Jump to content
Dogomania

Una - (po)urodzinowa galeria - mamy WWW!!


Marysia_i_gończy

Recommended Posts

[quote name='Marysia_i_gończy']
[IMG]http://img214.imageshack.us/img214/7748/imgp1337nv6.jpg[/IMG]

[/quote]
Ale super :loveu: bardzo mi się podoba taki sposób wystawiania psa i nawet miałam zamiar nauczyć mojegu żyżła żeby tak sobie ładnie stał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gonek']Ale super :loveu: bardzo mi się podoba taki sposób wystawiania psa i nawet miałam zamiar nauczyć mojegu żyżła żeby tak sobie ładnie stał :evil_lol:[/quote]

Wiesz, ja nie umiem psa ustawiać, zawsze mi wychodzi stroma łopatka ;) Więc Uny nie ustawiam, ot co! Zadowalam się tym, że stoi, w końcu to takie nudne (a więc trudne) zadanie. A że jest nieźle zbudowana, więc jak sobie tak swobodnie i naturalnie stanie to i nic poprawiać nie trzeba :loveu:

[quote name='nathaniel']Oj Una się zmienia ;)[/quote]

Wcale nie, nadal chętnie każdemu facetowi da w pysk :eviltong: ale nie Atosikowi :loveu:

[quote name='Rauni']No, to skoro się Unie tak spodobał, to może trzeba to wziąć pod uwagę?
W końcu psi nos jest bezbłędny i gdzieś mi się mgliście po głowie kolebie, że feromony mają udział w dobraniu sobie partnera odpowiedniego genetycznie :cool3:[/quote]

No pewnie, że genetycznie do nie pasuje, w końcu spędziłam spooooroooo czasu z nosem w rodowodach :evil_lol: ale fakt, zrobiło to na mnie duże wrażenie, że Una tak na niego... ten tego... noo.... :crazyeye: :loveu: :loveu: :loveu:

No więc dobra, może moje wrażenia. Wrażenie pierwsze - Atos to kawał psa :mdleje: Waży 30kg (Una - niecałe 20kg) - a nie ma ani grama zbędnego tłuszczu. Jest harmonijnie zbudowany, proporcjonalny, bardzo ładnie podpalany, mógłby mieć trochę ciemniejsze oczy i mniej skóry na podgardlu. Silny, poteżny pies. Zresztą, zobaczcie sami:
[IMG]http://img177.imageshack.us/img177/9752/imgp1452tu5.jpg[/IMG]
(zwróćcie też uwagę, jak Una blisko niego siedzi :crazyeye: jej minimalne odległość bezpieczeństwa od drugiego psa to półtora metra, a tu... :loveu:)

No i charakter. Oczywiście nie mogę powiedzieć nic pewnego, ale tak, na wystawie jest spokojny, leży sobie, problemów nie robi (w przeciwieństwie do Uny). Reakcja na ludzi - duży +: przywitał się ze mną miło, kulturalnie i przyjaźnie, dawał się obejrzeć, obgłaskać i obmacać. Reakcja na psy wymaga dalszych dociekań. Aktualnie uznaję ją za nieidealną. Dobra relacja na linii pies-właściciel i piękna reakcja na gwizd. W lesie nieco spokojniejszy niż Una, ale ten rys wariactwa był ;)

Generalnie pies podobny w typie do Uny, tylko, że Una to rozmiar S, a Atos to rozmiar XL. Podobieństwo między nimi momentami uderzające:
[IMG]http://img262.imageshack.us/img262/4403/imgp03502sn.jpg[/IMG]

[IMG]http://img362.imageshack.us/img362/2095/imgp1428ur5.jpg[/IMG]

Acha, pies polujący.

