Jump to content
Dogomania

Irlandia


Nansi

Recommended Posts

[quote name='dorota marzycka']Jak w tytule , jak wjechać z psem do Irlandji uikając uciążliwej kwarantanny?
Czy znacie sposoby by to ominąć ?
omoc pilnie poszaukiwana !!![/quote]

Z Irlandią jest identycznie jak z Wielką Brytanią - czyli chip i przeciwciała.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dorota marzycka']Jak w tytule , jak wjechać z psem do Irlandji uikając uciążliwej kwarantanny?
Czy znacie sposoby by to ominąć ?omoc pilnie poszaukiwana !!! [/quote]

Sposobem aby ominąć kwarantannę jest zainteresowanie sie, poszukanie i najważaniejsze: [B]przeczytanie[/B] ze zrozumieniem przepisów wjazdowych do Irlandii.

[URL="http://www.wetgiw.gov.pl/przywoz/przemieszczanie/panstwa/panstwa.html"]http://www.wetgiw.gov.pl/przywoz/przemieszczanie/panstwa/panstwa.html[/URL]


[CENTER][B][FONT=Arial]Zwierzęta towarzyszące (psy koty i fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych [/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial]z Polski do [U][COLOR=red]Republiki Irlandii[/COLOR][/U] muszą spełniać następujące wymagania:[/FONT][/B][/CENTER]


[FONT=Arial]1. W pierwszej kolejności muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z wymogami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 [/FONT]
[FONT=Arial](w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).[/FONT]
[FONT=Arial]2. Następnie zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie.[/FONT]
[FONT=Arial]3. Po upływie co najmniej 1 miesiąca po szczepieniu przeciwko wściekliźnie należy pobrać krew (rejestry lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi do badań od psów, kotów i fretek prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy ww. lekarzy są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Arial][COLOR=#ff0080]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Arial]) od zwierzęcia i wysłać do badania w kierunku efektywności ww. szczepienia do zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium – lista zatwierdzonych laboratoriów jest zamieszczona [/FONT]
[FONT=Arial]w Decyzji Komisji [COLOR=lime]2004/693/WE[/COLOR] (na terenie Polski zatwierdzonym laboratorium jest Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy - Zakład Wirusologii, Al. Partyzantów 57, 24-100 Puławy, [/FONT][URL="http://www.piwet.pulawy.pl/"][FONT=Arial][COLOR=#0000ff]www.piwet.pulawy.pl[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Arial] ).[/FONT]
[FONT=Arial]4. [B][U]Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii nie wcześniej niż[/U][/B][U] [B]po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku ww. badania (tzn. uzyskania w badaniu miana przeciwciał co najmniej 0,5 IU/ml). Jednocześnie, podczas tego 6-ciomiesięcznego okresu zwierzę musi pozostawać na terenie państwa członkowskiego.[/B][/U][/FONT]
[FONT=Arial]5. Jednocześnie, po uzyskaniu wyniku badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących (lista lekarzy wyznaczonych znajduje się na stronie internetowej: [/FONT][URL="http://www.vetpol.org.pl/"][FONT=Arial][COLOR=#ff0080]www.vetpol.org.pl[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Arial]) w celu wydania paszportu dla zwierzęcia i wprowadzenia do niego informacji o wszystkich ww. czynnościach (identyfikacja zwierzęcia, szczepienie przeciwko wściekliźnie, badanie efektywności szczepienia).[/FONT]
[FONT=Arial]6. Dodatkowo na 24-48 godzin przed wyjazdem, zwierzę musi zostać odrobaczone [/FONT]
[FONT=Arial]i poddane profilaktyce przeciwkleszczowej – przeprowadzenie tych czynności musi również zostać potwierdzone w paszporcie zwierzęcia przez lekarza weterynarii.[/FONT]
[FONT=Arial]7. Zwierzęciu podczas przemieszczania musi towarzyszyć właściciel lub inna osoba odpowiedzialna za zwierzę w czasie przemieszczania.[/FONT]
[FONT=Arial]8. Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii jedynie zatwierdzoną trasą [/FONT]
[FONT=Arial]i korzystając z usług zatwierdzonego przewoźnika (lista zatwierdzonych tras wjazdu oraz zatwierdzonych przez władze irlandzkie przewoźników dostępna jest na stronie internetowej [/FONT][URL="http://www.agriculture.gov.ie/"][FONT=Arial][COLOR=#ff0080]www.agriculture.gov.ie[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Arial])[/FONT]


