Jump to content
Dogomania

Irlandia


Nansi

Recommended Posts

[quote name='amstaffka1978']No my wlasnie odbieramy badania krwi suki, i teraz 6 miesiecy kwarantanny i wlasnie sie zastanawiam jak przewiezc moja suke na zielona wyspe ( amstaffka ), samolot odpada bo niestety wychodzoi to okolo 5000zl, wiec zostaje nam tylko droga naziemna. Czy ktos cos moze nam podpowiedziec?[/quote]

Amstaffka, sprobuj tak. Wejdz na gazeta.ie. Tam czesto oglaszaja sie ludzie, ktorzy jada autem z Polski do Irlandii i szukaja pasazerow. Dzwon i pytaj, czy wezma Ciebie i psa. Tak jechalam ja z moim psiurem. Wtedy jeszcze nie mielismy auta, a samolot odpadal. Zadzwonilam i dogadalam sie z gosciem. Za psa policzyl jak za osobe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 250
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam pytanie, czy ktos z osob juz bedacych w Irlandii nie wybiera sie czasem do Anglii (lub dalej, do Polski) albo w kierunku odwrotnym i mialby wolne miejsce dla 1 osoby i psa?? Szukam transportu samochodowego z Anglii do Irlandii okolo 16 sierpnia i z powrotem w granicach tygodnia, czyli kolo 23 sierpnia. Jesli ktos moglby mi pomoc bardzo prosze o kontakt na priv lub email.

Paulina

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='dulka']UTAAP, nic nie płaciliśmy :)
bilety kupowaliśmy wcześniej przez internet, na odprawie byliśmy dużo wcześniej i przebukowaliśmy bilety na wczesniejszy prom, pytalismy się czy jest jakaś opłata, ale okazało się że nie :)
A prom to Stena
Tylko z Francji do Anglii płaciłam za psa 21€[/quote]
Dulka, ja sie coraz powazniej przymierzam do wyjazdu do Irlandii i mam pytanie - czy mozesz mi powiedziec ile placiliscie za prom
? Wiem ze za psa nic, ale chodzi mi o oplate za samochod i skad dokad plyneliscie(porty w UK i Eire)? Moze byc na priv, jesli wolisz.
Jesli ktos inny moze mi podac te informacje to sie nie obraze :lol:

Link to comment
Share on other sites

witam!
mam pytanie do osob ktore juz pieska przewiozły do irlandii, jakie daty mieliscie wpisane w paszportach- chodzi mi o date wszczepienia mikrochipu i szczepienia przeciwko wsciekliznie - czy to byla jedna data np. 23.10 -mikrochip i 23.10 - wscieklizna, czy tez dwie daty czyli 22.10 -mikrochip i 23.10 wscieklizna. Chodzi o to ze w papierach zaznaczaja zeby najpierw wszczepic mikrochip a potem zrobic szczepienia na wscieklizne, ale skoro jest jedna data to skad oni moga wiedziec co bylo robione pierwsze i podobno moga byc problemy na granicy i lepiej miec dwie daty- prosze osoby ktore juz przewiozly pieska o pomoc- powiedzcie jakie daty mieliscie. Serdecznie dziekuje z gory . Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawde jechalam do UK a nie do Irlandii, ale wydaje mi sie ze w tej kwestii nie ma roznicy. Moja Gajka ma jedna i ta same date czipowania i szczepienia i nikt sie do niczego nie przyczepil. W tych przepisach tak pisza po to zeby ludzie wiedzieli ze nie wolno najpierw szczepic a potem chipowac, wiec jesli chipowanie nie jest wykonane z pozniejsza data niz szczepienie to wszystko okey ;-) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Dulka, ja sie coraz powazniej przymierzam do wyjazdu do Irlandii i mam pytanie - czy mozesz mi powiedziec ile placiliscie za prom
? Wiem ze za psa nic, ale chodzi mi o oplate za samochod i skad dokad plyneliscie(porty w UK i Eire)? Moze byc na priv, jesli wolisz.
Jesli ktos inny moze mi podac te informacje to sie nie obraze :lol:[/QUOTE]

powiem szczerze, że teraz nie pamiętam dokładnie, płaciliśmy około 200-300 euro w dwie strony,
a płynęliśmy steną, ceny można sprawdzić na stronie
[url]http://www.stenaline.ie/stena_line/gb/stena_line_ireland.html[/url]

a trasa to rosslare-fishguard (ale do wyboru masz też inne)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ruda79']Amstaffka, sprobuj tak. Wejdz na gazeta.ie. Tam czesto oglaszaja sie ludzie, ktorzy jada autem z Polski do Irlandii i szukaja pasazerow. Dzwon i pytaj, czy wezma Ciebie i psa. Tak jechalam ja z moim psiurem. Wtedy jeszcze nie mielismy auta, a samolot odpadal. Zadzwonilam i dogadalam sie z gosciem. Za psa policzyl jak za osobe.[/quote]

dobra czyli tak, na początek:

wszczepienie czipu
szczepienie na wściekliznę
pobranie krwi,przesłanie do Puław
po otrzymaniu wyników wyrobienie paszportu

podróż

i co dalej? (w Irlandii)

Link to comment
Share on other sites

czy w paszporcie trzeba miec legalizacje (cz.V paszportu) od powiatowego weterynarza ???? czy jest to nie potrzebne ? prosze o odpowiedz jak mialy to uzupelnione osoby ktore juz przewiozly pieski. jedni mi gadaja ze musi byc inni ze nie, powiatowy sobie nawet wymyslil teraz (a wyjezdzam za 6 dni) ze musze u niego byc z wszystkim uzupelnionym w paszporcie- lacznie z kleszczami i echinokokoza i zastanawiam sie jakim cudem niby skoro to musze robic na 24-48 h przed a inni maja od powiatowych na tydzien przed nawet legalizacje wypisane. wiec nie wiem czy wogole do niego jechac i czy ta legalizacja jest potrzebna,czy moge sobie ja odpuscic. dzieki z gory.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wyjezdzam ma psy na kwarantannie już inetresuje mnie trasa promwm , jak to wyglada, naczyłałam sie ze psy sa w boksach gdzies pod pokładem. na 11 g ?

