere wystawowa byla karmiona na pedigree..sukcesów ma...no troche ma tak mi sie wydaje. Teraz ze skonczyla kariere wystawowa i przechodzi na macierzynskie dlatego zmienilam karme.

Mięsa tak naprawde żadna karma nie zastąpi.

Link to comment
Share on other sites

Informacja kto czym karmi akurat nie jest reklamą.Pytanie było ironiczne.
Nigdy nie dałabym zwierzeciu czegoś,co sie składa z takiej dawki soji i chemii.Pies to nie jest magazyn odpadów.A moje zdanie na temat ułatwiania sobie życia suchą pasza jest tu:
[URL="http://seterkowo.org/pn/content-75.html"]http://seterkowo.org/pn/content-75.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']a tam..w ludzkim jedzeniu czasami sa jeszcze gorsze rzeczy..i smakuje i to jemy i żyjemy:cool3: poczynajac od zmutowanych zmodyfikowanych pomidorow bo szczatkie cholera wie czego w jakims jedzeniu:p[/quote]


Smacznego.Ja staram się świństwa nie jadać,dziecka też fast foodami nie karmiłam,więc dlaczego miałabym truć najlepszego przyjaciela?!
My mamy wybór - psy sa skazane na nas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Ja do pedigree takze nic nie mam, karma nie jest droga i wiem na co ja stac, za to na prereklamowanej eukanubie, royal canin juz sie nie raz przejechalam po prostu wyrzuciłam gruba kase w błoto i juz nie karmie tymi wybajerowanymi szitami. [/quote]

Ja od samego początku karmiłam moją psicę Royalem i wszystko było ok - piekna błyszcząca sierść, żadnych kłopotów żoładkowych itp. Niestety miałam krótki okres czasu gdzie z kasą było krucho i byłam zmuszona przejść na karmę z trochę niższej (chć nie z tej najniższej) półki, skutek:
brzydka, połamana, niezaciekawa w dotyku (wcześniej wszyscy zachwycali się, że jest niesamowicie delikatna w dotyku) i garściami wypadająca sierść. Wróciłam do Royala i poprawa była natychmiastowa - tak więc ja jednak będę obstawała przy tym, że dobra karma = zdrowy pies.

Aczkolwiek mój znajomy zrobił na swoim amstafie test na karmy. Postawił przed nim kilka misek z baaaaaaardzo różnymi karmami. Pies wypróbował prawie wszystkie i najbardziej zasmakowała mu ... Chappi :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Ja do pedigree takze nic nie mam, karma nie jest droga i wiem na co ja stac, za to na prereklamowanej eukanubie, royal canin juz sie nie raz przejechalam po prostu wyrzuciłam gruba kase w błoto i juz nie karmie tymi wybajerowanymi szitami. Na pedigree pies juz przezyl 15 lat i dalej cieszy sie zyciem,[/quote]

Długość życia ten pies z pewnościa nie zawdzięcza Pedigree ale genom i paru innym czynnikom.Inny pies może już nie mieć takich predyspozycji do długowieczności więc po co skracać mu życie przez karmienie świństwem jeśli za podobna cene można dostać karme o dobrej jakoości?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Givera']
Aczkolwiek mój znajomy zrobił na swoim amstafie test na karmy. Postawił przed nim kilka misek z baaaaaaardzo różnymi karmami. Pies wypróbował prawie wszystkie i najbardziej zasmakowała mu ... Chappi :shake:[/QUOTE]
Fanta w zoologicznym zawsze leci do wora z chappim i wyjada miesne kuleczki :evil_lol: :oops:

U mnie np. 1 kg royala na wage (medium adult) kosztuje 12zł takze ceny tez spadają. Lepiej dac 150gram royala niz 300 gram pedigree (wyjdą te same koszta....)
:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Długość życia ten pies z pewnościa nie zawdzięcza Pedigree ale genom i paru innym czynnikom.Inny pies może już nie mieć takich predyspozycji do długowieczności więc po co skracać mu życie przez karmienie świństwem jeśli za podobna cene można dostać karme o dobrej jakoości?:shake:[/quote]

wiesz jak mam juz karmic Royal Caninem..to juz wole kupic np Nutro Choice za 240 zloty..Bo Royal wcale taki doskonaly nie jest.I wtedy moge powiedziec ze moj pies je dobra karme:cool3:

I nie napisałam nigdzie ze pies zyje tylko dlatego ze je dana karme...tylko ze wcale mu nie szkodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Smacznego.Ja staram się świństwa nie jadać,dziecka też fast foodami nie karmiłam,więc dlaczego miałabym truć najlepszego przyjaciela?!
My mamy wybór - psy sa skazane na nas.[/quote]

:multi: doläczam sie wspaniele to ujelas. Nie trujmy :angryy: naszych przyjaciöl :lilangel:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tofik1']A ja i tak będę karmić Darlingiem i pedigree.[/quote]


:siara: Nie ma wogöle sprawy , kazdy jest za swojego przyjaciela :painting: odpowiedzialny :hand: ale przeczytajcie prosze na " wszystko o psach " tekst " karmy straszne " moze wtedy zmienicie :huh: zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Nasz je Hillsa, raz z musu zjadl Pedigree, pies sie zachowywal pozniej jakby wpadl do worka z amfetamina :( Latal wszedzie, nie wyrabial sie na zakretach, malo sie o sciane nie rozwalil :( Chyba coś w tej karmie jest nie teges...
Pozniej spal jak zabity wiecej niz ustawa przewiduje i zrobil nieslychanie cuchnaca kupe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tofik1']A ja i tak będę karmić Darlingiem i pedigree.[/QUOTE]

Cóż, twój wybór. Szkoda, że nie Twojego psa...
Puli dobrze to ujeła, my jemy w fast-foodach i też jesteśmy piękni i zdrowi, do czasu. Podobnie u nas jest np. z papierosami. Zalezy jaki pies i jak reaguje, mojej koleżanki jamnik też jadł pedigree, miał łupież, przeszła na Purinę PP i odrazu widac różnicę. Podobnie ze zdrowiem, bo ten pies jest alergikiem i przez tego typu karmy w jego organiźmie zaszly nieodwracalne zmiany :shake: ...
Rozumiem, niektórzy są 'uzaleznieni' od rodziców, ale czasem wystarczy pokazać im artykuł w necie, a napewno się przekonają :) .
I popieram użytkownika powyżej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Givera']
Aczkolwiek mój znajomy zrobił na swoim amstafie test na karmy. Postawił przed nim kilka misek z baaaaaaardzo różnymi karmami. Pies wypróbował prawie wszystkie i najbardziej zasmakowała mu ... Chappi :shake:[/quote]

Co absolutnie nie świadczy o walorach zdrowotnych tej karmy.
Postaw przede mna surówki,knapkez ciemnego chleba,jogurciki itp oraz i loda we wscieklych naturalnych kolorach o o zabójczym aromacie:lol: -zgadnij co wybiorę gdybym miała sugerować sie tylko smakiem:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...