[B][SIZE=2][FONT=Arial]Uwaga! Aby zwierzę zostało wpuszczone na terytorium Republiki Irlandii[U] musi być bezwzględnie zachowana kolejność powyższych działań.[/U][/FONT][/SIZE][/B]

[FONT=Arial]W przypadku, gdy zwierzę zostało najpierw zaszczepione przeciwko wściekliźnie [/FONT]
[FONT=Arial]a potem zaczipowane, powyższe szczepień powinno zostać powtórzone po zaczipowaniu zwierzęcia, jednakże ze względów zdrowotnych, nie wcześniej niż w 21 dni po ostatnim szczepieniu.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witam .
Bardzo dziękuje za cenne informacje i przepraszam za błąd faktyczne jest Irlindi a nie Irlandji .
Co do przeczytania ze zrozumieniem - ja byłam w ambasadzie i poinfomowano mnie , iż pies musi odbyć 6 msc . kwarantannę u nich na miejscu i jest to koszt 2000 euro .
Dlatego zadałam pytanie na forum .
Za odpowiedzi jeszcze raz dziękuje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota marzycka']Co do przeczytania ze zrozumieniem [/quote]

Przeczytanie ze zrozumieniem przepisów jest akurat w wypadku Anglii i Irlandii bardzo ważne, do musi zostac zachowana kolejność działań i dopilnowanie, aby wszystko zostało wpisane w paszporcie.

Następną sprawą jest odrobaczenienie i zabezpieczenie przeciw kleszczom (potwiredzone przez weta):
- są określone dopuszczone przepisami wjazdowymi środki i tylko te muszą byc podane (przy odrobaczaniu - prawdopodobnie aniprazol)

Link to comment
Share on other sites

jedziu ludziki kobita o pomoc prosiła zrobiła literówke niefortunnie jej sie zdanie z ominięciem złożyło a Wy owszem pomocy udzielacie ale w strasznie arogancki sposób, najpierw wytykacie błędy a potem pomagacie, dziwię się że do omoc się nikt nie przyczepił skoro poprawnie pisze się pomoc:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mumin_26']czyli kwarantanna na 100%[/quote]

Jeśli tak myslisz, to teraz arogancko :diabloti: proponuję, abyś przeczytała ze zrozumieniem to, co było wczesniej napisane, a w szczególności przepisy.

Kwarantanna tylko wtedy, gdy nie ma czasu na przeprowadzenie wszystkich wymienionych czynność lub nie zostaną spełnione dokładnie wszystkie warunki.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli zwierzę może wjechać na terytorium Irlandii po upływie 6 miesięcy od badania to jest to swego rodzaju kwarantanna według mnie bo musi mieć konkretny wynik bo jesli nie to jak to nazwać: okres przystosowawczy przejściowy? hym?
bo ja już nic nie rozumiem
koleżanka z Irlandii twierdzi że jest i przepisy właśnie to potwierdziły to co mam jeszcze przeczytać? arogancko lub nie bez czepialstwa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota marzycka']Z tego co ja zrozumiałam jeśli się nie ma spełnionych wrunków , które podała Agnieszka K , wymagane są te drugie . Czyli jeśli nie ma badań szczepień itd jak było w/w w odpowiedniej kolejności , mogą cię skierować na kwarantannę " stałą" tzn u nich na miejscu .[/quote]

Bingo Dorota! :multi: Przeczytałaś ze zrozumieniem:cool3: :evil_lol: .
O to właśnie chodziło.

I należy dobrze pilnować weta, aby sie nie pomylił i wszystkie daty się zgadzały i wszystko było w takiej kolejności jak trzeba.

Celowo wsponinałam o zatwierdzonym środku odrobaczającym, bo użycie innego niż dozwolony spowoduje konieczność - pomimo zachowania wszystkich poprzedzających czynności - poddania psa kwarantannie na miejscu.
Trzeba również dowiedzieć się o zatwierdzony środek przeciw kleszczom.