Nie wyobrazam sobie by je tam zostawic na tyle czasu , wie coś ktoś czy mozna psy brac do kajuty za dodatkowa opatą?
A moze sa jakies linie lotnicze? bezpieczne , bo narazie nic ciekawego nie znalazłam , wszedzie psy w lukach bagazowych.. interesuje mnie linia specjanie do przewozu zwierzat - koszty nie grają roli....

Link to comment
Share on other sites

Pies na promie jest przez jakies 20h.Sa rejs trwa 18h, a psa trzeba wczesniej tak ulokowac i zamim sie dopłynie to tyle to trwa.W samolocie pies nie moze leciec razem z psazerami, nie ma naet takiej opcji.Niestety zostaje tylko promik. My wybieramy rejsy łaczone przez Anglie. W sumie dwa promy raz ok godziny i drugi 3 godzinny.Kiedy chcecie jechac dokładnie?

Link to comment
Share on other sites

niedawno doplynelam z psem do ir - 2 promy po 2 i 4 h ,pies w aucie bez zbednych problemow,celnicy super. nie polecam promu 18 h gdyz psa macie w klatce a na doku dolnym smierdzi nieziemsko ropa co bylo nawet odczuwalne i dosc uciazliwe na moich promach. jakby co sluze pomoca na priv.

Link to comment
Share on other sites

wybueram koło marca - jak skoczy sie kwaranntana - u nas chybapromy łaczone odpadają przez to iż sa to TTB - które nie sa wpuszczane na teren Angli :( - ale nigdzie moge znaleźć informacji jak to jest z tranzytem...

wolałabym aby płyneły nami w kabinie
Stena płynie do irlandii?

Link to comment
Share on other sites

a ja chcialabym sie dowiedziec jak jest z adopcja psow na terenie Irlandii, czy jest szansa, zeby Polak adoptowal psa ze schroniska w Irlandii, czy sa specjalne wymogi, czy raczej nie jest to realne? i jak mozna takiego psa sprowadzic do Polski, czy sa az takie wymogi jak z wwozeniem psa z Polski do Irlandii? mam nadzieje, ze nie zagmatwalam tego tak bardzo i rozumiecie o co mi chodzi?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Do kabiny napewno nie wprowadzisz psów. Musza zostać w klatkach na pokładzie samochodowym. Klatki na zyczenie sa zamykane i otwierane przez obsługe promu. Klatka jest "pusta" zadnego posłania czy miski, trzeba mieć swoj koc i miske na wode.Klatek jest chyba 8 o ile sie nie myle i nalezy zrobic wczesniejsza rezerwacje.Klatki "duze" sa tylko 4 i kto pierwszy ten lepszy. Niestety dla tych ktorzy przyjda pozniej zostaja juz tylko małe klatki.Z adopcja psa ze schronu myśle ze nie ma wiekszego problemu. Jesli mozesz mu zapewnic odpowiednie warunki nikt nie powinien utrudniac adopcji.Do Polski z Irlandi możesz jechac z psem ktory posiada tylko szczepienie czip i paszport. Niestety z tym samym psem nie bedziesz mogla wrocic do IE bez badan na przeciwciała i 6miesiecznej kwarantanny.Teraz ja mam nadzieje ze za bardzo nie nakreciłam i wszystko jest zrozumiałe :)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję to z francji do irlandii pływają promy irishferries
[url]http://www.irishferries.com/[/url]

Co do adopcji psiaka, mój kolega (irlandczyk) brał psa ze schroniska, czekał ok miesiąca czasu, na "komisję" ze schroniska, sprawdzali jakie warunki jest w stanie zapewnić psu itp. Wątpię żeby Polaka traktowali gorzej ;)

[url]http://www.irishanimals.com/homes.html[/url]

[url]http://www.aspca.ie/[/url]

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Do Killarney jade hehe , nie doczytałam dobrze ;)

A połaczeia to juz sama niewiem , narazie chce sie zorientować czy da rade z psem wkabinie byś na jakims promie .
Nawet z Holandii czy z Belgi dla mnie to już bez róznicy ...
Zalezy mi bardzo na tranzycie z TTB prez anglie - to jest drugi problme , bo rejsy sa łaczone...

Link to comment
Share on other sites

Uważam ze do Anglii nie wjedziesz, legalnie oczywiscie.Na zadne kombinacje bym sie nie decydowała bo tam przepisy mówia jasno i krotko na temat [b]ras zakazanych[/b] jesli zostanie zlokalizowany na angilekiej ziemi zostaje uspiony, zadne wydalanie z kraju transportowanie itp. a wiec ryzyko za duze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...