Jump to content
Dogomania

kości


Izam

Recommended Posts

Psom nie należy podawać kości z drobiu, królików i dziczyzny, gdyż rozpadając się na igiełkowate kawałki mogą przebić jelita. Jednak możesz jej podawać przysmaki do żucia(skóra do żucia, sprasowane kostki) które znacznie lepiej utrzymują zęby w czystości i nie dopuszczają do powstawania kamienia niż tradycyjne kości.

Link to comment
Share on other sites

Psom jak najbardziej można podawać kości-SUROWE.
Surowe kości, takze drobiowe są miękkie, a gotowane są twarde i łamią się na drzazgi.
A do czego psy zostały wyposażone w garnitur zębów, które poradzą sobie z kością bez problemu ???
Przysmaki do żucia typu wędzone kości i itp.są nasączane róznymi substancjami niekoniecznie zdrowymi dla psów.
Po co preparować sztucznie kości skoro natura dostarcza ich w najlepszej formie ?
Mój whippet zajada kości z mięsem od 6 tygodnia życia.
Teraz ma 10 miesięcy .

Link to comment
Share on other sites

Nie powiedziałam że nie wolno im dawać tylko że nie należy, powiedziałam to na podstawie obserwacji moich psiaków i innych znajomych, Kropce sie wbił odłamek kości z kurczaka w podniebienie i strasznie krwawiła i wcale łatwo nie było można mu jej usunąć, jak ktoś chce to daje jak nie to nie, każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście,że każdy decyduje sam -czy podawać kości czy nie, w zależności od swej wiedzy i doświadczenia.
Były tez psy,które zginęły zadławiwszy się suchą karmą.
Pomijam już inne problemy związane z karmieniem tzw.sztucznym.

Ryzyko jest zawsze-niezależnie czy podaje się kości czy coś innego.
Surowe mięso i kości to naturalny pokarm dla psów, z doskonałym bilansem wapnia i fosforu, to żródło dobrze przyswajalnego białka i tłuszczu.
Dlaczego nie dawać psom kości skoro natura stworzyła je do ich jedzenia ?

Link to comment
Share on other sites

Ja to wszystko rozumiem, ja podałam na swoim doświadczeniu z kośćmi (może głupio to zabrzmialo, raczej na tym co się stało psom). Ale tak jak mówisz wszstkim mogą sie zadławić nie ma na to reguły, zgodze sie z tym, ale ja tylko ją ostrzegałam, co może sie stać a nie musi, jak będzie chciala to będzie dawać swojej suczce kości.
Może i natura stworzła je do jedzenia kości ale, nie każdemu można ją dać (moj nie umiał, bo sie dusił, a były odejmowane strzałki od niej, węc z tego zrezygnowaliśmy).

Link to comment
Share on other sites

wlasnie chcialam dopisac - ryzyko jest zawsze jak pisze wolfi. Ja uwazam, ze psa nalezy traktowac jak drapieznika i nie odbierac mu tego co dla niego najlepsze - czyli kosci jak najbardziej.
Kosc drobiowa kiedy jest surowa jest elastyczna dzieki czemu nie jest niebezpieczna - odlamek moze sie wbic kazdej kosci, czy wolowa czy wieprzowa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']cielece od kiedy chcesz szczenmiak i tak pogryzie tylko chrząstki i mieso:[/quote]
Poza tym kostki cielece zawierają dużo wapna i są chyba najlepsze dla szczeniaczków. Takie jest moje zdanie...... a moim psom smakują wszystkie kostki :wink:

Link to comment
Share on other sites

A moje wielkie psisko, któremu dałam najmniejszą możliwą kość cielęcą, jaką udało mi się zdobyć, popatrzył, popatrzył, powąchał i uznał za niegodne uwagi zjawisko. A kostka była tak pięknie obrośnieta mięsem. Piesu znajomej prawie ze szczęścia się posikał jak ją zobaczył. Nie umiem jakoś tego mojego Muszkietera przekonać do kostki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Znajomy dostał szczeniaka od naszej suni (duża rasa). Niestety psiak zdechł po roku. Mysłał, że sąsiad go otruł, ponieważ absolutnie nie znosił tego psiska, oddał więc zwłoki do weterynarza by to sprawdził.
Co się okazało pies miał poprzebijany żołądek kośćmi z kurczaka... surowymi, tak więc ja już na zawsze będę negatywnie nastawiona na taki rodzaj kości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...