[quote name='mumin_26']jeżeli zwierzę może wjechać na terytorium Irlandii po upływie 6 miesięcy od badania to jest to swego rodzaju kwarantanna według mnie bo musi mieć konkretny wynik bo jesli nie to jak to nazwać: okres przystosowawczy przejściowy?.[/quote]

Możesz to nazwać jak chcesz. Jest istotna róznica między tzw. "kwarantanną" we własnym domu, a prawdziwą kwarantanną na miejscu tzn. w Irlandii w ośrodku do tego przystosowanym (nie wspominając o kosztach:crazyeye::shake: ). Psa dostaniesz po kwarantannie.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, zejdźcie z kobiety! Jasne, że jest 'różnica'- zwierzakowi i właścicielowi mniej smutno, jak te sześć miesięcy spędza w domu. No i finansowo jakby lżej... Ale jakoś umownie to chyba nazwać można? Skoro okres karencji szczenięcia po szczepieniach nazywa się kwarantanną (we własnym domu, prawda?), to nie można tak nazwać tego okresu przed wjazdem do Irlandii?
Btw, wie ktoś jaki jest ten zatwierdzony środek przeciwkleszczowy? Na stronach ambasady brytyjskiej nie znalazłam tej informacji, a czeka mnie taka sama przeprawa z kotem... Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila'] Skoro okres karencji szczenięcia po szczepieniach nazywa się kwarantanną (we własnym domu, prawda?), to nie można tak nazwać tego okresu przed wjazdem do Irlandii?[/quote]

W tym wypadku - wywozu zwierzaka do Irlandii lub Anglii - byłabym ostrozna, jeśli chodzi o uzywanie słowa kwarantanna, aby właśnie nie pomylić właściwej kwarantanny (najczęstszym przekonaniem jest fakt, ze aby zwierzę mogło wjechać do któregoś z tych krajów musi odbyć kwarantannę) w kraju "przeznaczenia" a po prostu okresu poprzedzającego wyjazd, który z kwarantanną nie ma nic wspólnego. Trzeba wziąć jedynie pod uwagę fakt, że do tego wyjazdu trzeba się dobrze przygotować.

Każdy z krajów ma prawo wprowadzić własne dodatkowe przepisy i trzeba po prostu je odszukać i zapoznać się z nimi. Moim zamiarem nie było atakowanie kogokolwiek lub jakiekolwiek złośliwości w odpowiedziach, ale jesli jest napisanę czarno na białym co zrobić aby pies nie został przymusowo umieszczony na kwarantannie, to jak można napisać że przy wjeździe do Irlandii konieczna jest kwarantanna.

Niestety, ale często jest tak że wielu nieporozumień i wzajemnego zarzucania sobie złośliwości czy arogancji moznaby uniknąć , czytając dokładnie wypowiedzi. I to tyle ode mnie.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

czyli jak zwał tak zwał okres karencyjny areszt domowy kwarantanna itp itd ;) jest i już a że na własne życzenie żeby uniknąć formalnej rozłąki i problemów ze strony Irlandii dobrze że to tak okreslili , szkoda tylko że to jednak tak długo bo sprowadzając szczeniora to sprowadza sie juz niemalże dorosłego psa

Link to comment
Share on other sites

Tym bardziej, że obostrzenia tak naprawdę dotyczą wścieklizny... Rozumiem restrykcyjne przepisy dotyczące wwożenia zwierząt z egzotycznych krajów, gdzie występują inne choróbska, ale na litość, z kontynentu na Wyspy? Muszę zostawić swojego ukochanego kota na kilka miesięcy (dobrze, że mam gdzie i nie muszę go oddać, bo pewnie nie dałabym rady), bo nie wiedziałam odpowiednio wcześnie, że wyjadę w tym roku do UK. Do tego Ci jedyni dopuszczeni prawem przewoźnicy :shake: Znacznie podnosi koszty...