Bardzo dziękuję właścicielowi Atosa za wspólny spacerek i wytrzymanie sterty moich pytań :buzi:

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']
Może jeszcze kilka fotek gończych chłopaków:
DOBOSZ Herbu Węszynos (klasa szczeniąt)
[IMG]http://img206.imageshack.us/img206/3564/imgp1292yn0.jpg[/IMG]

[/quote]
Witaj Marysiu :multi:
Widzę, że Dobosz i tutaj trafił? Nie wiem, czy sobie zasłużył :evil_lol:
Ale Atosa na męża popieram. Przepiękny pies :multi:. I cudne fotki narzeczonych, jak zwykle zresztą.
Pozdrawiam
Jola i Dobosz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']
[IMG]http://img262.imageshack.us/img262/4403/imgp03502sn.jpg[/IMG]

[IMG]http://img362.imageshack.us/img362/2095/imgp1428ur5.jpg[/IMG]

[/quote]

:rofl: :roflt::roflt::roflt:

No od razu widać, że są dla siebie stworzeni :loveu:

Ja pamiętam, jak pisałaś o tym analizowaniu rodowodów, ja jednak miałam na myśli trochę coś innego, myślę, że często natura wie lepiej, bo wie więcej...

Subiektywnie wolę typ lżejszy, jak również subiektywnie wyjątkowo nie lubię luźnego podgardla, obiektywnie jednak przyznać należy, że kandydat ma wiele zalet ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']Wiesz, ja nie umiem psa ustawiać, zawsze mi wychodzi stroma łopatka ;) Więc Uny nie ustawiam, ot co! Zadowalam się tym, że stoi, w końcu to takie nudne (a więc trudne) zadanie. A że jest nieźle zbudowana, więc jak sobie tak swobodnie i naturalnie stanie to i nic poprawiać nie trzeba :loveu: [/quote]
No i właśnie to mi się podoba - pies stoi w normalnej pozycji, nie powyciągany, porozciągany, podwieszony, i nikt mu ogona nie dotyka :diabloti:Poza tym bardzo dobrze widać psa jak nie ma tła w postaci właściciela. Wg mnie wszystkie powinny być tak wystawiane.:p



Pan mąż-niemąż faktycznie kawał byka :eviltong: Unka maleńka przy nim. [SIZE=1] [/SIZE]Fajnie umięśniony :cool3:
W jakim sensie reakcja na psy nieidealna?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Subiektywnie wolę typ lżejszy, jak również subiektywnie wyjątkowo nie lubię luźnego podgardla, obiektywnie jednak przyznać należy, że kandydat ma wiele zalet ;)[/quote]

Sie czepiasz Rauni ;) :evil_lol: ...subiektywnie sie czepiasz :cool3:

A tak serio - ja dokladnie odwrotnie, uwielbiam takie mocno zbudowane psy :loveu: Na tym zdjeciu wyglada fantastycznie... :loveu:
[IMG]http://img177.imageshack.us/img177/9752/imgp1452tu5.jpg[/IMG]

Co do oka - sie zgadzam (ale psa idealnego nie ma), a lalok... hm, nie wiem co mowi wzorzec gonczych ? Ja lalok lubie (dlatego mam wyzly, ktore moga go miec! :evil_lol: ), ale u ras u ktorych jest on niepozadany, zauwazylam, ze wlasnie takie mocne psy najczesciej go maja... Tyle, ze gdyby Atosikow zdjac ta ciasna obroze - tez by pewnie inaczej wygladal.
Reasumujac - moje pierwsze wrazenie na duuuzy plus !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']Sie czepiasz Rauni ;) :evil_lol: ...subiektywnie sie czepiasz :cool3:

A tak serio - ja dokladnie odwrotnie, uwielbiam takie mocno zbudowane psy :loveu: Na tym zdjeciu wyglada fantastycznie... :loveu:
[IMG]http://img177.imageshack.us/img177/9752/imgp1452tu5.jpg[/IMG]

Co do oka - sie zgadzam (ale psa idealnego nie ma), a lalok... hm, nie wiem co mowi wzorzec gonczych ? Ja lalok lubie (dlatego mam wyzly, ktore moga go miec! :evil_lol: ), ale u ras u ktorych jest on niepozadany, zauwazylam, ze wlasnie takie mocne psy najczesciej go maja... Tyle, ze gdyby Atosikow zdjac ta ciasna obroze - tez by pewnie inaczej wygladal.
Reasumujac - moje pierwsze wrazenie na duuuzy plus ![/quote]

Nie znam wzorca gończych, ale ten pies podoba mi się jest typowo męski przy delikatnej Unce wygląda na kawał byka:lol:

[B]Honey[/B]- też pomyślałąm o poluzowaniu obróżki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jupi']Nie znam wzorca gończych, ale ten pies podoba mi się jest typowo męski przy delikatnej Unce wygląda na kawał byka:lol:

[B]Honey[/B]- też pomyślałąm o poluzowaniu obróżki;)[/quote]

Jupi - ja mam takie mocne posoki i znam ten bol z obrozka. Wiesz o co chodzi? Karczycho jest tak potezne, ze jak ja poluzujesz... to przez glowe spadnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']Jupi - ja mam takie mocne posoki i znam ten bol z obrozka. Wiesz o co chodzi? Karczycho jest tak potezne, ze jak ja poluzujesz... to przez glowe spadnie :lol:[/quote]
ja mam półzaciskowe Rogza dla swoich chłopaków, nie spadaja im z głowy, a tak zwisają sobie swobodnie

Marysiu sorki za Offa:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']

Dopytuję, bo to jeden z kandydatów na męża dla Uny :lol!:

[/quote]

Hmm... Napewno jest to pies pracujący i to pies pracujący naprawdę a nie tylko 'na dyplomie' ;-)
Po za tym fajny, łagodny gość ;-) Wpatrzony we właściciela.

Pisałaś o stosunku do psów Atosa ;-)
Mój Doc na CACIBówce w W-wie podszedł do Atosa gotowy bronić swoich niewiast (byliśmy z pannami seterkowymi)... Atos... Hm, odwrócił się i poszedł sobie do Pana :lol: A Doc stał, taki nijaki, innej reakcji się chłopak spodziewał.

Nie wiedziałam, że byliście w Bydgoszczy :( Bym się chociaż przyszła przywitać ;-)

Link to comment
Share on other sites

No, no, no - a na wystawie jak poszło? Nie piszerz? :mad:
[COLOR=SlateGray]Jeśli ja przeoczyłam to baaardzo pasiam za tą uwage :roll:

[COLOR=Black]...a kandydant cuuudo!
Zwłaszcza z Unką świetnie wygląda! :loveu:

...za to przytoczone fotki z podobieństwem :-o - powalający efekt! :mdleje:
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][COLOR=paleturquoise]no jak się teraz nie odezwę, to pewnie wieczorem czasu nie będzie..[/COLOR][/SIZE]
Tyle zdjęć przybyło, że aż miło w galerii się posiedziało :loveu: I kojąco podziałało.
Nie wiem, jacy są jeszcze inni kandydaci na ojca Z wiatrem w zawody, ale już widzę, że selekcja wypada obiecująco ;)
I co tu dużo pisać.. po cichu się przyznam, że myślę o drugiej gończej suni, więc śledzić będę wybory i kibicować najlepszym :multi:

Link to comment
Share on other sites

hoho ile fotek :loveu: czy ja przeoczyłam męża nr 1? ( to był ten rudzielec? ) co do Atosa ( j[SIZE=1]ako przyszly zootechnik mam juz lekkie zboczenia w analizowaniu pokroju itp :p [/SIZE])- super ze ma taki fajny charakter niezadziorny i przyjacielski :loveu:, podobają mi się podpalania ( sa nieco jaśniejsze niż u Uny i ładnie podpalana kufa nie za dużo nie za mało), podoba mi się ładnie podkasany brzuszek ( część gończych chłopakow jakich widziałam nie wygląda pod tym względem tak fajnie), bardzo ładny profil głowy moim zdaniem taki poczciwy, no i uszy ma super w sam raz ( tu tez zaobserwowałam u gp wielkie ucholce takie nienaturalne jakies długie i dziwnie wywinięte...)
ale niestety nie podoba mi sie zad i miejsce skąd wyrasta ogon, jakoś tak śmiesznie ( ogon z zadem )wygląda biorąc pod uwage proporcje- o ale to tylko ze zdjęć,może na żywo jest inaczej, no i najgorsze- podgardle i ten byczy kark :shake:, osobiście nie lubię wiszących fałdek u gończych ([SIZE=1] m in dlatego mam kopova bo nie chcialam ciężkiego psa a z tego co obserwuję to wiele gp sprawia takie wrażenie- zapewne to wpływ ogara...)[/SIZE], i tych fafli wystających, dłuższych niż szczęka, zawsze wydaje mi się że taki pies się ślini ale w połączeniu ze smukłą Una kto wie :cool3:. Ogólne wrażenie na plus, bardzo fajny przyszły mąż :loveu: [SIZE=1]ale mnie się tam bardzoj podobają takie chłopaki jak Nemrod, czy Czekan, właśnie sprawdziłam w gazecie psiaka który mnie najbardziej urzekł w poznaniu- Badi z Kurpiowskich Uroczysk i chyba Hultaj wilczy pazur- sa takie leciutkie :evil_lol:
Tyle, że rozumiem defekt w gończych jeśli chodzi o spokrewnienie, szkoda ,że nie można sobie wybrać reproduktora jakiego się chce tylko trzeba tyle grzebac po rodowodach, aby to pokrewieństwo wykluczyć :roll:

[SIZE=2]tu widać jak bardzo Unie się podoba ( to dobry znak :evil_lol:)
[/SIZE][/SIZE]
[IMG]http://img143.imageshack.us/img143/7125/imgp1434ex3.jpg[/IMG]

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola.']
Czy widzicie, co Atos ma pod ogonem???
Jak dla mnie to portret św. Mikołaja :lol: !!![/quote]

mi na poczatku przypominało nos niedzwiedzia, ale teraz tez widze mikołaja tylko bez czapki :diabloti: :evil_lol: dobra koniec skojarzeń bo sie Marysia obrazi, z takich żartów z przyszłego męża :razz: :eviltong:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']

Co do oka - sie zgadzam (ale psa idealnego nie ma), a lalok... hm, nie wiem co mowi wzorzec gonczych ? Ja lalok lubie (dlatego mam wyzly, ktore moga go miec! :evil_lol: ), ale u ras u ktorych jest on niepozadany, zauwazylam, ze wlasnie takie mocne psy najczesciej go maja... Tyle, ze gdyby Atosikow zdjac ta ciasna obroze - tez by pewnie inaczej wygladal.
Reasumujac - moje pierwsze wrazenie na duuuzy plus ![/quote]

Lalok to podgardle?
Dla porównania golden ma mieć duchą skórę na szyji. Sędziowie na to u psów uwagi większej nie zwracają. Dlaczego? Ano dlatego, że przy mocnej samczej głowie sucha skóra się często nie zdarza i to normalne, że pies ma takie wole ;-) Może podobnie w gończych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonek']Ad kandydata - widać Una już wybrała :loveu:[/quote]
[quote name='Marta i Wika']No nie.... :loveu: Jakie gołąbeczki :evil_lol:[/quote]
[quote name='Jupi']no to wszystko jasne- Una wybrała:lol:[/quote]
[quote name='nathaniel']Una się zakochała :diabloti::diabloti:[/quote]

Spokojnie, drogie Panie. Una jeszcze nie widziała kandydata numer 1 :evil_lol:

[quote name='jola.']Witaj Marysiu :multi:
Widzę, że Dobosz i tutaj trafił? Nie wiem, czy sobie zasłużył :evil_lol:
Ale Atosa na męża popieram. Przepiękny pies :multi:. I cudne fotki narzeczonych, jak zwykle zresztą.[/quote]

Witaj Jolu!
No jak to czym zasłużył?? Tą ucieczką z ringu :eviltong: ;)

[quote name='Rauni']No od razu widać, że są dla siebie stworzeni :loveu:

Ja pamiętam, jak pisałaś o tym analizowaniu rodowodów, ja jednak miałam na myśli trochę coś innego, myślę, że często natura wie lepiej, bo wie więcej...[/quote]

Ok, ok, wiem, rozumiem :)

[quote name='Rauni']Subiektywnie wolę typ lżejszy, jak również subiektywnie wyjątkowo nie lubię luźnego podgardla, obiektywnie jednak przyznać należy, że kandydat ma wiele zalet ;)[/quote]

No to tak jak ja - też wolę lżejsze i bez podgardla, ale żeby jeszcze do tego był normalny psychicznie i dobry rodowodowo to się okazuje, że kicha :roll:

[quote name='gonek']No i właśnie to mi się podoba - pies stoi w normalnej pozycji, nie powyciągany, porozciągany, podwieszony, i nikt mu ogona nie dotyka :diabloti:Poza tym bardzo dobrze widać psa jak nie ma tła w postaci właściciela. Wg mnie wszystkie powinny być tak wystawiane.:p[/quote]

Wprowadzam do gończych wystawianie a'la labradory - na luźnej ringówce :razz:

[quote name='gonek']Pan mąż-niemąż faktycznie kawał byka :eviltong: Unka maleńka przy nim. Fajnie umięśniony :cool3:
W jakim sensie reakcja na psy nieidealna?[/quote]

Nooo, kawał psa z niego. Ano w takim sensie, że wymaga dalszych dociekań :eviltong:

[quote name='Honey']
A tak serio - ja dokladnie odwrotnie, uwielbiam takie mocno zbudowane psy :loveu: Na tym zdjeciu wyglada fantastycznie... :loveu:

Co do oka - sie zgadzam (ale psa idealnego nie ma), a lalok... hm, nie wiem co mowi wzorzec gonczych ? Ja lalok lubie (dlatego mam wyzly, ktore moga go miec! :evil_lol: ), ale u ras u ktorych jest on niepozadany, zauwazylam, ze wlasnie takie mocne psy najczesciej go maja... Tyle, ze gdyby Atosikow zdjac ta ciasna obroze - tez by pewnie inaczej wygladal.
Reasumujac - moje pierwsze wrazenie na duuuzy plus ![/quote]

He, no ja nie lubię za mocnych psów, ale Atos przy tym pozostaje harmonijny. Lalok czyli podgardle? Nie jest porządane ("Skóra na szyi luźna, ale nie tworząca podgardla").
Moje wrażenia też na plus :)

CDN

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jupi']Nie znam wzorca gończych, ale ten pies podoba mi się jest typowo męski przy delikatnej Unce wygląda na kawał byka:lol:
[/quote]

Na pewno jest typowo męski i na pewno jest kawał byka. Nie wiem, czy trochę nie zbyt duży dla mojej maleńkiej ;)

[quote name='Gazuś']Hmm... Napewno jest to pies pracujący i to pies pracujący naprawdę a nie tylko 'na dyplomie' ;-)
Po za tym fajny, łagodny gość ;-) Wpatrzony we właściciela.

Pisałaś o stosunku do psów Atosa ;-)
Mój Doc na CACIBówce w W-wie podszedł do Atosa gotowy bronić swoich niewiast (byliśmy z pannami seterkowymi)... Atos... Hm, odwrócił się i poszedł sobie do Pana :lol: A Doc stał, taki nijaki, innej reakcji się chłopak spodziewał.[/quote]

Oooo, to warto wiedzieć! Dziękuję :buzi: zapisuję sobie w notesiku ;)

[quote name='Gazuś']Nie wiedziałam, że byliście w Bydgoszczy :( Bym się chociaż przyszła przywitać ;-)[/quote]

Hmm, no fakt, nie afiszowałam się z tym,że jadę...

[quote name='Anza&Hacker']No, no, no - a na wystawie jak poszło? Nie piszerz? :mad:
[COLOR=slategray]Jeśli ja przeoczyłam to baaardzo pasiam za tą uwage :roll: [/COLOR][/quote]

[COLOR=#708090][COLOR=black]Napisałam. Przegapiłaś :eviltong:[/COLOR] [/COLOR]

[COLOR=slategray][COLOR=black][quote name='Anza&Hacker']...a kandydant cuuudo! [/quote][/COLOR][quote name='Anza&Hacker']
[COLOR=slategray]Zwłaszcza z Unką świetnie wygląda! :loveu:[/COLOR]

[COLOR=slategray]...za to przytoczone fotki z podobieństwem :-o - powalający efekt! :mdleje:[/COLOR]
[/quote][/COLOR]

Cieszę się, że się Atos podoba :)

[quote name='AgaiPhara'][SIZE=1][COLOR=paleturquoise]no jak się teraz nie odezwę, to pewnie wieczorem czasu nie będzie..[/COLOR][/SIZE]
Tyle zdjęć przybyło, że aż miło w galerii się posiedziało :loveu: I kojąco podziałało.
Nie wiem, jacy są jeszcze inni kandydaci na ojca Z wiatrem w zawody, ale już widzę, że selekcja wypada obiecująco ;)
I co tu dużo pisać.. po cichu się przyznam, że myślę o drugiej gończej suni, więc śledzić będę wybory i kibicować najlepszym :multi:[/quote]

Witaj Aga!!
Ooooooo, no wiesz, pierwsza selekcja była przeprowadzana nad wyraz starannie :cool1: Myślisz o drugiej gończej? Hmmmm :cool3: :lol: :cool1:

CDN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...