Agnieszka: nie chciałam nikogo oskarżać o złośliwość, nie tylko Ty zresztą roztrząsałaś kwestię nazewnictwa, więc nie bierz tego do siebie ;). Po prostu zaczęło w dyskusji umykać sedno, a zajęliśmy się wszyscy wątkiem lingwistycznym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leila'] nie tylko Ty zresztą roztrząsałaś kwestię nazewnictwa, więc nie bierz tego do siebie ;). Po prostu zaczęło w dyskusji umykać sedno, a zajęliśmy się wszyscy wątkiem lingwistycznym...[/quote]

Ja nie roztrząsałam kwestii lingwistycznej, zwróciłam jedynie uwagę aby nie nadużywać pojęcia kwarantanna. :cool3:

[quote name='Leila'], gdzie występują inne choróbska, ale na litość, z kontynentu na Wyspy? [/quote]

Np. do i z Australii nie możesz wywieżć/wwieźć [B]ZADNYCH[/B] roślin i owoców (np. za jabłko które dostaniesz w samolocie lecąc do Australii, nie zjesz go samolocie i wysiadając zabierzesz go z soba - musisz zapłacić karę i to porządną) - i to jest dopiero logiczne.

Link to comment
Share on other sites

Witam , jade do Irlandii , sprawy typu kwarantanna , czip , szcepoenie , krew , odrobaczanie odpchlanie znam. A teraz konkretne pytania , dzie moge zakupic klatke do transportu psa (Wyzelka Szorskowlosego) czyli klata duza , taka z atestami????
Czy ktos z was juz zabieral psiaka ze soba do irlandii , do anglii to i owszem , ale na zielona wyspe?
Przyznam szczeze ze nie bardo zadowala mnie lot samolotem , i stres dla psiaka , wolalabym ladowa droge ale.....ja samochodem nie bede jechac, a chyba raczej zadna firma nie przewozi psiakow w tamte strony. I moze z tad ktos w marcu ( bo wtedy konczy mi sie polroczny okres kwarantanny) jedzie na zielona wyspe w poszukiwaniu lepszego jutro?
Dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kochani:helo: ,

Moze to juz gdzies jest w temacie ANGLIA....stron 120, przegladalam kilkanascie, o Irlandii ani slowa.
Potrzebuje przewiezc Brombe (dla niewtajemniczonych labradorka, 5 lat, po kwarantannie) przynajmniej do Rosslare do Irlandii.

Prosze wszystkich ktorzy juz to przechodzili o info czy sa jakies firmy przewozowe ktorym moge zlecic przywiezienie Brombichy do nas na wyspe.
Samolot jest dla nas stanowczo za drogi (:splat: ok 1000 euro plus szpital weterynaryjny pod Dublinem - chyba 200 euro)...generalnie wszystko kosztuje w granicach 1300-1350 euro...:Help_2:

Od 28 wrzesnia sunia jest gotowa do przeprowadzki.:painting:

Nie widzialam jej juz 4 miesiace i i i ....:cry: i wiadomo jak jest okropnie sie rozdzielac na tak dlugo.

Do konca listopada na pewno chcialabym ja juz tu miec, oczywiscie im szybciej tym lepiej.:sweetCyb:

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie dotyczace "waznosci" badania z Pulaw. I jak to jest kiedy bede chciala z psem przyjechac na pare dni do Polski - czy musimy takie badanie i reszte formalnosci z kwarantanna przechodzic jeszcze raz???:-?

[B][U]Jesli ktos jedzie do Irlandii i moze przewiezc nasza sunie w terminie od teraz do (najpozniej) grudnia lub jesli ktokolwiek ma informacje o przewoznikach - prosimy o pilny kontakt[/U][/B].:modla:

[EMAIL="[email protected]"][COLOR=red][B][email protected][/B][/COLOR][/EMAIL]

Pozdrawiamy wszystkich mocno i liczymy na....cud:Rose:

P.S ooczywiscie jak za dawnych czasow ...:drinking: kto sie dolaczy??

P.S Bromba mieszka w [B][COLOR=seagreen]KRAKOWIE:terazpol: [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Bromba.... fajne imię :lol:
Co do ważności badań to jeśli dotrzymasz terminów szczepień przeciwko wściekliźnie to badanie z Puław jest wazne dożywotnio.

A co do transportu to o Irlandii nie mam zielonego pojęcia, ale może by ją przetransportować do Anglii i stamtąd Wy ją zabierzecie? Wziąc weekend wolny i zrobić trasę do Lądka i z powrotem. Na ostatnich stronach wątku Anglia Kamila pisze o firmie, z którą pojedzie w listopadzie jej Lala. Może wsadź Brombę w taki transport i odbierz ja potem z Londynu? I jeszcze jedno-- coś pamiętam, ze jakiś czas temu w wątku Anglia pisała dziewczyna, która osobiście będzie jechała po swojego psa do PL--- poszukaj jej, może jeszcze nie pojechała. Zacznij przeszukiwać wątek od końca :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czesc :kaffee_2: :Rose: ,

Dzieki za odpowiedz, niestety wyjazd do Anglii jest raczej malo mozliwy bo pracujemy w rozne dni tygodnia i rozne godziny, generalnie jestesmy tak oblozeni (ja i moj TZ) ze bez szans do konca roku na jakikolwiek wolny weekend...:grab: poza tym dla nas okres swiateczny to praca 24h na dobe...(odsylam na nasza www:diabloti: )

Poza tym mamy tu jeszcze 2 psy ktorych nie oddam do kennelu nawet na chwile, bo same sa ze schroniska wiec wiadomo, nerwowka....poza tym pewnie za niedlugo otworze nowy post pt "[B][COLOR=darkorchid]Bromba i inni" czyli jak poznac i pogodzic 2 agresywne suki - w tym jedna ze schroniska a druga z domowych pieleszy...plus trzecia uciekajaca ...:mad: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc][/COLOR][/B]
[COLOR=#9932cc][COLOR=black]w dalszym ciagu zapraszam na wspolne nocne[/COLOR][B]:drinking: [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tibro']
"[B][COLOR=darkorchid]Bromba i inni" czyli jak poznac i pogodzic 2 agresywne suki - w tym jedna ze schroniska a druga z domowych pieleszy...plus trzecia uciekajaca ...:mad: [/COLOR][/B]


[COLOR=#9932cc][/COLOR][/quote]

Hehe,dobre,zycze powodzenia :evil_lol:
A co do transportu to ja na twoim miejscu weszlabym na strone [URL="http://www.londynek.net."]www.londynek.net. [/URL]
Tam jest sporo ogloszen i czasem ludzie jezdza tez do Irlandii wiec musisz czesto tam zagladac.Z tego co piszesz chcesz ja sama wyslac w ta trase bo macie duzo pracy,ja bym sie na cos takiego nie zdobyla :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tibro']Kochani:helo: ,

Moze to juz gdzies jest w temacie ANGLIA....stron 120, przegladalam kilkanascie, o Irlandii ani slowa.[/quote]

heh Tibro!

znam ten ból przeszukiwania wątku o kilku tysiacach postów! po jakimś czasie zauwazyłam ze każdy wątek ma w linijce tej niebieskiej tuż nad pierwszym mailem rózne opcje, min: opcję "przeszukaj wątek" (hehehe grunt to "bystrość" moja wielka) no i po przeszukaniu tematu Anglia na okolicznosć słowa "Irlandia" znalazłam np taki post dość świeży bo z tego wrzesnia:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2131838&postcount=1108[/URL] - termin wtedy planowany już za chwilę - pisz szybko do laski jak tam im przygotowania idą!
plus cała reszta pojedyńczych maili z tego wątku dotycząca słowa "irlandia" - miłego przegrzebywania!
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/search.php?searchid=343307[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Deirdre[/B], dzieki, wlasnie tam wlazlam i napisalam do dziewczyny - czekam na odpowiedz, byloby swietnie gdyby sie udalo!!!!:multi:

[B]Kamila[/B] - no czeka mnie przeprawa w poznaniu 3 dziewczyn.....Bromba jest kochhana ale z druga nieznana suka jest roznie przy pierwszym kontakcie:angryy:
co do transportu z inna osoba - czemu nie? A samolotem to niby jak pies leci - w klatce i to sam:placz: wiec wolalabym zeby przynajmniej sobie podrozowala z czlowiekiem. Ten moj pies to jest totalny zdrajca i kocha wszystkich wiec zero problemu ze gdzies nie wejdzie czy z kims nie pojdzie:cool3: Masz aport - jest Twoja:mad:

czekam czekam na wiesci!!!
dziekuje za PW i za wszystkie odpowiedzi osob ktore chca pomoc, mam nadzieje ze kiedys bede sie mogla odwdzieczyc:Rose:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...